Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bangladéš Bangladesh National Zoo

Počasí Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je země, která se nachází v jižní Asii a je známá svým tropickým klimatem. Toto klima má za následek velmi teplé a vlhké počasí po celý rok. Jedním z důsledků tohoto klimatu je také přítomnost bohaté a rozmanité fauny. Mnoho divokých zvířat obývá tuto oblast a místní lidé mají možnost navštívit tyto živočichy v národním zoologickém parku Bangladesh National Zoo.

Bangladesh National Zoo se nachází v hlavním městě Bangladéše, Dháce. Je to největší zoologická zahrada v zemi a domov pro mnoho druhů zvířat. Park byl založen v roce 1974 a od té doby slouží jako hlavní atrakce pro turisty i místní obyvatele.

V National Zoological Garden mohou návštěvníci potkat širokou škálu zvířat včetně tygrů, slonů, žiraf, lachtanů, lvů a mnoha dalších. Park se skládá z velkých otevřených prostor, kde mohou zvířata volně pobíhat a návštěvníci je mohou pozorovat ve svém přirozeném prostředí.

Navštívení Bangladesh National Zoo je jedinečným zážitkem, protože poskytuje pohled na mnoho vzácných a ohrožených druhů zvířat. Park také slouží jako výzkumné a vzdělávací centrum, které se zaměřuje na ochranu a zachování přírody.

Bangladéš má také velmi různorodou a bohatou ptačí populaci. Mnoho vzácných druhů ptáků, včetně barvotělek, ibisů a kondorů, obývá tuto oblast. Bangladesh National Zoo se snaží chránit tuto ptačí populaci a poskytuje také útočiště pro zraněné nebo osiřelé ptáky.

Navštívení Bangladesh National Zoo je pro místní obyvatele i turisty skvělým způsobem, jak strávit den s rodinou a zažít blízký kontakt se zvířaty. Park také organizuje různé vzdělávací programy a aktivity zaměřené na ochranu přírody, aby podpořil udržitelnost a zachoval krásu přírody Bangladéše.

Je třeba si uvědomit, že zoologické zahrady jako Bangladesh National Zoo hrají důležitou roli v ochraně a zachování ohrožených druhů zvířat. Tyto parky poskytují prostředí, kde mohou zvířata žít v bezpečí a zároveň jsou vzdělávacím prostředkem pro lidi, kteří se mohou dozvědět více o ochraně přírody a respektování zvířecího světa.

Bangladéš je krásná země s ohromující přírodou a fascinujícími zvířaty. Díky Bangladesh National Zoo mají návštěvníci možnost přiblížit se této přírodě a zdokonalit své znalosti, jak lépe chránit a hájit tuto jedinečnou biodiverzitu.


Ubytování Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je známý svými exotickými destinacemi, fascinujícími památkami a bohatou kulturou. Jedním z nejoblíbenějších míst pro navštívení je Bangladéšská národní zoo. Tato zoo se nachází v Dháce, hlavním městě Bangladéše, a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek prostřednictvím svého pestrého zvířecího světa.

Bangladéšská národní zoo byla založena v roce 1974 a od té doby se stala jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí země. Základním cílem této zoo je zachování biodiverzity Bangladéše a vzdělávání veřejnosti o ochraně životního prostředí.

Zoo se rozkládá na ploše přes 37 hektarů a hostí více než 2 000 zvířat různých druhů. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost vidět ohrožená a vzácná zvířata, která nejsou běžně dostupná jinde. Mezi hlavní taháky zoo patří bengálský tygr, indický slon, nosorožec indický, levhart, luskouni, žirafy, klokani a mnoho dalších.

Národní zoo se snaží poskytnout zvířatům přírodní prostředí co nejblíže skutečnosti. Zvířata jsou chována ve vyhlídkách, které jsou navrženy tak, aby jim poskytovaly dostatek prostoru a pohodlí. Zároveň jsou lidem umožněny dobré podmínky k pozorování těchto ohromujících tvorů.

Pro návštěvníky, kteří se zajímají o vzdělávání, je v rámci zoo k dispozici muzeum přírody a informační centrum. Zde můžou návštěvníci získat další informace o fauně a flóře Bangladéše, stejně jako se dozvědět o úsilí, které zoo vyvíjí v oblasti ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje.

Zoo se snaží také edukovat veřejnost o významu ochrany chovaných zvířat a environmentálních otázkách. Pro své návštěvníky pořádá různé workshopy, prezentace a vzdělávací programy.

Bangladéšská národní zoo je významným faktorem rozvoje cestovního ruchu v zemi. Dává návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat a poznat bohatství přírody Bangladéše. Zároveň přispívá k ochraně a zachování mnoha druhů, které jsou v dnešní době ohroženy.

Pro ty, kteří se nacházejí v Dháce, je návštěva Bangladéšské národní zoo zážitkem, který by neměli vynechat. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem zvířat nebo pouze obdivovatelem přírody, tato zoo nabízí něco pro každého. Přijďte a objevte bohatství bangladéšského zvířecího království a zanechte své srdce v tomto úžasném místě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Bangladesh National Zoo


1. Kde se nachází Bangladesh National Zoo?
Odpověď: Bangladesh National Zoo se nachází v městě Mirpur, Dháka, Bangladéš.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Bangladesh National Zoo?
Odpověď: Zoo je otevřena každý den od 9:00 do 18:00 hodin, s výjimkou pátku, kdy je otevřena od 14:30 do 18:00 hodin.

3. Jaká je vstupní cena do zoo?
Odpověď: Vstupní cena pro dospělého je 50 Bangladéšských taka, pro děti ve věku 3-12 let je 20 Bangladéšských taka a děti do 3 let mají vstup zdarma.

4. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Bangladesh National Zoo?
Odpověď: V zoo můžete vidět širokou škálu zvířat, včetně tygrů, lvů, slonů, opiček, nosorožců, krokodýlů, ptáků a mnoho dalších.

5. Existují nějaké možnosti stravování v zoo?
Odpověď: Ano, v zoo jsou k dispozici různé stánky a restaurace, kde si můžete zakoupit jídlo a pití.

6. Nabízí Bangladesh National Zoo nějaké aktivity pro děti?
Odpověď: Ano, v zoo jsou k dispozici různé dětské hřiště, jako jsou kolotoče a skákací hrady, které jsou vhodné pro dětskou zábavu.

7. Můžu si přinést vlastní jídlo do zoo?
Odpověď: Ano, návštěvníci mají povoleno přinést vlastní jídlo a pití do zoo. Nicméně je třeba dodržovat pravidla a neposkytovat žádné potraviny zvířatům.

8. Je v zoo možnost zapůjčit si vozík pro dítě?
Odpověď: Ano, v zoo je možné si zapůjčit vozík pro dítě za malý poplatek. Vozíky jsou k dispozici v limitovaném počtu, takže je dobré je rezervovat předem.

9. Jak se dostanu do Bangladesh National Zoo z centra Dháky?
Odpověď: Můžete použít místní dopravu jako tuktuk, taxík nebo městský autobus, které vás dovezou přímo k vstupu do zoo.

10. Nabízí Bangladesh National Zoo nějakého průvodce?
Odpověď: Ano, v zoo můžete najmout průvodce, který vám poskytne podrobné informace o zvířatech a prohlédnete si hlavní atrakce zoo.


Letenka Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladesh National Zoo, také známý jako Dhaka Zoo, je zoologická zahrada nacházející se v Bangladéši, v hlavním městě Dháce. Tato zoo byla založena v roce 1974 a stala se jednou z hlavních atrakcí města.

Zoo se rozkládá na ploše více než 186 akrů a hostí více než 1800 zvířat z různých druhů z celého světa. Mezi ně patří tygři, lvi, sloni, nosorožci, krokodýli, medvědi a mnoho dalších.

Jednou z největších atrakcí této zoo je koala, který byl dovezen z Austrálie. Kromě toho je v zoo také uváděno mnoho vzácných ptáků, včetně pštrosů, papoušků, pelikánů a orlů.

Další zajímavou atrakcí jsou akvária, která hostí vodní živočichy, jako jsou krevety, chobotnice a mnoho různých druhů ryb. Kromě toho je zahrada také domovem pro krokodýly, a to jak sladkovodní, tak i slanovodní.

Zoo nabízí také mnoho aktivit a zábavy pro návštěvníky, včetně možnosti projížďky na slonech, jízdy na koni a malého parku pro děti. Pro turisty jsou k dispozici průvodci, kteří vám budou vyprávět zajímavé informace o zvířatech a historii zahrady.

Vstupenky do zoo jsou poměrně levné a návštěva této atrakce je velkým zážitkem pro návštěvníky všech věkových kategorií. Pokud tedy hledáte zajímavou aktivitu během své návštěvy Bangladéše, navštivte Bangladesh National Zoo a užijte si krásy zvířat z celého světa.


Dovolená Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je asi jednou z nejzapomenutějších turistických destinací světa. Pro mnoho lidí západního světa představuje zemi fyzicky náročnou a plnou kontrastů. Má však mnoho zajímavých míst k návštěvě a jedno z nich je národní zoologická zahrada v Dháce.

Národní zoologická zahrada Bangladéše se rozprostírá na ploše 186 akrů a nachází se asi 16 kilometrů od centra Dháky. Zahrada byla otevřena v roce 1974 a dnes zde žije kolem 2000 zvířat různých druhů.

Mezi nejvíce zajímavé obyvatele této zoologické zahrady patří bengálský tygr, krokodýl gaviál a další druhy plazů, různé druhy dravců, vodní ptáci, kriticky ohrožený bahulinský nosorožec, indický slon, hroch, zebry, kozy, koně, antilopy a mnoho dalších druhů zvířat.

Tato zoologická zahrada podporuje také chov ohrožených druhů jako je třeba bengálský tygr a černý medvěd.

Zoo také funguje jako výzkumné a vzdělávací centrum, kde se lidé mohou dozvědět více o zvířatech a jejich přirozenému prostředí. Jsou zde konány přednášky a semináře a také se zde organizují výlety pro školy.

Turisté z celého světa navštěvují národní zoologickou zahradu v Bangladéši, aby si prohlédli nespočet různých druhů zvířat, které jinde v jejich domovských zemích nemají šanci vidět.

Návštěva Bangladéše může být pro řadu lidí pedagogicky i emocionálně velmi cenným zážitkem. Dovolená v této zemi nabízí mnoho příležitostí k objevování nových kultur, jídla a zázemí.

Opravdu doporučuji, abyste v návštěvě Bangladéše nevynechali návštěvu národní zoologické zahrady. Může to být nezapomenutelný zážitek, zejména pro milovníky přírody a zvířat.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky