Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Brazílie Campo Grande

Počasí Brazílie Campo Grande


Campo Grande je hlavní město brazilského státu Mato Grosso do Sul a nachází se v samém srdci země. Toto město leží přibližně 1 500 kilometrů na západ od hlavního města Brazílie, Brasílie. Campo Grande má podnebí tropického savanového typu, což znamená, že v tomto regionu se vyskytují jasně definované období sucha a deště.

V Campo Grande jsou nejteplejší období mezi říjnem a březnem, kdy průměrné denní teploty dosahují až 30 °C a nocní teploty se pohybují kolem 20 °C. Toto období je také charakterizováno vyššími srážkami. Deštivé měsíce jsou listopad a prosinec, kdy se průměrný úhrn srážek pohybuje kolem 150 mm.

Naopak období od dubna do září je sušší a teploty jsou mírnější. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 25 °C a nocní teploty mají tendenci klesat na 15 °C. Nejsuchší měsíce jsou červen a červenec s minimálním úhrnem srážek.

V období dešťů může Campo Grande zažít i silné bouřky a příležitostně i větrné smrště. Toto období je charakterizováno vyšší vlhkostí vzduchu a občasnými lijáky. Vzhledem k tomu, že Campo Grande se nachází relativně blízko rovníku, je slunečnějších dnů více než sto dnů v roce.

Celkově lze říci, že hlavní město Mato Grosso do Sul má typické tropické podnebí s jasně definovanými ročními obdobími. Pokud plánujete návštěvu Campo Grande, doporučuje se navštívit město během jarních a letních měsíců, kdy jsou teploty vyšší a srážky častější, což znamená, že příroda je v plném květu a vegetace je nejkrásnější.

Campo Grande je také domovem mnoha přírodních rezervací a národních parků, kde můžete objevovat unikátní flóru a faunu Brazílie. Bez ohledu na počasí si tedy určitě najdete co dělat v tomto fascinujícím a bohatém na přírodu městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Campo Grande


1. Jaká je populace města Campo Grande?
Odpověď: Podle posledního sčítání lidu v roce 2020 mělo město Campo Grande populaci kolem 900 000 obyvatel.

2. Jaké je hlavní odvětví ekonomiky v Campo Grande?
Odpověď: Hlavními odvětvími ekonomiky v Campo Grande jsou zemědělství, chov dobytka, potravinářský průmysl a služby.

3. Jaké jsou nejpopulárnější turistické atrakce v Campo Grande?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Campo Grande patří Parque das Nações Indígenas (Park indiánských národů), historický centrum města, Zoologická zahrada Pantanal, Muzeum Josee Antônia Pereiry, Regionální muzeum Dom Bosco a široká škála přírodních rezervací a parků.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Campo Grande?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Campo Grande je během suchého období, které trvá od června do srpna. Během tohoto období je počasí příjemné a vhodné pro venkovní aktivity.

5. Jak se dostanu do Campo Grande?
Odpověď: Campo Grande je dostupné letecky prostřednictvím mezinárodního letiště Campo Grande International Airport. Město je také dobře spojené autobusovou sítí s dalšími městy v Brazílii.

6. Které jídlo je typické pro Campo Grande?
Odpověď: Jídlem typickým pro Campo Grande je churrasco, což je brazilský styl grilování masa. Dalšími oblíbenými pokrmy jsou arroz carreteiro (rýže s hovězím masem) a sobá (trakční nudle).

7. Jaké jsou oblíbené festivaly a oslavy v Campo Grande?
Odpověď: Mezi oblíbené festivaly a oslavy v Campo Grande patří Festival de Inverno (Zimní festival), který přináší kulturní a hudební akce, a Carnaval, který slaví brazilskou karnevalovou tradici.

8. Kde mohu najít dobré ubytování v Campo Grande?
Odpověď: Campo Grande nabízí široký výběr hotelů, hostinců a penzionů. Nejoblíbenější oblastmi pro ubytování jsou centrum města, okolí Parku indiánských národů a okolí mezinárodního letiště.


Dovolená Brazílie Campo Grande


Campo Grande je hlavní město brazilského státu Mato Grosso do Sul a nachází se v samotném středu země. Město leží v blízkosti hranice s Paraguayí a Bolívií, což činí z Campo Grande strategické výchozí místo pro cestování a objevování jihozápadní části Brazílie.

Dovolená v Campo Grande nabízí návštěvníkům možnost zažít autentickou brazilskou kulturu a přírodu. Město je obklopeno rozsáhlými prériemi a savanami, což poskytuje dokonalý prostor pro úžasné outdoorové aktivity. Od turistických pěších túr po vzrušující jízdu na koni, turisté mají možnost objevovat krásnou krajinu Mato Grosso do Sul.

Jedním z hlavních turistických lákadel v okolí Campo Grande je národní park Pantanal. Jedná se o největší močál na světě, který je domovem neuvěřitelné biodiverzity. Pantanal je oblastí, kde můžete zahlédnout vzácná zvířata, jako je jaguár, anakonda, kapybara a mnoho dalších. Turisté si mohou rezervovat safari po močálech a pozorovat divokou zvěř nebo se vydat na pěší túru a objevovat místní flóru a faunu.

Dalším populárním místem pro turisty je hora Bodoquena, která se nachází poblíž Campo Grande. Tato hora je známá svými krásnými vodopády a malými jezírky, kde můžete relaxovat a ochladit se v horkých letních dnech. Okolí hory Bodoquena je také ideální pro outdoorové sporty, jako je rafting, horolezectví a kanoistika.

Campo Grande je také známé pro svou bohatou kulturu a historii. Město má několik muzeí, kde můžete objevovat brazilskou historii, umění a kulturu. Místní trhy jsou také skvělým místem, kde se můžete seznámit s místními obyvateli a ochutnat tradiční brazilskou kuchyni.

Pokud hledáte něco zajímavého a jedinečného během dovolené, Campo Grande v Brazílii je tou správnou volbou. Město nabízí perfektní kombinaci přírody, kultury a dobrodružství. Bez ohledu na to, zda jste milovník přírody, dobrodružství nebo historie, Campo Grande bude mít něco pro každého.


Ubytování Brazílie Campo Grande


Campo Grande je hlavním městem státu Mato Grosso do Sul v Brazílii a je jedním z největších měst v této oblasti. Leží v centrální části země a je významným ekonomickým a kulturním centrem regionu. Díky své strategické poloze je Campo Grande oblíbeným turistickým cílem, a proto zde máte na výběr z mnoha ubytovacích možností.

Pokud hledáte luxusní ubytování, město nabízí několik pětihvězdičkových hotelů s prvotřídními službami. Tyto hotely mají často moderní vybavení, wellness centra, bazény a stylové restaurace. Jedním z takových hotelů je například Grand Park Hotel, který se nachází v centru města a nabízí úžasný výhled na okolní parky. Dalším luxusním hotelem je Hotel Deville Prime, který je obehnán krásnou zelení a je ideálním místem k odpočinku po celodenním objevování Campo Grande.

Pro ty, kteří preferují spíše útulnost a klid při svém pobytu, město nabízí také mnoho menších nezávislých a rodinných penzionů a hotelů. Tyto ubytovací zařízení jsou často cenově dostupnější a poskytují útulné a přátelské prostředí. Jedním z populárních penzionů je Pousada Aguape, který se nachází v blízkosti řeky Aguapei a je obklopen přírodou. Hosté zde mohou relaxovat v bazénu, vychutnávat si domácí kuchyni a objevovat krásy okolní krajiny.

Campo Grande má také několik možností ubytování pro turisty s menším rozpočtem. Zde najdete několik hostálů a levných hotelů, které poskytují základní vybavení a podmínky pro příjemný pobyt. Hostel Vitória Régia je jedním z takových ubytovacích zařízení, které nabízí cenově dostupné pokoje a sdílené sociální prostory, jako jsou společné kuchyně a zasedací místnosti. Tato volba je ideální pro mladé cestovatele a ty, kteří chtějí ušetřit peníze na ubytování a raději investovat do objevování okolních atrakcí.

Campo Grande jako hlavní město státu Mato Grosso do Sul a významné turistické centrum Brazílie nabízí širokou škálu možností ubytování pro každého turistu. Bez ohledu na váš rozpočet a preferovaný styl ubytování, město vám nabízí mnoho možností pro příjemný a pohodlný pobyt.


Letenka Brazílie Campo Grande


Campo Grande je hlavním městem brazilského státu Mato Grosso do Sul a jedním z největších měst v této oblasti. Leží v západní části země, nedaleko hranice s Paraguayí a Bolívií. Díky své strategické poloze se stalo důležitým dopravním uzlem a centrem obchodu.

Pokud plánujete navštívit tento kousek Brazílie, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky. Campo Grande má vlastní mezinárodní letiště, které se nachází ve vzdálenosti přibližně 7 kilometrů od centra města. Letiště, známé jako Aeroporto Internacional de Campo Grande, je spojené s mnoha dalšími brazilskými a mezinárodními destinacemi.

Můžete si vybrat mezi různými leteckými společnostmi, které poskytují služby do Campo Grande. Největší brazilská letecká společnost TAM Airlines nabízí lety z hlavního města Brasília, ale také z dalších brazilských měst, jako je Sao Paulo, Rio de Janeiro nebo Curitiba. Mezinárodní letecká společnost LATAM Airlines také zajišťuje spojení se sousedními zeměmi, jako je Paraguay a Bolívie.

Další možností je využití nízkonákladové letecké společnosti Gol Linhas Aéreas, která nabízí levné lety z mnoha brazilských měst. Gol Linhas Aéreas má svou základnu v Sao Paulu, a tak máte možnost nalézt spojení z tohoto mezinárodního letiště.

Po příletu na letiště v Campo Grande se můžete snadno dostat do centra města. Cesta taxíkem trvá pouhých 15 minut a je to pohodlný způsob, jak se přesunout. Můžete také využít služeb místních autobusů, které jezdí pravidelně do města.

Campo Grande je lákavým cílem pro turisty kvůli své blízkosti k několika národním parkům a přírodním rezervacím. Můžete si vychutnat krásu Pantanalu, který je jedním z největších mokřadů na světě, nebo se vydat do národního parku Chapada dos Guimarães, kde můžete obdivovat úžasné vodopády a skalní útvary.

Navštívit Campo Grande je také příležitostí poznat brazilskou kulturu a tradice. Město je proslulé svými folklórními tanci, zejména při oslavách Diade do Folclore, které se konají v srpnu. Můžete si také vychutnat místní speciality, jako je churrasco (grilované maso) a feijoada (tradiční brazilská smažená rýže s fazolemi).

Pokud plánujete cestovat do Brazílie Campo Grande, letenka je nejlepším způsobem, jak se tam dostat. Nabízí vám pohodlný a rychlý přístup do tohoto skvělého města a umožňuje vám objevovat přírodní krásy i místní kulturu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky