Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bhútán Tango Monastery

Počasí Bhútán Tango Monastery


Bhútán, země obklopená horami a plná klášterů, skýtá nádherná místa a eklektickou kulturu. Jedním z takových míst je i Tango Monastery, klášter založený v 12. století.

Tango Monastery se nachází ve vysokých horách z jihu Bhútánu. Počasí zde je velmi proměnlivé po celý rok. V létě, od června do srpna, jsou denní teploty příjemné s průměrem kolem 20 až 25 stupňů Celsia. Noční teploty však mohou klesnout až na 10 stupňů Celsia. V létě se mohou vyskytovat i krátké dešťové přeháňky.

V zimních měsících, od listopadu do února, je počasí velmi chladné a suché. Denní teploty v této době klesají a průměr se pohybuje kolem 0 až 10 stupňů Celsia. Noční teploty mohou klesnout až na -15 stupňů Celsia. V této době však může být otevřen jen malý počet míst.

Jaro a podzim jsou ideálním časem k návštěvě Tango Monastery. V těchto obdobích jsou teploty příjemné s průměrem kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Noční teploty jsou zpravidla kolem 5 až 10 stupňů Celsia. V těchto měsících se také můžeme těšit na krásné výhledy na okolní hory.

Tango Monastery má své kouzlo v každém ročním období a každé počasí. Ovšem, pokud plánujete naplno využít tohoto místa, doporučujeme návštěvu v období jara či podzimu. Pokud se chystáte na výlet do Bhútánu, nezapomeňte zahrnout Tango Monastery do svého plánu. Jedná se o nádherné místo, které si zamilujete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Tango Monastery


Dotaz: Co je Bhútán Tango Monastery?
Odpověď: Bhútán Tango Monastery je buddhistický klášter nacházející se v horách v blízkosti hlavního města Thimphu v Bhútánu.

Dotaz: Je Bhútán Tango Monastery přístupný veřejnosti?
Odpověď: Ano, návštěvníci mohou navštívit Bhútán Tango Monastery. Avšak, je důležité předem zkontrolovat, zda není pro návštěvníky stanovena nějaká doba uzavření z důvodu klášterních obřadů nebo prázdnin.

Dotaz: Jak se dostat k Bhútán Tango Monastery?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat k Bhútán Tango Monastery, je taxíkem nebo soukromým vozidlem. Klášter se nachází asi 14 km z Thimpu a cesta tam může trvat asi 30 minut až 1 hodinu v závislosti na dopravní situaci.

Dotaz: Jaké jsou vstupné poplatky do Bhútán Tango Monastery?
Odpověď: Vstup do Bhútán Tango Monastery je zdarma. Nicméně, návštěvníci mohou dobrovolně přispět na podporu kláštera.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Bhútán Tango Monastery?
Odpověď: Bhútán Tango Monastery je obvykle otevřen od brzkého rána do pozdního odpoledne. Nicméně, otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na klášterních obřadech nebo prázdninách. Je dobré předem zkontrolovat aktuální otevírací hodiny.

Dotaz: Je nutné dodržovat určitá pravidla během návštěvy Bhútán Tango Monastery?
Odpověď: Ano, je důležité dodržovat určitá pravidla během návštěvy Bhútán Tango Monastery. Například, je třeba se oblékat vhodně a respektovat klášterní kulturou a zvyky. Dále, vstup není povolen do některých místností a zákaz fotografování se může vztahovat na určité části kláštera. Je třeba se ptát na povolení nebo požádat o radu před fotografováním.


Dovolená Bhútán Tango Monastery


Bhútán je malý himalájský stát, který je známý svou bohatou kulturou, nádhernou přírodou a jedinečnou filosofií štěstí. Jedno z míst, které stojí za návštěvu v Bhútánu, je klášter Tango Monastery.

Klášter Tango Monastery se nachází asi 14 kilometrů od hlavního města Thimphu. Je jedním z nejvýznamnějších klášterů v Bhútánu a je domovem mnoha buddhistických mnichů. Clonka založil klášter v roce 1689 a od té doby se stal významným centrem studia a meditace.

Původně byl klášter postaven jako pevnost a brzy se stal chrámem, který byl útočištěm mnichům v době války. Klášter byl několikrát poškozen zemětřesením, ale pokaždé byl znovu postaven a obnoven. Dnes je Tango Monastery domovem mnoha jiných klášterů, které sem přišly studovat a modlit se.

Klášter je snadno dostupný a jeho návštěva je jednoduchá. Je obklopen nádhernou krajinou s horami a hustými lesy, které přispívají k jeho klidné atmosféře. Při příjezdu k budově kláštera si návštěvníci mohou všimnout rozložité zahrady a dvora, který je zdobený tradičními symboly.

Klášter sám o sobě je stavení nádherné architektury. Budovy jsou zdobeny barevnými freskami a sochami bohů a bohyň. V interiéru najdete mnoho pokojů, chrámů a svatyní, kde můžete vidět mnichy při jejich modlitbách a meditaci.

Nejvýznamnější budovou kláštera je hlavní modlitební síň, kde se konají bohoslužby a ceremonie. Modlitební síň je ohromujícím prostorem zdobeným nádhernými obrazy a sochami Buddhů. Je to místo, kde můžete zažít opravdový klid a pocit míru při pozorování mnichů modlit se.

Tango Monastery je také známé jako místo, kde se konají různé buddhistické festivaly a oslavy. Tyto festivaly jsou pozoruhodnou příležitostí pro návštěvníky, aby se seznámili s bhútánskou kulturou a tradicemi. Během těchto oslav se konají tance, hudba a tradiční ceremonie, které jdou ruku v ruce se svatostánci a poustevníky.

Tango Monastery je skutečně místem, které si zaslouží své místo na vašem itineráři v Bhútánu. Je to klidné místo, kde můžete najít harmonii a ponořit se do bohaté bhútánské kultury a dědictví. Jeho návštěva vás zanechá s hlubokým dojmem a často poskytne příležitost k sdílení a studiu buddhismu.

Není divu, že Tango Monastery se stal jedním z nejoblíbenějších míst v Bhútánu. Jeho krása, klid a duchovní atmosféra jsou lákavé pro návštěvníky z celého světa. Pokud plánujete svou další dovolenou v Bhútánu, nezapomeňte zařadit Tango Monastery na seznam míst, která musíte navštívit.


Ubytování Bhútán Tango Monastery


Bhútán Tango Monastery: Oáza klidu a duchovní transformace

Bhútán, malá země v Himalájích, je známá svou bohatou spirituální a kulturní tradicí. Mezi mnoha svatými místy a kláštery je jedno, které vyniká v kouzlu a poklidu - Bhútán Tango Monastery.

Tango Monastery, nacházející se v údolí Thimphu, je jedním z nejdůležitějších buddhistických klášterů v Bhútánu. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy ho založil zakladatel školy Kagyü, Phajo Drugom Zhigpo. Jméno kláštera Tango je odvozeno od zdejšího chrámu, který je známý jako Tango Lhakhang.

Klášter se nachází v malebném prostředí, obklopeném zelenými kopcemi a hustými lesy. Právě tato přírodní krása a klidná atmosféra dělají z Bhútán Tango Monastery ideální místo pro meditace a duchovní transformaci. Mnoho buddhistických mnichů a meditačních praktikujících sem přichází, aby se věnovali svému vnitřnímu růstu a hledání vnitřního klidu.

Klášter je přístupný pouze pěšky, což přidává další rozměr do zážitku. Návštěvníci musí projít strmým kopcem až k samotnému vstupu do kláštera. Tato fyzická výzva je vnímána jako symbolický čin, který odstraňuje negativní energii a očišťuje mysl, připravující tak návštěvníky na zažití hlubšího duchovního zážitku.

Po vstupu do kláštera se návštěvníci dostanou do jiného světa. Budovy kláštera jsou zdobeny tradičními bhútánskými uměleckými díly a zdi jsou pokryty malbami představujícími různé aspekty buddhismu. Zajímavou částí je také malý chrám postavený na vrcholu kopce, odkud si lze vychutnat úchvatný výhled na okolní krajinu.

Klášter poskytuje ubytování pro návštěvníky, kteří chtějí zůstat delší dobu a plně se věnovat meditacím a studiu buddhismu. Tyto místnosti jsou prosté, ale pohodlné, s jednoduchým nábytkem a základními vymoženostmi. Ubytovaní hosté mají přístup k klášterní knihovně, kde se nachází mnoho buddhistických textů a spisů.

Bhútán Tango Monastery je známý také díky četným festiválům, které se zde konají. Tyto oslavy jsou plné tradičních tanců, zpěvů a modliteb, které přinášejí náboženské i kulturní významy. Toto je skvělá příležitost, jak prohloubit své porozumění buddhismu a taktéž získat přístup ke kultuře Bhútánu.

Bhútán Tango Monastery je nejen místem, kde lze nalézt vnitřní klid a duchovní transformaci, ale také pokladnicí bohaté historie a kulturních tradic Bhútánu. Toto svaté místo přitahuje mnoho lidí z celého světa, kteří hledají odpovědi a nalézají vyšší smysl života.


Letenka Bhútán Tango Monastery


Bhútán je země krásy a mystického půvabu, což zahrnuje i jeho rozmanitou kulturu a náboženství. Jeho kulturní dědictví sahá až k nejstarším tradicím Buddhismu, které byly uchovány v mnoha klášterech a chrámech rozprostírajících se po celé zemi. Mezi nejslavnější a nejvýznamnější z nich patří Tango Monastery.

Tango Monastery se nachází asi sedm kilometrů od hlavního města Thimphu. Tento klášter, který byl postaven již v 12. století, je prázdninovým místem pro řadu mnišských komunit. Tango Monastery je věhlasný pro svou bohatou historii a zvláštní architekturu, která představuje jedinečnou směsici bhútánské kultury a indických buddhistických tradic.

Mezi hlavní atrakce patří Tango Chatsang, což je spojení několika budov a oltářů. Hlavní oltář je zdobený mnoha drahokamy a uměleckými díly, což podtrhuje důležitost a význam kláštera. Tango Chatsang také obsahuje radu ukládacích místností, ve kterých se skrývají dědictví kláštera, včetně svitků, knih a náboženských artefaktů.

Pro turisty jsou největšími atrakcemi Tango Monastery jeho působivé výhledy na údolí řeky Thimphu Chu, které se otevírají z klášterního nádvoří. Navíc je přístupná příjemná turistická stezka, která se vine přes široké údolí plné zeleně a skvělé květiny. Po cestě lze také vidět mnoho živých zvířat žijících v této oblasti, včetně la šíní a srnek.

Pro návštěvníky bylo uděláno několik změn, aby přispěly k rozvoji kláštera v turistické oblasti. Byla zřízena nová brána, jiné místnosti pro návštěvníky a dokonce i kavárna, kde se můžete posilnit s kávou nebo bylinkovým čajem. Nabízí se také možnost se setkat s mniši Tango Monastery a poznat blíže jejich život v klášteře.

Letenka do Bhútánu a návštěva Tango Monastery je skvělou příležitostí poznat krásu této země a získat hlubší povědomí o buddhismu a jeho významu pro tuto oblast. Pokud se máte rádi v přírodě a zároveň poznáváte kulturní místa, pak návštěva Tango Monastery je pro vás tím správným cílem.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky