Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Argentina Tucumán

Letenka Argentina Tucumán


Letenka do argentinského Tucumánu je pro mnoho lidí stále neznámým cílem, avšak tento kus jihoamerického ráje rozhodně stojí za návštěvu. Tucumán je hlavním městem stejnojmenné provincie a má mnoho co nabídnout jak pro turisty, tak pro milovníky přírody a historie.

Pokud se rozhodnete letět do Tucumánu, musíte si nejprve zjistit, jaké možnosti máte. Existuje několik leteckých společností, které létají do argentinských Tucumánu, včetně LAN Argentina, Aerolíneas Argentinas nebo Andes Líneas Aéreas. Z České republiky neexistují přímé lety, ale lze letět například z Frankfurtu či Paříže.

Jakmile dorazíte do Tucumánu, budete zároveň vstupovat do argentinského severozápadu nebo také Andského severu, což je velmi specifická část země s vlastní kulturou a krajinnými krásami. V Tucumánu se nachází Biosférická rezervace Yungas, což je jedno z posledních míst, kde je možné vidět obrovské množství druhů flóry a fauny, včetně jaguárů, kondorů a velbloudů.

Historie Tucumánu je také velmi zajímavá – bylo to právě zde, kde se začíná boj za argentinskou nezávislost. Můžete navštívit muzeum Casa Histórica de la Independencia, kde byla podepsána listina nezávislosti Argentiny. Také se zde nachází mnoho koloniálních budov s architekturou typickou pro tuto oblast, jako například klášter San Francisco nebo kostel Nuestra Señora de la Merced.

Pokud jde o gastronomii, Tucumán má mnoho lahůdek na nabídku. Město je známé svými empanadami, což jsou malé smažené nebo pečené koláčky, plněné masem, sýrem nebo zeleninou. Také se zde pěstuje mnoho druhů ovoce, zejména citrusy, takže se hojně objevují v místních dezertech.

V Tucumánu najdete i mnoho malých měst a vesnic, které stojí za návštěvu – například Yerba Buena, která je obklopena horami a krásnými zahradami, nebo San Javier, kde můžete navštívit hliněné domy, které byly postaveny původními indiánskými obyvateli.

Celkově vzato, letenka do Tucumánu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají odlišnou destinaci s krásnou přírodou, historií a jedinečnou kulturou. Navíc je to místo, které naštěstí není zatíženo masovou turistikou, takže budete moci prožít pravou argentinskou atmosféru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Tucumán


1. Jaký je hlavní město provincie Tucumán?
Hlavním městem provincie Tucumán je město San Miguel de Tucumán.

2. Jaká je rozloha provincie Tucumán?
Rozloha provincie Tucumán činí přibližně 22 524 km².

3. Kolik obyvatel má provincie Tucumán?
Podle posledních odhadů z roku 2021 má provincie Tucumán přibližně 1 722 200 obyvatel.

4. Jaké jsou hlavní ekonomické odvětví provincie Tucumán?
Hlavním ekonomickým odvětvím provincie Tucumán je cukrovarnictví. Provincie je známá svou produkcí cukrové třtiny a cukru.

5. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v provincii Tucumán?
Mezi nejznámější turistické atrakce v provincii Tucumán patří historické město San Miguel de Tucumán, Národní historický park La Quemita, pohoří Aconquija, a archeologické naleziště Quilmes.

6. Jaký je hlavní fotbalový tým provincie Tucumán?
Hlavním fotbalovým týmem provincie Tucumán je Club Atlético Tucumán, který hraje v argentinské první lize.

7. Jaké jsou tradiční jídla provincie Tucumán?
Tradiční jídla provincie Tucumán zahrnují empanadas (plněné pečivo), humitas (kukuřičné tamales), locro (tradiční argentinská polévka), a alfajores (sladké pečivo plněné karamelovou náplní).

8. Jaké jsou nejlepší pláže v provincii Tucumán?
Provincie Tucumán se nachází ve vnitrozemí Argentiny a nemá pobřeží, proto nemá přímé přístupy k moři ani pláže.

9. Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě provincie Tucumán?
Nejvhodnější dobou k návštěvě provincie Tucumán je období mezi listopadem a březnem, kdy je zde teplé počasí a menší pravděpodobnost srážek.

10. Jak se dostanu do provincie Tucumán?
Do provincie Tucumán se lze dostat letecky přes letiště Teniente General Benjamín Matienzo nebo autobusem z jiných argentinských měst.


Ubytování Argentina Tucumán


Argentinská provincie Tucumán nabízí širokou škálu možností ubytování pro návštěvníky, kteří se rozhodnou tuto oblast navštívit. Nezáleží na tom, zda jste turista hledající luxusní hotel nebo dobrodruh, který si přeje zůstat v horském údolí, Tucumán má to, co hledáte.

Jednou z možností ubytování v Tucumánu jsou tradiční hotely, které se nacházejí v centru hlavního města San Miguel de Tucumán. Tyto hotely nabízejí praktickou polohu a snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím, restauracím a obchodům. Některé z těchto hotelů jsou vybaveny moderními příslušenstvím, jako je například klimatizace a Wi-Fi připojení, zatímco jiné se mohou pyšnit překrásnou historickou architekturou.

Pokud preferujete více přírodní prostředí, můžete se rozhodnout pro ubytování v horském údolí El Cadillal. Tato lokalita nabízí úchvatné scenérie a možnost provozování různých outdoorových aktivit, jako je například pěší turistika, cyklistika a vodní sporty. V této oblasti najdete různé chatky a rekreační domky, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel.

Pro ty, kteří si přejí zažít autentický venkovský život, je tu možnost ubytování na farmách a rančích, které se rozprostírají po celém Tucumánu. Tyto farmy nabízejí příležitost setkat se s místními zemědělci a naučit se něco o jejich způsobu života. Některé farmy dokonce umožňují hostům zapojit se do prací na farmě, jako je péče o zvířata nebo sklizeň plodin. To je skvělý způsob, jak prohloubit své porozumění místní kultuře a tradicím.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je tu také možnost ubytování v národních parcích a přírodních rezervacích v okolí Tucumánu. Můžete se ubytovat ve stanech, chatkách nebo dokonce v tzv. "domi", což jsou malé horské chaty. Tato ubytování vám umožní spát přímo v srdci přírody a zažít její čarovnou atmosféru.

V neposlední řadě, pokud máte rádi exkluzivní zážitky a luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro rezorty a lázně, které se nacházejí v krásných přírodních lokalitách v Tucumánu. Tyto rezorty nabízejí prvotřídní služby, wellness centra, bazény a další vybavení, které vám umožní uvolnit se a odpočinout si.

Nezáleží na tom, jaké jsou vaše preference, Tucumán má mnoho možností ubytování, které splní všechny vaše potřeby a přání. Ať už se jedná o tradiční hotel, farmu, ubytování v přírodě nebo luxusní rezort, Tucumán vás přivítá s otevřenou náručí.


Dovolená Argentina Tucumán


Argentina je krásná země plná kontrastů a úžasných scenérií. Mezi nejnavštěvovanější regiony patří oblast Tucumán, nacházející se v oblasti severozápadní Argentiny. Tato oblast nabízí mnoho možností pro turisty, kteří se chtějí vrhnout do neuvěřitelného dobrodružství.

Nejlepší měsíce pro návštěvu Tucumánu jsou říjen, listopad a březen, když teploty nejsou příliš vysoké a průměrná teplota je kolem 20°C. Jestliže se chcete obdivovat překrásným scenériím, pak můžete zamířit do oblasti Sierra de San Javier, kde se nachází krásné jeskyně s čerstvou vodou a horskými potoky. V regionu najdeme také národní park Aconquija s vynikajícími pěšími stezkami, kde se turisté mohou projít a užívat si nádherné přírody a více než 200 ptáků.

Na dovolené v Tucumánu si můžete užít návštěvu místních kolonií, kde kromě pozdravů a úsměvů můžete ochutnat typickou domácí kuchyni včetně “empanad z masa” a klobásy “chorizo”. Muzea a galerie v Tucumánu navštěvují desítky tisíc turistů každý rok. Vynechat byste neměli např. muzeum historie Casa Historical de la Independencia, kde se odehrávala významná historická událost v roce 1816.

Pokud jste závazkový turista, můžete navštívit velké množství sportovních a outdoorových aktivit, včetně trekkingu, cyklistiky, raftingu, kempingu a nejrůznějších adrenalinových sportů. Po takových aktivitách je však doporučeno navštívit lázně La Aguadita, kde si můžete odpočinout a odreagovat své tělo.

Důležité je vybrat si dobrou dopravu pro svůj pobyt v Tucumánu, protože ne všechny místní silnice jsou dobře udržovány a příjezd může být poměrně náročný. Doporučuje se využít služeb místních Cabs, taxíků nebo pronajmout si auto, abyste si mohli prohlédnout vše, co tato oblast nabízí.

Tucumán je bezesporu jedním z nejlepších a nejméně navštěvovaných turistických míst v Argentině. Nabízí neuvěřitelné scenérie, kulturní akce, outdoorové aktivity a unikátní kuchyni. Pokud hledáte dovolenou, která vás nezklame a nabídne něco neobvyklého, potom se rozhodně vydejte do Tucumánu v Argentině.


Počasí Argentina Tucumán


Argentina je velká země, rozprostírající se od patagonských plání na jihu až po tropické deštné pralesy na severu. Mezi těmito dvěma extrémy se nachází provincie Tucumán, která se nachází v severozápadní části země. Tato provincie sousedí s Bolívií a Čilem a je typická svým subtropickým podnebím.

Počasí v Tucumánu se v průběhu roku velmi liší. Během letních měsíců, které trvají od prosince do února, je počasí velmi horké a vlhké. Teploty se pohybují kolem 30-40 °C a srážek je hojně. To způsobuje, že počasí je velmi dusné a místy také bouřlivé. Protože je Tucumán obklopen horami, dochází často k prudkým dešťovým srážkám a povodním.

Naopak v zimních měsících, které trvají od června do srpna, je počasí v Tucumánu mírnější. Teploty klesají na příjemných 15-20 °C a srážky jsou mnohem nižší. Toto období je ideální pro cestování a prozkoumávání malebné krajiny provincie, která je obklopena horskými hřebeny a zelenými údolími.

V jarním a podzimním období je počasí v Tucumánu poměrně proměnlivé. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C a srážky jsou časté, ale nižší než v létě. Provincie je známá svými rozlehlými plantážemi cukrové třtiny, které jsou díky tomuto klimatu ideálně umístěny.

Celkově lze říci, že počasí v Tucumánu je typické pro oblast subtropů. Teploty jsou vysoké a vlhké v létě a mírné s nižšími srážkami v zimě. Provincie je proslulá svou přírodou a plodnými pláními a je ideálním místem pro cestovatele, kteří hledají sluneční klima a malebnou krajinu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky