Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Arménie Ararat (hora)

Letenka Arménie Ararat (hora)


Ararat je impozantní horský masiv nacházející se na území Arménie a Turecka. Jeho vrchol, známý jako Velký Ararat, je nejvyšším vrcholem Arménie a dosahuje výšky 5 137 metrů nad mořem. Tento vrchol je považován za posvátné místo pro mnoho náboženských skupin, včetně křesťanství a islámu. Ararat je také obklopen řadou legend a mýtů, které přilákaly značnou pozornost turistů z celého světa.

Pro turisty, kteří se chtějí přiblížit k Araratu, existuje několik možností. Jedna z nejčastěji využívaných je letenka do Arménie, přesněji do hlavního města Jerevanu. Letiště v Jerevanu je mezinárodní a přijímá lety ze všech hlavních destinací. Po příletu do Jerevanu si turisté mohou pronajmout auto nebo využít místní taxislužby, aby se dostali do hor.

Z Jerevanu je nejlepší cestou do hor letecky. K dispozici je několik leteckých společností, které nabízejí lety do města Igdir v Turecku. Cesta trvá asi hodinu a při pohledu z letadla mohou turisté pokochat se nad nádhernými výhledy na celý horský masiv Ararat. Z Igdiru je možné se dostat do hor taxíkem nebo organizovat pěší výlet.

Samotný vrchol Araratu může být náročný na dobytí. Turisté by měli být vybaveni vhodnou turistickou výbavou, včetně teplého oblečení, pevných bot a dostatečného množství potravin a vody. Je také nezbytné mít zkušenosti s horolezectvím a požadovat schválení od místních orgánů.

Navzdory výzvě, kterou dobytí Araratu představuje, se mnoho turistů rozhodne vzhůru výstupu. Odměnou za jejich úsilí je nezapomenutelný výhled na okolní krajinu, která se rozprostírá před jejich očima. Při jasném dni lze z vrcholu vidět na rozmezí Turkovy jezera, gruzínské hory a dokonce i do dalekého Íránu.

Ararat je místem s bohatou historií a kulturou. Je to také domov pro mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů, které nerušeně žijí v této přírodní oáze. Tato oblast je také bohatá na archeologické naleziště, které poskytují důležité informace o minulosti a vývoji této oblasti.

Přesná povaha Araratu jako posvátného místa a jeho složitá politická situace vzniklá kvůli jeho polohou mezi Arménií a Tureckem, znamená, že cesta k Araratu není vždy snadná. Nicméně, pro ty, kteří jsou ochotni podstoupit tuto výzvu, je výlet na Ararat zážitkem na celý život. Kombinace nádherných výhledů, historie a kultury činí z Araratu jedinečnou a fascinující destinaci pro turisty.


Ubytování Arménie Ararat (hora)


Ararat je nejvyšší hora Arménie a má s národem dlouhou historickou vazbu. Kromě toho, že z vrcholu Araratu je nádherný výhled na celou Arménii a sousední Turecko, se také nachází různá místa s historickým a kulturním významem.

Jedním z těchto míst je vesnice Dzoragyugh, situovaná nedaleko hory Ararat. Tato malá vesnička nabízí návštěvníkům útulné a pohodlné ubytování, které ještě více zlepší jejich dovolenou v Arménii. Dzoragyugh se nachází jen pár kilometrů od města Artashat, kde se nachází archeologické naleziště a stejnojmenné muzeum, které ukazuje historii Arménie celých 7 tisíc let zpět.

Vesnice je obklopena úchvatnou krajinou s kopcemi a jezerem, kde si můžete užít aktivní dovolenou, například turistiku nebo horskou cyklistiku. Pro ty, kteří upřednostňují méně adrenalinové aktivity, v okolí najdou zajímavá místa pro historické a kulturní exkurze a pozorování ptáků v Národním parku Djermuk.

Vesnice Dzoragyugh má několik typů ubytování, které přilákají turisty z celého světa. K dispozici jsou hotely s moderním vybavením, které nabízejí luxusní a pohodlné ubytování, hostely vhodné pro cestovatele zavazadly a také ubytování v domech místních Arménů. Všechny tyto typy ubytování však nabízejí skvělý výhled na pohoří a nezapomenutelné zážitky z pobytu v Arménii.

Takže pokud plánujete cestu do Arménie a hledáte úžasné a pohodlné ubytování, zvažte pobyt v vesnici Dzoragyugh. To je ideální místo pro poznání historické a kulturní dědictví této země a ke stoupání na vrchol nejvyšší hory Arménie - Araratu.


Počasí Arménie Ararat (hora)


Arménie je malebná země v Jižním Kavkazu ohraničená Tureckem na západě, Gruzií na severu, Ázerbájdžánem na východě a Íránem na jihu. Jednou z nejvýznamnějších přírodních dominant této země je hora Ararat, která se nachází v Arménské vysočině.

Hora Ararat je symbolem Arménie a je také považována za posvátnou horu v rámci arménského národa. Tato sopka je ve skutečnosti dvouvrcholový masiv, který se skládá z vrcholu Velkého Araratu (5 137 metrů) a Malého Araratu (3 896 metrů). Velký Ararat je nejvyšší horou v Arménii a je viditelný ze všech koutů země, zatímco Malý Ararat se nachází na tureckém území nedaleko arménské hranice.

Klima v oblasti Araratu je ovlivněno geografickou polohou a přítomností Hor Araratu, které působí jako přírodní překážka a ovlivňují průtok vzdušných mas. V horách dochází k velkému množství srážek, zejména ve formě sněhu v zimních měsících. Extrémně studené zimy a relativně chladné jara jsou charakteristické pro tuto oblast.

Letní měsíce v oblasti Araratu jsou obvykle teplejší, ačkoli teploty stále zůstávají příjemně mírné. Průměrné teploty dosahují 20 °C až 25 °C. Na vrcholu Araratu jsou však teploty po většinu roku nízké, s minimálními teplotami v zimě až -30 °C.

Přírodní krása a obtížná přístupnost Araratu přitahují mnoho turistů i horolezců z celého světa. Výstup na Velký Ararat je náročný, vyžaduje fyzickou kondici a zkušenosti s horskou turistikou. Pro přístup k hoře je také nutné získat speciální povolení od arménských úřadů.

Kromě svého geografického a historického významu je hora Ararat také spojena s biblickým příběhem Noemovy archy. Podle Starého zákona se předpokládá, že Ararat byl místem, kde se zastavila archa poté, co povodeň ustoupila.

Araratská hora je jedním z pokladů Arménie a zanechává návštěvníky okouzlené svou majestátností a nezapomenutelnými výhledy na arménský krajinu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete vydat se na horolezecký výstup nebo jen obdivovat tuto nádhernou sopku z dálky, hora Ararat vás jistě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Ararat (hora)


1. Jak vysoká je hora Ararat?
Hora Ararat dosahuje výšky 5 137 metrů.

2. Je hora Ararat dostupná turistům?
Turisté mají možnost vystoupit na nižší vrchol Ararat, nazývaný Malý Ararat. Výstup na samotný vrchol Velkého Araratu však vyžaduje povolení a provádí se za přítomnosti místního průvodce.

3. Kde se hora Ararat nachází?
Hora Ararat se nachází ve východní části Turecka, v blízkosti hranic s Íránem a Arménií.

4. Má hora Ararat nějaký historický význam?
Hora Ararat je často spojována s biblickým příběhem Noemovy archy. Podle biblického vyprávění měla archa přistát na úpatí této hory poté, co voda zpotopa ustoupila.

5. Je hora Ararat součástí Národního parku?
Ano, hora Ararat je součástí Arménského Araratu Národního parku, který byl vyhlášen v roce 2009 a nachází se ve východní Arménii.

6. Jaký je nejlepší čas na výstup na horu Ararat?
Ideální období pro výstup na horu Ararat je od června do září, kdy jsou teploty méně extrémní a příroda je krásně zelená.

7. Jaké vybavení je potřeba pro výstup na horu Ararat?
Pro výstup na horu Ararat je nezbytné mít zkušenosti s vysokohorskou turistikou, adekvátní horolezeckou výstroj, jako je například horolezecká přilba, lano, cepín a nepromokavé oblečení.

8. Existují nějaké rizika spojená s výstupem na horu Ararat?
Ano, výstup na horu Ararat je fyzicky náročný a vyžaduje dobrou fyzickou kondici. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce hrozí také riziko výškové nemoci. Je důležité výstup plánovat pečlivě a konzultovat to s odborníky.

9. Nabízí se z hor Ararat nějaký nádherný výhled?
Ano, z vrcholu hory Ararat se otevírá nádherný výhled na okolní krajinu, včetně Arménie, Turecka a Íránu. Je to jedinečná příležitost naplněná ohromujícími scenériemi.

10. Jak dlouho trvá výstup a sestup z hory Ararat?
Trvání výstupu a sestupu z hory Ararat závisí na kondici a rychlosti jednotlivce. Většinou se pohybuje mezi třemi až čtyřmi dny, přičemž vrcholový den je nejtěžší a nejdéle trvající částí celého výstupu.


Dovolená Arménie Ararat (hora)


Arménie je země s bohatou historií a krásnou přírodou. Jedním z nejvýznamnějších symbolů této země je hora Ararat. Tato hora je známá nejenom pro svou majestátnost, ale také díky němuž je spojována s biblickým příběhem Noemovy archy.

Hora Ararat se nachází na východním okraji Turecka, blízko hranic s Arménií a Íránem. Leží ve velmi malebné krajině obklopené zelenými poli a pastvinami. Ararat je etymologicky spjatý s arabským výrazem "Harat" znamenajícím "vyvýšená". Horu Ararat tvoří dvojice vrcholů – Velký Ararat (5 137 metrů) a Malý Ararat (3 896 metrů). Velký Ararat je nejvyšší horou jak v Arménii, tak i v celém Kavkazu.

Hora Ararat je známa také díky bibli. V legendárním příběhu Noemovy archy se nachází na vrcholu této hory. Noe a jeho rodina, spolu s zvířaty, přežili velkou potopu a našli útočiště na hoře Ararat. Je toto místo považováno za posvátné a je významnou ikonou pro arménský národ.

Výstup na horu Ararat je zajímavou a náročnou výzvou pro horolezce z celého světa. První dokumentovaný úspěšný výstup na Velký Ararat se uskutečnil v roce 1829, ale i dnes je tato hora velmi považována za náročný cíl. Pro výstup je nutné získat povolení od tureckých úřadů a také je doporučeno mít s sebou průvodce s dobrou znalostí terénu. Výstup na vrchol je obvykle rozdělen do několika etap, které zahrnují přechod přes ledovce a skalnaté partie.

Jednou z nejlepších dob pro výstup na horu Ararat je počátek léta, kdy je sníh zmrzlý a terén je stabilní. Z vrcholu hory Ararat je možné vidět nejen panoramatické výhledy na Arménii a Turecko, ale také další vrcholy Kavkazu, jako je hory Kazačka a Masis. Je to zážitek, který rozhodně stojí za to.

Pokud nejste horolezec, můžete se vychutnat krásy hory Ararat z okolních vesnic a měst, jako je třeba Jerevan. Můžete se projít po zelených lukách, obdivovat horské jezero nebo se vydat na výlet do okolních klášterů, které se zde nacházejí.

Arménie a Ararat jsou skvělým cílem pro dovolenou pro ty, kdo chtějí objevit jedinečnou přírodu a zkušenost s bohatou historií této země. Ať už se rozhodnete pro výstup na vrchol hory Ararat, nebo jen tak pobyvat v okolí, nebudete litovat.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky