Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Brazílie Ilhabela

Ubytování Brazílie Ilhabela


Ilhabela, především pro ty, kteří hledají útěku z větších měst, nabízí skvělé možnosti relaxace, turistiky a pronájmu ubytování. Nachází se na jihovýchodním pobřeží Brazílie a je největším ostrovem státu São Paulo. Žije zde více než 30 000 lidí a každý rok přiláká tisíce turistů ze všech koutů světa.

Ideální ubytování

Nejlepší ubytování v Ilhabele zahrnuje rozmanité varianty, jako jsou hotely, apartmány, penziony, kempy a luxusní vily. Pokud hledáte základní, ale pohodlné ubytování, můžete vybrat z řady hotelů a penzionů. Ty jsou umístěné v centru města a nabízejí pohodlný přístup k restauracím, obchodům a dalším atrakcím v okolí. Pokud preferujete nezávislost, můžete si pronajmout apartmány, ve kterých můžete připravovat vlastní jídlo až pro šest lidí.

Luxusní ubytování v Ilhabele

Pokud však hledáte luxusní ubytování, Ilhabela nabízí několik možností. Mezi nimi jsou nejznámější hotel La Plage Resort a DPNY Beach Hotel & SPA. Tato ubytování nabízejí luxusní pokoje, privátní pláže, bazény, masáže a další různé vybavení. Cena za ubytování v luxusním resortu v Ilhabele se pohybuje kolem 300 dolarů za noc.

Pláže a aktivity

Ilhabela nabízí celou řadu pláží, které vám umožní užívat si krásy časného rána nebo západu slunce. Některé z nejpopulárnějších pláží jsou Praia do Curral, Praia da Fome a Praia do Perequê. Každá z nich nabízí jedinečné zážitky, jako jsou jízda na waterscooteru, paddleboarding nebo rybaření.

Ilhabela má také posvátnou a chráněnou lesní oblast, v níž se nachází mnoho turistických trhů, kde si můžete koupit ruční práce od místních umělců. Pro ty, kteří hledají inovativní zážitky, je tu také volba jízdy na koňském hřbetě a potápění.

Ilhabela je známá také svými kulturními akcemi, jako jsou festivaly hudby, divadla, atletiky a gastronomie. Tyto akce se konají po celý rok a nabízejí turistům přístup k místní kultuře.

Závěr

Ilhabela je jedním ze skvělých míst na světě, kde můžete strávit svůj odpočinkový pobyt. V nabídce jsou zde skvělé pláže, aktivit, kulturní akce a luxusní ubytování. Takže, pokud hledáte únik z většího města a chcete strávit nějaký čas v tropickém ráji, je Ilhabela tou nejlepší volbou.


Dovolená Brazílie Ilhabela


Brazílie – země s nádhernými plážemi, sluncem a zábavou. Pokud však toužíte po dovolené plné klidu a odpočinku, pak je pro vás ideální volbou ostrov Ilhabela. Tento ostrov se nachází v Atlantickém oceánu, asi 140 km od metropole São Paulo.

Ostrov Ilhabela je plný dechberoucích pláží, které jsou obklopeny přírodními scenériemi, které jsou pro návštěvníky velmi příjemné na pohled. Kdykoliv během roku si můžete užít nezapomenutelné chvíle na ostrově Ilhabela – počasí se zde totiž mění jen minimálně.

K nejpopulárnějším plážím na ostrově patří Praia do Curral, Praia do Julião a Praia das Pedras Miúdas. Ty všechny přitahují mnoho turistů z celého světa svými tyrkysovými vodami a propojenými parky.

Na ostrově Ilhabela máte k dispozici také mnoho aktivit, které můžete vyzkoušet, jako například: plavání s delfíny, potápění, jízdu na koni a mnoho dalších vodních a pozemních sportů.

Kromě toho lze navštívit i historické památky a muzea, které Vám zpříjemní pobyt na ostrově Ilhabela. Mnoho z těchto míst je napojeno na historii parků a přírodních památek, které můžete navštívit.

Vybavení na ostrově je rovněž vysoce kvalitní, včetně výběru ubytování v kempech, penzionech a pěti hvězdičkových hotelech.

Celkově lze tedy říci, že ostrov Ilhabela je ideální miesto pro ty, kteří chtějí strávit svou dovolenou v přírodě a zároveň ochutnat kus nádherné Brazílie. Pokud váš sen je zbytečně plný lidí a ruchu, ostrov Ilhabela vám zajistí dokonalou rovnováhu mezi odpočinkem a zážitky. Zažijte pro mnohé neznámou Brazílii a přiveďte si z ní ty nejkrásnější vzpomínky.


Letenka Brazílie Ilhabela


Článek o letence do Brazílie na ostrov Ilhabela

Jestliže plánujete cestu do Brazílie a toužíte po tropickém ráji s úchvatnou přírodou, pak ostrov Ilhabela je pro vás tou pravou destinací. Ilhabela, což v portugalštině znamená "krásný ostrov", se nachází přímo u pobřeží státu São Paulo a nabízí nádherné pláže, horskou krajinu a nezapomenutelnou atmosféru.

Nejbližším letištěm k Ilhabele je mezinárodní letiště Guarulhos v São Paulu. Můžete si vybrat z řady leteckých společností, které nabízejí lety do této destinace. Mezi nejpoužívanější letecké společnosti patří Latam Airlines, Gol Transportes Aéreos a Azul Brazilian Airlines.

Letenky do Brazílie se často prodávají za rozumné ceny, a tak si můžete vybrat buď přímý let do São Paula nebo s přestupem v některém z evropských nebo amerických měst. Přímé lety jsou obvykle rychlejší a pohodlnější, zatímco lety s přestupem mohou být levnější.

Po příletu na letiště Guarulhos můžete pokračovat na Ilhabelu buď po souši nebo po moři. Pokud se rozhodnete cestovat po souši, můžete najmout auto nebo využít autobusovou dopravu. Cesta z letiště trvá přibližně tři hodiny a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.

Pokud se raději vydejte na Ilhabelu po moři, můžete využít trajektovou dopravu. Trajekt pluje z přístavu São Sebastião na pevninské části a přechod trvá kolem 15 minut. Zažijete tak nádherný pohled na azurové moře a přístav São Sebastião z mořské perspektivy.

Ilhabela je známá svými nádhernými plážemi, které jsou ideální pro opalování, plavání a potápění. Mezi nejpopulárnější pláže patří Praia do Curral, Praia do Jabaquara a Praia de Castelhanos. Na těchto plážích si můžete užít slunce a relaxovat v klidném prostředí. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete se vydat na turistické trasy po okolních horách a objevovat krásy tropické džungle.

Další zajímavostí Ilhabely je jeho historické centrum, které je plné barokních a koloniálních staveb. Zde můžete zakoupit místní řemeslné výrobky, ochutnat tradiční brazilskou kuchyni a poznat místní kulturu. Ilhabela je také oblíbenou destinací pro surfaře díky svým dobrým vlnám.

V neposlední řadě se na Ilhabelu koná každoroční mezinárodní plachetnický závod - Rolex Ilhabela Sailing Week. Tato akce přitahuje tisíce nadšených návštěvníků a nabízí jedinečnou možnost pozorovat špičkové plachetnice v závodech.

Pokud sníte o tropském ráji, brazílský ostrov Ilhabela je pro vás ideální volbou. Příjemný klima, nádherné pláže, horská dobrodružství a bohatá kultura čekají na vás. Vydejte se na letiště, rezervujte si letenku a připravte se na nezapomenutelný zážitek na ostrově Ilhabela.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Ilhabela


1. Jak se dostat na Ilhabelu?
- Několik trajektových linek je k dispozici z přístavu São Sebastião na pevninské části Brazílie, které přepravují turisty na Ilhabelu. Cesta trajektem trvá přibližně 15 minut a lístek lze zakoupit na místě.

2. Kolik to stojí cestovat trajektem na Ilhabelu?
- Cena trajektového lístku se liší v závislosti na čase a denní době. Obvykle se pohybuje mezi 20 až 40 reály (místní měna) za osobu.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Ilhabely?
- Nejlepší doba na návštěvu Ilhabely je obvykle během suchého období mezi prosincem a březnem, kdy je teplota příjemná a dešťové srážky jsou minimální.

4. Jaké jsou nejlepší pláže na Ilhabelě?
- Ilhabela je známá svými krásnými plážemi. Mezi nejlepší patří Pláž Curral, Pláž Bonete, Pláž Jabaquara a Pláž Feiticeira. Každá z těchto pláží nabízí jedinečnou atmosféru a některé z nich mají také plážové bary a restaurace.

5. Co dělat na Ilhabelě kromě plážování?
- Kromě plážování se na Ilhabele nabízí další aktivity, jako je potápění, šnorchlování, turistika v deštném lese a návštěva historických památek. Můžete také navštívit místní trhy, kde se prodávají místní řemeslné výrobky a čerstvé potraviny.

6. Kde se dá ubytovat na Ilhabelě?
- Na Ilhabele je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Nejoblíbenější oblastí pro ubytování je pobřežní část ostrova, kde se nachází většina pláží.

7. Jaké jsou místní speciality Ilhabely?
- Ilhabela je známá svými čerstvými mořskými plody, jako je langusta, krevety a ryby. Dalšími místními specialitami jsou "feito na brasa" (maso grilované na otevřeném ohni), banány pečené v cukru a místní sladkosti z ovoce.

8. Jaké jsou turistické atrakce na Ilhabelě?
- Mezi turistické atrakce na Ilhabelě patří historické centrum Vila, kde se nachází malebné kamenné uličky a historické budovy. Dalšími atrakcemi jsou vodopády Toca a Gato, Národní park Serra do Mar, Muzeum námořní historie a zřícenina kaple Nossa Senhora d'Ajuda.

9. Jak se pohybovat po Ilhabelě?
- Nejlepším způsobem, jak se pohybovat po Ilhabelě, je pronajmout si skútr nebo auto. Existují také taxislužby a autobusy, které zajišťují přepravu po ostrově.

10. Jaké jsou počasí a teploty na Ilhabelě?
- Ilhabela má tropické podnebí s teplotami kolem 25–30 °C po většinu roku. Dešťové srážky jsou nejčastější mezi listopadem a dubnem. Obecně platí, že teploty jsou vyšší a deště jsou méně časté během léta (prosinec–únor).


Počasí Brazílie Ilhabela


Brazílie je známá svou nádhernou přírodou a rozmanitými klimatickými podmínkami. Jednou z nejslavnějších a nejkrásnějších lokalit v této zemi je ostrov Ilhabela. Tento ostrov leží na jihovýchodním pobřeží Brazílie a překvapuje svým pozoruhodným počasím.

Ilhabela se nachází v oblasti tropického podnebí, což znamená, že zde vládne horké a vlhké počasí téměř po celý rok. Průměrné teploty se pohybují mezi 20-30 stupni Celsia, což vytváří ideální podmínky pro milovníky slunce a pláže. Ostrov je obklopen Atlantickým oceánem, díky čemuž jsou zde poměrně mírné teplotní výkyvy a větrné podmínky.

Léto na Ilhabele znamená výrazné zvýšení teploty a zesílení vlhkosti vzduchu. Tento období začíná v prosinci a trvá až do března. Teploty stoupají na 30 stupňů Celsia a vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 80-90 %. Tyto pevné tropické podmínky přitahují mnoho turistů, kteří si přicházejí užít dovolenou na bílých plážích a do tyrkysově modrého oceánu.

Naopak zimní a podzimní měsíce, které trvají od června do září, přinášejí nižší teploty, a to přibližně okolo 20 stupňů Celsia. Je to období, ve kterém je na ostrově více srážek a během těchto měsíců je třeba počítat s pravidelnými lijáky. Srážky se mohou pohybovat od 100 do 200 mm za měsíc.

Díky své poloze na Atlantickém oceánu je ostrov Ilhabela také vystaven účinkům tropických cyklónů. Tyto cyklóny, známé také jako hurikány, se obvykle vyskytují v oblasti od listopadu do března. I když jsou tyto cyklóny vzácné a nečasté, jejich dopad může být značný a přinést velké množství srážek a silné větry.

Ilhabela je tedy rájem pro milovníky slunce a nádherné přírody, ať již je teplé léto nebo místní tropické bouře. Při plánování návštěvy ostrova je třeba brát v úvahu aktuální počasí a očekávané podmínky, abyste si mohli plně užít vše, co tento kout Brazílie nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky