Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bolívie Amboró National Park

Dovolená Bolívie Amboró National Park


Bolívie je jednou z nejexotičtějších zemí Jižní Ameriky, která nabízí nezapomenutelné dovolené v jedinečném prostředí. Jedním z nejkrásnějších přírodních pokladů této země je Amboró National Park.

Amboró National Park se nachází na východě Bolívie, mezi Andskými vrchy a Brazílií. Tento národní park je známý pro svou bohatou biodiverzitu, kde se setkávají tři velké ekosystémy - Andské hřebeny, tropické deštné lesy a savany Gran Chaco.

Národní park Amboró je domovem pro mnoho druhů ohrožených zvířat a rostlin, včetně jaguárů, tapírů, různých druhů opic, kolibříků a orchidejí. Tato bohatá biodiverzita dělá z parku ideální místo pro ornitology, botaniky a přírodovědce, kteří si mohou užít pozorování a studium unikátních druhů.

Nabídka outdoorových aktivit v Amboró National Park je skutečně nekonečná. Milovníci přírody a dobrodružství mohou absolvovat pěší túry po jedinečných stezkách, projet se na kole nebo se vydat na rafting po řekách, které protínají park. Pro ty, kteří si chtějí zajistit ještě větší adrenalinový zážitek, je k dispozici možnost šplhat po stromech nebo provozovat horolezectví v okolí parku.

Amboró National Park je také bohatý na kulturní dědictví. Zde můžete navštívit malebná domorodá sídla a poznat místní kulturu a tradice. Setkání s původními obyvateli parku, kteří jsou známí jako Guarani, je nezapomenutelný zážitek. Můžete se dozvědět více o jejich tradičním životním stylu, jejich práci v zemědělství a jejich znalosti o místní přírodě.

Amboró National Park je ideálním cílem jak pro dovolenou s rodinou, tak i pro dovolenou pro páry či jednotlivce. Ubytování v okolí parku je dostupné v různých cenových kategoriích, od luxusních resortů po levné ubytovny a kempech. Místní průvodci jsou zkušení a přátelští a mohou vám pomoci přizpůsobit váš program tak, aby odpovídal vašim představám a zájmům.

Amboró National Park je skvělým místem pro dovolenou, která vám umožní uniknout z každodenního shonu a najít klid v neuvěřitelné přírodě. Prozkoumání tohoto národního parku vám umožní zažít autentickou bolívijskou kulturu a zároveň ochutnat krásy jednoho z nejvíce biodiverzitních míst na světě. Amboró National Park je skvělou volbou pro cestovatele, kteří hledají dobrodružství, krásu a inspiraci v přírodě.


Letenka Bolívie Amboró National Park


Amboró National Park je jedním z největších národních parků v Bolívii a nachází se v regionu Santa Cruz. Tento park je známý pro svou neuvěřitelnou a bohatou biodiverzitu, která zahrnuje více než 800 druhů ptáků a 140 druhů savců. V parku najdete také různé geologické útvary, vodopády, lesy a řeky.

Pokud chcete navštívit Amboró National Park, můžete si vybrat z různých způsobů dopravy. Nejpohodlnější volbou je letecký let z bolivijského hlavního města La Paz do města Santa Cruz de la Sierra. Let trvá asi 1,5 hodiny a během letu si můžete vychutnat úžasný výhled na andské hory a dlouhé údolí.

Po příletu do Santa Cruz de la Sierra musíte najít způsob, jak se dostat do vstupu do parku. Existuje několik možností, včetně pronájmu auta nebo zapůjčení taxi. Cesta do parku trvá asi 4 hodiny a obvykle je nutné vstoupit do parku s průvodcem.

V Amboró National Park najdete mnoho různých turistických atrakcí. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je návštěva míst, kde žijí původní obyvatelé. Tito lidé jsou známí svými unikátními tradicemi a způsobem života. Můžete se také projít po některých z neobvyklých geologických útvarů, jako jsou skalní mosty nebo krátery.

Kromě toho, v parku se můžete potápět do krásné přírody a pozorovat obrovské množství různých druhů zvířat a ptáků. Navštivte vodopády, jako například Cascada Esmeralda nebo slavný El Encanto, kde najdete mnoho tradičních stánků, kde si můžete koupit místní jídlo a zboží.

Pokud hledáte dobrodružství, můžete se vydat na turistiku do pralesů nebo vyzkoušet rafting po řece San Pedro, která prochází přímo parkem. Tyto aktivity se určitě stanou nezapomenutelným zážitkem pro každou návštěvu parku.

Celkově lze říci, že Amboró National Park je perfektním místem, kde poznáte krásné přírodní zdroje Bolívie. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, doporučujeme si předem zajistit průvodce, aby vám pomohl plně využít všech možností, které tento park nabízí.


Počasí Bolívie Amboró National Park


Bolívie je země s různorodým klimatem a terénem. Nachází se v jižní části Jižní Ameriky a je známá svou bohatou přírodou a nádhernými přírodními parky. Jedním z nejvýznamnějších a nejmalebnějších parků v zemi je Amboró National Park.

Amboró National Park se nachází na úpatí And v centrální části Bolívie. Rozkládá se na rozloze více než 4 400 kilometrů čtverečních a zahrnuje různé typy ekosystémů, od horských lesů až po savany a deštné pralesy. Tato rozmanitost umožňuje parku hostit ohromující množství živočišných druhů a rostlin.

Bolívie je pověstná svou ohromující přírodou a Amboró National Park tomu není výjimkou. Park nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, od horských vrcholků pokrytých mlhavými lesy po hluboké údolí s divoce tekoucími řekami. Změna nadmořské výšky v parku také přispívá ke střídání klimatických podmínek a vytváří rozmanitost rostlinného a živočišného života.

Počasí v Amboró National Park je velmi proměnlivé a závisí na ročním období a nadmořské výšce. V nižších nadmořských výškách, jako je údolí, panuje tropické podnebí s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí. V těchto částech parku je spousta dešťových pralesů s exotickými rostlinami a zvířaty, jako jsou tukany, opice a jaguáři.

Naopak ve vyšších nadmořských výškách parku, jako jsou horské vrcholy, je podnebí chladnější a vlhkost nižší. Zde se nacházejí horské lesy s jedinečnými druhy rostlin, jako jsou orchideje a bromélie. Tyto oblasti jsou také domovem mnoha vzácných druhů ptáků a savců, včetně andského kondora a jihoamerického medvídka.

Amboró National Park je atraktivním cílem pro turisty i vědce. Mnoho turistů sem přijíždí za účelem prozkoumání divoké přírody a půvabných míst, jako je vodopád El Escondido nebo vrchol Cerro El Cóndor. Park je také oblíbeným místem pro pěší turistiku a příležitost k pozorování ptáků.

Park je také oblastí zájmu vědců, kteří zde provádějí výzkumy v oblasti biodiverzity a ochrany přírody. Amboró National Park je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů, které je potřeba chránit a zachovat pro další generace.

Počasí v Amboró National Park může být nepředvídatelné a návštěvníci by měli být připraveni na různé klimatické podmínky během svého pobytu. Doporučuje se přinést vhodné oblečení, včetně lehkého oblečení na horké dny a teplejších vrstev na chladné noci.

Amboró National Park je pokladem Bolívie a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek v podobě ohromující přírody a rozmanitosti živočichů a rostlin. Bez ohledu na počasí, návštěva tohoto národního parku bude určitě nezapomenutelným dobrodružstvím pro každého cestovatele.


Ubytování Bolívie Amboró National Park


Amboró National Park je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších národních parků v Bolívii. Nachází se na východě země, v departementu Santa Cruz, a je jedním z hlavních turistických cílů pro milovníky přírody.

Park se rozkládá na ploše více než 4000 kilometrů čtverečních a zahrnuje různé typy ekosystémů. Od horských lesů až po tropické deštné pralesy a savany, v Amboró National Park nalezneme jedinečnou rozmanitost flóry a fauny.

Hledáte-li ubytování v tomto národním parku, máte několik možností. Jednou z možností je kempování. Park nabízí dobře vybavené kempovací zóny s omezeným počtem stanových míst, které lze rezervovat předem. Kempování v parku vám umožní prožít noci v přírodě a probudit se s úžasným výhledem na okolní krajinu.

Další možností je ubytování v jednom z venkovských penzionů nebo chat. Nachází se v blízkosti parku a často nabízejí pohodlné a cenově dostupné možnosti pro ubytování. Můžete si vybrat mezi soukromými chatkami nebo pokoji s výhledem do přírody. Obvykle mají vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční bolivijská jídla.

Pro ty, kteří preferují luxusnější ubytování, jsou k dispozici také některé exkluzivní eko-resorty v okolí parku. Tyto trendy hotely se snaží minimalizovat svůj vliv na okolní přírodu a nabízejí svým hostům komfortní ubytování ve spojení s ochranou životního prostředí.

Při pobytu v Amboró National Park byste si neměli nechat ujít několik zajímavých aktivit. Nabízí se například pěší túry po různých trasách, kde si můžete prohlédnout úžasnou rostlinnou a živočišnou diverzitu parku. Existuje také možnost organizovaných výletů, například na úžasnou skalní formaci El Fuerte, která je známá svými dávnými indiánskými rytinami.

Amboró National Park je jedním z nejmalebnějších a nejudivitějších míst v Bolívii. Jeho přirozená krása a rozmanitost přitahují návštěvníky z celého světa. Ať už si zvolíte kempování, venkovský penzion nebo luxusní eko-resort, pobyt v tomto parku vám zaručí nezapomenutelné a příjemné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Amboró National Park


Nejčastější dotazy a odpovědi o Bolívii - Národní park Amboró:

1. Co je Národní park Amboró?
Národní park Amboró je rozsáhlý přírodní rezervát nacházející se na území Bolívie. Je známý svou bohatou biodiverzitou a malebnou krajinou.

2. Jak se dostanu do Národního parku Amboró?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Amboró, je přes město Santa Cruz de la Sierra. Zde je možné si najmout průvodce a využít dopravy do parku.

3. Jaké aktivity jsou v Národním parku Amboró k dispozici?
V Národním parku Amboró můžete podniknout různé aktivity, jako je turistika, procházky po přírodě, pozorování ptáků, jungle trekking, rafting a další.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Národního parku Amboró?
Nejlepší doba na návštěvu Národního parku Amboró je v období sucha, které trvá od května do září. V tuto dobu je počasí příjemné a průzkum parku je snazší.

5. Jaká je cena vstupu do Národního parku Amboró?
Ceny vstupních lístků do Národního parku Amboró se liší v závislosti na vašem statutu. Většinou se pohybují mezi 10 a 30 USD.

6. Mohu si přenocovat v Národním parku Amboró?
Ano, v několika částech parku jsou k dispozici ubytovací zařízení pro návštěvníky. Je však nezbytné dopředu rezervovat.

7. Je nutné mít průvodce při návštěvě Národního parku Amboró?
Ano, pro návštěvu národních parků v Bolívii je obvykle vyžadován průvodce. Je doporučeno najmout si průvodce, který vám pomůže s navigací a poskytne informace o ekosystému.

8. Co si přibalit na návštěvu Národního parku Amboró?
Měli byste si vzít s sebou dostatek vody, potravin, ochranných opatření proti hmyzu, orientační mapy, sluneční brýle, opalovací krém a pohodlnou outdoorovou obuv.

9. Jaká je unikátnost Národního parku Amboró?
Národní park Amboró je známý svou výjimečnou biodiverzitou, která zahrnuje řadu vzácných druhů rostlin a živočichů. Je domovem pro mnoho endemických druhů.

10. Jaká je historie Národního parku Amboró?
Národní park byl založen v roce 1984 a je pojmenován po řece Amboró, která protéká jeho územím. Cílem parku je chránit přírodní bohatství a podporovat udržitelný cestovní ruch.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky