Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Argentina El Chalten

Ubytování Argentina El Chalten


Argentina je země bohatá na přírodní krásy a turisticky atraktivní místa. Jedním z těchto míst je také město El Chalten, které se nachází v národním parku Los Glaciares, v Patagonii. El Chalten je rájem pro milovníky outdoorových aktivit a turistiku, ale rozhodně stojí za to navštívit i pro svou jedinečnou atmosféru a krásná ubytování.

Sama vesnice El Chalten je relativně malá a klidná, a protože se nachází v národním parku, je obklopená nádhernou a neporušenou přírodou. Místo je známé svými impozantními horami, jezery a ledovci, což dělá z El Chalten ideální destinaci pro turisty, kteří se rádi vydávají do přírody. Je také domovem pro jeden z nejznámějších vrcholů Patagonie - hory Fitz Roy.

Vzhledem k oblíbenosti tohoto místa mezi turisty nabízí El Chalten širokou škálu ubytování. Turisté zde najdou možnosti od luxusních hotelů až po jednoduché hostely a kempy. Výběr závisí na preferencích a rozpočtu turisty.

Jedním z nejoblíbenějších možností ubytování v El Chalten je rezervace v jedné z místních horských chat nebo kempů. Tyto chaty a kempy jsou často vybaveny základními prostředky, jako je postel, topení a sprchy, a nabízejí nádherný výhled na okolní hory a krajinu. Tato možnost je vhodná zejména pro dobrodružné turisty a ty, kteří chtějí strávit více času v přírodě.

Pro ty, kteří preferují pohodlí luxusního ubytování, jsou v El Chalten dostupné také hotely a loděnice. Tyto ubytovací zařízení nabízejí moderní pokoje s vlastní koupelnou, televizí a dalšími vybaveními. Některé hotely mají také wellness centra a restaurace, kde si mohou hosté vychutnat tradiční argentinskou kuchyni.

Vzhledem k tomu, že El Chalten je především turistická destinace, je vhodné ubytování rezervovat dopředu, zejména během hlavních sezón. Mnoho ubytovacích zařízení disponuje online rezervačními systémy, které umožňují snadnou a rychlou rezervaci přes internet.

Celkově lze říci, že ubytování v El Chalten je skvělou volbou pro turisty, kteří chtějí objevit krásy národního parku Los Glaciares a okolní přírody. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro jednoduché ubytování v horské chatě nebo luxusní hotel, budete mít přístup k některým z nejkrásnějších přírodních scenérií na světě. El Chalten je skutečně destinací, kterou nelze minout při cestování do Argentiny.


Počasí Argentina El Chalten


Argentina je známá svou malebnou krajinou, a jednou z nejživějších a nejzajímavějších oblastí této země je město El Chalten. Toto malé horské město se nachází v jižní části Argentiny v provincii Santa Cruz a je známé jako brána do národního parku Los Glaciares.

Jednou z největších přírodních atrakcí v El Chalten je masivní hora Mount Fitz Roy, která dominuje nad okolní krajinou. Pro milovníky horolezectví a trekkingu je tato hora skutečným rájem. Region El Chalten je známý svými nádhernými turistickými trasami, které vedou okolo ledovců, jezer a vodopádů.

El Chalten se nachází v extrémě suché oblasti Patagonie, kterou ovlivňuje studený oceánský proud. Klima v této oblasti je vlhké, v zimě je zde často chladno až mrazivě a v létě je zde příjemně teplé. Nejlepší čas k návštěvě El Chalten je na jaře (říjen-listopad) a na podzim (březen-duben), kdy je zde příjemně teplé a málo srážek.

Teplota v El Chalten se pohybuje mezi 10 a 20 stupni Celsia v létě, kdy jsou dny dlouhé a slunečné. V zimě, která zde trvá od června do srpna, jsou teploty často pod nulou a sníh není vzácností. I přes chladné teploty v zimě je ale El Chalten oblíbeným místem pro horolezce a lyžaře, kteří sem přijíždějí vyhledat adrenalinové zážitky.

Srážky v El Chalten jsou rovnoměrně rozložené po celý rok, ačkoli v zimě jsou častější. Nejvíce srážek zde spadne v průběhu jara a podzimu. Vzhledem k tomu, že se nachází v horském regionu, může být počasí v El Chalten velmi proměnlivé. To znamená, že je důležité být připravený na rychlé změny počasí a ochránit se před nebezpečnými podmínkami.

Večery v El Chalten jsou často velmi chladné, a proto je vhodné mít s sebou dostatek teplých oblečení. Deštník zde nebude moc platný, protože vítr je v této oblasti častý a silný. Místní obyvatelé a turisté doporučují nést s sebou kvalitní outdoorové oblečení, které je odolné vůči povětrnostním podmínkám.

Celkově lze říci, že počasí v El Chalten je pro dobrodružné turisty ideální. Bez ohledu na roční dobu je zde vždy co objevovat a počasí přispívá k jedinečnosti tohoto krásného horského města.


Dovolená Argentina El Chalten


Dovolená v Argentině El Chalten

El Chalten je malebné městečko nacházející se v jižní části And, od Argentinského města Calafate je vzdálené přibližně 220 km. Toto horské městečko nabízí nejen krásné scenérie a překrásnou přírodu, ale i řadu aktivit pro milovníky outdoorových sportů.

Hory, které se tyčí nad městečkem, přitahují turisty ze všech koutů světa. Návštěvníci mohou vycházet na turistické trasy o různé náročnosti, které poskytují překrásný výhled na okolní krajinu. Mezi nejznámější trasy patří trek k laguně de los Tres, trek k Fitz Roy a také trek k ledovci El Perito Moreno.

Kromě turistických tras se v městečku El Chalten nachází i řada sportovních zařízení, jako jsou například lezecké stěny, cyklistické trasy nebo raftingové zájezdy. V zimě si mohou turisté užít běžecké lyžování, snowboarding a další zimní sporty.

Pokud máte rádi rybaření, tak není nic lepšího, než se vypravit na rybářskou expedici na sladkovodních jezerech a řekách, které se nacházejí v blízkosti města. V těchto vodách se vyskytuje celá řada druhů ryb, mezi které patří pstruh duhový, pstruh obecný, losos stěhovavý a řada dalších druhů ryb.

El Chalten nabízí mnoho krásných turistických atrakcí, jako jsou například skalní útvary, husté lesy, krásné řeky, kaňony a ledovce. Vzhledem k tomu, že se město nachází v jižní části And, tak zde panuje chladné počasí, přičemž běžná teplota se pohybuje okolo 0 až 10 stupňů Celsia. Vzhledem k tomu, že město se nachází v pásmu Patagonie, tak je zde velké množství sněhu, takže turisté by si měli přibalit tepelné oblečení.

Samotné město nabízí kromě outdoorových aktivit i významné kulturní památky, mezi které patří například muzeum Tehuelches, které přibližuje historii tohoto původního obyvatelstva.

Na závěr lze říci, že El Chalten je skvělým místem na dovolenou pro ty, kteří mají rádi outdoorové aktivity, přírodu a turistické trasy. Pokud máte rádi rybaření, tak v městečku najdete řadu skvělých míst na rybolov. Navštivte El Chalten a užijte si nezapomenutelnou dovolenou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina El Chalten


1. Jak se dostat do El Chaltenu z Buenos Aires?
Odpověď: Existuje několik možností, včetně letu do El Calafate a poté autobusem do El Chaltenu, nebo také možností vlakového spojení či pronájmu auta.

2. Jak dlouho trvá cesta z Buenos Aires do El Chaltenu?
Odpověď: Let z Buenos Aires do El Calafate trvá přibližně 3 hodiny. Poté ještě autobusem trvá asi 3-4 hodiny do El Chaltenu.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v El Chaltenu?
Odpověď: V El Chaltenu je možnost trekovat kudykoliv, ale nejpopulárnějšími atrakcemi jsou Fitz Roy Mountain a ledovec Cerro Torre. Dalšími aktivitami jsou například pěší turistika, horská kola, rybaření a skalní lezení.

4. Jaké je vhodné oblečení a vybavení při návštěvě El Chaltenu?
Odpověď: Doporučuje se přinést kvalitní pohorky, lehké a teplé vrstvy oblečení, včetně nepromokavé bundy a kalhot, termálního prádla, rukavic a čepice. Důležité je také mít batoh na vodu, jídlo, ochranu proti slunci a mapu turistických tras.

5. Jaká je nejlepší doba roku pro návštěvu El Chaltenu?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu El Chaltenu je od listopadu do března, kdy je tepleji a méně pravděpodobné deště. Důležité si ale uvědomit, že počasí v této oblasti může být velmi proměnlivé a příchod sněhu může ovlivnit turistické aktivity.

6. Jak dlouho bych měl zůstat v El Chaltenu?
Odpověď: Doporučuje se zůstat minimálně 2-3 dny, abyste měli dostatek času na prozkoumání turistických tras a atrakcí v okolí. Pokud plánujete více trekingů, můžete zůstat až týden.

7. Existují v El Chaltenu možnosti ubytování a stravování?
Odpověď: Ano, v El Chaltenu najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, hostelu a kempů. Co se týče stravování, najdete zde také různé restaurace a kavárny, které nabízejí místní speciality.

8. Jaké jsou možnosti dopravy v El Chaltenu?
Odpověď: Ve městě je doprava převážně pěší. Existují také lokální autobusy, které vás mohou odvézt na začátek některých turistických tras. Pronájem auta je také možný, ale treking trasy obvykle nejsou dostupné automobilem.

9. Má El Chalten bankomaty nebo směnárny?
Odpověď: El Chalten má jen omezené možnosti směny peněz a je zde jen několik bankomatů. Doporučuje se mít s sebou dostatečné množství hotovosti, zejména pokud plánujete pobýt delší dobu.

10. Jaké jsou bezpečnostní opatření v El Chaltenu?
Odpověď: El Chalten je obecně bezpečné místo, ale je vždy důležité přijmout standardní bezpečnostní opatření, jako například udržování očního kontaktu s vašimi věcmi, zamykání dveří a okének vašeho ubytování a udržování si věcí na očích během turistických tras.


Letenka Argentina El Chalten


El Chalten je malé městečko, které se nachází v argentinské Patagonii. Jeho poloha mezi skalnatými horami a u vodopádů ho činí ideálním místem pro výlety do přírody.

Pokud plánujete cestu do El Chalten, pravděpodobně budete hledat letenku do nejbližšího letiště. Nejbližší letiště je v El Calafate, asi 3 hodiny jízdy od El Chalten. Z letiště v Buenos Aires to znamená asi 3,5 hodiny letu.

Cesta do El Chalten se může zdát náročná, ale stojí za to. Když dorazíte, budete obklopeni nádhernou přírodou a budete mít možnost se věnovat několika outdoorovým aktivitám, které vás určitě potěší.

V El Chalten se nachází jedna z nejpopulárnějších turistických atrakcí, Fitz Roy. Tato hora je výzvou pro horolezce po celém světě a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. U Fitz Roy se nachází také mnoho turistických tras, kde můžete trávit celé dny a objevovat krásy argentinské Patagonie.

Další velkou atrakcí v El Chalten jsou Lago del Desierto a Laguna de Los Tres. Tyto přírodní krásy nabízejí turistům úchvatné výhledy na jezera, hory a ledovce, které stojí za to vidět.

V El Chalten najdete také řadu turistických průvodců a společností, které nabízejí turistické služby. Můžete si naplánovat pěší túru, která vám umožní objevovat nejkrásnější krajinu okolo El Chalten. Nebo si můžete pronajmout kolo a jet po cyklostezkách.

Pokud chcete během svého pobytu v El Chalten ochutnat místní speciality, typickým jídlem je asado. Jedná se o grilované maso, které se podává s různými bylinkami a kořením.

Výlet do El Chalten je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásu přírody, sportovní aktivity a odpočinek v tichu. El Chalten nabízí nejen nádhernou krajinu, ale také přátelské prostředí a možnost se setkat s místními obyvateli. Pokud tedy hledáte letenku do Argentiny, neváhejte navštívit El Chalten a objevte krásy argentinské Patagonie.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky