Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Austrálie Great Ocean Road (Victoria)

Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


1. Jak se dostanu na Great Ocean Road?
> Nejlepší způsob, jak se dostat na Great Ocean Road, je jet z Melbourne. Existuje několik tras přesněji přes Geelong nebo Torquay. Doba cesty z Melbourne na Great Ocean Road je přibližně 1,5 až 2 hodiny.

2. Jaká je nejlepší doba rok pro cestu po Great Ocean Road?
> Nejlepší doba pro cestu po Great Ocean Road je od března do května a od září do listopadu. Během těchto měsíců je klima příjemné a je méně turistů.

3. Jak dlouho trvá cesta po Great Ocean Road?
> Cesta po Great Ocean Road závisí na tom, kolik zastávek chcete udělat. Obecně lze říci, že cesta z Melbourne trvá celý den, pokud se rozhodnete vidět všechny zajímavosti a udělat si několik zastávek.

4. Jaké jsou hlavní atrakce po Great Ocean Road?
> Mezi hlavní atrakce patří Dvanáct apoštolů, Loch Ard Gorge, London Bridge, The Grotto, Bay of Martyrs a Město koalů. Tyto místa nabízejí úchvatné výhledy na oceán a příležitosti k procházkám a fotografování.

5. Je potřeba si předem koupit lístky na Great Ocean Road?
> Naštěstí není třeba si předem kupovat lístky na Great Ocean Road. Cesta po této silnici je zdarma a nevyžaduje žádnou formu rezervace.

6. Jaká je nejlepší doba dne pro návštěvu Dvanácti apoštolů?
> Nejlepší doba dne pro návštěvu Dvanácti apoštolů je brzké ráno nebo pozdní odpoledne. Během těchto časů je méně turistů a budete mít více místa pro prohlížení a fotografování.

7. Kde se dá ubytovat na Great Ocean Road?
> Na Great Ocean Road je dostatek možností ubytování. Můžete si vybrat mezi hotely, lázněmi, kempy a chaty. Obzvláště populární jsou ubytování v Apollo Bay a v okolí Port Campbell.

8. Je možné cestovat po Great Ocean Road veřejnou dopravou?
> Ano, je to možné, ale veřejná doprava není nejvhodnější způsob, jak po Great Ocean Road cestovat. Existují autobusové linky, které jezdí z Melbourne do určitých destinací na Great Ocean Road, ale cestování vlastním autem nebo pronajatým vozem je flexibilnější a umožňuje vám udělat více zastávek.

9. Má Great Ocean Road vstupní poplatek?
> Ne, Great Ocean Road nemá žádný vstupní poplatek. Cesta je zdarma a k dispozici veřejnosti.

10. Existují nějaké turistické průvodce na Great Ocean Road?
> Ano, existuje několik turistických průvodců, které nabízejí prohlídky po Great Ocean Road. Tyto průvodce vám poskytnou informace o historii a zajímavostech této oblasti a budou vás vést k hlavním atrakcím.


Dovolená Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Great Ocean Road je nejdelší pobřežní cesta na světě a jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Austrálii. Tato dovolená je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo touží po nádherných plážích, úchvatných výhledech a blízkosti přírodních divů.

Great Ocean Road se nachází ve státě Victoria a protíná krásné pobřeží mezi městy Torquay a Allansford. Stavba této cesty začala v roce 1919 a byla vybudována jako památník a zpřístupnění oblasti Australijských válečných veteránů první světové války. Dnes je ale již hlavně turistickou atrakcí, která láká návštěvníky z celého světa.

Během svého putování po Great Ocean Road se návštěvník dostane do kontaktu se skutečnou australskou divočinou. Cesta vede přes národní parky, pláže, pralesy, louky a kolem útesů. Jedním z nejvíce ikonických míst je skalní útvar Twelve Apostles. Jedná se o dvanáct skalních věží stojících v moři, které jsou jedním z nejznámějších přírodních krás Austrálie. Jejich podoba se každým rokem mění kvůli erozi, což dodává místu ještě větší kouzlo.

Dalšími zajímavostmi, které lze na Great Ocean Road navštívit, jsou London Arch (dříve London Bridge), který je přírodním mostem, nebo Loch Ard Gorge, což je malebná zátoka se skalními útesy a památníkem lodi Loch Ard, která zde ztroskotala. Kromě toho je zde možnost vidět také divoké koaly, klokany a další australskou faunu.

Great Ocean Road nabízí i možnost vyžití pro pravidelné turisty. Existuje mnoho kempů a ubytovacích zařízení, kde si můžete postavit stan nebo pronajmout karavan. Turisté si mohou pronajmout také surfovací prkna a vyrazit na nekonečné pláže, které jsou mezi surfaři velmi oblíbené.

Celá cesta se táhne přes 240 km a její projezd je pro návštěvníky zpoplatněn. Však to ale určitě stojí za to, protože nádherné scenérie, které na Great Ocean Road naleznete, vám zaručí nezapomenutelné zážitky.

Pokud plánujete dovolenou v Austrálii, Great Ocean Road by měla být na vašem seznamu povinných zastávek. Je to jedinečné místo, které nabízí překrásnou přírodu, faunu a floru, australskou kulturu a perfektní podmínky pro relaxaci a zábavu.


Počasí Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Great Ocean Road je jednou z nejkrásnějších silnic na světě, která se nachází v australské Viktorii. Tato silnice se rozprostírá na více než 240 kilometrech podél pobřeží jihozápadně od Melbourne a nabízí úchvatné výhledy na oceán a skalnaté pobřeží.

Počasí na Great Ocean Road je typické pro region Victoria. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia a v zimě kolem 12 stupňů Celsia. V zimě může být i více deště a větru, zatímco léto má tendenci být slunečné a teplejší.

Během léta jsou nejoblíbenější měsíce pro návštěvu Great Ocean Road, kdy jsou teploty nejvyšší a deštivé dny jsou méně běžné. Nicméně, i během letních měsíců může být počasí velmi proměnlivé, takže byste měli počítat s možností deště a chladu v noci. Dávejte si pozor na silné vlny, které mohou být nebezpečné pro koupání.

V zimě bývá méně turistů a ceny jsou většinou nižší. Pokud nevadí chladnější počasí a deštivé dny, můžete si užít neporušenou krásu pobřeží bez davů turistů.

Při plánování cesty na Great Ocean Road byste měli sledovat předpověď počasí a být připraveni na jakýkoli scénář. Mějte na paměti, že počasí v Austrálii může být velmi nepředvídatelné, takže se ujistěte, že máte přiměřené oblečení i vybavení. Vyberte si správný čas roku pro svou cestu a užijte si nádhernou krajinu Great Ocean Road.


Letenka Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Great Ocean Road v australském státě Victoria patří mezi nejikoničtější turistické atrakce země. Tato panoramatická silnice se vine okolo úchvatných pobřežních scenérií a poskytuje návštěvníkům jedinečný pohled na krásy Australského kontinentu.

Výstavba Great Ocean Road byla započata v roce 1919 a dokončena v roce 1932. Původní účel této silnice byl zaměřen na poskytnutí práce a příležitostí návratu vojákům z první světové války, kteří zde na silnici pracovali. Dnes je Great Ocean Road jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších turistických cílů v Austrálii.

Celá trasa Great Ocean Road je dlouhá přes 240 kilometrů a začíná ve městě Torquay, které je považováno za hlavní bránu do této oblasti. Odtud pokračuje na západ podél pobřeží, předvádějíc návštěvníkům dechberoucí výhledy na oceán, útesy a přírodní krásy.

Jedním z hlavních symbolů Great Ocean Road jsou Dvanáct apoštolů (The Twelve Apostles). Jedná se o skalní útvary, které vyrůstají z oceánu a tvoří jedinečnou a majestátní krajinu. Původně existovalo 12 útesů, ale v průběhu let bylo zničeno několik z nich kvůli erozi. Přesto jsou Dvanáct apoštolů stále považovány za nepřehlédnutelný cíl na Great Ocean Road.

Dalším vyhlášeným místem na této trase jsou Vrcholky (The Arch). Jedná se o skalní oblouk, který vytváří působivou podívanou. Návštěvníci zde mohou pozorovat nápor oceánu na útesy a jejich erodované tvary. Dalšími zajímavými místy jsou Březinové pobřeží (The Otway Ranges) s divokou přírodou, Cape Otway s majákem a mnoho úchvatných pláží pro surfování a relaxaci.

Great Ocean Road také nabízí mnoho možností pro aktivity jako je pěší turistika, jízda na kole, surfování a pozorování zvířat. Toto pobřeží je známé svojí populací koal a klokánů, kteří se vyskytují v okolních národních parcích. Často je možné zahlédnout delfíny a velryby plující kolem pobřeží, což je pro návštěvníky nezapomenutelný zážitek.

Celkově je Great Ocean Road jedinečnou a nádhernou cestou, která nabízí návštěvníkům úžasné výhledy a nezapomenutelné zážitky. Turisté z celého světa sem míří, aby objevili tuto kopírovanou kombinaci křivolakých silnic, impozantních útesů a krásné přírody. Pro ty, kteří se rozhodnou prozkoumat toto místo, je Great Ocean Road jedinečnou cestou k poznávání Austrálie.


Ubytování Austrálie Great Ocean Road (Victoria)


Pokud plánujete navštívit Austrálii a hledáte perfektní místo k ubytování, nemůžete minout oblast Great Ocean Road ve Victorii. Tato malebná silnice se nachází na jihovýchodě Austrálie a nabízí nádherné výhledy na pobřežní skaliska a modrá moře. V blízkosti těchto krás se nachází také řada skvělých ubytovacích zařízení, které uspokojí potřeby každého cestovatele.

Jedním z nejoblíbenějších míst k ubytování je přístavní město Apollo Bay. To se nachází přímo na pobřeží a je výchozím bodem pro mnoho aktivit ve vnitrozemí i v oceánu. Zde si můžete zarezervovat pohodlný pokoj v jednom z hotelů nebo apartmánů, které poskytují úchvatný výhled na pláž a moře. Pokud preferujete příjemný rodinný pobyt, můžete zvolit i pronájem bungalovu či chalupy, které se nachází blíže k přírodě.

Další možností pro ubytování je město Lorne, které je známé pro svůj malebný přístav a krásné pláže. Zde se můžete rozhodnout pro rezervaci pokoje v jednom z luxusních hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Město Lorne také nabízí řadu kempů a parků pro karavany, které jsou oblíbené mezi milovníky přírody a cestovatelů s menším rozpočtem.

Pokud preferujete klidnější a odlehlé ubytování, můžete se vydat do městečka Port Campbell. Toto malé přímořské město se nachází v blízkosti slavných skalních útvarů Twelve Apostles a nabízí několik rodinných penzionů a apartmánů s panoramatickým výhledem na oceán. Zde si můžete také pronajmout chatu či bungalov a těšit se na klidné a relaxační prostředí.

Pokud se rozhodnete pro ubytování na Great Ocean Road, nezapomeňte plánovat svou cestu dopředu a rezervovat si místo v ubytovacím zařízení předem. V hlavní sezóně totiž bývají tyto lokality velmi vyhledávané a rychle se plní. Také je vhodné zvážit pronájem auta, abyste měli maximální volnost při prozkoumávání této úchvatné oblasti.

Great Ocean Road ve Victorii nabízí nádherné výhledy a mnoho aktivit pro cestovatele z celého světa. Ať už se rozhodnete pro ubytování v Apollo Bay, Lorne nebo Port Campbell, určitě nebudete zklamáni. Tato oblast je ideálním místem pro relaxaci a prozkoumávání australské přírody.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky