Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bahamy Rum Cay

Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Rum Cay


Otázky:

1) Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na ostrov Rum Cay?
2) Které aktivity mohu na ostrově podniknout?
3) Kdy je nejlepší čas na návštěvu Rum Cay?
4) Kde se dá na ostrově ubytovat?
5) Jaký je místní jazyk a jaké jsou běžné způsoby platby?
6) Jaká je místní kuchyně?
7) Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově?
8) Je na ostrově možné využít veřejnou dopravu?
9) Jaké jsou další zajímavé turistické atrakce?

Odpovědi:

1) Nejpohodlnější způsob, jak se dostat na ostrov Rum Cay, je letadlem z hlavního města Baham Nassau nebo z města Miami v USA.
2) Na ostrově je možné si užít vodní aktivity jako potápění, šnorchlování a rybaření. Kromě toho jsou zde krásné pláže a možnosti procházek přírodou.
3) Nejlepší čas na návštěvu Rum Cay je od ledna do dubna, kdy je nejmenší šance na srážky a teploty jsou příjemné.
4) Na ostrově je možné se ubytovat v soukromých apartmánech a domech pronajatých místními obyvateli. Existuje zde i malý hotelový komplex.
5) Místním jazykem je angličtina a běžné způsoby platby jsou americké dolary a místní měna bahamský dolar.
6) Místní kuchyně se zaměřuje hlavně na čerstvé ryby a mořské plody. Kromě toho jsou oblíbené také karibské speciality jako jsou rýže a fazole.
7) Mezi nejlepší pláže na ostrově patří například Ragged Island, Black Point Beach nebo Conch Shell Beach.
8) Na ostrově není dostupná veřejná doprava, ale je možné si pronajmout auto od místních obyvatel.
9) Kromě vodních aktivit a procházek přírodou se na ostrově nachází také historické památky jako zříceniny starého města a kostely.


Dovolená Bahamy Rum Cay


Bahamy jsou oblíbenou destinací pro dovolenou díky svým nádherným plážím, teplému moři a exotické atmosféře. Mezi mnoha ostrovy, které tvoří Bahamy, se nachází i ostrov Rum Cay. Tento malý a tichý ostrov leží v Atlantiku, asi 420 kilometrů jihovýchodně od Miami.

Rum Cay je ideální destinací pro ty, kteří si chtějí užít klidné a relaxační dovolené s nádhernou přírodou a výjimečnými možnostmi šnorchlování a potápění. Na ostrově není příliš komerčního ruchu, což umožňuje návštěvníkům prozkoumávat nedotčené pláže a korálové útesy.

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí na Rum Cay je známá pláž Sombrero. Je známá svou bílou, jemnou pískovou pláží a tyrkysově modrou vodou. Na této pláži si můžete užívat slunce, relaxovat a procházet se po pláži. Mnoho návštěvníků si přijde také užít koupání v teplém moři a šnorchlování. Korálové útesy poblíž pláže jsou plné různých druhů exotických ryb a mořských organismů.

Pro milovníky potápění je Rum Cay také neuvěřitelným místem. V blízkosti ostrova se nachází mnoho potápěčských lokalit s bohatým mořským životem a potopenými vraky lodí. Potápěči mají možnost objevovat krásu podvodního světa, procházet se kolem korálových útesů a pozorovat různé druhy ryb a žraloků.

Rum Cay je také známo svou přátelskou atmosférou a pohostinnými obyvateli. Místní lidé jsou ochotní sdílet svou kulturu a zvyky s návštěvníky. Existuje několik malých místních restaurací, které nabízejí tradiční bahamské pokrmy a další speciality, jako je čerstvý rybolov a mořské plody. Můžete si také vychutnat osvěžující nápoj v jedné z místních barevných barev nebo navštívit místní obchod s rukodělnými výrobky.

Pokud hledáte dovolenou plnou klidu, neuvěřitelné přírody a možnosti pro průzkum pod vodou, pak je Rum Cay správnou volbou pro vás. Tento malý ostrov nabízí všechny ingredience pro perfektní dovolenou a zároveň vám umožní uniknout od rušného světa a odpočinout si. Navštěvte Bahamy a přijďte objevit nádherný ostrov Rum Cay.


Letenka Bahamy Rum Cay


Bahamy jsou ostrovní ráj, který láká miliony turistů každý rok svou nádhernou přírodou, úchvatnými plážemi a živým karibským životem. Mezi mnoha ostrovy, které tvoří tento karibský souostroví, je jeden, který si zaslouží zvláštní pozornost - Rum Cay.

Rum Cay je malý a tichý ostrov nacházející se na východním pobřeží Baham, mezi ostrovy San Salvador a Long Island. Je pojmenován po době, kdy ostrov sloužil jako přístav a místo výroby rumu. S rozlohou pouhých 30 čtverečních kilometrů a populací kolem 80 obyvatel, Rum Cay si udržuje autentickou a nekomerční atmosféru.

Co dělá Rum Cay zvláštním místem na návštěvu, je jeho krásná příroda a úchvatné pláže. Ostrov je obklopen průzračnou tyrkysovou vodou, která je domovem mnoha druhů korálů a mořského života. To dělá z Rum Cay ideální místo pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou vás čeká nádherný podmořský svět, plný ryb všech barev a tvarů.

Na pobřeží najdete pláže s jemným bílým pískem a tolik potřebným odpočinkem. Chcete-li si dopřát klidné a nezničené pláže, Rum Cay je pro vás tou pravou destinací. Odpočívejte pod palmovými stromy, poslouchejte zvuk moře a zapomeňte na všechny starosti.

Navštivte také více než 100 let staré maják "Port Nelson", který je symbolem ostrova Rum Cay. Maják je v havarijním stavu, ale přesto je stále zajímavým místem, které přináší historii ostrova živěji.

Pokud jde o ubytování, Rum Cay nabízí několik hotelů a vil, které splňují potřeby všech typů turistů. Mějte však na paměti, že kvůli malému počtu obyvatel je ostrov dost omezený v turistických zařízeních. Pokud však hledáte klidné a intimní místo, Rum Cay je pro vás to pravé.

Navštívit Bahamy není levná záležitost, ale Rum Cay nabízí možnost zažít pravý karibský ostrov za rozumné ceny. Letenky na Rum Cay mohou být dražší než na hlavní ostrov Bahamy, ale zaručuji vám, že to bude stát za to.

Vyzkoušejte něco nového, odpočiňte si na klidném ostrově a objevte krásy Rum Cay. Je to místo, které vás okouzlí jeho jedinečnou atmosférou a zanechá vám vzpomínky na celý život.


Počasí Bahamy Rum Cay


Bahamy jsou známé svou krásnou exotickou krajinou a příjemným tropickým podnebím. Jedním z nejpopulárnějších ostrovů v Bahamském souostroví je Rum Cay, který nabízí návštěvníkům úchvatné pláže, průzračné vody a malebnou přírodu. Počasí na Bahamách je typicky tropické, s teplými teplotami po celý rok, ale existují určité odchylky v jednotlivých obdobích.

Rum Cay je během roku obecně navštěvován turisty, kteří hledají slunečné a teplé počasí. V období od prosince do března je zde vrcholné turistické období, protože na Bahamách je toto období nejchladnější a teploty se pohybují kolem 24-27 °C. Turisté zde mohou zažít příjemné slunečné dny a teplé noci.

Od dubna do května se teploty zvyšují a dosahují 25-28 °C. Toto období je ideální pro turisty, kteří chtějí uniknout hlavnímu turistickému ruchu, protože ostrov není tak přeplněn. Na plážích se stále hraje slunce a možnost deště je minimální.

Od června do srpna jsou teploty na vrcholu a dosahují až 30-33 °C. Tato doba je také charakterizována vyšší vlhkostí vzduchu a pravděpodobností srážek ve formě bouřek. Navzdory těmto výkyvům počasí je Rum Cay stále oblíbeným cílem v tomto období, protože turisté se mohou těšit na dlouhé slunečné dny a zábavu ve vodě.

Na podzim, tedy v září a říjnu, Rum Cay čelí vyššímu riziku hurikánů. Červená zóna hurikánové sezóny trvá od 1. června do 30. listopadu, ale nejběžnější období aktivit hurikánů je od srpna do listopadu. Turisté musí být ve střehu, protože mohou být vyhlášeny varování či evakuace.

Celkově lze říci, že počasí na Bahamách a konkrétně na Rum Cay je téměř vždy příznivé pro relaxaci na pláži a vodní aktivity. Návštěvníci se mohou těšit na slunečné dny, teplé teploty a průzračnou vodu karibského moře. I když se v určitých obdobích může počasí změnit, ostrov stále nabízí mnoho aktivit a jedinečných zážitků během celého roku.


Ubytování Bahamy Rum Cay


Bahamy jsou jednou z nejkrásnějších destinací na světě, která je známá svými bílými plážemi, tyrkysovou vodou a úchvatnou přírodou. Mezi mnoho ostrovů, které Bahamy nabízejí, se nachází i malý klenot zvaný Rum Cay. Pokud hledáte klidné a idylické místo pro svou dovolenou, ubytování na Bahamách na ostrově Rum Cay je pro vás ideální volbou.

Rum Cay je malý ostrov, který se nachází v jihovýchodní části Baham. Je obklopen křišťálově čistými vodami Karibského moře a je oblíbeným místem pro potápěče a milovníky vodních sportů. Ostrov je tichý a izolovaný, což ho činí perfektním místem pro úplný odpočinek a relaxaci.

Pokud hledáte ubytování na Rum Cay, na ostrově najdete několik možností. Existují zde malé a útulné hotely, které nabízejí pohodlné pokoje a výhled na oceán. Tyto hotely jsou obklopeny přírodou a umožňují vám vychutnat si klid a pokoj, který je na Bahamách těžko nalezen.

Další možností je pronájem plážových domů či vil. Rum Cay nabízí několik luxusních domů přímo u pláže, které jsou vybaveny moderním vybavením a poskytují soukromí a komfort. Tato možnost je ideální pro ty, kteří hledají větší prostor a vnitřní pohodlí během svého pobytu.

Co se týče aktivit, na Rum Cay je spousta možností. Můžete se věnovat potápění a prozkoumat úchvatné korálové útesy a mořský život, který je v těchto vodách bohatý. Plavání, šnorchlování, rybaření a jízda na vodních skútrech jsou také oblíbené aktivity mezi návštěvníky.

Pokud se chcete vydat na pevninský výlet, můžete se vydat na prohlídku ostrova a objevit jeho krásy a přírodní zajímavosti. Výlety do okolních ostrovů jsou také možné a umožňují vám prozkoumat další úžasná místa v této oblasti.

Pro milovníky pláží je Rum Cay skutečným rájem. Bílé písky a tyrkysová voda jsou zde tak nádherné, že budete mít pocit, že jste se ocitli v ráji. Můžete si užívat slunečních paprsků a relaxovat na pláži nebo se procházet podél pobřeží a obdivovat krásy přírody.

Na Rum Cay najdete také několik restaurací a barů, které nabízejí tradiční bahamskou kuchyni a jiné mezinárodní speciality. Můžete si vychutnat čerstvě připravené mořské plody a další lahůdky, které vám zajistí skvělé gurmánské zážitky.

Když se rozhodnete pro ubytování na Bahamách na ostrově Rum Cay, určitě si užijete klid a relaxaci, kterou tento ostrov nabízí. Bude to dovolená plná krásných pláží, šnorchlování a potápění, objevování přírodních krás a vychutnávání si vodních sportů. Navštivte Rum Cay a zažijte tuto úžasnou destinaci na vlastní kůži.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky