Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Brazílie Foz do Iguacu

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Foz do Iguacu


1. Jak a kam se dostanu do Foz do Iguacu?

Foz do Iguacu má letiště, autobusové nádraží a železniční stanici. Nejbližší větší města jsou Curitiba a São Paulo. Z těchto měst můžete vyrazit autobusem, letadlem nebo autem.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Foz do Iguacu?

Nejlepší čas na návštěvu Foz do Iguacu je v období od června do srpna, kdy je nejvíce sucha a vodopády jsou nejkrásnější. V létě (od prosince do února) je dostatek vody, ale je mnohem horko a vlhkost je velmi vysoká.

3. Kolik dnů bych měl věnovat návštěvě Foz do Iguacu?

Ideální délka návštěvy Foz do Iguacu závisí na tom, kolik chcete vidět a dělat. Pokud plánujete navštívit vodopády, doporučuje se 2-3 dny. Pokud chcete vidět více míst v okolí města, může být potřeba více dní.

4. Jaké jsou vstupné poplatky do národního parku Iguazu?

Vstupné do národního parku Iguazu se liší v závislosti na národnosti návštěvníka a věku. Vstupné pro dospělé Brazílce je asi 69 R$ (cca 330 Kč), pro dospělé zahraniční turisty asi 75 R$ (cca 360 Kč) a pro děti a studenty je vstupné nižší.

5. Jaká je nejlepší způsob, jak se projít po národním parku Iguazu?

V parku je k dispozici autobusová doprava, která vás odveze na různá místa. Je také možné se projít po značených stezkách. Doporučuje se navštívit nejprve brazilskou stranu vodopádů, kde lze vidět celkový pohled, a poté argentinskou stranu, kde je možné vidět více detailů a projít si stezkami vedoucími k vodopádům.

6. Kde se dají ubytovat ve Foz do Iguacu?

Ve Foz do Iguacu je mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů až po hostely. Doporučuje se předem rezervovat, zejména v letních měsících a během prázdnin.

7. Mohu navštívit národní park Iguazu s kočárkem?

Ne všechny stezky na národním parku Iguazu jsou vhodné pro kočárky. Doporučuje se si před návštěvou zkontrolovat, které stezky jsou vhodné pro kočárky.

8. Jaké jsou další atrakce v okolí Foz do Iguacu?

V okolí Foz do Iguacu je mnoho dalších atrakcí, jako je Itaipu Dam, ptáčí park a přírodní rezervace Bela Vista. Je také možné navštívit města v sousedních zemích, jako jsou Ciudad del Este (Paraguay) a Puerto Iguazu (Argentinská republika).


Letenka Brazílie Foz do Iguacu


Letenka do Brazílie – Objevte krásu Foz do Iguacu

Brazílie je země plná překrásných přírodních divů a fascinujících destinací. Jedním z nejznámějších a nejrušnějších turistických koutů v Brazílii je Foz do Iguacu. Toto město je domovem jedné z nejslavnějších přírodních památek na světě – vodopádů Iguazu. Pokud plánujete svou cestu do Brazílie, letenka do Foz do Iguacu by se neměla ve vašem plánu nikdy vynechat.

Foz do Iguacu se nachází na hranici Brazílie, Argentiny a Paraguaye, a je vstupní bránou k jednomu z největších divů světa – vodopádům Iguazu. Tento úžasný přírodní úkaz je na seznamu světového dědictví UNESCO a je považován za jedno z nejúchvatnějších míst na planetě. Vodopády Iguazu tvoří neuvěřitelné 275 vodopádů, které se táhnou na délce zhruba 2,7 kilometru. Hlavní vodopád Garganta del Diablo je největší z nich a nabízí až dechberoucí výhled na padající vodu.

Cesta k vodopádům vás zavede přes Národní park Iguazu, který je domovem bohaté fauny a flóry. Zde můžete obdivovat pestrolisté ptáky, opice, kapybary a mnoho dalších druhů zvířat. Národní park nabízí také různé výhledy a chodníky, které vám umožní prozkoumat tuto úžasnou přírodní rezervaci.

Pokud se nebojíte dobrodružství, můžete si vyzkoušet vodopády z blízka na zvláštních lodičkách, které vás doveze až k padající vodě. Tato bezpečná a vzrušující jízda vám umožní zažít vodopády na vlastní kůži.

Možnosti odpočinku v Foz do Iguacu jsou nespočetné. Město nabízí širokou škálu hotelů, resortů a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční brazilské pokrmy. Po dni stráveném prozkoumáváním vodopádů si můžete také odpočinout na některé z místních pláží nebo si dopřát masáže a wellness procedury.

Foz do Iguacu není jen o vodopádech. V okolí města najdete také Itaipu přehradu, jednu z největších hydroelektráren na světě. Turisté si zde mohou prohlédnout muzeum a vydat se na prohlídku přehrady, kde si mohou prohlédnout neuvěřitelnou technologii a velikost tohoto inženýrského skvostu.

Pokud váháte, kam vyrazit na svou příští dovolenou, nemusíte již dále hledat. Letenka do Foz do Iguacu je vaším vstupením do jednoho z nejúžasnějších míst na světě. Příroda, dobrodružství a pohostinnost Brazílie jsou to, co vás očekává. Nezapomeňte si naplánovat svou cestu a vydat se do tohoto krásného kouta Brazílie.


Ubytování Brazílie Foz do Iguacu


Foz do Iguacu je nádherné město ležící na hranicích Brazílie, Argentiny a Paraguaye. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst v Brazílii díky svým ohromujícím vodopádům Iguazú, které jsou na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě vodopádů najdete v Foz do Iguacu i mnoho dalších aktivit, jako jsou návštěvy národních parků, vodní parky, botanické zahrady a mnoho dalšího. Aby se Vaše cesta do Foz do Iguacu stala nezapomenutelnou, je potřeba najít si i kvalitní ubytování.

Kde se ubytovat?

V Foz do Iguacu není nedostatek možností ubytování. Najdete zde velké mezinárodní řetězce hotelů, menší hotely, hostely, apartmány a další ubytovací možnosti. Záleží na Vaší preferenci a rozpočtu.

Jeden z nejpohodlnějších způsobů, jak si zarezervovat a najít nejlepší ubytování v Foz do Iguacu, je pomocí internetových stránek. Například WebHotelier, Booking nebo Hostelworld jsou nejoblíbenějšími webovými stránkami pro hledání a rezervaci ubytování na celém světě.

Mezinárodní řetězce hotelů

V Foz do Iguacu si můžete rezervovat pobyt v nejpohodlnějších mezinárodních řetězcích hotelů, jako jsou Belmond Hotel das Cataratas nebo Gran Nobile Hotel & Convention.

Tyto luxusní hotely nabízejí nádherné pokoje a apartmány, které jsou vybaveny moderními zařízeními a službami, včetně klimatizace a Wi-Fi připojení k internetu. Tyto hotely nabízejí nejlepší ubytování v městě, ale cena bývá vyšší.

Menší hotely

Pro ty, kdo si chtějí užít pohodový pobyt v krásném prostředí v menších hotely, nabízejících kvintesenci brazilské pohostinnosti, jsou k dispozici menší hotely jako Recanto Cataratas Thermas Resort & Convention nebo Nadai Confort Hotel.

Tyto hotely nabízejí širokou škálu komfortních pokojů a apartmánů, s výhledem na přírodu, a často i privátní balkony, klimatizace nebo Wi-Fi. Tyto hotely jsou obvykle cenově dostupnější než mezinárodní řetězce.

Hostely

Pokud hledáte nejlevnější a nejpohodlnější způsob ubytování, můžete se rozhodnout pro pobyt v hostelech. Hostely jsou cenově dostupnou možností, zvláště pro ty, kteří chtějí ušetřit náklady na ubytování a vynaložit více prostředků na výlety a zábavu v okolí.

Vyzkoušejte například Mofo Hostel nebo Iguassu Guest House, kde najdete cenově dostupné privátní pokoje, sdílené pokoje pro větší skupiny či rodiny, bezplatné Wi-Fi, a společenské prostory, jako jsou terasy nebo zahrady.

Kam se ubytovat?

Pokud víte, jaký typ ubytování hledáte, je na čase zvážit, kde v Foz do Iguacu se nejlépe ubytovat. Zde jsou některé z nejlepších lokalit k výběru:

Vatová pole: to je skvělá oblast pro ty, kteří hledají klidné a pohodové prostředí, protože v této oblasti se většinou nacházejí menší hotely.

Centrum města:Foz do Iguacu centrum města nabízí nejlepší přístup k mnoha atrakcím, jako jsou nákupní centra, restaurace, kavárny a místní trhy.

Národní park Iguazu: Tato oblast je ideální pro ty, kteří chtějí přímo navštívit národní park Iguazu, protože se nachází hned vedle vodopádů.

Podělte se o zážitky

Foz do Iguacu nabízí mnoho možností ubytování, které jsou pro cestovatele vhodné a přizpůsobené různým potřebám a rozpočtu. Závisí na Vás, který typ ubytování si zvolíte a kde se budete cítit nejlépe. Bez ohledu na to, co si zvolíte, buďte si jisti, že Váš pobyt v Foz do Iguacu bude nezapomenutelným zážitkem.


Počasí Brazílie Foz do Iguacu


Brazílie je známá svým rozmanitým počasím a různými klimatickými podmínkami. Jedním z míst, které nabízí zajímavé počasí, je město Foz do Iguacu v jihozápadní části země. Toto město je známé svými impozantními vodopády a přírodními rezervacemi, které si zaslouží návštěvu.

Počasí v Foz do Iguacu se liší v průběhu roku a tvoří zde subtropické klima. Teploty se pohybují mezi 20°C až 40°C, což znamená, že toto místo je teplejší než výše položené horské oblasti ve střední Brazílii, ale chladnější, než vládnoucí horké podnebí ve vnitrozemí.

Léto, které se v Brazílii táhne od prosince do března, je obdobím, kdy jsou zde nejvyšší teploty. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30°C, ale může stoupnout i nad 40°C. Vysoké teploty jsou doprovázeny vyšší vlhkostí vzduchu, což může vytvořit poněkud dusné prostředí. Toto roční období je také charakterizováno sporadickými dešti a bouřemi, které jsou často vítanou úlevou od extrémních teplot.

Podzim (březen až květen) a jaro (září až listopad) jsou mírnějšími ročními obdobími, kdy teploty klesají na příjemných 20-25 °C. Je to vhodné období pro návštěvu Foz do Iguacu, protože je zde méně dusno a méně deště. Tato období jsou známá také nižšími cenami a menším množstvím turistů.

Zima (červen až srpen) je v této oblasti lehce chladnější, s průměrnými teplotami mezi 15°C až 25°C. I přesto, že se jedná o nejchladnější období, v zimě je stále dostatek slunečního svitu a teplota je příjemná pro turisty.

Pokud máte v plánu navštívit Foz do Iguacu, měli byste to vzít v úvahu při balení. Doporučuje se vzít si s sebou lehké a pohodlné oblečení ve vrstvách, abyste mohli přizpůsobit své oblečení podle aktuálních teplot. Také nezapomeňte na opalovací krém, klobouk a vodu, abyste se chránili před slunečním zářením a dehydratací.

Foz do Iguacu je fascinujícím destinací s bohatou přírodní krásou a nádhernou krajinou, kterou obohacuje také různé klimatické podmínky. Ať už se rozhodnete navštívit toto místo v létě, podzimu, jaře nebo v zimě, určitě si budete moci vychutnat jeho jedinečné počasí a prozkoumat jeho přírodní divy.


Dovolená Brazílie Foz do Iguacu


Dovolená v Brazílii může být zážitkem na celý život, a pokud chcete zažít něco skutečně jedinečného, neměli byste vynechat návštěvu města Foz do Iguacu. Toto malebné město se nachází na soutoku řeky Iguazu se řekou Parana ve státě Paraná a je domovem jednoho z nejohromnějších přírodních divů na světě - vodopádů Iguazu.

Vodopády Iguazu jsou rozloženy na hranici mezi Brazílií a Argentinou a jsou považovány za přírodní div neuvěřitelného rozměru. Tvoří je více než 270 jednotlivých vodopádů, které sahají až do výše 82 metrů. Jsou to nejen největší, ale také jedny z nejkrásnějších vodopádů na světě. Po návštěvě Iguazu zůstanete bez dechu nad jejich majestátností a sílou, kterou přenášejí.

Když navštívíte Foz do Iguacu, můžete se těšit na bohatou přírodní krásu a adrenalinové zážitky. Nejlepší způsob, jak si vychutnat okouzlující vodopády, je procházka po několika turistických trasách, které se nacházejí jak v Brazílii, tak v Argentině. Z brazilské strany si prohlédnete celkový pohled na vodopády a jejich ohromující šířku, zatímco z argentinské strany se můžete těšit na blízké pohledy na vodopády a cestování přes řadu mostů a stezek.

Další velkou atrakcí v okolí Foz do Iguacu je Národní park Iguazu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento park je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně mnoha ohrožených druhů. Můžete se projít po pěšinách, prozkoumat exotickou flóru a faunu a dokonce i vidět tamní obyvatele, jako jsou opice a barevní ptáci.

Ale Brazílie nenabízí pouze přírodní krásy. Ve městě Foz do Iguacu si můžete také vychutnat bohatou kulturu brazilského lidu. Můžete ochutnat místní speciality v restauracích, které nabízejí tradiční brazilskou kuchyni, nebo si zakoupit ručně vyrobené suvenýry na místních trzích.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a přírodních krás, nemůžete si nechat ujít návštěvu Brazílie, konkrétně města Foz do Iguacu. Vodopády Iguazu jsou jedinečným divem, který je třeba vidět na vlastní oči a zažít intenzitu a sílu přírody. Brazílie nabízí nádhernou krajinu, bohatou kulturu a přívětivé a pohostinné obyvatele, kteří vás přivítají s otevřenou náručí. Nechť se vaše dovolená v Brazílii stane nezapomenutelným dobrodružstvím.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky