Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Benin Pendjari National Park

Dovolená Benin Pendjari National Park


Benin Pendjari National Park: Cesta do divočiny západní Afriky

Pokud hledáte dobrodružství a toužíte po poznání nezávislých kultur a přírodních krás, je Benin zemí pro vás. Tento západoafrický stát nabízí neobyčejnou mozaiku zážitků. Můžete navštívit nestárnoucí město Ouidah, kde se setkáte s odkazy na historii transatlantického obchodu s otroky, nebo se vydat do jediné národního parku země – Pendjari National Park.

Benin Pendjari National Park se nachází v severní části země, v regionu Atakora. Kolem parku se rozprostírají krajiny s mnoha savany, divokými zvířaty a chráněnými rostlinami. Uvnitř parku můžete vidět řadu druhů velkých kopytníků, jako jsou antilopy, gazely, sloni a hroši.

Pendjari National Park byl založen v roce 1961 a rozkládá se na ploše 2750 kilometrů čtverečních. Je tedy největším chráněným územím v zemi. Park však nebyl vždycky takový, jaký je dnes. V 80. letech byl park zasažen masivním pytláctvím, které téměř vymazalo populaci slonů z parku. Díky tomu byla zavedena více než 10 let trvající ochranná kampaň. Ta mimo jiné pomohla přilákat turisty do parku a také ochránit místní obyvatelstvo.

Pendjari National Park je ideálním místem k obdivování africké přírody, ale poskytuje mnohem více než jen pozorování zvířat. Můžete si zde udělat výlety na kole nebo pěšky, projet se na hromadných safarích nebo pracovat jako dobrovolník v parku. Pokud hledáte jedinečné zážitky, můžete si na místě objednat i noc v chatě, kde budete přespávat pod širým nebem, v bezpečí před divokými zvířaty.

Benin Pendjari National Park je také bohatý na zvuky a barvy. Mnoho kmenů obývajících jejich okolí zde má své tradiční tance, zvyky a rituály, které se v západním světě už nehledají. Mezi nejznámější Ritou patří Holis, který slaví rakovinu krajinu a Yoruba, který slaví regeneraci jarních dešťů a životodárné deště, které přinášejí divé živočichy z okolí.

Pendjari National Park je zkrátka divoký kousek západní Afriky, který stojí za cestu. Dovolená zde spojuje nevšední přírodu, historii, talismany a neopištěné zážitky. Můžete si zde udělat jedinečné zážitky pro roky, které vás uvedou do prostředí, do kterého se jen tak nedostanete. A pokud se vám národní park bude krátký, můžete si naplánovat i návštěvu mnoha dalších podobných národních parků v západní Africe.


Ubytování Benin Pendjari National Park


Bytím v národním parku Benin Pendjari se můžete těšit na nepopsatelné zážitky z kontaktu s jedinečnou africkou savanou a jejími obyvateli. Připravte se na adrenalinové zážitky, nezapomenutelné západy slunce a tiché chvíle pod hvězdnou oblohou.

V okolí parku se nabízí široká škála ubytovacích možností. Pro romantické duše jsou k dispozici stanové kempy, kde se budete moci osvěžit sprchou pod otevřeným nebem a uvařit si kávu na otevřeném ohni. Pokud vám více vyhovuje komfort lodí a pokojů, nevadí, i to lze mít. Pro návštěvníky, kteří by chtěli větší soukromí, jsou k dispozici soukromé chaty a vily roztroušené v okolí parku.

Jedním z nejoblíbenějších ubytování v národním parku je Tented Camp. Stanové kempy jsou umístěny v blízkosti řeky Pendjari, která těmito místy protéká. Při pobytu v Tented Campu máte k dispozici hygienické zařízení a restauraci, kde se můžete najíst kdykoli během dne. V tento kemp lze přijít s vlastním stanem nebo využít nabídky pronájmu stanu včetně vybavení.

Pro milovníky přepychu a komfortu je k dispozici Waterberg Lodge, která nabízí úchvatný výhled na horu Waterberg. Tento luxusní penzion nabízí kvalitní restauraci, bazén a fitness centrum. K dispozici jsou také exkurze do samotného parku, kde si můžete prohlédnout mnoho druhů zvířat, včetně slonů, gepardů, hrochů a tučňáků.

Pro rodiny s dětmi lze doporučit ubytování v soukromých chatkách. Tyto chytré stavby jsou plně zařízeny a dávají pocit útulnosti a domova. Chatek roztroušených po parku je více a návštěvník si může vybrat nejen velikost, ale také místo a výhled.

Benin Pendjari National Park nezklame ani ty nejnáročnější turisty. Zaměření parku na ochranu zvířat, respektování přírodního terénu a propojení s místní kulturou navíc garantuje bezpečnost a zábavu na nejvyšší úrovni.

Tak co tedy ještě čekáte? Buďte jedním z návštěvníků parku Benin Pendjari a naberte novou energii, sílu a nadšení při kontaktu s přírodou a zvířaty, jako nikdy předtím.


Počasí Benin Pendjari National Park


Benin Pendjari National Park se nachází na území západní Afriky a je jedním z nejvýznamnějších chráněných území této oblasti. Park se rozkládá na ploše více než 2750 kilometrů čtverečních a obývá ho mnoho druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, gepardů, bizonů a mnoha dalších.

Klima v této oblasti je poměrně stálé po celý rok, ačkoli může být rozdílné v závislosti na nadmořské výšce a geomorfologických charakteristikách. V létě může být velmi horko, kdy teplota může dosáhnout až 40 stupňů Celsia, zatímco v zimě se teplota pohybuje kolem 20 stupňů Celsia.

V období dešťů většina plochy parku pokryje hojná vegetace. Období dešťů trvá od května až do září s maximálními úhrny srážek v červnu a červenci. Během tohoto období se spousta zvířat shromažďuje kolem řek, jezer a dalších vodních zdrojů, aby se napila.

V období sucha se většina řek a jezer vysychá a voda se stává velmi vzácnou. To vede ke koncentraci zvířat okolo posledních zbylků vody. V tomto období se můžete setkat například s levharty, gepardy a dalšími predátory, kteří se snaží unovit kořist vymáhanou vodou.

Je tedy možné vidět zvířata kdykoliv během roku, ale pokud máte zájem o určité druhy, může pro vás být lepší navštívit park buď v období dešťů nebo v období sucha.

Benin Pendjari National Park je bezpochyby jedním z nejvýznamnějších míst pro pozorování zvířat v západní Africe. Pokud plánujete cestu do této oblasti, mějte na paměti, že počasí se může lišit v závislosti na ročním období, ale to by vám nemělo bránit, abyste si užili nezapomenutelný zážitek ze setkání s množstvím divokých zvířat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Benin Pendjari National Park


1. Jak se dostat do Benin Pendjari National Park?

- Nejlepší možností je využít letiště v Cotonou a odtud si pronajmout auto nebo využít dopravní služby k parku.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu parku?

- Nejlepší čas na návštěvu parku je v období sucha od prosince do března. Přesto se dá park navštívit i během deštivé sezóny od června do října.

3. Jaké zvířata lze vidět v parku?

- V parku lze vidět např. levy, slony, nosorožce, gepardy, hyeny, krokodýly nebo antilopy.

4. Je v parku možné ubytování?

- Ano, v parku je několik ubytovacích zařízení včetně kempu a lodgy.

5. Je v parku bezpečno?

- Park je oblastí s vysokou kriminalitou, zejména v blízkosti hranic s Nigérií a Burkina Faso. Doporučuje se dodržovat bezpečnostní opatření a vyhnout se nočním cestám mimo ubytování.


Letenka Benin Pendjari National Park


Benin is a country located in West Africa, which boasts of numerous tourist destinations that are yet to be explored. One of these is the Pendjari National Park, located in the northern part of the country. If you are looking for an adventure in the wild, then a ticket to Benin Pendjari National Park is what you need.

The Pendjari National Park is the largest in the country and is home to some of the most exotic wildlife species in West Africa, such as elephants, lions, baboons, antelopes, and many others. The park is also home to over 400 bird species, making it a perfect destination for birdwatchers.

The park has a history of successful conservation efforts which has seen its animal numbers increase over recent years. The protected areas cover an expanse of 4,800 square kilometers while creating a variety of endangered wildlife they are also helping to provide livelihoods for the local people.

A visit to the Pendjari National Park requires some logistical planning, including a flight to the nearest airport which is around 160km from the park. There are no commercial flights to the national park, so you will need to fly into Cotonou and then travel by road.

If you are looking for an affordable flight ticket to Benin, then there are numerous airlines that offer flights into Cotonou. These include Ethiopian Airlines, Air France, and Turkish Airlines. The flight times from major cities around the world are between six and ten hours, depending on connecting flights.

Once you arrive in Cotonou, you can travel by taxi or by bus. The taxi is the easiest way to get from the airport to the park, but it can be expensive. If you are on a budget, then the bus is a more affordable option. You can take a bus from Cotonou to Natitingou, where you can then hire a car to take you to the national park.

In conclusion, the Pendjari National Park is a must-visit destination for anyone looking for an adventure in the wild. It offers an opportunity to connect with nature and its inhabitants in their natural habitat. So, why not book your flight ticket to Benin, pack your bags, and head out to Pendjari National Park for a true African experience.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky