Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Argentina Purmamarca

Dovolená Argentina Purmamarca


Argentina je bezpochyby jednou z nejkrásnějších destinací pro dovolenou v Jižní Americe. Tato země nabízí mnoho úchvatných atrakcí, ale jedno místo, které byste určitě neměli vynechat, je malebné městečko Purmamarca.

Purmamarca se nachází v provincii Jujuy ve severozápadní části Argentiny. Toto malebné městečko leží v údolí Quebrada de Humahuaca, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO. Vládne zde nádherná kombinace horského a pouštního prostředí, které láká milovníky přírody a dobrodruhy.

Hlavní turistickou atrakcí Purmamarca je barevná hora Cerro de los Siete Colores, neboli Hora sedmi barev. Pohled na toto přírodní umělecké dílo je prostě dechberoucí. Hora je tvořena vrstvami různobarevných hornin, které při různých světlech mění odstíny. Vzlétněte na vrchol kopce a užijte si úchvatný výhled na celé údolí.

Další must-see místo v Purmamarce je historická čtvrť s hlavním náměstím Plaza 9 de Julio. Toto malebné náměstí je obklopené koloniálními budovami a farbami, které připomínají tradiční andskou kulturu. Zde se také konají místní trhy, kde můžete ochutnat tradiční kuchyni nebo nakoupit ručně vyráběné suvenýry.

Pro milovníky turistiky je v okolí Purmamarcy mnoho tras a trekingových možností. Procházejte se po údolí Quebrada de Humahuaca a obdivujte neuvěřitelnou krajinu. Navštivte také nedaleký národní park Jujuy, který nabízí mnoho pěších stezek s výhledy na hory, jezera a vodopády.

Pokud jste příznivcem historie a kultury, nezapomeňte navštívit také místní muzeum s exponáty o tradičním životě v této oblasti. Zde se dozvíte více o původních obyvatelích a tradičních řemeslech, které se stále udržují v životě.

Purmamarca je také výchozím bodem pro další zajímavá místa v provincii Jujuy. Můžete navštívit město Humahuaca, které je známé svým historickým centrem a impozantním památníkem svobody. Nebo se vydejte do města Tilcara, kde naleznete ruiny starodávného indiánského sídla Pucará de Tilcara.

Dovolená v Argentině v Purmamarce je jedinečným zážitkem plným krásné přírody, fascinující historie a výjimečné kultury. Ponořte se do tohoto úžasného prostředí a dopřejte si nezapomenutelnou dovolenou v srdci argentinského severozápadu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Purmamarca


1. Jak se dostat do města Purmamarca?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Purmamarca, je leteckou dopravou do města Salta, a odtud pokračovat autem nebo autobusem na sever do Purmamarca.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Purmamarca?
Odpověď: Purmamarca je známý především díky svému koloritnímu kopců Cerro de los Siete Colores. Dalšími populárními atrakcemi jsou jarmark na hlavním náměstí, muzeum Pucará a nedaleká Salinas Grandes.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Purmamarca?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Purmamarca je od dubna do listopadu, kdy je příjemné podnebí a minimální srážky. V létě mohou být teploty vyšší a pravděpodobnost deště je vyšší.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Purmamarca?
Odpověď: V Purmamarca najdete různé možnosti ubytování, včetně hotelů, hostinců a penzionů. Mezi nejlepší hotely v destinaci patří Hotel Casa de Adobe, Hotel Terrazas de la Posta a La Comarca Hotel.

5. Jaké aktivity je možné v Purmamarca provádět?
Odpověď: Mezi oblíbené aktivity v Purmamarca patří turistika, horská cyklistika a procházky po městě, včetně návštěvy místních trhů a rukodělných dílen.

6. Je v Purmamarca snadné najít restaurace a místní kuchyni?
Odpověď: Ano, v Purmamarca najdete různé restaurace, které nabízejí místní speciality, jako je argentinský steak, empanadas a humita (kukuřičné tamaly).

7. Jaká je průměrná délka pobytu v Purmamarca?
Odpověď: Většina turistů stráví v Purmamarca pouze jeden nebo dva dny, protože je to menší město s omezeným množstvím atrakcí. Nicméně, pokud plánujete prozkoumat další okolní oblasti, můžete zde strávit až týden.

8. Je v Purmamarca bezpečno cestovat?
Odpověď: V Purmamarca je obecně bezpečno, ale jako v jakémkoli jiném cestovním cíli je vždy důležité být obezřetný a chránit své cennosti. Doporučuje se také předem získat informace o nebezpečných oblastech v okolí a konzultovat místní průvodce.


Letenka Argentina Purmamarca


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou plnou krásné přírody a fascinující kulturou, Argentina a město Purmamarca by mohly být vaší ideální destinací. Purmamarca je malé městečko v severní Argentině, nacházející se mezi hory a obklopené spektakulárními koloritními kopcemi. Díky tomu má Purmamarca kouzlo a atmosféru, které nejsou nikde jinde na světě.

Když letíte do Purmamarca, vaším cílem bude nejspíše letiště v blízkém městě Jujuy. Z letiště se do Purmamarca lze dostat taxi službou nebo autobusem. Cesta z letiště trvá asi hodinu a půl a nabízí úžasný výhled na okolí.

Jakmile se dostanete do Purmamarca, budete ohromeni krásou krajiny. Jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v městě je poutní bazilika Virgen de la Candelaria. Tato historická a náboženská památka je jedním z nejkrásnějších kostelů v Argentině. Kostel samotný je bohatě zdobený, ale hlavní atrakcí je obzvláště krásný pohled na krajiny And.

Další významnou památkou v Purmamarca jsou koloritní kopečky, které se nacházejí přímo v srdci města. Tyto kopečky nabízejí návštěvníkům velmi neobvyklý pohled a fantastické možnosti pro focení. Kopečky se mění během dne, jsou silně zbarvené a když záření slunce, vytvářejí neuvěřitelnou paletu barev. To je opravdu úžasný zážitek, který si rozhodně nebudete chtít nechat ujít.

Pokud budete mít čas, můžete se vydat na výlet do nedalekého města Tilcara. Tilcara je dalším starobylým městem plným kultury. Zde se můžete projít po historických uličkách a obdivovat městské budovy, které stojí zde již stovky let. Místní trh nabízí tradiční argentincké výrobky a jídlo, jako jsou těstoviny, piva a víno.

Pokud si chcete zarezervovat letenku do Argentiny a navštívit Purmamarca, neváhejte. Tento malý městský klenot bude mít na vás velký vliv a poskytne jedinečný zážitek, který se těžko dá opakovat. Argentina a její nádherná krajina jsou skutečně jedinečné, a tak si zde určitě na své přijdou i ti nejnáročnější cestovatelé.


Počasí Argentina Purmamarca


Argentina Purmamarca, jedno z nejkrásnějších měst v severní Argentině, je proslulé svým úchvatným počasím a neuvěřitelnými přírodními scenériemi. Leží v nadmořské výšce 2 192 metrů nad mořem a je obklopeno nádhernou horou Cerro de los Siete Colores (Hora sedmi barev), která dodává městu jeho charakteristický a nezapomenutelný vzhled.

Purmamarca je malé město s přibližně 2 500 obyvateli, které je známé svými tradičními adobe (hliněnými) domy a ručně vyrobenými výrobky ze slámy a keramiky. Úžasné počasí a seznam přírodních krás tohoto regionu jsou živým důkazem toho, proč je Purmamarca tak přitažlivé pro turisty z celého světa.

Podnebí v Purmamarce je kontinentální suché, s vlivem And. Letní měsíce (od prosince do února) jsou teplé a suché, s průměrnými teplotami kolem 25-30 °C. Noční teploty v těchto měsících mohou klesnout na pohodlných 10-15 °C, což znamená, že se doporučuje nosit teplejší oblečení na noc. Deštivé dny jsou v této době vzácné, což vám umožní plně si užít venkovní aktivity a prozkoumat okolní přírodu.

Zimní období (od června do srpna) je chladnější, s průměrnými teplotami okolo 15 °C. Noční teploty mohou klesnout pod bod mrazu, čímž se zvyšuje šance na sněhové srážky a vytváření okouzlující krajiny pokryté sněhem. V tomto období můžete zažít neuvěřitelnou krásu hory Cerro de los Siete Colores v kontrastu se zasněženým pozadím.

Každý roční období v Purmamarce nabízí své jedinečné kouzlo. Jaro (září a říjen) a podzim (duben a květen) jsou mírné s příjemnými teplotami kolem 20-25 °C. Tato období jsou také vhodná k návštěvě města, kdy se můžete vydat na turisticky atraktivní místa, jako je nedaleká Salinas Grandes (Velké solné pláně) nebo Quebrada de Humahuaca (údolí řeky Humahuaca) a obdivovat přírodní krásy a historické památky.

Zkrátka a dobře, počasí v Purmamarce je příznivé a umožňuje vám plánovat a využít svou cestu ve víru přírody a kultury. Ať už jste fanouškem horkého počasí a jasného nebe, nebo se toužíte pokochat sněhem a vychutnat si chladnější klima, Purmamarca je pro vás ideálním cílem. Nezapomeňte si však vzít s sebou dostatek ochrany proti slunci, jak slunce může být velmi silné kvůli vyšší nadmořské výšce. Připravte se a odjeďte objevovat neuvěřitelnou krásu a jedinečné počasí v Argentině Purmamarca!


Ubytování Argentina Purmamarca


Pokud se chystáte na dovolenou do Argentiny a plánujete navštívit město Purmamarca, určitě byste se měli seznámit s nabídkou ubytování, které zde máte k dispozici.

Purmamarca je malebné městečko, které se nachází v provincii Jujuy, v severní části Argentiny. Je to jedno z nejstarších měst v regionu a výjimečné je především díky své architektuře a překrásné krajině.

Když přijedete do Purmamarca, budete okouzleni jeho tradičními adobe domy, které jsou postavené z místní hlíny. Zvláště známá je zdejší ulice Horní části města se svými pestrými domy, které jsou malované různými barvami. Procházení těmito úzkými uličkami je skutečným zážitkem.

Přestože Purmamarca je malým městem, nabízí několik možností ubytování, které uspokojí potřeby různých druhů cestovatelů. Pokud preferujete luxusní hotely, měli byste zvážit Hotel Las Marias, který se nachází v centru města. Hotel nabízí komfortní pokoje s výhledem na okolní hory, restauraci s tradičními argentinskými jídly a také venkovní bazén.

Další možností je Hotel El Manantial del Silencio, který se nachází v klidné části města. Pokoje jsou vkusně zařízené a v hotelu je i venkovní terasa, kde si můžete vychutnat nádherné výhledy na horu Cerro de los Siete Colores.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v Purmamarca déle nebo mají menší rozpočet, jsou k dispozici i různé apartmány a penziony. Apartmány Don Américo nabízejí samostatné apartmány, které mají vlastní kuchyňku a jsou ideální pro ty, kteří preferují vlastní stravování.

Pokud hledáte něco jednoduššího a přitom autentického, můžete se ubytovat ve venkovském domě, které nabízejí místní obyvatelé. Tato možnost vám umožní prožít autentickou zkušenost a poznat místní kulturu a tradice.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli formu ubytování v Purmamarca, budete mít jistě možnost prozkoumat neuvěřitelně krásnou přírodu okolí. Nedaleko města se nachází známá farma Sol de Mayo, kde můžete vidět lokální vegetaci a faunu. Dalšími zajímavými místy, která byste neměli vynechat, jsou Tres Cruces, Inkakus in Kapricorn nebo Quebrada de Humahuaca.

Purmamarca vás okouzlí svojí jedinečnou atmosférou, nádhernou přírodou a okouzlujícími domy. Ubytování, které zde máte k dispozici, se přizpůsobí vašim potřebám, ať už preferujete luxusní hotely nebo autentický rustikální pobyt. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv ubytování, nejspíš si zde užijete nezapomenutelné chvíle.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky