Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Arménie Dendropark

Počasí Arménie Dendropark


Arménský Dendropark: Unikátní spojení přírody a kultury

Arménie, malá země ve východním Kavkaze, se může pochlubit nejen svými historickými památkami a krásnou krajinou, ale také svým unikátním parkem nazývaným Dendropark. Tento park, který se nachází v blízkosti hlavního města Jerevanu, je jednou z největších botanických zahrad v regionu a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat bohatství arménské flóry a fauny.

Dendropark se nachází v malebné oblasti Tapovan, asi 18 kilometrů od centra Jerevanu. Park byl založen v roce 1935 a rozprostírá se na ploše více než 200 hektarů. Jeho hlavní cíl je ochrana a studium endemických (domorodých) druhů rostlin a stromů, které se vyskytují pouze v této části Kavkazu.

Jeden z největších pokladů Dendroparku je jeho bohatá sbírka stromů a rostlin. Park hostí více než 500 druhů rostlin, z nichž mnohé jsou vzácné a ohrožené. Mezi tyto vzácné druhy patří například Arménský dub (Quercus araxina), který je symbolem parku, nebo Arménský kalina (Viburnum opulus), květiny, která je známá svou léčivou hodnotou. Návštěvníci se mohou projít parkem a obdivovat tyto krásné rostliny a stromy, které jsou pečlivě označeny a vysvětleny.

Dendropark je také místem bohatým na faunu. Nachází se zde mnoho druhů ptáků, jako jsou sovy, kosi, hýlové, ale také zajímaví savci, jako jsou srnky a zajíci. Park je tak obklopen klidem a přírodou, což ho činí ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Jeden z nejvíce ikonických prvků Dendroparku je jeho vzdělávací centrum, které nabízí návštěvníkům možnost se dozvědět více o flóře a fauně Arménie. Centrum pořádá různé workshopy, přednášky a exkurze, které mají za cíl zvýšit povědomí o ochraně životního prostředí a původu rostlin.

Dendropark není pouze pro místní obyvatele, ale také pro turisty, kteří chtějí poznat Arménii z jiné perspektivy. Park je otevřen pro veřejnost celý rok a nabízí příležitost k procházkám, piknikům nebo jen prostém odpočinku na lavičkách.

V Arménii můžete zažít tolik věcí - od historických památek až po malebnou přírodu - a Dendropark je dokonalým spojením těchto dvou aspektů kultury. Pokud hledáte jedinečnou a relaxační zkušenost, neváhejte navštívit tuto oázu klidu a krásy v srdci Arménie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Dendropark


1. Kde se nachází Arménie Dendropark?
Odpověď: Arménie Dendropark se nachází v Sevani, v Arménii.

2. Jaký je vstupní poplatek do Dendroparku?
Odpověď: Vstupné do Arménie Dendroparku je 1000 dramů pro dospělé a 500 dramů pro děti.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Dendroparku?
Odpověď: Arménie Dendropark je otevřen od pondělí do neděle od 9:00 do 19:00.

4. Co mohu vidět a dělat v Dendroparku?
Odpověď: V Dendroparku se můžete procházet a obdivovat různé druhy rostlin a stromů, piknikovat, relaxovat v přírodě a využít různé rekreační aktivity, jako jsou koupání a loďkování na jezeře Sevan.

5. Je v Dendroparku k dispozici stravování?
Odpověď: Ano, v Dendroparku jsou k dispozici různé restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat jídlo a nápoje.

6. Můžu v Dendroparku strávit celý den?
Odpověď: Ano, v Dendroparku je dostatek aktivit a krásná příroda, takže si tam můžete strávit celý den.

7. Je povoleno v Dendroparku tábořit?
Odpověď: Ano, je povoleno tábořit v určených oblastech Dendroparku.

8. Je v Dendroparku možné ubytování?
Odpověď: Ano, v Dendroparku je možné si pronajmout chatky a bungalovy pro přenocování.

9. Je možné v Dendroparku vykonávat pikniky?
Odpověď: Ano, v Dendroparku jsou vyhrazené oblasti, kde můžete uspořádat piknik.

10. Mohu si do Dendroparku přinést vlastní jídlo a pití?
Odpověď: Ano, je povoleno si do Dendroparku přinést vlastní jídlo a pití.


Dovolená Arménie Dendropark


Arménie je země bohatá na historii, kulturu a překrásnou přírodu. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v této zemi patří Dendropark, který se nachází v blízkosti města Dilidžan.

Dendropark je rozlehlý park o rozloze 33 hektarů, který byl založen v roce 1930 a představuje jednu z největších botanických zahrad v Arménii. Park kombinuje zachování vzácných druhů stromů a rostlin s turistickými zajímavostmi a rekreačními možnostmi.

V Dendroparku můžete objevit více než 500 druhů stromů a rostlin z celého světa. Mezi nejvýznamnější patří vzácné druhy jimpry, jírovce a dubu červeného, které dosahují ohromných velikostí. Pro milovníky flóry je to skutečný ráj.

Kromě exotické vegetace nabízí Dendropark také impozantní výhledy na okolní krajinu. Z parku je možné vidět nádhernou arménskou přírodu, zelené kopce a horské hřebeny. Je to ideální místo pro procházky, pikniky a relaxaci v přírodě.

Dendropark však není pouze pro botaniky a přírodovědce, ale také pro ty, kteří mají zájem o historii a kulturu. Na území parku se nachází muzeum, které představuje historii parku a významných rostlinných druhů Arménie. Návštěvníci se zde mohou dozvědět mnoho zajímavých informací a sledovat prezentace o flóře a fauně Arménie.

Pro ty, kteří chtějí strávit více času v Dendroparku, jsou k dispozici ubytovací zařízení. Můžete si pronajmout chaty nebo stanovat přímo v parku a vychutnávat si klidnou atmosféru a čistý vzduch. K dispozici je také restaurace, kde si můžete pochutnat na tradiční arménské kuchyni.

Nejlepší čas pro návštěvu Dendroparku je na jaře, kdy se vše kolem začíná probouzet k životu. Květiny začnou kvést a vzduch je plný sladkých vůní. Ale park je nádherný i v létě a na podzim, kdy se stromy barví do různých odstínů a vykreslují úchvatné pohledy.

Dendropark je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst v Arménii a must-see pro každého, kdo navštíví tuto zemi. Kombinuje přírodu, kulturu a historii do jednoho místa a nabízí dokonalý únik z každodenního života. Pokud hledáte harmonii a klid, Dendropark je pro vás to pravé místo.


Letenka Arménie Dendropark


Arménie je země bohatá na historii, kulturu a přírodní krásy. Mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst v této zemi patří Dendropark, který se nachází v oblasti Sevanavank nedaleko jezera Sevan. Tento park je jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Dendropark Sevanavank je rozlehlá zahrada, která se táhne na ploše více než 35 hektarů. Je domovem pro více než 500 druhů dřevin, z nichž několik je raritních a ohrožených. Park byl založen v roce 1931 a od té doby prošel mnoha změnami, aby se stal jednou z nejkrásnějších zahrad v Arménii.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí Dendroparku je jeho rozmanitá flóra. Návštěvníci mají možnost procházet se mezi stromy a květinami z různých částí světa, od Kavkazu po západní Evropu. Zahrada nabízí krásné výhledy na jezero Sevan a okolní pohoří, což činí její atmosféru ještě úchvatnější.

Procházka parkem je nezapomenutelným zážitkem nejen pro milovníky přírody, ale i pro ty, kteří mají zájem o botaniku. Můžete si prohlédnout vzácné druhy stromů, jako je kavkazská smrkovice nebo arménský chvojník. Kromě toho si můžete také vychutnat jedinečnou atmosféru parku na pikniku, který si můžete připravit díky dostatečnému množství piknikových míst ve zahradě.

Dendropark nabízí také možnost relaxace a odpočinku. Návštěvníci zde mohou strávit čas na lavičkách, které jsou umístěny po celém parku, a vychutnat si klid a krásu prostředí. Přímo v parku se také nachází menší jezírko, které dodává zahradě ještě více půvabu a romantické atmosféry.

Park je otevřený pro veřejnost celoročně a nabízí také možnost prohlídky s průvodcem, který vám poskytne více informací o jednotlivých druzích dřevin a zajímavostech parku.

Pokud plánujete návštěvu Arménie, neměli byste si nechat ujít Dendropark u jezera Sevan. Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci v nádherném přírodním prostředí. Dendropark Sevanavank vám nabídne zážitek pro celou rodinu a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky na vaši návštěvu v Arménii.


Ubytování Arménie Dendropark


Dendropark je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů Arménie. Nachází se nedaleko města Dilidžan na úpatí Kavkazských hor. Toto místo vás uchvátí svojí malebností, klidem a především krásnou přírodou. Protože se nachází v pohoří, můžete si užít překrásné výhledy na okolí a užít si tam aktivní odpočinek v přírodě.

Dendropark je jedním z největších parků v zemi, rozkládá se na ploše více než 240 hektarů a obsahuje více než 500 druhů rostlin, včetně vzácných rostlin, které se nacházejí pouze v Kavkaze. Tento park nabízí ideální prostředí pro pikniky, rodinné výlety a procházky.

V Dendroparku se také nachází několik turisticky zajímavých míst. Nejznámější z nich je asi „Modrý pramen“, který má legendu, že pokud do něj vhodíte minci, splní se vám přání. Dalším zajímavým místem jsou malé malby umístěné na kameni, které pocházejí z dob starověké Arménie.

Pokud hledáte místo k ubytování, můžete si pronajmout chatku v samotném Dendroparku. Tyto chatky jsou ideální pro rodinnou dovolenou nebo pro romantický výlet. Jsou vybaveny veškerým potřebným zařízením a nabízejí úžasné výhledy do okolní přírody.

Dendropark vás navíc nezklame ani svou gastronomickou nabídkou. K dispozici jsou zde restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat místní speciality nebo si dát sklenku vína.

Dendropark je skvělým místem pro ty, kteří si chtějí užít krásnou přírodu Arménie a trochu si odpočinout od shonu města. Pokud plánujete svou dovolenou v této zemi, nezapomeňte navštívit tento kouzelný park, který vás určitě uchvátí svou nádhernou přírodou a klidem.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky