Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bhútán Samtengang Trek

Ubytování Bhútán Samtengang Trek


Bhútán je malá země ležící v jižní Asii, která se pyšní svou bohatou kulturou, nádhernou přírodou a přátelskými místními obyvateli. Jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Bhútánu je Samtengang Trek, který nabízí nezapomenutelný zážitek pro milovníky přírody a dobrodružství.

Samtengang Trek je pěší túra, která trvá obvykle pět až osm dní a vede přes malebné horské oblasti, překrásné údolí a starobylé vesnice. Tato trasa je pro turisty relativně nenáročná, což ji činí ideální volbou jak pro začátečníky, tak i pro zkušenější turisty.

Trek začíná obvykle v malém městě Wangdue Phodrang, které se nachází na jihozápadě Bhútánu. Odtud se turisté vydávají na cestu přes mladý les, který postupem času mizí a mění se v široká pole a pastviny. Během trasy mohou turisté spatřit různá divoká zvířata, jako jsou jeleni, mývalové a mnoho dalších. Je to také skvělá příležitost k pozorování mnoha vzácných druhů ptáků, které obývají tuto oblast.

Samtengang Trek nabízí i možnost potkávat místní obyvatele a poznávat jejich každodenní život. Během cesty turisté navštíví několik malebných vesnic, kde mají možnost ochutnat místní speciality, jako je tradiční rýže s masem nebo pikantní čatní omáčky. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní a jsou vždy ochotní přivítat turisty ve svých domech.

Vrchol Samtengang Trek je spojen s návštěvou kláštera Chorten Ningpo, který se nachází v nadmořské výšce 2700 metrů. Tento klášter je považován za duchovní a historické centrum této oblasti a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Zde mají turisté také možnost zažít tradiční buddhistické obřady a meditaci.

Po dosažení vrcholu se turisté vydávají na cestu zpět, která je stejně krásná jako cesta tam. Celý Samtengang Trek je plný nádherných výhledů na horské vrcholky, čiré vodopády a rozlehlá údolí. Pro milovníky přírody a fotografování je to bezpochyby nezapomenutelný zážitek.

Bhútán Samtengang Trek je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou kombinaci přírody, kultury a adrenalinového dobrodružství. Je to skvělý způsob, jak uniknout každodenním starostem a prozkoumat něco zcela nového a exotického. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh, fotograf nebo jen milovník přírody, Samtengang Trek v Bhútánu vás jistě nadchne a poskytne nezapomenutelné zážitky na celý život.


Počasí Bhútán Samtengang Trek


Bhútán se nachází vysoko v pohoří Himálaj a je známý svou rozmanitou přírodou a krásnými horskými krajinami. Jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí v této zemi je Samtengang Trek, jedna z nejkrásnějších a nejvýznamnějších tras pro trekkingové nadšence.

Bhútán Samtengang Trek se nachází v jihozápadní části Bhútánu, která je známá svou monumentální krásou a zelenou krajinou. Trasa začíná ve vesnici Chapcha a pokračuje přes mnoho malebných horských vesnic a vysokých průsmyků.

Počasí Bhútán Samtengang Trek je typické pro horské oblasti - chladné a proměnlivé. Během léta (červen až srpen) jsou teploty mírnější a pohybují se kolem 15-25 °C. Nicméně, musíte být připraveni na teplotní výkyvy, protože v noci může být velmi chladno.

Na jaře (březen až květen) se počasí stává podobnějším letnímu, s teplotami kolem 20-30 °C. Toto období je také vhodné pro pozorování kvetoucích kytek a zeleně hor.

Podzim (říjen až listopad) je dalším populárním obdobím pro Bhútán Samtengang Trek. Počasí je obvykle slunné a teploty jsou mírnější, kolem 15-25 °C. Podzim je také nejlepší čas pro pozorování místní fauny a flóry.

Zima (prosinec až únor) přináší chladné a suché počasí s teplotami klesajícími na nulu nebo dokonce pod nulu. Je tedy nezbytné být dobře vybavený a připravený na extrémní chlad.

Je důležité mít na paměti, že počasí v horách může být velmi nepředvídatelné a rychlé změny jsou běžné. Je proto nutné být vybavený vhodným oblečením vrstvením, které vám umožní přizpůsobit se různým teplotním podmínkám. Dobrou obuv s dostatečným držením a odolností proti vodě je také nutností.

Bhútán Samtengang Trek je nejen o krásné přírodě, ale také o nalezení klidu a pokoje mezi horami. Je to zážitek, který si užijete více, když budete dobře připraveni a vybaveni pro rozmanité počasí, které vás může na této trase překvapit.


Dovolená Bhútán Samtengang Trek


Bhútán, tradičně známý jako "Země hory draka", je zcela odlišným světem, s jedinečnou kulturou a přírodou. Pokud hledáte dobrodružství a neobvyklý zážitek, měli byste zvážit trek Samtengang v Bhútánu.

Samtengang Trek je jedním z nejkrásnějších a nejdéle trvajících trekingových zážitků v Bhútánu. Trasa zahrnuje přechod přes řeku Punatsangchhu, návštěvu vesnic a buddhistických klášterů a překonání náročného horského terénu v národním parku Jigme Dorji.

Je to poutnická cesta, která se nachází na východním okraji Himalájí, začínající v hlavním městě Thimphu a končící sevěrně od vesnice Tongtongphey ve výšce 1350 metrů nad mořem.

Trasa trekkingu je do značné míry divoká, s křišťálově průzračnými řekami, obřími skalami a horskými masivy pokrytými pralesy, které se nacházejí ve výšce až 5 100 metrů nad mořem.

Během Samtengang Treku naleznete i historickou a kultivovanou stránku Bhútánu. Procházíte různými kláštery, včetně kláštera Phajoding, Chokhortoe Monastery a Sha Monastery.

Tato trasa vás také zavede do obcí, kde se setkáte s místními lidmi a získáte vnitřní pohled na jejich tradice a zvyky. Své oči můžete co nejlépe užít a zároveň i ukázat svoji respekt k zemi.

Jelikož se Samtengang Trek nachází v národním parku Jigme Dorji, setkáte se také s ohromujícími výhledy na mohutné Himaláje, s nejvyšší horou Bhútánu - Gangkhar Puensum (7 570 m nm vys.). Tuto horu můžete vidět z blízka, nejlépe ze západního okraje parku a z údolí Langthel.

Pokud chcete opravdu zažít Bhútán jako nikdy předtím a máte chuť na dobrodružné treky, navštivte Samtengang Trek. Je to vynikající způsob, jak zkombinovat přírodní krásy s nejpůsobivějšími kulturními zajímavostmi Bhútánu a zažít tak toto úžasné místo v celé jeho kráse.


Letenka Bhútán Samtengang Trek


Bhútán, známý jako země hmotného a duchovního bohatství, je skvělým místem pro milovníky přírody a dobrodružství. Mezi nejvíce oplzlá místa u návštěvníků patří Samtengang Trek, jedna z nejoblíbenějších turistických tras v zemi.

Samtengang Trek je vícedenní horská pěší trasa, která vede přes úchvatné himálajské scenérie, idylická města a vesnice, řeky a vodopády. Toto dobrodružství nabízí nezapomenutelný pohled na krásy Bhútánu a umožňuje cestovatelům požít autentickou zkušenost s místní kulturou.

Začíná v městečku Trongsa na středním Bhútánu a pokračuje přes nádherné horské průsmyky, jako je Pele La Pass a Tingtibi Morrum Pass. Samtengang Trek trvá přibližně 7 až 9 dní, v průměru ses stažením asi 5 až 6 hodin denně. Počasí může být poměrně proměnlivé, s náhlými změnami teploty a srážkami, takže je důležité být dobře vybaven a připraven na různé podmínky.

Během treku budete mít příležitost se potkat s místními obyvateli, kteří vás přátelsky uvítají a zahrnou vás do své kultury. Účastnit se místních obřadů, ochutnat tradiční jídlo a naučit se několik základních frází v bhútánském jazyce je něco, co stojí za to prožít. Můžete také navštívit tradiční vesnice a shlédnout jejich řemesla, jako je tkalcovství nebo výroba keramiky.

Nejvíce kouzelným a zapamatovatelným momentem Samtengang Trek je nepochybně výhled na Bhútánské himálajské hory, které jsou jedny z nejvýše položených na světě. Dominantní vrcholy jako je Gangkhar Puensum a Jomolhari nabízejí dech beroucí panorama, které přináší pocit skromnosti a úžasu nad ohromnými přírodními silami.

Jednou z nejlepších věcí na Samtengang Trek je, že je stále relativně nedotčeným turistickým ruchem a umožňuje vám prozkoumat odlehlé kouty Bhútánu ve své nejautentičtější podobě. Z bezstarostné procházky krásnou přírodou, přes potoky a lesy, po řeky a útesy se tento trek stane nezapomenutelným zážitkem, který jistě povýší váš vztah k přírodě a místní kultuře na novou úroveň.

Pokud jste dobrodružným duchem a toužíte po odpojení od každodenního shonu, Samtengang Trek v Bhútánu je ideálním místem, kam se vydat. Připravte si kvalitní vybavení, buďte připraveni na výzvu a cestujte s otevřenou myslí. Tato úžasná dobrodružství vás nadchnou a zanechají trvalý dojem na vaší cestě životem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Samtengang Trek


Dotaz: Jak dlouhý je Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Bhútán Samtengang Trek je přibližně 7-9 denní trek.

Dotaz: Jaké jsou fyzické požadavky pro Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Bhútán Samtengang Trek je středně obtížný trek, vyžaduje dobrou fyzickou kondici a schopnost chodit po dobu 5-6 hodin denně.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší měsíce pro Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Nejlepší měsíce pro Bhútán Samtengang Trek jsou březen a duben, nebo říjen a listopad, kdy je počasí mírné a vhodné pro trekking.

Dotaz: Jaké jsou zajímavosti při Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Během Bhútán Samtengang Trek budete mít příležitost prozkoumat nádhernou přírodu, navštívit tradiční vesnice, obdivovat horské vrcholky a křišťálově čisté řeky.

Dotaz: Jaké je ubytování během Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Během Bhútán Samtengang Trek se budete ubytovávat v kempech, které poskytují stanové ubytování a večeře budou připravovány na ohni.

Dotaz: Jak se dostat na začátek Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Začátek Bhútán Samtengang Trek je zpravidla ve vesnici Trongsa, která je přístupná po silnici nebo letu do nejbližšího letiště.

Dotaz: Je vyžadováno povolení pro Bhútán Samtengang Trek?
Odpověď: Ano, pro Bhútán Samtengang Trek je vyžadováno povolení od bhútánské vlády. Toto povolení lze získat přes oficiální turistické agentury.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky