Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Albánie Národní park Durmitor

Počasí Albánie Národní park Durmitor


Albánie je malá, avšak krásná země, která nabízí návštěvníkům mnoho úchvatných přírodních scenérií. Jedním z nejpopulárnějších míst na severu Albánie je Národní park Durmitor. Tento park je známý svou překrásnou krajinou, horskými vrcholky a malebnými jezery, a nabízí návštěvníkům mnoho outdoorových aktivit.

Durmitor se nachází v západní části Albánie, poblíž hranic s Černou Horou. Je zde mnoho vrcholků, z nichž nejvyšší je Bobotov Kuk, který dosahuje výšky 2 522 metrů. Téměř celý park je pokrytý hustými lesy a v zimě je vhodný pro lyžování a snowboarding.

Klima v Národním parku Durmitor je kontinentální, což znamená, že zde jsou chladné zimy a teplá léta. V zimě může teplota klesnout až pod bod mrazu, a proto je obvyklým jevem v parku sněhová pokrývka. Sníh přitahuje milovníky zimních sportů z celého světa a Durmitor se stává oblíbeným lyžařským střediskem.

Na začátku jara začíná topná sezóna a teploty se pomalu zvyšují. Kvetou divoké květiny a louky se mění v pestrobarevná pole. V létě mohou teploty dosáhnout až 30 stupňů Celsia, což je ideální počasí pro pěší turistiku. Národní park Durmitor je obklopen malebnými jezery, která nabízejí možnost rybaření a vodních sportů, jako je například kajakování a plachtění.

Podzim je v Durmitoru nejkrásnějším obdobím, kdy se listy stromů barví do oranžových a červených odstínů. Toto období nabízí obzvláště malebné scenérie a je ideální pro milovníky fotografování. Národní park Durmitor se stává symbolem podzimu v Albánii.

Během celého roku může v Durmitoru pršet, a proto je důležité přinést vhodný oblečení a vybavení. Turisté by měli mít oblečení do vrstev, které je možné přidávat nebo ubírat podle teploty. Není od věci si s sebou vzít deštník nebo pláštěnku a vždy mít u sebe dostatek vody a jídla.

Návštěva Národního parku Durmitor je zážitkem, který si turisté zapamatují na celý život. Krásná příroda, zajímavého faunu a floru a různorodé outdoorové aktivity čekají na každého, kdo se rozhodne odhalit tajemství tohoto nádherného místa. Pochutnat si na místní kuchyni a ubytovat se v blízkém horském penzionu nebo chatě je přidanou hodnotou pro návštěvníky tohoto nádherného národního parku.


Ubytování Albánie Národní park Durmitor


Albánie je překrásná země ležící na Balkánském poloostrově, která je známá svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnými přírodními scenériemi. Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí v zemi je Národní park Durmitor, který se nachází na severu Albánie a je jedním z nejcennějších přírodních pokladů země.

Národní park Durmitor byl založen v roce 1952 a je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO od roku 1980. Rozkládá se na ploše téměř 40 000 hektarů a je domovem neuvěřitelně rozmanité fauny a flóry. Park je obklopen impozantními horami, hlubokými údolími, průzračnými jezery a divokými řekami, což z něj činí ideální místo pro milovníky přírody, horolezectví a outdoorových aktivit.

Během návštěvy Národního parku Durmitor můžete si užít mnoho atrakcí a aktivit. Jednou z hlavních turistických tras je cesta kolem horského masivu Durmitor, který je nejvýznamnější dominantou parku a zároveň nejvyšším vrcholem v celém regionu. Pro milovníky adrenalinu je zde také možnost vyzkoušet si horolezectví, zimní sporty jako lyžování nebo snowboarding, trekking po horských stezkách a mnoho dalších aktivit.

Park je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, jako jsou vlci, medvědi nebo rysy. Pro milovníky ornitologie je zde obrovská příležitost pozorovat mnoho vzácných druhů ptáků. Národní park Durmitor je také známý svými ohromujícími jezery, z nichž nejznámější je Modré jezero. Jezerem prochází řada turistických stezek a přístupné je pěšky nebo na kole.

Pokud se rozhodnete zůstat v Národním parku Durmitor, najdete zde několik možností ubytování. Od tradičních horských chat až po luxusní hotely se zde nachází vhodné možnosti pro každého. Ubytování v parku vám umožní být v nejblíže k přírodě a vychutnat si atmosféru a krásu tohoto místa.

Albánie se stává stále více populární mezi turisty, kteří hledají přírodu a dobrodružství. Národní park Durmitor v Albánii je jedním z nejúžasnějších přírodních scenérií v zemi a nabízí nepopsatelně krásná místa a nezapomenutelné zážitky. Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje přírodu, dobrodružství a relaxaci, určitě stojí za to navštívit tento úchvatný národní park.


Letenka Albánie Národní park Durmitor


Albánie, známá svými malebnými plážemi a historickými památkami, je také domovem několika krásných národních parků. Jedním z nich je Národní park Durmitor, který se nachází na severozápadě země. Pokud si plánujete cestu do Albánie, rozhodně nezapomeňte navštívit tento úchvatný přírodní klenot.

Národní park Durmitor se nachází v pohoří Durmitor, které je součástí Dinárských hor. Tato oblast je známá svými vysokými horskými špičkami, krásnými jezery a divokými řekami. Park byl založen v roce 1952 a stalo se z něj místo ochrany přírodního bohatství a biologické rozmanitosti.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Durmitor, určitě byste měli vyzkoušet některou z mnoha turistických tras. Park nabízí širokou škálu túr, z nichž si můžete vybrat podle své fyzické kondice a zájmů. Turistické trasy vás provedou nejkrásnějšími částmi parku, včetně jezer, vodopádů a horských hřebenů. Jeden z nejznámějších a nejkrásnějších výstupů v parku je na horský štít Bobotov Kuk, který je s výškou 2 523 metrů nejvyšším vrcholem Durmitoru.

Národní park Durmitor je také domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Pěší turistika vám tedy může poskytnout jedinečnou příležitost pozorovat ptáky, jako jsou orel skalní, tetřev hlušec nebo sýček obecný. Park také hostí několik druhů velkých savců, jako jsou medvěd hnědý, vlk dravý a rys ostrovid. Pokud máte štěstí, můžete během svého výletu zahlédnout některé z těchto ohrožených druhů.

Není pochyb o tom, že Národní park Durmitor je skvělým místem pro milovníky a dobrodruhy ve volné přírodě. Park nabízí také další aktivity, jako je horské cyklistiky, horolezectví a kempování. Když se ocitnete v údolí řeky Tara, můžete si také vyzkoušet rafting na jedné z nejdivočejších řek v Evropě.

Při návštěvě parku si rozhodně nezapomeňte udělat čas na prozkoumání okolních obcí a měst. Nejbližším městem k parku je Žabljak, který nabízí různé ubytovací možnosti, restaurace a obchody. Město je také výchozím bodem pro mnoho turistických tras a atrakcí v parku.

Pokud jste přírodní nadšenec a hledáte krásná místa k návštěvě, Národní park Durmitor v Albánii by měl být na vašem seznamu. Jeho překrásná horská krajina, malebná jezera a divoké řeky vás okouzlí a zanechají vám nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Durmitor


1. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Národního parku Durmitor?
Nejlepší období pro návštěvu Národního parku Durmitor je obvykle od června do září. V tomto období je počasí příjemné a je možné si vychutnat krásné výhledy a venkovní aktivity.

2. Jak se dostanu do Národního parku Durmitor?
Nejbližším letištěm je letiště v Podgorici, které je vzdáleno přibližně 150 km od parku. Z letiště lze pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo taxíky, které vás dovezou do parku.

3. Jaké aktivity nabízí Národní park Durmitor?
V Národním parku Durmitor je možné se věnovat různým aktivitám, včetně turistiky, horského cyklistiky, horolezectví, rybaření, kajakářství a lyžování. Park je také známý svými malebnými jezery a vodopády, které stojí za návštěvu.

4. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Národním parku Durmitor?
Existuje několik skvělých turistických tras v Národním parku Durmitor, jako je například trasa k horskému jezeru Crno jezero, trasa k nejvyššímu vrcholu Bobotov Kuk, nebo populární kanion Nevyštvaná řeka.

5. Nabízí Národní park Durmitor ubytování?
Ano, Národní park Durmitor nabízí různé možnosti ubytování, včetně kempů, hotelů a horských chat. Je však doporučeno si ubytování zarezervovat předem, zejména v letních měsících.

6. Existují v Národním parku Durmitor restaurace a obchody?
Ano, v blízkosti Národního parku Durmitor se nacházejí restaurace a obchody, kde si můžete zakoupit potřebné potraviny a další základní věci.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Národního parku Durmitor?
Doba prohlídky Národního parku Durmitor závisí na vašich individuálních preferencích a disponibilním čase. Většina lidí stráví v parku několik dní, aby si mohli užít různé aktivity a objevit krásu přírody.

Tyto odpovědi jsou obecné a mohou se lišit v závislosti na aktuálních podmínkách a informacích. Je vždy doporučeno ověřit si aktuální informace před návštěvou Národního parku Durmitor.


Dovolená Albánie Národní park Durmitor


Pokud hledáte neobvyklou a nezvykle krásnou destinaci pro vaši dovolenou, máme pro vás nápad. Navštivte Albánii a objevte krásy Národního parku Durmitor. Toto prastaré pohoří, které se rozprostírá na hranicích Albánie, Černé Hory a Bosny a Hercegoviny, patří mezi nejkrásnější a nejlépe zachované národní parky v celé Evropě.

Kráterové jezero

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí v parku Durmitor je bezesporu kráterové jezero. Toto jezero o průměru 4,5 km a hloubce 155 m bylo vytvořeno ledovcovou činností a leží uprostřed pohoří v nadmořské výšce téměř 1 500 m. Okolo jezera najdete nespočetně mnoho turistických stezek a výletů do okolí, včetně výstupu na nejvyšší horu Durmitoru, Bobotov Kuk, která dosahuje výšky 2 523 m.

Přírodní krasavice

Pohoří Durmitor je také známé pro svoje krásné přírodní památky. Mezi nejzajímavější patří skalní útvary na místech jako jsou například Velika Kalica a Mali Kalica, kde najdete krásné krasové malebnosti v okolí potoků a vodopádů. Celý národní park je také domovem řady druhů zvířat a rostlin, které byly v této oblasti chráněny již od začátku 20. století.

Zážitky pro všechny typy turistů

Nezáleží na tom, zda jste zkušený horolezec nebo spíše upřednostňujete lehké turistické výlety, národní park Durmitor nabídne zážitky pro všechny návštěvníky. Vydejte se na pěší výlet a sledujte, jaké krásy vás podél cesty čekají, nebo se vydávejte na horské dráhy v okolí.

Dovolená v Albánii

Pokud zvažujete návštěvu Albánie, ale nevíte, kam se vydat, navštivte národní park Durmitor a nechte se unést krásami přírody, kterou pro vás tato oblast připravila. Albánie sází na přírodu, která je stále nedotčená člověkem a nabízí nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky. Budete-li mít možnost, určitě se zde zastavte a prožijte si několik dní plných nezapomenutelných dobrodružství.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky