Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Brazílie Manaus

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Manaus


Nejčastější dotazy a odpovědi o Brazílii Manaus:

1. Jaký je hlavní symbol Manausu?
Hlavním symbolem Manausu je tzv. Opera Amazonas, impozantní divadlo postavené na přelomu 19. a 20. století.

2. Jaký je hlavní odvětví hospodářství v Manausu?
Hlavním odvětvím hospodářství v Manausu je průmysl, zejména elektronika a výroba spotřební elektroniky.

3. Kolik lidí žije v Manausu?
V Manausu žije přibližně 2,2 milionu obyvatel.

4. Jaké jsou nejznámější atrakce v Manausu?
Kromě výše zmíněné Opery Amazonas jsou nejznámějšími atrakcemi v Manausu například návštěva zoologické zahrady CIGS, Orlího parku nebo procházka po historickém centru s jeho koloniální architekturou.

5. Můžete mi doporučit některé restaurace v Manausu?
Pokud hledáte restaurace v Manausu, doporučujeme vyzkoušet například restauraci Banzeiro, Tacacá da Gisela nebo Churrascaria Búfalo.

6. Jaká je nejlepší doba návštěvy Manausu?
Nejlepší dobou návštěvy Manausu je období od června do listopadu, kdy je nižší vlhkost a menší šance na deště.

7. Jsou v Manausu nějaké pláže?
Manaus sice leží na břehu řeky Amazonky, ale neexistují v něm přímo pláže určené koupání. Místo toho se dá vyrazit na lodní výlety po řece.

8. Je v Manausu bezpečno?
Stejně jako v jiných velkých městech, i v Manausu je potřeba dávat pozor na osobní bezpečnost a vyhýbat se opuštěným a nebezpečným oblastem. Doporučuje se využívat taxislužby nebo doprovod při nočních vycházkách.

9. Jaká je cena za dojíždění veřejnou dopravou v Manausu?
Cena za dojíždění veřejnou dopravou v Manausu se pohybuje okolo 3 BRL (brazilské realy) za jednu jízdu.

10. Jak se dostat z letiště do centra Manausu?
Z letiště Eduardo Gomes se dá dostat do centra Manausu taxíky nebo autobusy. Cena taxíku se pohybuje okolo 60-70 BRL a cesta trvá přibližně 30 minut. Autobusy jsou levnější, ale mohou být pomalejší v důsledku zastávek.


Dovolená Brazílie Manaus


Manaus, hlavní město brazilského státu Amazonas, je jednou z nejzajímavějších a nejexotičtějších destinací pro dovolenou v Brazílii. Leží uprostřed hustého pralesa Amazonie a nabízí nejen jedinečné přírodní krásy, ale také bohatou historii a kulturu.

Poblíž Manausu se nachází jedna z největších atrakcí města a to je slavný neoklasicistní pískovcový divadlo Amazonas. Tento nádherný památkově chráněný divadelní dům je významnou ikonou města a byl postaven během vrcholného období gumárenského boomu. Uvnitř divadla najdete luxusní výzdobu a je zde možnost se zúčastnit některé z mnoha vystoupení. Je to skvělá příležitost pro návštěvníky, kteří chtějí zažít kulturní scénu tropického ráje.

Další must-see atrakcí v Manausu je jedinečný trh Adolpho Lisboa. Tento trh je srdcem města a nabízí širokou škálu místních produktů, od čerstvého ovoce a zeleniny po ryby a další produkty z pralesa Amazonie. Je to skvělé místo, kde si můžete vyzkoušet místní kuchyni a zakoupit si tradiční suvenýry.

Pokud máte chuť na dobrodružství, vezměte si výlet na jednu z nedalekých ekofarm, které se zaměřují na udržitelnou farmu a ochranu přírody. Na těchto farmách se můžete projít přes prales a pozorovat místní flóru a faunu, stejně jako se dozvědět více o místních ekologických projektech.

Ale největší lákadlem regionu Manaus je samozřejmě Amazonský prales. Organizujte si výlet na lodi, abyste zažili neuvěřitelnou přírodu tohoto místa. Během výletu můžete pozorovat exotickou zvěř, jako jsou opice, různé druhy ptáků a vodních živočichů, a můžete si dokonce užít i rybolov. Existuje mnoho turistických společností v Manausu, které nabízejí výlety po Amazonce, takže si určitě najdete tu pravou pro vaše potřeby.

Po dni stráveném v přírodě si můžete vychutnat místní kuchyni, která je plná exotických chutí a ingrediencí. Vyzkoušejte tradiční brazilské pokrmy jako feijoada (vývar s fazolemi), acarajé (kroket s fazolemi a krevetami) nebo tacacá (polévka s maniokem a krevetami). Manaus také nabízí širokou škálu restaurací s mezinárodní kuchyní, takže se nemusíte obávat, pokud máte zvláštní požadavky na stravu.

Manaus je jedním z nejzajímavějších míst pro dovolenou v Brazílii. Díky své poloze v srdci Amazonie nabízí nekonečné možnosti pro poznávání přírody, a to včetně slavného divadla Amazonas a trhu Adolpho Lisboa. Ať už hledáte dobrodružství nebo relaxaci, Manaus a jeho okolí určitě nezklamou.


Počasí Brazílie Manaus


Podnebí města Manaus, ležícího v Brazílii, je tropické, specificky navazuje na amazonský prales. Tato oblast je známá svou bohatou a exotickou faunou a flórou, kterou podporuje právě příznivé tropické podnebí.

Manaus se nachází v povodí řeky Amazonky, jedné z největších a nejdelších řek na světě. Tato řeka výrazně ovlivňuje klima města a okolního regionu. Teploty jsou takřka po celý rok velmi vysoké, kdy průměrné denní teploty se pohybují mezi 30 až 35 stupni Celsia. V noci se teploty mírně snižují, ale stále zůstávají poměrně tepelné s průměrnými hodnotami okolo 24 až 26 stupňů Celsia.

Srážky jsou v Manausu výrazné téměř po celý rok, s největšími hodnotami v období dešťů. Právě období dešťů nastává v zimních měsících, mezi prosincem a květnem. Během této doby může pršet až 25 až 30 dní v měsíci s průměrnou roční srážkovou hodnotou okolo 2300 - 2500 mm. V letním období, od července do listopadu, srážky mírně klesají a mohou dosáhnout průměrných ročních hodnot 1000 - 1500 mm.

Během dešťových měsíců může dojít k častým bouřkám a tornádům, i když jsou obvykle mírnějšího charakteru. Právě tato oblast Amazonie je jednou z nejvlhčích oblastí světa, což je ideální podmínka pro rychlý růst a rozvoj vegetace.

Lidé v Manausu jsou na místní tropické podnebí zvyklí a adaptují se na něj. Oblečení je obvykle lehké a vzdušné, aby mohli lidé snášet vysoké teploty. Naproti tomu je nutné chránit se před škodlivými paprsky slunce pomocí opalovacích krémů a slunečních brýlí.

Podnebí Manausu je naprosto nezbytné pro pěstování a rozmanitost přírody v této oblasti. Díky teplotám a vydatným srážkám je zdejší krajina porostlá hustým amazonským pralesem, který je domovem pro mnoho endemických druhů rostlin, živočichů a hmyzu. To z něj činí jedinečný a nezaměnitelný ekosystém.

Celkově lze říci, že počasí v Manausu je typické pro tropické podnebí, s vysokými teplotami, vysokou vlhkostí a pravidelnými dešti. Je to přesně to, co očekáváte, když přemýšlíte o Brazílii a Amazonii jako o exotických a tajemných místech.


Ubytování Brazílie Manaus


Manaus je metropole v severní Brazílii a je jedním z největších měst na území Amazonie. Navštěvovat jej přijíždějí turisté z celého světa, aby prohlédli město, procházeli se po jeho překrásných ulicích, prozkoumali tamní kulturní a historická místa a poznali dodnes neuvěřitelně zachovalou a nedotčenou přírodu Amazonie. Kvůli velkému zájmu turistů, nabízí Manaus mnoho různých možností ubytování, které vyhovují potřebám každého.

Hostelové ubytování

Pokud hledáte cenově dostupné a pohodlné ubytování, je hostelové ubytování v Manaus ideální volbou. Hostely nabízejí čistá a útulná pokoje nebo lůžka společného nocování, kde můžete poznat další cestovatele a sdílet své zážitky z cesty po Amazonii. Mezi nejlepší hostely v Manaus patří Hostel Manaus, Manaós Hostel a Amazon Jungle Hostel.

Hotelové ubytování

Pokud hledáte větší soukromí a luxusní ubytování, Manaus nabízí mnoho hotelů na vysoké úrovni. Nachází se zde řada moderních hotelů s plným komfortem a skvělou obsluhou. Hotel Tropical Manaus a Hotel Da Vinci jsou mezi turisty velmi oblíbené. Nachází se v centru města a jsou vhodné pro ty, kteří hledají pohodlí a profesionální servis.

Eco-Friendly ubytování

Pokud hledáte alternativu k tradičnímu hotelovému ubytování, Manaus nabízí ekologická ubytování přímo v srdci džungle. Tyto hotely jsou navrženy tak, aby respektovaly a chránily místní přírodu a kulturu. Jedná se o skvělou volbu pro turisty, kteří chtějí zažít místní život a úzký kontakt s přírodou. Mezi nejlepší ekologická ubytování patří Amazon Turtle Lodge a Anavilhanas Jungle Lodge.

Airbnb

Pokud preferujete ubytování spíše typu jako vlastní byt, můžete zvolit Airbnb. Airbnb je velmi populární způsob ubytování, zejména mezi mladými cestovateli. V Manaus jsou k dispozici stovky Airbnb nabídek, které nabízejí základní ubytování a soukromí za cenově dostupné ceny.

V Manaus je dostatečně nabízeno různých typů ubytování, aby splnily požadavky turistů z různých částí světa. Turisté by měli zvážit své preference a rozpočet, aby si mohli užít své dovolené bez stresu a získali nejlepší zážitek z Amazonie.


Letenka Brazílie Manaus


Letenka do Brazílie: Objevte krásy Manausu

Manaus, hlavní město brazilského státu Amazonas, je jednou z nejzajímavějších a nejexotičtějších destinací v Jižní Americe. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a přírodních divů, letenka do Manausu je pro vás tou pravou volbou.

Manaus leží uprostřed Amazonie, rozlehlého pralesa, který je domovem obrovského množství života. To samo o sobě dělá tuto destinaci neuvěřitelně lákavou pro všechny milovníky přírody. Po příletu do Manausu si můžete užít adrenalinové dobrodružství na jedné z mnoha trasek po pralese. Prozkoumejte jedinečné ekosystémy, objevte neznámé druhy rostlin a zvířat a poznejte kouzlo tohoto fascinujícího místa.

Jednou z největších atrakcí v okolí Manausu je nepochybně řeka Amazonka. Zkuste si zařídit výlet na Amazonku a proplujte těmito impozantními vodami. Můžete se setkat s místními rybáři, obdivovat exotickou faunu a flóru nebo zkusit rybařit sami. Pokud se rozhodnete prozkoumat řeku na několik dní, můžete dokonce přečkat noc na lodi a prožít autentický zážitek.

V Manausu samotném si můžete také užít bohatou kulturu a historii. Nejznámější atrakcí je Theatro Amazonas, památná opulentní opera postavená na konci 19. století. Prohlídkou tohoto impozantního divadla se dostanete hluboko do minulosti a poznáte vlivy evropské architektury na brazilskou kulturu.

Další zajímavou atrakcí v Manausu je místní trh Mercado Adolpho Lisboa. Tento historický trh nabízí širokou škálu místních produktů, jako jsou čerstvé ovoce, zelenina, ryby a různé řemeslné výrobky. Procházka tímto barevným trhem je skvělou příležitostí poznat místní kulturu a ochutnat autentickou brazilskou kuchyni.

Když si pochutnáte na místní gastronomii, neměli byste zapomenout na tradiční brazilskou fejódu - velký grilovaný steak servírovaný s různými druhy masa a příloh. Brazílie je rovněž známá svou kávou, takže si pochutnejte i na šálku kvalitního brazilského espressa.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Manausu, můžete si být jistí, že vás čeká jedinečné dobrodružství. Právě tento kousek Brazílie nabízí neuvěřitelné množství přírodní krásy a kulturního bohatství, které si zamilujete. Ať už si vyberete plavbu po Amazonce, návštěvu opery nebo procházku po místním trhu, Manaus vás ohromí svou jedinečností a exotičností.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky