Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Albánie Ksamil

Počasí Albánie Ksamil


Albánie je krásná země s různorodým klimatem. Ksamil, malá rybářská vesnice ležící na jižním pobřeží Albánie, má své vlastní specifika počasí.

Průměrná teplota v Ksamilu se pohybuje kolem 28 °C během letních měsíců, což je velmi podobné jako v ostatních státech okolo Středozemního moře. Nejvyšší teploty jsou během července a srpna, kdy se mohou vystoupat až na 35-40 °C. Nicméně, díky přítomnosti moře v okolí, teplota se snaží zůstat přijatelná a příjemná.

V zimních měsících hřejí Ksamil příjemně mírné teploty okolo 10-15 °C, houževnatostné působení moře pomáhá udržovat teploty v pohodě. V období od prosince do února se na tomto místě bohužel vyskytuje větší množství srážek.

Pokud máte plány pro návštěvu této krásné části Albánie, nezapomeňte si zabalit své plavky. Saňte si užít slunce na pláži, kde je voda také výjimečně průzračná. Ať už se najdete v Ksamilu v létě nebo v zimě, můžete si být jisti, že zde najdete různorodé podnebí, které dokáže uspokojit všechny návštěvníky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Ksamil


1. Jak se dostat z albánského města Sarandë do Ksamilu?
- Nejjednodušší způsob je jet taxíkem nebo autobusem, cesta trvá přibližně 20 minut.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Ksamilu?
- Ksamil je známý pro své nádherné pláže. Mezi nejoblíbenější patří pláž Ksamil, Pláž Bora Bora a Pláž Monastery.

3. Jaká je průměrná cena ubytování v Ksamilu?
- Cena ubytování se může lišit v závislosti na sezóně. V průměru se pohybuje mezi 30 a 100 eury za noc.

4. Jaká jsou nejznámější turistická místa v okolí Ksamilu?
- V okolí Ksamilu se nacházejí mnohé zajímavé turistické atrakce, včetně antického města Butrint, Syri i Kaltër (Modré Oko) a Lekuresi Castle.

5. Existují ve Ksamilu možnosti pro vodní sporty?
- Ano, v Ksamilu je možnost vyzkoušet různé vodní sporty, včetně potápění, windsurfingu a jetového lyžování.

6. Jaké jsou typické albánské speciality, které bychom měli v Ksamilu ochutnat?
- Albánská kuchyně je bohatá na čerstvé mořské plody, jako jsou chobotnice, krevety a ryby. Také byste měli ochutnat tradiční albánskou pite (slaný koláč) a balkánské masové pokrmy.

7. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Ksamilu?
- Nejlepší doba k návštěvě Ksamilu je od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné.

8. Jaká je valuta v Albánii?
- Oficiální měnou v Albánii je lek.

9. Je nutné mít vízum pro vstup do Albánie?
- Pro cestovatele z většiny zemí je krátkodobé turistické vízum do Albánie nezbytné. Vízová povinnost se může lišit podle státní příslušnosti.

10. Jaké jsou možnosti dopravy v Ksamilu?
- V Ksamilu se dopravujte nejlépe pěšky nebo na kole. Město je malé a všechny hlavní památky jsou snadno dosažitelné. Autobusy jsou také k dispozici pro delší vzdálenosti.


Ubytování Albánie Ksamil


Albánie je jednou z nejnenavštěvovanějších zemí v Evropě, ale poslední dobou se stává stále populárnější turistickou destinací. Jedním z největších lákadel pro turisty je nádherná plážová oblast Ksamil, která se nachází nedaleko města Saranda.

Ksamil je malá, malebná osada s čistými plážemi a tyrkysovým mořem. Zároveň je to oblíbené místo pro ty, kteří si chtějí odpočinout od rušného městského života a těšit se na klidnou dovolenou. Přestože Ksamil získává na popularitě, stále si udržuje své kouzlo a neztrácí svou autenticitu.

V Ksamilu najdete širokou škálu ubytování, které vyhovuje různým typům cestovatelů. Od luxusních resortů až po levné hotely a apartmány - všechno je to v dosahu. Mnoho z ubytovacích zařízení dokonce nabízí boční výhled na moře, takže můžete užívat neuvěřitelný výhled z vašeho balkonu.

V posledních letech se také zvýšil počet rodinných penzionů a privátních domů, které svým hostům nabízejí příjemný a intimní pobyt. Tyto ubytovací možnosti často zahrnují tradiční albánskou pohostinnost, která je pro tuto zemi charakteristická. Můžete se těšit na výbornou domácí kuchyni, přátelské prostředí a místní tipy a rady na objevování okolí.

Ksamil je také dobrým výchozím bodem pro výlety do okolí. Nedaleko se nachází Butrint, starověká řecká a římská osada, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento historický komplex je ohromující a určitě stojí za návštěvu. Dalšími možnostmi jsou například vyjížďky lodí na nedaleký ostrov Korfu, nebo návštěva horských vesnic v oblasti.

Přestože je Albánie stále považována za skrytý poklad Evropy, Ksamil se stává jedním z jejích nejznámějších turistických cílů. Jeho krásná příroda, malebné pláže a příjemní místní lidé přitahují turisty z celého světa. Pokud hledáte destinaci pro klidnou a relaxační dovolenou u moře, Ksamil je pro vás to pravé místo.


Dovolená Albánie Ksamil


Albánie je překrásná země s jedinečnou kulturou a nádhernými plážemi. Jedno z nejkrásnějších míst v Albánii je Ksamil, které se nachází na jihu země, nedaleko od hranic s Řeckem. Ksamil je oblíbeným cílem turistů zejména díky svým bílým plážím a tyrkysově modrým mořským vodám.

Dovolená v Ksamilu nabízí mnoho možností pro odpočinek i pro zábavu. Pláže jsou písečné a vhodné pro celou rodinu. Voda v moři je čistá a teplá, což umožňuje vodní aktivity jako je plavání, šnorchlování nebo potápění. Pro sportovní nadšence jsou k dispozici vodní lyžařské instalace, přistávací důlky a také je tu možnost k zapůjčení lodí.

Pokud se chcete odpočinout, Ksamil nabízí množství restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní kuchyni i nápoje. K dispozici jsou také mnohé obchody, kde můžete nakupovat suvenýry a další drobnosti.

Další zajímavým místem k návštěvě je starověké město Butrint, které se nachází v blízkosti Ksamilu. Toto UNESCO památkové místo nabízí možnost prohlédnout si pozůstatky římských a řeckých staveb, stejně jako kostely a hrobky ze středověku.

Celkově lze říci, že Ksamil je jednou z nejkrásnějších lokalit v Albánii, kterou stojí za návštěvu při vaší dovolené. K dispozici jsou zde mnohé aktivity pro celou rodinu a možnosti pro odpočinek. Místo je rovněž cenově dostupné pro rodiny i pro jednotlivce, což ho činí atraktivním pro každého. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Ksamilu!


Letenka Albánie Ksamil


Albánie, země plná krás a nezapomenutelných zážitků, se stává stále oblíbenější destinací mezi turisty z celého světa. Pokud uvažujete o návštěvě tohoto nádherného koutu světa, rozhodně neváhejte a zvažte letenky do Ksamilu.

Ksamil je městečko ležící v jižní Albánii, v oblasti Sarandy. Tento malý resort plný krásných pláží a unikátních přírodních útvarů nabízí vše, co byste od dovolené v Albánii očekávali. Strávit zde týden, nebo i déle, znamená prožít nezapomenutelné chvíle plné zábavy, odpočinku a objevování tajů neobyčejné krajiny.

Přímé lety z Prahy na albánské letiště v Tirane jsou často dostupné za velmi přijatelné ceny. Během letu prožijete zážitek, který nelze přirovnat k ničemu jinému. Průlet nad krásnými horami, výhled jak na moře, tak na zasněžené štíty hor, je něco, co si zaručeně zapamatujete.

Po příletu na letiště Tirana pokračujte na jižní pobřeží do Sarandy. Toto město je skvělým výchozím bodem pro poznávání krás Ksamilu a okolí. Dostanete se sem lehce a rychle, pohodlně autem, nebo autobusem.

Ksamil je obklopen nádhernou přírodou a krásnou pláží, kterou obklopuje mnoho malých ostrůvků a útesů. Každý z nich je trošku jiný a nabízí jiný úhel pohledu na krásy Albánie. Tyto ostrůvky jsou obklopeny azurovým mořem, které je v létě vůbec nejlepší pro koupání a potápění.

Ksamil je plný zábavy a nabízí nejlepší možnosti, jak strávit volný čas. Vyzkoušejte si skákání na trampolínách nebo si prohlédněte historické památky a muzea. Pro milovníky outdoorových aktivit zde nechybí možnost trekkingu, potápění, jízd na koni, kanoistika a mnoho dalších.

Místní kuchyně nabízí řadu chutí, které si prostě musíte vyzkoušet. Prozkoumejte místní trhy a pochutnejte si na kulinárních specialitách, jako jsou těstoviny s rajčaty a bazalkou, masové pokrmy nebo neodolatelné sladkosti.

Pro všechny, kteří touží po návštěvě neobyčejného místa plného krás, architektury a oslnivé přírody, je Ksamil tou nejlepší volbou.

Letenky do Albánie jsou lehce dostupné a zaručeně vám umožní poznat neobyčejné krásy tohoto nádherného koutu světa. Ksamil je ideálním místem pro letní dovolenou plnou zážitků, relaxace a kras kontrastu mezi turistickou destinací a místním způsobem života. Tak neváhejte a vydejte se do Albánie, země plné neuvěřitelně krásných zážitků.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky