Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bolívie Laguna Colorado

Počasí Bolívie Laguna Colorado


Bolívie je jedinečnou zemí v Latinské Americe, která je známá svou různorodou krajinou a malebnou přírodou. Jednou z nejznámějších a nejvíce fascinujících přírodních atrakcí v Bolívii je Laguna Colorada, což je slané jezero nacházející se v jihozápadní části země.

Laguna Colorada se nachází v národním parku Eduardo Avaroa Andean Fauna Reserve, který je známý svou bohatou zvířatí a unikátními krajinami. Jezero má svůj název díky provocujícímu odstínu červené barvy, kterou mu dávají sinicové, žijící v jeho vodě. Sinice produkují červené pigmenty, které barví vodu do různých odstínů od korálově červené až po růžovou. Tento jev je způsoben vysokou koncentrací soli a minerálů v jezeře.

Laguna Colorada se rozkládá na ploše přibližně 60 km² a dosahuje hloubky až 80 cm. Jezero je domovem mnoha vzácných druhů ptáků, jako jsou plameňáci růžoví, plameňáci červení, plameňáci žlutočervení a mnoho dalších. Tyto ptáky se zde shlukují ve velkých hejnech, čímž vytvářejí fascinující a zároveň křehkou kresbu na vodní hladině.

Dalším zajímavým jevem v Laguna Colorada je minerální ostrov stojící uprostřed jezera, který nese název Isla Incahuasi. Na ostrově se nachází unikátní populace kaktusů rostoucích na velmi nehostinném povrchu. Působivý kontrast mezi červenou barvou vody, bílou solnou krustou na pobřeží a zeleně rostoucími kaktusy na ostrově vytváří krásný pohled, který je těžko popsatelný slovy.

Místní obyvatelé Bolívie považují Laguna Colorada za posvátné místo a věří, že je domovem duchů. Proto je důležité, aby návštěvníci respektovali a chránili přírodní krásy jezera. Jezero je otevřené pro veřejnost, ale přístup je omezen na určité časy a je nutné mít povolení od místních úřadů.

Pokud se chystáte na dovolenou do Bolívie, návštěva Laguna Colorada by neměla chybět ve vašem plánu. Toto neuvěřitelně krásné jezero nabízí jedinečný pohled na přírodní fenomény a živočichy, které jsou přizpůsobeny těžkým podmínkám života v této oblasti. Přírodní bohatství Bolívie je jedinečné a stojí za to jej objevit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Laguna Colorado


1) Co je Laguna Colorado?
Laguna Colorado je slané jezero nacházející se v Bolívii v jihozápadní části země, na území bolivijské rezervace Eduardo Avaroa. Je známé svou výrazně červenou barvou, která je způsobena přítomností sinic.

2) Jaká je nadmořská výška Laguna Colorado?
Laguna Colorado se nachází v nadmořské výšce přibližně 4 278 metrů.

3) Jak je Laguna Colorado snadno dostupná pro turisty?
Laguna Colorado je obvykle přístupná pouze cestou, jejíž vstupní brána je přes město Uyuni. Z Uyuni jsou k dispozici různé zájezdy a výlety, které vás provedou kolem Laguny Colorado a dalších okolních atrakcí v této oblasti.

4) Je v Laguna Colorado bezpečné plavat?
Plavání v Laguna Colorado není povoleno, protože je to slané jezero s vyšším obsahem minerálů, které by mohly mít nepříznivý vliv na lidské zdraví. Je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny a zůstat na nepřístupných místech.

5) Jaké druhy ptáků můžete vidět kolem Laguny Colorado?
Laguna Colorado je známá svým bohatým vzdušným životem. Zde se nacházejí tisíce plameňáků, kteří dávají jezeru svůj charakteristický růžový odstín. Kromě plameňáků můžete také vidět další druhy ptáků, jako jsou různé druhy racek, sov, kormoránů a mnoho dalších.

6) Jaké jsou další atrakce a místa, která můžete navštívit poblíž Laguny Colorado?
V okolí Laguny Colorado se nachází mnoho dalších přírodních krás, včetně geotermálních polí, termálních pramenů a dalších krásných jezer, jako je například Laguna Verde. Můžete také navštívit Salar de Uyuni, který je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Bolívii.

7) Jaké jsou nejvhodnější roční období pro návštěvu Laguny Colorado?
Nejlepší období pro návštěvu Laguny Colorado je obvykle v suchém období od května do října, kdy je počasí stabilní a je menší pravděpodobnost dešťů. Nicméně, v due také může být chladno, takže je důležité se dostatečně oblečení a chránit se před vysokou nadmořskou výškou.


Letenka Bolívie Laguna Colorado


Laguna Colorada, někdy nazývaná i Rudá laguna, se nachází v nadmořské výšce přes 4 000 metrů v jihozápadní části Bolívie. Tato přírodní nádhera je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v zemi a láká návštěvníky svou neuvěřitelnou barevnou paletou.

Pohoří And, které se táhne přes jihozápadní část Bolívie, hostí několik majestátních lagun. Laguna Colorada je jedna z nich a je známá svou intenzivní rudou barvou. Tato barva je dána vysokým obsahem různých minerálů v její vodě, včetně železa a oxidu hliníku. Během dne se odráží sluneční světlo na hladině laguny a vytváří tak hypnotizující záře, zatímco v noci se zde odráží hvězdy a Mléčná dráha.

Kromě svého jedinečného zbarvení má Laguna Colorada také jednu z nejvíce biodiverzitních ekosystémů v Bolívii. Tato slaná laguna je přirozeným domovem tisíců plameňáků, kteří zde hnízdí a tvoří ohromující zobrazení barev na březích a ve vodě. Navštěvovateli se také představují některé ohrožené druhy živočichů, jako jsou volavky nebo andské lišky.

Cesta k Laguně Colorada je dobrodružstvím samotným. Nejčastěji je přístupná z města Uyuni, které je vstupní branou do slavných solných plání Salar de Uyuni. Ať už se rozhodnete cestovat autem nebo se připojit k organizované turistické skupině, cesta k laguně je plná nádherných krajin. Zastavte se u geotermálních pramenů Sol de Mañana, malebného křišťálového jezera nebo rozlehlých polí gejzírů. Celá oblast je magická a poskytuje úchvatné výhledy na okolní horské masivy.

Před návštěvou je však důležité si uvědomit, že na tuto nadmořskou výšku nejsou všichni lidé zvyklí. Je důležité dodržovat předepsané bezpečnostní opatření, nezapomínat na dostatečný nápoj a přizpůsobit se pomalým pohybům v důsledku nedostatečného zásobování kyslíkem. Některým návštěvníkům se může zdát obtížné přizpůsobit se, ale odměnou za to jsou úchvatné výhledy a nezapomenutelné zážitky.

Přilákává nás svým unikátním zbarvením, eklektickým ekosystémem a dechberoucími krajinami; Laguna Colorada je jedním z těch míst, které je těžké opustit. Je to příroda v nejčistší podobě, která nás připomíná krásu a sílu naší planety. Mnoho lidí tak označuje návštěvu Laguny Colorada za jednu z nejlepších zážitků při cestování Bolívií.


Ubytování Bolívie Laguna Colorado


Bolívie je nádherná země plná přírodních krás, a Laguna Colorado není výjimkou. Místo, kde se můžete těšit na krásnou modrozelenou lagunu a okolní vulkanické hory. Pokud si chcete užít toto magické místo, můžete zůstat v některém z místních ubytování.

První volbou je Laguna Colorada lodge - toto ubytování se nachází nedaleko laguny a nabízí výhled přímo z pokoje. Pokoje jsou jednoduše zařízené, ale pohodlné, většina pokojů má vlastní koupelnu a sprchu. V lodge si můžete užít teplé sprchy po vašem dni plném objevování a pozorování fauny a flóry.

Dále tu je také mnoho kempů nabízejících ubytování v jihoamerickém stylu. Tyto kempy jsou převážně se stravou, takže vám nemusí být prakticky nic zapotřebí. Bude vám k dispozici vejce, tousty, ovoce a cereálie na snídani, na oběd nebo večeři si přijdete na řadu s výborným tradičním jídlem. V těchto kempech se také setkáte s dalšími cestovateli, což může být přínosné pro výměnu zkušeností a další tipy na co vidět a dělat poblíž.

Mnoho návštěvníků volí také ubytování v přilehlých městech jako je Uyuni nebo San Pedro de Atacama v Chile. Tyto města nabízejí mnoho možností ubytování - od levných hostelů až po luxusní hotely. Nacházejí se však několik hodin jízdy od Laguna Colorada, takže spousta návštěvníků více uvítá ubytování přímo v blízkosti, aby mohli využít svůj čas k objevování této krásné lokality.

Když hledáte ubytování při návštěvě laguny, je důležité mít na paměti, že se jedná o poměrně izolovanou oblast, takže nečekejte luxusní ubytování s všemi vymoženostmi. Na druhé straně se však můžete těšit na nejkrásnější přírodní scenérie a úžasné zážitky. A ať už zvolíte jakékoliv ubytování, užijte si vaši návštěvu laguny v plné míře.


Dovolená Bolívie Laguna Colorado


Dovolená Bolívie: Laguna Colorada - Klenot Altiplana

Bolívie je země plná překvapení a jedno z nich je Laguna Colorado. Nachází se v jihozápadní části země v oblasti nazývané Altiplano, což je vysoká nadmořská výška, která se nachází přibližně na 4000 metrů nad mořem. Tato laguna je jedním z nejkrásnějších přírodních zázraků Bolívie a svými unikátními vlastnostmi láká návštěvníky z celého světa.

Laguna Colorada je tektonického původu a její voda má intenzivně červenou barvu díky přítomnosti sinic. Tyto mikroskopické organismy v kombinaci s minerály a slanými sedimenty vytvářejí okouzlující hladinu jezera, která se mění od sytě červené až po růžovou, v závislosti na světle a teplotě. Tento přírodní fenomén je opravdu nezapomenutelným zážitkem.

Nejen barva laguny, ale i její okolní atmosféra tvoří strhující pohled. Laguna Colorada je obklopena vyprahlou krajinou, sopečnými horami a též rozmanitou faunou, která se zde vyskytuje. Oblast je domovem mnoha druhů ptáků, včetně plameňáků, kteří přilétají sem každý rok hnízdit. Pro milovníky přírody a fotografie je tato laguna naprosto ideálním místem k objevování a zachycování dojímavých momentů.

Navíc, v oblasti kolem laguny se nacházejí další nádherná místa a zajímavosti. Například geotermální pole Sol de Mañana, které je známé díky svým horkým pramenům, bahenním lázním a aktivním sopkám. Další oblíbenou zastávkou je Salvador Dalí Desert, kde můžete obdivovat surrealistickou krajinu s bizarními skalními útvary a sochami připomínajícími slavného malíře.

Pro cestovatele, kteří se rozhodnou navštívit Laguna Colorada, je nezbytné připravit se na extrémní podmínky. Nadmořská výška a studené počasí mohou být pro některé lidi obtížné. Nicméně, jejich úsilí bude odměněno úchvatným výhledem na toto jedinečné místo.

Výlet do Bolívie a návštěva Laguny Colorada je zážitkem, který nikdy nezapomenete. Přírodní krása a jedinečnost tohoto místa je prostě ohromující. Pokud se chystáte na dovolenou do Jižní Ameriky, nezapomeňte vložit Bolívii do svého itineráře a objevte krásy Laguna Colorada sami na vlastní oči.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky