Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Albánie Národní park Llogara

Počasí Albánie Národní park Llogara


Albánie je malá země v jihovýchodní Evropě, která se může pyšnit neuvěřitelnou rozmanitostí přírody a krásným počasím. Jedním z nejvýznamnějších přírodních pokladů země je Národní park Llogara, který se nachází v jihovýchodní části země mezi Albánským pobřežím a pohořím Llogara.

Národní park Llogara je nejdůležitějším chráněným územím Albánie a tvoří jedinečnou kombinaci horského a pobřežního prostředí. Park je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů a představuje přírodní ráj pro milovníky outdoorových aktivit.

Co se týče počasí, Národní park Llogara má mírné středomořské podnebí s teplými léty a mírnými zimami. Letní teploty se pohybují kolem 25-30 °C, což je ideální pro návštěvy pláže a turistiku v okolních horách. Pobřeží Albánské riviéry nabízí krásné pláže s tyrkysově modrou vodou a širokou nabídkou vodních sportů.

V zimě se teploty v Národním parku Llogara snižují na průměrných 10-15 °C, což je stále relativně příjemné počasí pro procházky a horskou turistiku. Na horách je také možné provozovat zimní sporty, jako je běh na lyžích nebo snowboarding.

Vzhledem k své poloze mezi Albánským pobřežím a horami je Národní park Llogara velmi náchylný k různým typům počasí. Mohou se zde rychle střídat slunečné dny, bouřky a větrné podmínky. Právě tato rozmanitost počasí dodává Národnímu parku Llogara jeho jedinečný charakter a atmosféru.

Navštívit Národní park Llogara je nezapomenutelný zážitek pro každého milovníka přírody a dobrodruha. Bez ohledu na roční období zde najdete něco, co vás ohromí - ať už jsou to krásné pláže, impozantní horské vrcholy nebo vzácné druhy rostlin a živočichů.

Pokud tedy hledáte dovolenou, která vám nabídne přírodní krásy a skvělé počasí, Národní park Llogara v Albánii by neměl chybět na vašem seznamu. Ať už se rozhodnete pro pobyt na pláži nebo horskou túru, zaručeně se nebudete nudit a vrátíte se s mnoha nezapomenutelnými vzpomínkami.


Ubytování Albánie Národní park Llogara


Albánie je země plná krásných přírodních scenérií a Národní park Llogara je jedním z nejkrásnějších a nejdivočejších. Park se rozkládá na ploše téměř 10 000 ha, podél Albánských hor a v blízkosti Jaderského moře. V parku můžete vidět velkou diverzitu rostlin a živočichů, které Albánie nabízí.

Pokud se chystáte navštívit park, můžete si vybrat z několika možností ubytování. V blízkosti parku se nachází několik hotelů a bude se vám líbit, jak se mnohé z nich přizpůsobily okolí a zapadají do přírodní krajiny.

Hotel Llogara View je ideální pro všechny ty, kteří chtějí mít krásný výhled na Jaderské moře. Hotel nabízí prostorné pokoje, restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality a bazén, kde se můžete osvěžit během horkého dne.

Další možností je hotel Llogara Tourist Village, který nabízí ubytování v apartmánech se samostatnými koupelnami a kuchyňkami. Tento hotel se nachází uprostřed parku a nabízí fantastické pohledy na okolní hory a lesy.

Pokud hledáte něco více rustikálního a přirozeného, potom se můžete rozhodnout pro kempování. V parku jsou k dispozici určená místa pro stanování, kde můžete najít klid a ticho, které potřebujete během pobytu v přírodě.

Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, v Národním parku Llogara se můžete těšit na spoustu aktivit, které vám nabídne. Mezi ty nejoblíbenější patří pěší túry po okolních horách, cyklistické výlety a možnost pozorovat zvířata v přírodním prostředí. Zkrátka, Llogara je perfektním místem pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a krásy Albánie v klidu a pohodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Llogara


Q: Jak se dostanu do Albánie Národního parku Llogara?
A: Mezinárodní letiště v Tiraně je nejbližším mezinárodním letištěm k Národnímu parku Llogara. Poté můžete cestovat autobusem nebo taxi do parku. Rovněž je možné se do parku dostat po silnici, pokud cestujete z blízkých měst jako Himara nebo Vlora.

Q: Jaké jsou hlavní atrakce v Albánie Národním parku Llogara?
A: Mezi hlavní atrakce v Národním parku Llogara patří krásné horské scenérie, rozmanitá fauna a flóra, turistické stezky, vyhlídkové body s panoramatickými výhledy na Albánskou riviéru a Jónské moře, historické bunkry z dob komunistického režimu. V parku se také nachází řada restaurací a kempů.

Q: Jaká je nejlepší doba k návštěvě Albánie Národního parku Llogara?
A: Nejlepší doba k návštěvě Národního parku Llogara je na jaře (květen a červen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí mírné a příjemné. V létě (červenec a srpen) může být velmi horko, zejména v nižších oblastech parku.

Q: Jaká je vstupní poplatek do Albánie Národního parku Llogara?
A: Momentálně neexistuje žádný vstupní poplatek do Národního parku Llogara.

Q: Jsou v Albánie Národním parku Llogara k dispozici ubytovací zařízení?
A: Ano, v parku se nachází několik ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, penziony a kempy. Je doporučeno předem rezervovat si ubytování, zejména v hlavní turistické sezóně.

Q: Mohu v Albánie Národním parku Llogara tábořit?
A: Ano, táboření je dovoleno v určených oblastech a kempování je také možné v kempu v parku.

Q: Jaké aktivity je možné v Albánie Národním parku Llogara?
A: V parku je možné provádět různé aktivity, jako jsou turistika, horská cyklistika, pikniky, pozorování ptáků a výlety do okolních vesnic.

Q: Můžu si vzít domácí zvíře do Albánie Národního parku Llogara?
A: Ano, domácí zvířata jsou v parku povolena, ale musí být držena na vodítku a majitelé jsou odpovědní za jejich jednání.

Q: Kde se nachází infocentrum Albánie Národního parku Llogara?
A: Infocentrum parku se nachází poblíž hlavní silnice v blízkosti vstupu do parku. Tam můžete získat další informace o parku, mapy a průvodce.

Q: Jak dlouho trvá obvyklá návštěva Albánie Národního parku Llogara?
A: Délka návštěvy parku závisí na aktivitách, které plánujete provádět. Obvykle se zde stráví jeden nebo dva dny, ale někteří lidé volí i delší pobyt, zejména pokud chtějí prozkoumat park více hlouběji.


Letenka Albánie Národní park Llogara


Národní park Llogara je jednou z přírodních oblastí, kterou stojí za to navštívit při cestování Albánií. Tento krásný park se nachází ve městě Llogara, které leží na pobřeží Jaderského moře. Llogara se rozkládá na ploše přes 1010 hektarů a nabízí úchvatné výhledy na moře, hory a nedotčenou přírodu.

Jednou z nejatraktivnějších aktivit v parku je procházka po horských stezkách. Národní park Llogara se nachází na horském masivu Kodra e Dillit, který je součástí hřebene pohoří Ceraunian. Tato lokalita je přímo ideální pro turisty, kteří mají rádi turistiku a trekking. Při procházce po stezkách můžete obdivovat krásné horské scenérie, dechberoucí pohledy na pobřeží a úchvatné výhledy na Jaderské moře.

Národní park Llogara je také domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. V parku rostou vzácné dubové lesy, které jsou teplejším přístavištěm pro přírodní floru a faunu této oblasti. Můžete tu narazit na vzácné druhy orchidejí, endemické rostliny a jiné unikátní druhy.

Další zajímavostí národního parku Llogara je možnost pozorování mnoha druhů ptáků, jako jsou orel skalní, jestřáb, káně bělohlavá a mnoho dalších. Park je zároveň oblíbeným útočištěm pro ovce, kozy a další zvířata. Můžete si také všimnout stád ovcí a koz, které pasou na svazích hor.

Pro ty, kteří hledají aktivní zážitky, je zde možnost jízdy na horském kole, paraglidingu a horolezectví. Národní park Llogara nabízí mnoho míst, kde si vyzkoušet tyto adrenalinové aktivity. Pro milovníky přírody a relaxace je k dispozici také několik piknikových míst a odpočinkových zón, kde si můžete vychutnat klidný čas.

Při návštěvě Národního parku Llogara je také možné navštívit nedaleký fyzioklimatický lázeňský resort Dhermi. Toto letovisko je známé svými léčivými minerálními prameny a klidnými plážemi. Krásná pláž Dhermi je ideálním místem k odpočinku a relaxaci po dni stráveném v parku.

V neposlední řadě bychom měli zmínit, že pro cestovatele, kteří se zajímají o historii a kulturu Albánie, se v blízkosti parku nachází historické památky, jako je hrad Ali Pasha Tepelena.

Národní park Llogara přináší jedinečný zážitek spojený s přírodou, adrenalinovými aktivitami a klidem. Je to skvělé místo pro rodinné dovolené, turistické výlety a pro ty, kteří si chtějí odpočinout od rušného městského života. Pokud plánujete návštěvu Albánie, nezapomeňte svůj pobyt věnovat i tomuto nádhernému národnímu parku.


Dovolená Albánie Národní park Llogara


Albánie je zemí s bohatou historií a malebnou přírodou, která přitahuje stále více turistů každý rok. Mezi mnoha krásami této země se nachází Národní park Llogara, který je mezi návštěvníky oblíbený pro svou úchvatnou krajinu a bohaté biodiverzity.

Národní park Llogara se nachází v jihozápadní části Albánie, nedaleko od města Vlorë. Rozkládá se na ploše téměř 10 000 hektarů a zahrnuje vysoké hory, hluboká údolí a malebné pláže na pobřeží Jónského moře. Jeho nejvýznamnější horou je Llogara, která se tyčí do výšky 1 027 metrů nad mořem a nabízí panoramatický výhled na celý park a okolní krajinu.

Pro milovníky přírody je Národní park Llogara jako ráj na zemi. Park je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně různých druhů orchidejí, medvědů a rysů. Procházky po parku jsou možné po značených turistických trasách a návštěvníci se mohou těšit na objevování malebných lesů, horských potoků a krásných výhledů.

Návštěva parku není kompletní bez procházky po známé Llogara Pass, horské cestě, která spojuje pobřeží s vnitrozemím Albánie. Tato silnice vede přes horský hřeben a nabízí nádherné výhledy na Jónské moře a okolní hory. Cestou můžete také zastavit na některém z vyhlídkových míst a pozorovat letícího orla nebo vzácného alpského kamzíka.

Kromě přírodních krás je Národní park Llogara oblíbenou destinací i pro outdoorové aktivity. Turisté si mohou vyzkoušet horskou cyklistiku, pěší turistiku, paragliding či jízdu na koni. V zimních měsících je zde také možnost lyžování.

Pro ty, kteří chtějí zůstat déle, existuje v parku i kempování a možnost ubytování v jednoduchých chatách. V blízkém okolí se nacházejí také menší horská města, která nabízejí restaurace s tradiční albánskou kuchyní, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Pokud plánujete dovolenou v Albánii, Národní park Llogara by neměl chybět ve vašem itineráři. Jeho úchvatná příroda a bohatá biodiverzita jsou nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka. Ať už jste milovníkem přírody, dobrodružstvím nebo jen relaxace na pláži, tento park vám nabídne všechno, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky