Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Beliz Altun Ha

Letenka Beliz Altun Ha


Belis Altun Ha - Tajemná letenka do minulosti

Pokud hledáte jedinečný způsob, jak se vrátit do minulosti a prozkoumat ztracené civilizace, nemusíte hledat dále. Letenka do Beliz Altun Ha vám přinese neuvěřitelný zážitek a ponoří vás do bohaté historie a kultury starověké civilizace Maya.

Altun Ha, které se nachází v Belizských deštných pralesích, je jednou z nejznámějších archeologických lokalit v zemi. Jeho název v překladu znamená "voda divokého páva" a odhaluje pozoruhodnou rovnováhu mezi historickými stavbami a přírodou.

Cesta za tajemstvími Altun Ha začíná příjemným letením nad úchvatnou krajinou Belizu. Můžete si vychutnat panoramatický výhled na deštný prales, modrou oblohu a jasné karibské moře. To vše z perspektivy ptáka, která vás přenese do doby, kdy na tomto místě sídlili mocní Mayové.

Po přistání budete uvítáni odborným průvodcem, který vás provede mezi obrovskými pyramidami, chrámy a jinými pozůstatky Maya. Jeden z nejznámějších objektů je věžovitá pyramida, nazývaná "Dama archeologů". Poskytuje úžasný výhled na celou lokalitu a území si můžete nahlédnout očima starobylých Mayů.

Při procházce areálem budete fascinováni precizností a inovacemi, které Mayové předvedli svými stavbami. Věřili v bohy a každou stavbu věnovali jednomu z nich. Architektura Altun Ha je tak jedinečná a každý detail má svůj význam. Budete obdivovat pověstnou Mayovskou matematiku, která byla základem pro konstrukce stavbě.

Informace o celém Altun Ha vás nenechají na pochybách o významu tohoto místa. Kromě architektonických divů zde byly také nalezeny artefakty, jako jsou keramické nádoby, šperky a dokonce i obrovské kameny s vyrytými hieroglyfy. Tyto artefakty dávají důkaz o vyspělosti a bohatství Mayů.

Nezapomeňte zanechat dostatek času na nákup suvenýrů v místních obchodech, které nabízejí autentické řemeslné výrobky vyrobené místními umělci. Několik výborných restaurací se také nachází v blízkosti Altun Ha, kde si můžete vychutnat tradiční belizské pokrmy.

Při cestě zpět letadlem můžete pokračovat ve vychutnávání přírodní krásy Belizu. Po celou cestu si vzpomenete na ten pocit úžasu, který jste zažili při pohledu na zapomenutou minulost na lokalitě Altun Ha.

Letenka do Beliz Altun Ha vám zaručuje jedinečný zážitek, který vám otevře dveře do historie mayské civilizace. Připravte se na dobrodružný výlet plný tajemství a fascinujících příběhů. Nechte se unést do minulosti a navštivte Beliz Altun Ha.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Altun Ha


1) Co je to Beliz Altun Ha?
Beliz Altun Ha je archeologická lokalita v zemi Belize, která se nachází asi 50 kilometrů severozápadně od hlavního města Belize City. Jedná se o pozůstatky bývalé Mayské civilizace.

2) Kdy byly zbytky Beliz Altun Ha objeveny?
Beliz Altun Ha byly objeveny v roce 1910 britskými archeology.

3) Jaké jsou nejznámější památky v Beliz Altun Ha?
Nejznámější památkou v Beliz Altun Ha je lebka Mayského vládce nalezená v chrámu Tingalin.

4) Jaké jsou otevírací hodiny Beliz Altun Ha?
Beliz Altun Ha jsou otevřeny denně od 8:00 do 17:00.

5) Jaká je vstupné do Beliz Altun Ha?
Vstupné do Beliz Altun Ha je asi 10 USD pro dospělého a 5 USD pro dítě.

6) Jak se dostat do Beliz Altun Ha?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Beliz Altun Ha, je s některými z místních turistických společností, které nabízejí zájezdy do této oblasti. Alternativně můžete najmout auto nebo si vyzvednout taxíka.

7) Může se v Beliz Altun Ha kempovat?
Ne, v Beliz Altun Ha nelze kempovat, protože je to chráněné území a vstup je povolen pouze během denní doby.

8) Může se v Beliz Altun Ha potápět?
Ne, v Beliz Altun Ha nelze potápět, protože se jedná o archeologickou lokalitu a voda může být nebezpečná pro chráněné artefakty.

9) Jaké jsou nejlepší roční období k návštěvě Beliz Altun Ha?
Nejlepší roční období k návštěvě Beliz Altun Ha je od prosince do dubna, kdy je počasí stabilní a suché.

10) Jak dlouho trvá prohlídka Beliz Altun Ha?
Prohlídka Beliz Altun Ha trvá obvykle 1-2 hodiny, v závislosti na zájmu návštěvníka a rozsahu prohlídky.


Počasí Beliz Altun Ha


Beliz Altun Ha je malebné město v severní části země, které je známé svými famózními historickými památkami a také skvělým počasím. Nachází se pouhých 31 kilometrů od Belize City, hlavního města státu Belize.

Beliz Altun Ha se může pochlubit tropickým klimatem, které je typické pro celou zemi. Průměrné teploty se zde pohybují kolem 24°C až 29°C po celý rok. Jaro a podzim jsou obdobími s nejvyššími teplotami, zatímco zima a léto jsou mírněji chladnější. I přesto jsou však teploty příjemné a umožňují návštěvníkům užívat si venkovních aktivit a památek.

Deště jsou v Beliz Altun Ha hojné, což je dáno především jeho polohou v Karibiku. Nejvyšší srážky jsou obvykle zaznamenány v období od května do října, které odpovídá období dešťů. Většina dešťů přichází ve formě krátkých, avšak silných lijáků, které často trvají jen několik minut a následně je opět slunečno. To dává návštěvníkům dostatek času k objevování města a jeho historických památek.

Díky své tropické poloze a počasí se Beliz Altun Ha stal populárním cílem turistů z celého světa. Mnoho turistů sem přijíždí za účelem prozkoumání archeologických nalezišť, která se nacházejí v okolí. Altun Ha samotné hostí impozantní pyramidu zvanou „Temple of the Masonry Altars“, která je ozdobena slunečníkem s vyobrazením symbolu guatemalského majánského státu Quiriguá.

Další turistickou atrakcí je Belizeanský státní park Altun Ha, který ochraňuje celé historické naleziště a zahrnuje také značené turistické stezky a vyhlídky. Návštěvníci mohou pozorovat zdejší tropickou flóru a faunu, alespoň díky rozmanitému počasí stále však musí být připraveni na případné deště.

Beliz Altun Ha je tedy nejen výjimečným místem s bohatou historií, ale také zemí s příjemným tropickým počasím. Pokud se chystáte navštívit tento malebný kout světa, nezapomeňte si vzít s sebou sluneční brýle, krém na opalování a deštník, abyste si mohli plně užít všechny okouzlující památky, které Beliz Altun Ha nabízí.


Ubytování Beliz Altun Ha


Belize je krásná země plná překrásných přírodních scenérií a kulturního dědictví. Jednou z míst, které byste neměli při své cestě do Belize minout, je Altun Ha. Toto místo nabízí nejen fascinující historii, ale i skvělé možnosti ubytování.

Altun Ha se nachází v centrální části Belize, nedaleko města Belize City. Jsou zde nádherné pyramidy a chrámy, které dávají jasnou představu o civilizaci starověkých Mayů. Pokud uvažujete o navštívení této kulturní památky, je nutné přemýšlet i o zajištění ubytování.

V okolí Altun Ha naleznete mnoho možností ubytování, které vyhoví každému typu cestovatele. Pokud jste milovníky přírody, máte možnost zůstat v chatkách kousek od chráněného území Crooked Tree Wildlife Sanctuary. Zde si užijete neuvěřitelné pozorování ptáků a krásné výhledy.

Pro ty, kteří hledají zcela odlišné zážitky, můžete zůstat v místním městečku, které je plné pohostinných lidí a víkendových trhů. Pro ty, kteří chtějí mít blízko k přírodě i kulturálním památkám, stojí za to zůstat v Belize City, které je plné historických budov.

Belize City nabízí mnoho luxusních penzionů a hotelů, které jsou ideální pro ty, kteří hledají maximalizaci pohodlí a exkluzivity. Tyto hotely nabízejí nejen skvělé ubytování, ale i různé aktivity, jako jsou potápěčské výlety a projížďky na lodi.

Nicméně, pokud chcete zažít autentickou zkušenost, doporučujeme zůstat v blízkosti Altun Ha a pozorovat západ slunce nad pyramidou. Naleznete tu mnoho pěkných a cenově dostupných ubytovacích zařízení, kde si můžete odpočinout od celodenního sjíždění Belize a snímků Altun Ha.

V každém případě si můžete být jisti tím, že Belize je místo s neuvěřitelnou scenérií i zázemím a Altun Ha vám skvěle poslouží jako základna pro vaši cestu po Belize. Tak co tedy ještě váháte? Přichystejte si balíček a vydejte se do této krásné země plné zážitků.


Dovolená Beliz Altun Ha


Belize je malá země na jihu Mexika, která je známá svými krásnými plážemi, korálovými útesy a mnoha archeologickými památkami. Mezi ty nejznámější patří Altun Ha, což je bývalé mayské město, které bylo postavené přibližně ve 4. století.

Pokud se chystáte na dovolenou do Belizy a máte rádi historii, pak byste neměli opomenout návštěvu Altun Ha. Toto mayské město se rozkládá na více než 16 kilometrech čtverečních a v sobě ukrývá mnoho tajemství a historických artefaktů.

Nejvíce se v Altun Ha vyčnívá chrám Slunce, který je vysoký 16 metrů. Tento chrám byl postavený v době, kdy bylo mayské impérium na vrcholu své moci. Je obklopený mnoha menšími hrobkami a britskými ruševinami z období koloniální nadvlády.

Kromě toho, Altun Ha je také domovem mnoha unikátních druhů zvířat a rostlin. Jednou z největších atrakcí je například šelma jaguár, která se zde vyskytuje. Pro milovníky fotografování zde bude skvělou příležitostí získat nádherné snímky.

Dále se v Altun Ha nacházejí i muzea, která se věnují historii mayské kultury. Zde se můžete dozvědět o posledním dni tohoto impéria a o jeho návaznosti na současnou belizskou kulturu.

Pokud se rozhodnete navštívit Altun Ha, zvažte si buď samostatnou návštěvu nebo využití průvodce. Průvodce vám může pomoci s překladem mayských nápisů a dát vám podrobnější informace o historii této památky.

Celkově vzato, návštěva Altun Ha by měla být na seznamu každého turisty, který se chystá do Belizy. Nabízí se zde jedinečná příležitost obdivovat krásu mayské kultury a historie, které zůstávají na těchto ruinách doteď.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky