Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Belgie Antverpy

Ubytování Belgie Antverpy


Antverpy jsou druhým největším belgickým městem a jedním z nejvýznamnějších přístavů v Evropě. Toto město se nachází v severní části Belgie a je opravdu překrásné. Antverpy jsou místem, kde můžete najít spoustu historických památek, krásných parků, ale také velké množství kulturních akcí. Pokud se rozhodnete navštívit tuto belgickou metropoli, určitě budete potřebovat ubytování.

V Antverpách najdete celou řadu možností, jak se ubytovat. Pokud chcete být co nejblíže k centru města, můžete si vybrat některý z hotelů, které jsou zde k dispozici. V Antverpách najdete hotely různých cenových kategorií, takže si můžete vybrat podle svých finančních možností.

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru ubytování může být také jeho umístění. Pokud chcete být v centru dění, určitě byste mohl chtít vybrat hotel nebo ubytování poblíž místního historického centra. Antverpy jsou totiž plné úžasných historických památek, jako například katedrála svatého Pavla, která je největší gotickou stavbou v Belgii. Nedaleko se nachází také Náměstí Grote Markt s množstvím restaurací a kaváren.

Při hledání ubytování v Antverpách byste měli mít na paměti, že většina hotelů se nachází v historickém centru města, takže cena za ubytování může být vyšší než v jiných čtvrtích města. Pokud chcete být co nejvíce nezávislí, můžete zvolit pronájem apartmánu či pronájem celého bytu v centru města.

Další možností v Antverpách je takzvané ubytování na „guesthouse". Tyto pokoje se nacházejí v malých soukromých domech a často nabízejí velmi příjemné a klidné prostředí. Takovéto ubytování může být dokonalou volbou pro ty, kteří chtějí zažít pouze městský život v Antverpách.

Kromě toho, v Antverpách najdete také spoustu dalších ubytovacích možností. Ubytování ve vile se může zdát jako zvláštní volba, ale v Antverpách se nachází spousta vil, které byly přeměněny na hotely. Tyto hotely jsou navíc obklopeny krásnými zahradami.

Celkově můžeme říci, že Antverpy nabízejí širokou škálu možností ubytování. Vzávislosti na vašem výběru může být cena za ubytování dosti vysoká, ale například pronájem apartmánu vám dokáže ušetřit nějaké peníze. V každém případě si ale v Antverpách užijete skvělou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Antverpy


1. Kde se nachází Antverpy?

Antverpy jsou největším městem v belgickém regionu Flandry. Nachází se v severní části Belgie, přibližně 40 km od hlavního města Bruselu.

2. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Antverp?

Antverpy jsou velkým dopravním uzlem, a proto je možné do nich dorazit několika způsoby. Nejlepší možností je letadlem do nejbližšího mezinárodního letiště, Brussels Airport. Z letiště lze použít vlaky nebo autobusy, stejně jako taxi, aby se dostali do Antverp.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Antverp v roce?

The best time to visit Antwerp is during the summer months of June to August, when the weather is warm and sunny. However, this is also the peak tourist season, so expect crowds and higher hotel prices. Spring (March to May) and autumn (September to November) are also good times to visit, with milder weather and fewer tourists.

4. Co bychom měli vidět v Antverpách?

Antverpy jsou plné historických památek, včetně katedrál a kostelů, muzeí, trhů a starých náměstí. Mezi nejpopulárnější atrakce patří Katedrála Panny Marie, Rubensova muzea, Muzeum Plantin-Moretus a MAS Museum.

5. Co si můžeme koupit v Antverpách?

Antverpy jsou známy jako hlavní světové centrum pro obchodování s diamanty. Kromě diamantů můžete v Antverpách najít řadu dalších produktů, jako jsou belgické čokolády, oblíbená belgická piva a speciální druhy sýrů.

6. Jaké jsou nejoblíbenější belgické jídla?

Belgie je známá svou gastronomií a nabízí širokou škálu tradičních jídel. Mezi populární belgická jídla patří moules-frites (mušle s hranolkami), stoofvlees (hovězí guláš), carbonnade flamande (vlaamská hovězí masa) a waffles (vafle).

7. Jaký je nejlepší způsob, jak se dívat na Antverpy?

Prohlídky jsou skvělým způsobem, jak dobře poznat Antverpy a její okolí. Můžete si objednat prohlídku s průvodcem, nebo si pronajmout kolo, aby se lépe pohybovali po městě. Kromě toho existují také plavební výlety po řece Scheldt a výlety na kolech do okolních oblastí.


Počasí Belgie Antverpy


Antverpy jsou největším městem Belgie a jedním z nejdůležitějších přístavů v Evropě. Je známé svou bohatou historií, architekturou a kulturou. Ale jaké je zde počasí?

Belgie má oceánské klima s mírnými zimami a mírnými a vlhkými léty. Antverpy nejsou výjimkou. Průměrné teploty v zimě se pohybují kolem 3 stupňů Celsia, zatímco v létě dosahují kolem 22 stupňů Celsia. I když mohou být chladnější teploty v zimě, extrémně nízké teploty jsou vzácné.

Deštivé počasí je v Antverpách běžnou záležitostí. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 860 mm. Nejdeštivější měsíce jsou červenec a prosinec. Léto v Antverpách je často proměnlivé, s různými srážkami během dne.

Během jara a podzimu bývá počasí často vlhké a větrné. Oblečení vhodné pro proměnlivé podmínky, jako je pláštěnka nebo vícevrstvé oblečení, je ideální pro návštěvníky Antverp.

Vzhledem k tomu, že Antverpy jsou přístavním městem, mohou být v zimě pod vlivem větrů z Severního moře. To může způsobit, že se teploty ještě sníží. Být připraven na chladné a vlhké podmínky je v zimě zásadní.

Podnebí v Antverpách je ideální pro pěstování rostlin a zahradničení. Díky mírnému podnebí a dostatku srážek, zde rostou bohaté zahrady a zelené plochy. Místní obyvatelé se těší na změny ročních období a každé z nich přináší svou jedinečnou krásu.

Antverpy mají také přístup k moři, což ovlivňuje podnebí města. Obl


Dovolená Belgie Antverpy


Belgie je země bohatá na krásné města a turistické atrakce. Jedním z nejzajímavějších měst je Antverpy, které láká návštěvníky svým bohatým kulturním dědictvím a okouzlující architekturou.

Antverpy leží na řece Šeldě a je největším belgickým přístavem. Je to město s dlouhou historií, která sahá až do středověku, a to je znát na každém kroku. Při procházce historickým centrem si návštěvníci mohou vychutnat nádhernou gotickou architekturu, úzké uličky a malebná náměstí.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Antverpách je gotický katedrála Nanebevzetí Panny Marie, známá jako Antverpská katedrála. Je to největší kostel v Belgii a jedna z největších gotických katedrál v Evropě. Je zde možnost vystoupat na věž a vychutnat si nádherný výhled na celé město.

Další zajímavou atrakcí je Rubensov dům, který kdysi patřil slavnému flámskému malíři Pieteru Paulu Rubensovi. Dům byl přestavěn v renesančním stylu a nyní slouží jako muzeum. Návštěvníci se mohou procházet po Rubensově uměleckém studiu a obdivovat jeho originální olejomalby.

Pro milovníky umění je zde také Královská akademie výtvarných umění, která patří mezi nejprestižnější umělecké instituce na světě. Škola byla založena v roce 1663 a její bývalé studenty byli slavní malíři jako například Rubens a Van Dyck. Návštěvníci mohou navštívit galerii a obdivovat díla současných belgických umělců.

Kromě kulturních památek nabízí Antverpy také možnost nákupů. Město je známé svými módními obchody a trhy. Nejznámější třídou pro nakupování je Meir, která je plná butiků, obchodů se značkovým oblečením a šperkařství. Nezapomeňte také navštívit tradiční belgické čokoládovny a ochutnat některé z nejlepších čokolád na světě.

Pro milovníky gastronomie je Antverpy rájem. Město je plné útulných kaváren a restaurací, které nabízejí širokou škálu belgických specialit, jako jsou vaflíčky, moules-frites (mušle s hranolky), a samozřejmě belgický pivo. Nezapomeňte ochutnat slavné antverpské jídlo - předměty s dušeným masem a omáčkou.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Antverpách, doporučuji zarezervovat si hotel v centru města, abyste měli snadný přístup ke všem hlavním památkám a atrakcím. Antverpy jsou také dobře napojeny na další belgická města vlaky, což vám umožní prozkoumat více míst v zemi.

Antverpy jsou skutečným pokladem v Belgii a nabízejí bohatou směs historie, kultury, umění a gastronomie. Jestliže rádi navštěvujete krásná evropská města, rozhodně si nenechte ujít tuto ohromující destinaci.


Letenka Belgie Antverpy


Belgie se stala v posledních letech stále oblíbenější turistickou destinací. Kromě slavné čokolády a piv jsou zde zajímavá města s bohatou historií a architekturou, například Antverpy.

Antverpy, druhé největší město Belgie, se nachází v regionu Vlámsko a je známé pro svou kosmopolitní atmosféru, nádherné gotické památky a proslulý obchodní přístav. Město je také centrem diamantového obchodu v Evropě.

Jak se dostat do Antverp? Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Antverp, je letadlem. Antverpy mají své vlastní letiště, které se nachází pouze 15 km od města. Baličímu cestujícímu jsou k dispozici přímé lety z mnoha evropských měst, většinou od nízkonákladových dopravců.

Mezi nejpoužívanější dopravní společnosti patří Ryanair, easyJet, Vueling a Brussels Airlines. Mnoho z těchto společností nabízí levné letenky do Antverp, nebo dokonce nabídky se slevou. Vzhledem k tomu, že let trvá pouze několik hodin, je letadlo velmi pohodlnou volbou pro cestování do Antverp.

Jaké jsou nejlepší místa, která byste v Antverpách neměli nechat ujít? Začněme katedrálou Notre-Dame, největší památkou ve městě. Na Štědrý den se zde koná nádherná Sváteční mše. Dále je tu slavný Rubensův dům, který je dnes muzeem.

Oblíbené mezi turisty jsou také kulturní centrum MAS, muzeum bývalého vittensko-námořního přístavu – které umožňuje návštěvníkům uvidět nákladní výtahy v akci, a decadentní Královský palác.

A konečně, pro ty, kteří chtějí nakupovat, mohou navštívit antverpské diamantové muzeum, kde si mohou vyzkoušet diamanty, nebo se projít po Antverpských nákupních ulicích a trzích, kde lze najít precizně vyráběné Belgické biscuity, pralinky a další výrobky.

Antverpy jsou bezpochyby jednou z nejpozoruhodnějších turistických destinací Evropy a letenky do Antverp jsou stále cenově dostupné. Z mnoha důvodů stojí za to navštívit toto město plné kultury, historie a fascinujících změn a proměn.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky