Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bolívie Cueva del Diablo

Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Cueva del Diablo


1. Co je Cueva del Diablo?
Cueva del Diablo je přírodní jeskynní komplex v Bolívii, který se nachází v departementu Santa Cruz.

2. Jaké jsou otevírací doby Cueva del Diablo?
Jeskyně jsou otevřené každý den od 8:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupenka do jeskynního komplexu?
Cena vstupenky do jeskynního komplexu se pohybuje kolem 15-20 bolivianos.

4. Jak dlouhá je prohlídka jeskyně?
Prohlídka trvá asi hodinu a půl a vede po 1500 metrech chodeb a hal.

5. Jaké jsou požadavky pro návštěvu jeskyně?
Důležité je mít dostačující fyzickou kondici, protože vede převážně po schodech a nerovném terénu. Také si s sebou vezměte pohodlnou obuv a baterku, protože v jeskyni není elektrické osvětlení.

6. Je nutné mít průvodce při návštěvě jeskyně?
Ano, prohlídka jeskyně je povinně s průvodcem.

7. Jak se dostat do Cueva del Diablo?
Jeskyně se nachází asi 30 km od města Santa Cruz de la Sierra. Nejlepší je dostat se do města La Guardia a pokračovat na východ po silnici 4 km.

8. Je třeba si rezervovat místo na prohlídku předem?
Rezervace místa na prohlídku předem nejsou povinné, ale pro předejití případného zdržení se doporučuje alespoň telefonická rezervace.

9. Existují v jeskyni nějaká omezení?
V jeskyni platí zákaz kouření a zvířata nejsou povolena.

10. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu jeskyně?
Nejlepšími obdobími pro návštěvu jeskyně jsou suchá období, tj. od května do října.


Ubytování Bolívie Cueva del Diablo


Bolívie je země plná fascinujících přírodních krás, historických památek a jedinečných ubytovacích možností. Jedním z nejneobvyklejších a nejzajímavějších míst k přenocování je Cueva del Diablo, což v překladu znamená Pekelná jeskyně. Toto jedinečné ubytování se nachází v blízkosti města Sucre a nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

Cueva del Diablo je skutečná jeskyně, která slouží jako hotel. Je to neuvěřitelný a tajemný prostor vytesaný do skály a nabízí útulné pokoje, kde si můžete odpočinout po dlouhém dni plném dobrodružství. Jeskyně je vybavena veškerým potřebným vybavením, které potřebujete k pohodlnému pobytu v přírodě.

Ubytování v Cueva del Diablo vám umožní prozkoumat okolní přírodu a přírodní krásy Bolívie. Během svého pobytu si můžete vychutnat úžasné výhledy na okolní hory, lesy a řeky. Pro milovníky dobrodružství je možné se vydat na pěší výlety, horské túry nebo dokonce sjezd na raftu po řece.

Kromě krás přírody v okolí Cueva del Diablo, je tu i spousta kulturních a historických památek, které si můžete prohlédnout. Město Sucre, které je nedaleko od jeskyně, je známé svou koloniální architekturou a UNESCO ho dokonce označilo za světové dědictví. Můžete navštívit historické budovy, muzea a pozoruhodnosti jako je Jezuitská univerzita, Museum of Indigenous Art nebo červený soubor koloniálních budov v centru města.

Samotná jeskyně Cueva del Diablo je také fascinujícím místem k prozkoumání. Můžete procházet zákoutími jeskyně, ve kterých naleznete různé skulptury a umělecká díla vytvořená ze skály. Večer po zapadnutí slunce se na stěnách jeskyně objevují nádherné projekce světel, které vytvářejí zcela magickou atmosféru.

Celkově řečeno, ubytování v Cueva del Diablo je zážitek, který nesmíte v Bolívii vynechat. Je to jedinečná příležitost pro ty, kteří chtějí zažít něco zcela odlišného od běžného standardního hotelu. Jeskyně nabízí nejenom zážitky přírodních krás a dobrodružství, ale také pohodlí a komfort pro relaxaci a odpočinek. Pokud tedy plánujete návštěvu Bolívie, nezapomeňte zařadit Cueva del Diablo do svého itineráře a zažijte neopakovatelný zážitek v této unikátní lokalitě.


Letenka Bolívie Cueva del Diablo


Cueva del Diablo v Bolívii: Tajemná a fascinující destinace

Bolívie je země plná přírodní krásy a unikátních turistických atrakcí. Jedním z nejzajímavějších a nejtajemnějších míst v této jihoamerické zemi je bezpochyby Cueva del Diablo, což v překladu znamená "Ďáblova jeskyně". Tato jeskyně, která se nachází v departementu Beni, láká na svou exotickou atmosféru a návštěvnost.

Cueva del Diablo je jednou z největších jeskyní v Bolívii a její rozloha dosahuje přibližně 24 kilometrů. Její název vystihuje její temnou atmosféru a tajemné prostředí, které přitahuje dobrodruhy z celého světa. Jeskyně je úctyhodných 183 metrů hluboká a její stěny jsou pokryté tajemnými kresbami a nápisy.

Tato jedinečná destinace je veřejnosti přístupná od roku 2002 a získala si oblibu mezi turisty plných zvědavosti a odvahy. Prohlídka Cueva del Diablo je fascinující, ale také náročná. Návštěvníci musí být vybaveni správným vybavením a doporučuje se mít průvodce, který zná prostředí a strukturu jeskyně. Jeskyně je plná úzkých chodeb a propastí, což dodává adrenalin našímu dobrodružství.

Během prohlídky budeme mít možnost obdivovat úžasné stalaktity a stalagmity, které jsou jedním z hlavních rysů Cueva del Diablo. Tyto přírodní útvary jsou vytvořeny tisíci lety kapkami vody, které pomalu klesají a osadí se na povrchu jeskyně. Výsledkem jsou úžasné tvary a formace. Světlo, které se lámá v jeskyni, vytváří nádherné barvy a stíny, což přidává na atmosféře tajemství a krásy.

Cueva del Diablo je také místem s bohatou historií a mýty. Podle legend žil v této jeskyni démon, který terorizoval a plašil místní obyvatele. Vraždil a unášel děti, což dalo jeskyni její jméno. I přes tyto hrůzné příběhy se mnoho místních obyvatel dodnes bojí Cueva del Diablo a raději ji vyhýbají. Nicméně, pro dobrodruhy a turisty se stala tato jeskyně nezapomenutelným místem k prozkoumání.

Pokud plánujete návštěvu Bolívie, nezapomeňte zařadit Cueva del Diablo na svůj itinerář. Tato kouzelná jeskyně nabídne jedinečný zážitek plný dobrodružství, krásy a tajemství. Budete fascinováni nejen atmosférou jeskyně, ale také jejími úžasnými přírodními útvary. Nezapomeňte se vybavit odpovídajícím vybavením a průvodcem a připravte se na zažití nezapomenutelného dobrodružství v Bolívii!


Počasí Bolívie Cueva del Diablo


Bolívie je zemí, která se nachází v jižní Americe. Je známá svými úchvatnými přírodními krásami a různorodými klimatickými podmínkami. Jednou z nejznámějších lokalit v Bolívii je Cueva del Diablo, což v překladu znamená "Ďáblův doupě". Tento unikátní a tajemný podzemní systém jeskyní je fascinující nejen svou geologií, ale také svými specifickými vlastnostmi počasí.

Cueva del Diablo se nachází v blízkosti města Tarija, ve výšce kolem 2000 metrů nad mořem. Jeskynní systém má délku přes 4 kilometry a je v jednotlivých částech složen z mnoha chodeb, komor a propastí. Různé typy kamene a minerálů dávají jeskyně specifický charakter a výjimečné estetické vlastnosti.

Co se týče počasí, Cueva del Diablo je známá tím, že nabízí několik klimatických prostředí v rámci jednoho místa. Vstup do jeskyně vede přes údolí s teplejším a suchým podnebím. Zde se nachází mnoho kaktusů a suchomilných rostlin, které se přizpůsobily extrémnímu suchu. Slunečné a horké dny jsou tady převládajícím klimatickým jevem.

Avšak jakmile vstoupíte do samotné jeskyně, změní se počasí. Klima uvnitř jeskyně je chladné a vlhké, což je dáno jejím geologickým složením. Voda, která proniká skrz vápenec, způsobuje tvorbu krásných stalaktitů a stalagmitů. Vlhkost v kombinaci s chladem vytváří unikátní mikroklima, které poskytuje útočiště pro mnoho druhů živočichů, jako jsou netopýři, korýši a další podzemní organismy.

Dalším pozoruhodným klimatickým jevem v Cueva del Diablo jsou periodické deště. Během období dešťů, které nastává mezi prosincem a březnem, se doslova z oblohy sype voda, která se dostává i do vnitřních částí jeskyně. To vytváří malebnou atmosféru umocněnou zvukem kapek dopadajících na podlahu a potoků teklé vody.

Celkově lze říci, že počasí v Cueva del Diablo je zajímavou kombinací tepla, sucha, chladu a vlhkosti. Tento kontrast je fascinující pro návštěvníky, kteří se sem chodí podívat na přírodní krásy a zažít tento jedinečný klimatický zážitek.

Pokud plánujete navštívit Bolívii, návštěva Cueva del Diablo se rozhodně vyplatí. Zdejší počasí nabízí jedinečný pohled na to, jak různorodý a rozmanitý může být svět přírody. Přestože se v jejím názvu skrývá slovo "Ďábel", tato jeskyně je spíše nebeským útočištěm pro ty, kteří se naučí ocenit krásu a podivuhodnost přírody.


Dovolená Bolívie Cueva del Diablo


Bolívie je známá svými nádhernými pohořími a fascinujícími jeskynními systémy. Jednou z nejpopulárnějších jeskyní k návštěvě je Cueva del Diablo, která se nachází na území města Tupiza v jihozápadní části Bolívie.

Cueva del Diablo, neboli "Ďáblův doupě", je známá svou krásnou krajinnou scenérií a neobvyklými útvary v jeskyni. Návštěvníci se mohou těšit na úchvatné skalnaté klenby, kamenná jezírka a podivně tvarované skály, které se nacházejí uvnitř jeskyně.

Při návštěvě Cueva del Diablo si můžete vychutnat pohledy na rozmanitou faunu a floru, které obývají jeskyni. Mezi nejznámější zvířata patří netopýři, kteří jsou často viděni, jak se prohánějí podél stropů jeskyně. Pokud se máte čas, údolím poblíž jeskyně se dostanete až na vyhlídku z vrcholku hory Tupiza, kde můžete spatřit úchvatné pohledy na krajinu a jezero.

Při vstupu do Cueva del Diablo se návštěvnící stanou svědky velmi uceleného průvodce. Vzhledem k přechodu úzkých a křivolakých chodeb musí mít návštěvníci vhodné oblečení a dostatek odvahy, aby se vydali do jeskyně. Kvůli zdravotnímu riziku není návštěva jeskyně vhodná pro malé děti a osoby s omezenou pohyblivostí.

Pro mnoho návštěvníků je Cueva del Diablo vrcholem jejich návštěvy Bolívie. Jeskyně nabízí opravdu jedinečné zážitky, které kombinují nádhernou přírodu s dobrodružným duchem. Pokud plánujete návštěvu tohoto kouzelného místa, nenechte si ujít příležitost prozkoumat Cueva del Diablo a objevit krásy, které tato jeskyně nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky