Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Albánie Gjirokastër

Počasí Albánie Gjirokastër


Albánie je krásná země s bohatou historií a nadýchanou kulturou. Mezi její nejvýznamnější města patří Gjirokastër, které se nachází ve střední části země. Toto starobylé město je známé nejen svými historickými památkami, ale také svým specifickým počasím.

Gjirokastër se nachází ve vnitrozemí, nedaleko od albánských hor. Díky své poloze trpí město mírnými zimami a horkými léty. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 5 °C, ačkoli v některých měsících může klesnout až na -2 °C. To znamená, že pokud plánujete návštěvu Gjirokastëru v zimě, nezapomeňte si přibalit dostatek teplého oblečení.

Léta v Gjirokastëru jsou naopak velmi teplá. Teploty se mohou v červenci a srpnu pohybovat kolem 30 °C, což znamená, že je zde dobré se připravit na horké slunečné dny. Občas mohou být i vyšší teploty, přesahující 35 °C. Je proto důležité být dobře hydratovaný a chránit se před sluncem.

Co se týče srážek, v Gjirokastëru lze očekávat vyšší míru deště během jarních a podzimních měsíců. Nejde o období s konstantními srážkami, ale může se stát, že v některých dnech prší déle. Naopak v létě jsou srážky obecně nižší, avšak i zde může docházet k občasným přeháňkám. Doporučuje se proto mít po ruce deštník nebo pláštěnku, pokud plánujete návštěvu města v obdobích s vyššími srážkami.

Celkově lze tedy říci, že počasí v Gjirokastëru je typické pro středomořský region. Má čtyři vyjádřené roční období, s mírnými zimami a horkými léty. Pokud se chystáte navštívit Gjirokastër, je důležité mít na paměti počasí a přizpůsobit si svůj oblek a aktivity tomu, co očekáváte.

Gjirokastër je fascinujícím městem, které si zaslouží návštěvu nejen kvůli svému bohatému kulturnímu dědictví, ale také kvůli svému příjemnému středomořskému počasí. Během návštěvy si můžete užít jakoukoli aktivitu od prohlídky historických památek až po objevování překrásné přírody v okolí. Připravte si vhodné oblečení a připravte se na nezapomenutelný zážitek v Gjirokastëru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Gjirokastër


1. Jaká je historie Gjirokastře v Albánii?
- Gjirokastër má bohatou historii, sahající až do antického období. Město bylo ovlivněno různými civilizacemi, včetně Řeků, římské říše, Byzantské říše a Osmanů. Bylo zapsáno na seznam UNESCO díky svému historickému a kulturnímu dědictví.

2. Jak se dostanu do Gjirokastře?
- Existuje několik způsobů, jak se dostat do Gjirokastře. Nejbližší mezinárodní letiště je v Albánii v Tiraně. Můžete se do Gjirokastře dostat buď veřejnou dopravou, jako je autobus nebo vlak, nebo si můžete pronajmout auto a jet po silnici.

3. Jaké jsou nejlepší památky v Gjirokastře?
- V Gjirokastře je mnoho zajímavých památek. Nejznámější z nich je Gjirokastř Kalesi (gjirokastërkalesi), což je starý hrad, který nabízí nádherný výhled na celé město. Dalšími zajímavými místy jsou Etnografické muzeum, Mešita Skendulaj a Kostel Sv. Mikuláše.

4. Jaká je tradiční kuchyně v Gjirokastře?
- Tradiční albánská kuchyně v Gjirokastře je bohatá a chutná. Mezi populární pokrmy patří byrek (plněné pečivo), tavë kosi (jehněčí pečeně s jogurtem), bakllas (nasolený treska) a qofte (albánské karbanátky). Nezapomeňte také ochutnat místní víno a pálenku rakija.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Gjirokastře?
- Nejlepší čas k návštěvě Gjirokastře je na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty příjemné a méně turistů. Léto je také populární, ale může být horké. Zimní měsíce jsou chladnější, ale stále je možné navštívit město.

6. Existují v Gjirokastře pláže?
- Gjirokastër je vnitrozemské město, takže nemá přímý přístup k plážím. Nicméně, Albánie má pobřeží Jaderského moře, které je vzdálené jen pár hodin jízdy autem od Gjirokastře. Můžete se vydat na výlet k pobřeží a navštívit pláže v městech jako Saranda nebo Vlora.

7. Jaká je nabídka ubytování v Gjirokastře?
- V Gjirokastře najdete různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Populární jsou také tradiční kamenné domy, které jsou přeměněny na rodinné hotely nebo ubytování typu bed and breakfast. Je dobré si rezervovat ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.


Dovolená Albánie Gjirokastër


Albánie je jedna z nejmenších zemí v Evropě, ale to neznamená, že zde nenajdete mnoho krás a zajímavostí. Pokud se Vám naskytne příležitost navštívit tuto zemi, neváhejte a vydejte se do města Gjirokastër. Toto město se nachází na jihozápadě Albánie a patří mezi nejstarší a nejvýznamnější kulturní centra této země. Navštivte toto kouzelné město, a uvidíte, že jeho bohatá historie a kulturní dědictví Vás ohromí.

Město Gjirokastër je jedním z deseti světových kulturních dědictví UNESCO. Je to v podstatě muzeum pod širým nebem, které Vás vtáhne do starověkého řeckého a byzantského umění. Ve městě najdete mnoho historických památek - mezi nejvýznamnější patří například pevnost, která je situována na vrcholu kopce a je obklopena malebnou krajinou. Procházejte se nádhernými uličkami plnými původních kamenných domů - takzvaných “kule”. Tyto domy mají typickou architekturu, která se váže k severní části Řecka.

V centru města naleznete několik zajímavých muzeí, mezi nimiž je nejslavnější Muzeum národního hrdiny Envera Hoxhy, které se nachází v místě, kde se narodil. Zde si můžete prohlédnout fotografie, rukopisy a předměty spojené s jeho rodinou a životem. Muzeum by mělo být na seznamu návštěv každého turisty, který se chce dozvědět více o místních historických významnosti.

Pro turisty, kteří se na dovolenou v Albánii vypraví v létě, se vyplatí navštívit pláže při pobřeží Jónského moře. Nacházejí se v blízkosti města a jsou obklopené nádhernou přírodou, kde si můžete užít relaxační dovolenou až se zdravím. Na plážích se také dá vyzkoušet mnoho vodních aktivit, jako například potápění, windsurfing a různé projížďky na lodích.

Pro milovníky dobrodružství je tu obrovské množství turistických tras, kde si můžete vychutnat výhledy na horští krajinu.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Gjirokastře, měli byste si připravit dostatečnou rezervu času, abyste se mohli plně ponořit do kulturního dědictví a podívat se kolem do okolí. Město samotné a jeho nejbližší okolí nabídne mnoho toho, co stojí za prohlédnutí, jako například nádhernou přírodu Kopanic, starobylé kláštery a další historické památky.

Vzhledem k tomu, že se Albánie stává stále populárnější turistickou destinací, musíte si být jisti, že si zarezervujete ubytování v dostatečném předstihu, abyste mohli v klidu vychutnat svou dovolenou. Nicméně Gjirokastër je město, kde si turisté rozpočtově můžou dovolit i ubytování ve mnoha levnějších hostelech a budou moci svou dovolenou strávit relaxačně a přesto si nejlépe užít fantastickou histórii a kulturu Albánie. Navštivte toto kouzelné místo a uvidíte, že odjezd Vám bude připadat jako nešťastný konec pohádky. Albánie je zcela nová turistická destinace, která si zaslouží Vaši pozornost a návštěvu.


Letenka Albánie Gjirokastër


Albánie je fascinující zemí ležící v jihovýchodní Evropě, která nabízí bohaté historické dědictví, úchvatnou přírodu a malebné pláže. Jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě v této zemi je Gjirokastër, historické město ležící v jižní Albánii. Pokud plánujete návštěvu Albánie, doporučuji zařadit Gjirokastër na seznam míst, která zde musíte vidět.

Gjirokastër, známé také jako "město kamenných domů", je jedno z nejlépe zachovaných osídlení v albánském vnitrozemí. Město je seskupeno kolem pevnosti Gjirokastër, která je uvedena na seznamu UNESCO. Pevnost je dominantou města a nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Procházka po úzkých kamenných uličkách a návštěva pevnosti vás přenesou o mnoho století zpět.

Dalším zajímavým místem v Gjirokastru je staré město, které je plné historických domů. Mnoho z nich bylo postaveno v 18. a 19. století a zachovává tradiční albánskou architekturu. Zajímavé je, že mnoho domů bylo přeměněno na muzea, kde můžete objevovat bohatou historii a kulturu tohoto regionu.

Pokud jste milovníky literatury, pak by vás mohl zaujmout dům Ismaila Kadare, slavného albánského spisovatele, který pochází právě z Gjirokastëru. Dům je otevřený pro veřejnost a nabízí jedinečnou příležitost nahlédnout do života a díla tohoto významného spisovatele.

Návštěva místní tržnice je také neodmyslitelnou součástí pobytu v Gjirokastëru. Zde můžete ochutnat místní speciality, jako je tradiční albánská kuchyně a nakoupit suvenýry pro své blízké.

Pokud zde zůstanete déle, rozhodně stojí za to prozkoumat okolní přírodu. Gjirokastër se nachází v pohoří Prokletije, které nabízí nádherné horské stezky a malebné výhledy. Můžete se vydat na výlety do přírodních rezervací, jako je například Národní park Llogara, který je domovem řady vzácných druhů ptáků a rostlin.

Přímé letenky do Gjirokastëru nejsou dostupné, ale můžete se tam dostat například letem do albánského hlavního města Tirany a odtud pokračovat nadále autobusem nebo autem. Cesta z Tirany do Gjirokastëru trvá zhruba dvě až tři hodiny a vede přes malebné krajiny.

Pokud se rozhodnete navštívit Albánii, nezapomeňte zařadit Gjirokastër na svůj itinerář. Toto kouzelné historické město nabízí jedinečný pohled do minulosti Albánie a přináší nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Albánie Gjirokastër


Gjirokastër, malé město nacházející se v jihozápadní Albánii, je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších středověkých měst ve střední Evropě. Jeho historické jádro je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO od roku 2005 a láká návštěvníky z celého světa.

Vzhledem k rostoucí popularitě turismu v Albánii se v Gjirokastëru rozšířila nabídka ubytování. Naleznete zde hotely, penziony, hostely a další typy ubytování různé cenové kategorie, takže si každý může vybrat to, co mu nejlépe vyhovuje.

Pro ty, kdo chtějí zažít autentickou atmosféru města, je možnost ubytování v tradičním albánském domě, známém jako "kule". Tyto historické domy jsou typické svými kamennými zdi, dřevěnými stropy a původním nábytkem, což vytváří zvláštní pocit při pobytu v Gjirokastëru. Některé z těchto domů byly přeměněny na malé butikové hotely, které nabízí pohodlí moderního ubytování s osobním dotekem minulosti.

Pro návštěvníky, kteří preferují komfort a luxus, jsou k dispozici různé hotely s rozličnými službami, jako jsou bazény, wellness centra, restaurace a další. Tyto hotely se nacházejí v centru města i v jeho okolí, což umožňuje návštěvníkům snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím.

Navíc je v Gjirokastëru rovněž možnost ubytování v menších penzionech a hostelech, které jsou cenově dostupnější a vhodné pro cestovatele s menším rozpočtem. Zdejší penziony a hostely jsou často přátelské a rodinné, takže se budete cítit jako doma a zároveň získáte možnost seznámit se s místními obyvateli a jejich kulturou.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, v Gjirokastëru máte výhodu toho, že jste v centru dění. Můžete prozkoumat staré kamenné uličky, navštívit pevnost, kterou město obklopuje, a projít se kolem historických domů a muzeí. Vychutnejte si tradiční albánskou kuchyni v místních restauracích a ochutnejte místní speciality jako byrek (tradiční albánský plněný listový těsto) nebo baklava.

Gjirokastër nabízí nejen krásnou přírodu a bohatou historii, ale i příležitost poznat místní kulturu a lidové tradice. Je to skvělé místo pro odpočinek od ruchu velkých měst a prozkoumání malebného prostředí, které láká turisty z různých částí světa.

Nebuďte váhaví a pojďte si užít krásu Gjirokastëru a jeho nabídku ubytování. Ať už preferujete luxusní hotely, tradiční domy nebo cenově dostupné možnosti, v tomto nádherném albánském městě určitě najdete to pravé pro vaše potřeby.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky