Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Brazílie Petrópolis

Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Petrópolis


1. Kde se nachází město Petrópolis?
Petrópolis se nachází ve státě Rio de Janeiro v jihovýchodní Brazílii.

2. Jak se dostanu do Petrópolis?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Petrópolis, je letět do mezinárodního letiště Galeão v Riu de Janeiru a následně si vzít autobus nebo taxi do města.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce Petrópolis?
Mezi hlavní turistické atrakce v Petrópolis patří císařský palác, katedrála svatého Petra Alcântara, Museu Imperial, Casa de Santos Dumont a botanická zahrada.

4. Jaké jsou tradiční pokrmy v Petrópolis?
Mezi tradiční pokrmy v Petrópolis patří feijoada (vepřové maso s fazolemi), pão de queijo (sýrové pečivo) a brigadeiro (sladký dezert z čokolády).

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Petrópolis pro dobrodružné turisty?
Dobrodružný turisté v Petrópolis si mohou vychutnat lanovku na vrchol hory Corcovado nebo se vydat na pěší výlety do okolních hor a pralesů.

6. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Petrópolis?
Nejlepší období na návštěvu Petrópolis je od prosince do března, kdy je zde teplé a suché počasí.

7. Potřebuji vízum pro návštěvu Petrópolis?
Občané mnoha zemí, včetně USA a většiny evropských zemí, nepotřebují vízum k návštěvě Brazílie. Před cestou je však doporučeno se informovat o aktuálních vstupních požadavcích.

8. Jaký je oficiální jazyk v Petrópolis?
Oficiálním jazykem v Petrópolis a v celé Brazílii je portugalština.

9. Kolik lístků stojí na vstup do Museu Imperial?
Cena vstupenek do Museu Imperial se může lišit v závislosti na sezóně. V roce 2021 je dospělým osobám účtován poplatek ve výši 10 realů.

10. Jak dlouho trvá cesta z Ria de Janeira do Petrópolis?
Cesta z Ria de Janeira do Petrópolis trvá přibližně 1,5 hodiny, v závislosti na dopravních podmínkách.


Dovolená Brazílie Petrópolis


Petrópolis se nachází v brazilském státě Rio de Janeiro a je považován za jednu z nejkrásnějších a nejoblíbenějších dovolenkových destinací v Brazílii. Město leží ve výšce 838 metrů nad mořem v hornaté oblasti a nabízí nádhernou scenérii, bohatou historii a jedinečnou atmosféru.

Historie Petrópolisu sahá až do 19. století, kdy se stal letním sídlem brazilského císaře Pedra II. a jeho rodiny. Město bylo založeno v roce 1843 a rychle se stalo centrem luxusu a elegance. Dnes jsou v Petrópolisu zachovány mnohé památky a rezidence, které připomínají bohatou historii města.

Jedním z nejvýznamnějších míst, které byste měli navštívit, je muzeum Casa de Santos Dumont. Toto muzeum je postaveno ve vile, ve které žil slavný brazilský vynálezce a průkopník letectví Alberto Santos Dumont. Můžete zde prozkoumat Dumontovy vynálezy a osobní předměty, jako jsou jeho brýle nebo klobouk.

Dalším zajímavým místem je palác Quitandinha, který je jedním z největších hotelů v Brazílii. Tento luxusní hotel, postavený v roce 1944, nabízí nádhernou architekturu a rozlehlé zahrady. Můžete si prohlédnout jeho interiér nebo se projít po krásných zahradách. A pokud máte rádi hazardní hry, můžete se vydat do kasina, které se nachází v jedné části paláce.

Petrópolis je také známý svými tradičními brazilskými festivity. Například každý rok se zde koná známý Karnaval Petrópolis, který je jedním z největších a nejrozmanitějších karnevalů v Brazílii. Během těchto oslav můžete vidět barevné kostýmy, slyšet sambuzo a zažít nezapomenutelnou atmosféru oslav.

Pro ty, kteří mají rádi přírodu, existuje v okolí Petrópolisu několik národních parků a rezervací, jako je Parque Nacional da Serra dos Órgãos. Tento národní park nabízí nádherné výhledy na hory, vodopády a horské vrcholy. Můžete si zde užít turistiku, horskou cyklistiku nebo si prostě jen odpočinout a relaxovat v příjemné přírodě.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Petrópolisu, nemusíte se bát o ubytování ani o gastronomické zážitky. Město nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční brazilskou kuchyni, jako je feijoada nebo picanha.

Petrópolis je skutečně jedinečným místem, které spojuje krásu přírody, bohatou historii a šarmantní atmosféru. Pokud hledáte dovolenou plnou krásy a zážitků, neváhejte a vydejte se do tohoto kouzelného brazilského města. Určitě nebudete litovat!


Ubytování Brazílie Petrópolis


Brazilské město Petrópolis se nachází asi hodinu jízdy z Rio de Janeira a patří mezi oblíbené turistické destinace v oblasti Serrana. A pokud máte v plánu navštívit Petrópolis, určitě si budete muset vyřešit i otázku ubytování.

V městě najdete spoustu různých možností, pokud jde o prostory na přenocování. Zvolit si můžete mezi hotely, penziony či apartmány, což znamená, že si určitě najdete to, co vyhovuje vašim požadavkům a přístupu k cestování.

Pokud hledáte ubytování přímo v centru města, nejlepší volbou pro vás bude některý z místních hotelů. Petrópolis nabízí spoustu skvělých možností, od malých rodinných hotelů až po velké komplexní hotely s mnoha luxusními službami. Pokud hledáte něco s výhodnější cenou, můžete zvolit pokoje v penzionech a hostelech, které se nacházejí v blízkosti centra města. Ty by mohly být ideální pro cestovatele s omezeným rozpočtem.

Další možností pro vaše ubytování v Petrópolis jsou soukromé apartmány. Toto by mohlo být ideální pro ty, kteří chtějí trávit více času v místě a chtějí si sami vařit. Apartmány jsou dostupné v různých velikostech a cenových kategoriích, takže si určitě najdete to, co vyhovuje vašemu rozpočtu.

Pokud máte rádi přírodu a hledáte ubytování mimo centrum města, můžete zvolit někter z místních kempů. Tyto kempy nabízejí jedinečnou příležitost, jak zažít krásy okolní krajiny a zároveň ušetřit peníze na ubytování.

Celkově lze říci, že Petrópolis má opravdu širokou nabídku ubytovacích možností, ať už hledáte luxusní hotel nebo skromný hostel. Takže si určitě najdete to, co vyhovuje vašim požadavkům a cestovatelskému stylu. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, budete mít skvělý zážitek z celého města.


Letenka Brazílie Petrópolis


Brazilie je zemí, kterou si mnoho turistů vybírá pro svou dovolenou díky svému rozmanitému kultuře, nádherné přírodě a slunečnému počasí. Jedno z nejrušnějších a nejvíce turisticky atraktivních měst v Brazílii je Petrópolis. Pokud se chystáte navštívit tuto úchvatnou destinaci, je prvním krokem zajištění letenky.

Petrópolis se nachází pouhých 68 kilometrů severozápadně od Rio de Janeira a je významným kulturním a historickým centrem Brazílie. Město je známé svou krásnou koloniální architekturou, památkami a rozmanitými muzei. Je to ideální místo pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu Brazílie.

Letenka do Petrópolis je snadno dostupná z různých částí světa. Nejlepší možností je přistát na mezinárodním letišti Rio de Janeiro-Galeão, které se nachází asi hodinu jízdy autem od Petrópolisu. Letiště je dobře propojeno s mnoha evropskými a americkými městy, takže není problém najít vhodný let.

Po příletu na letiště Rio de Janeiro-Galeão budete mít několik možností, jak se dostat do Petrópolisu, včetně pronájmu auta, taxi nebo sdíleného minibusu. Je také možné využít veřejnou dopravu, což je levnější možnost, ale také delší a obtížnější, zejména pokud máte zavazadla.

Petrópolis je známý svými historickými domy, z nichž nejvýznamnější je palác Imperial. Býval sídlem brazilského císaře Petra II. a jedná se o národní kulturní památku. Můžete si prohlédnout krásně zdobené interiéry, nádherné zahrady a naučit se o historii brazilské monarchie.

Další zajímavou atrakcí je Casa de Santos Dumont, bývalý dům známého brazilského leteckého průkopníka Alberta Santose Dumonta. Dům je dnes muzeem, které vám poskytne zažít atmosféru z období, kdy Dumont žil a pracoval.

Pokud máte rádi umění, neměli byste vynechat návštěvu Muzea císařského sítě. Toto muzeum se nachází v bývalé rezidenci brazilského císaře Petra II. a je domovem výstav uměleckých děl a sbírek ze 17. až 19. století.

Kromě kulturních památek si v Petrópolisu můžete užít také přírodu. Město je obklopeno krásnými vrcholky hor a nabízí mnoho turistických stezek. Nejbližší horou je Serra dos Órgãos, která je perfektní pro turisty, kteří chtějí podniknout výlety a procházky v přírodě.

Zajímavé je také návštěva místních trhů a restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční brazílskou kuchyni, včetně churrasca, feijoady a brigadeira, oblíbené brazilské sladkosti.

Pokud plánujete letenku do Brazílie a hledáte odlišnou a zajímavou destinaci, Petrópolis je bezesporu skvělou volbou. Toto historické město plné kultury, umění a přírody vás určitě okouzlí a nabídne nezapomenutelnou dovolenou v Brazílii.


Počasí Brazílie Petrópolis


Brazílie je známa svým tropickým klimatem a sporadickými dešti. Petrópolis, město v brazilském státě Rio de Janeiro, má však mírnější a chladnější klima než mnoho dalších míst v zemi.

Období dešťů v této oblasti trvá od října do března a zahrnuje průměrně 80 % srážek v roce. Během této doby se teploty pohybují kolem 30 °C. V lednu se mohou teploty dostat k 35 °C, což je nejvyšší teplota v roce. To znamená, že období dešťů je nejlepší čas pro návštěvu Petrópolisu, pokud vám nevadí horké počasí.

V letních měsících jsou teploty mnohem mírnější a příjemnější. V dubnu a květnu se teploty pohybují kolem 25 °C a v červnu a červenci mohou být až 20 °C. Na zimní měsíce červenec a srpen mohou být teploty až pod 10 °C v noci, což znamená, že byste si měli přinést teplejší oblečení.

Zimní období v Petrópolisu zahrnuje také množství oblačnosti a deštivých dnů. Ačkoli je považováno za sušší období, srážky mohou být stále poměrně časté. V době sucha mohou být teploty mnohem vyšší a slunce intenzivnější než v létě.

Celkově lze říci, že Petrópolis má rozmanité počasí po celý rok. Pokud hledáte horké počasí a slunce, měli byste navštívit město během období dešťů v období října až března. Pokud vás zajímají mírnější teploty, plánujte návštěvu v období letních měsíců od dubna do září. Ale bez ohledu na to, které období navštívíte, Petrópolis vám nabídne mnoho atrakcí a krásné scenérie, o kterých se budete moci pokochat.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky