Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bulharsko Burgas

Počasí Bulharsko Burgas


Burgas je největším přístavem na jihovýchodním pobřeží Bulharska a je jedním z nejoblíbenějších turistických míst ve východní Evropě. Burgas je známý nejen svou krásnou přírodou, ale také svým slunečným a teplým počasím.

Počasí v Burgasu je typické pro region Černého moře s mírnými zimami a horkými lety. Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou obvykle nejteplejší s vysokou vlhkostí vzduchu. Průměrná teplota v této době dosahuje 30 °C, a to i v noci. Den je velmi dlouhý, slunce vychází brzy ráno a zapadá pozdě večer.

Podzim je ideální dobou pro návštěvu Burgasu, kdy se teploty snižují na příjemných 20-25 °C. Voda v moři je stále dostatečně teplá na koupání, což je pro turisty ideální. Nicméně, večery se stávají chladnějšími, takže je nutné si přinést svetr.

Zima v Burgasu je velmi mírná s teplotami kolem 10-15 °C. Sníh v tomto regionu není častý, ale může padat v horských oblastech, což je skvělá příležitost pro lyžování. V noci se teploty mohou dostat pod bod mrazu.

Jaro je další skvělou dobou pro návštěvu Burgasu, kdy se teploty zvyšují na příjemných 15-20 °C. Toto období je ideální pro procházky po přírodě, kvetení květin a plážové aktivity. Nicméně, je třeba dodat, že jsou zde období, která jsou větrná a deštivá, takže je nutné být připraven.

Burgas nabízí nádherné počasí a čisté pláže po celý rok. Nicméně, nejvhodnější období pro návštěvu jsou léto a podzim, kdy je teplo a slunce. Turisté by měli být připraveni na vysokou vlhkost vzduchu během léta a na období dešťů v jiných ročních obdobích. Každopádně se v Burgasu nemusíte bát, že by se počasí zkazilo a váš pobyt by nebyl příjemný.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Burgas


Dotaz: Jak se dostat do Burgasu z letiště v Burgasu?
Odpověď: Z letiště v Burgasu se dostanete do centra města pomocí městského autobusu číslo 15 nebo taxíkem. Cesta trvá zhruba 15-20 minut.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže v Burgasu?
Odpověď: V Burgasu najdete několik krásných pláží, z nichž nejznámější jsou pláže Sunny Beach, Černomorec, Sozopol a Pomorie. Na těchto plážích najdete písečné dno, čistou vodu a pláže vybavené sprchami a slunečníky.

Dotaz: Co bychom měli navštívit v Burgasu?
Odpověď: V Burgasu je mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejznámější patří historický starý břeh s krásnými budovami a malebnými uličkami, katedrála svatého Petra a Pavla, Archeologické muzeum Burgas, Národopisné muzeum Burgas a Národní divadlo Burgas.

Dotaz: Kde mohu stravovat v Burgasu?
Odpověď: V Burgasu najdete mnoho restaurací, kaváren a barů, které nabízejí širokou škálu bulharských i mezinárodních pokrmů. Doporučujeme navštívit nábřeží, kde najdete spoustu restaurací s výhledem na moře a příjemnou atmosférou.

Dotaz: Jaké aktivity mohu dělat v Burgasu?
Odpověď: V Burgasu si můžete užít mnoho aktivit, jako je opalování na pláži, plavání, potápění, surfování, cykloturistika, procházky po přírodních rezervacích, nákupy ve městských trzích a relaxaci v lázních. Můžete také navštívit okolní ostrovy, jako je ostrov Sv. Anastazije, který nabízí krásné výhledy a klidnou atmosféru.


Dovolená Bulharsko Burgas


Pokud hledáte nový cíl pro vaši letní dovolenou, možná byste měli zavítat do jihozápadního pobřeží Bulharska. Město Burgas nabízí nejen krásné pláže a slunce, ale také mnoho aktivit a památek.

Burgas se nachází na pobřeží Černého moře a je druhým největším městem v Bulharsku. Má přibližně 200 000 obyvatel a je známé svojí bohatou historií a překrásnými plážemi. Letní turistická sezóna trvá od června do září a krásné počasí je pro návštěvníky přímo ideální.

Jednou z největších atrakcí v Burgasu jsou jeho pláže. Ty jsou široké a čisté a nabízejí mnoho možností k relaxaci nebo aktivitám, jako je například windsurfing nebo jízda na vodních skútrech. Pláže v Burgasu jsou vhodné pro rodiny s dětmi, ale také pro mladé lidi, kteří hledají zábavu.

Mnoho turistů si také užívá procházky po městském centru Burgasu. Tam najdete několik historických památek, jako jsou byzantská hradba a Římské lázně, které jsou zapsány na seznamu Světového dědictví UNESCO. Při této příležitosti můžete také navštívit místní muzeum, které prezentuje místní kulturu a tradice.

Burgas nezklame ani milovníky zvířat. V místní zoologické zahradě, která se nachází nedaleko od centra města, můžete vidět mnoho druhů zvířat, jako jsou lvy, žirafy nebo pandy. Tam si mohou děti hrát na dětských hřištích a návštěvníci mohou posedět v kavárně s výhledem na zkrápělé terén.

Pokud máte rádi festivaly, město Burgas vás určitě nezklame. Každý rok se v červenci koná filmový festival, který přitahuje mnoho známých osobností z filmového průmyslu. Dále se zde konají různé kulturní a hudební festivaly, které by mohly být pro vás zajímavé.

Burgas je také velmi dobře spojeno s okolními městy a turistickými atrakcemi. Z města se můžete dostat k překrásným plážím v okolí, jako je například pláž Sunny Beach, která je vzdálená pouhých 40 km. Dále se na vás těší například vodní park Action Aquapark nebo Nesebar, město zapsané na Světovém dědictví UNESCO.

Kromě výše uvedeného má Burgas mnoho dalších turistických atrakcí a aktivit, jak si užít dovolenou ve východní Evropě. Město je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro mladé lidi, kteří hledají zábavu a dobrodružství. Takže neváhejte a vydejte se na dovolenou do Burgasu.


Ubytování Bulharsko Burgas


Bulharsko je jednou z nejpopulárnějších destinací pro letní dovolenou a město Burgas je jedním z hlavních turistických center této země. Pokud plánujete návštěvu Burgasu, správné ubytování je jednou z klíčových věcí, na které byste se měli zaměřit.

Burgas nabízí širokou škálu možností ubytování, které uspokojí různé nároky a požadavky návštěvníků. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, malými rodinnými penziony nebo využít možnost pronájmu apartmánu či chaty.

Luxusní hotely se nacházejí především v centrální části města a v blízkosti pláže. Tyto hotely často nabízejí moderní vybavení, jako jsou bazény, wellness centra, restaurace s výhledem na moře a další. Mezinárodní hotelové řetězce jako například Marriott nebo Hilton mají zde své pobočky a nabízejí vynikající služby a pohodlné pokoje.

Pro ty, kteří preferují klidnější a intimnější atmosféru, jsou zde rodinné penziony a menší hotely. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí příjemnou atmosféru domova a osobnější přístup ke svým hostům. Nacházejí se obvykle v klidnějších čtvrtích města a mnohdy jsou vybaveny venkovními terasami, které nabízejí výhled na místní krajina.

Pro ty, kteří hledají delší pobyt nebo přicházejí s větším počtem lidí, je pronájem apartmánu nebo chaty dobrou volbou. V Burgasu a jeho okolí existuje mnoho možností pronájmu prostorných apartmánů s výhledem na moře nebo chaty s vlastní zahradou. Tyto možnosti ubytování obvykle nabízejí vyšší míru soukromí a nezávislosti a jsou ideální pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel.

Burgas je také známý svou kempovací scénou. Existuje několik kempů v okolí města, které nabízejí základní ubytování ve stanech nebo karavanech. Tyto kempy jsou často vybaveny přístupem k moři, bazény nebo sportovními areály.

Není třeba se bát nedostatku ubytování v Burgasu, protože město je dobře připravené na přijetí turistů. Bez ohledu na to, zda preferujete luxus, rodinnou atmosféru, nezávislost nebo kempování, najdete zde možnost ubytování, která vám bude vyhovovat.

Pamatujte si, že při rezervaci ubytování v Burgasu je vždy dobré být co nejdříve, zejména pokud plánujete cestovat v hlavní letní sezóně. To vám zajistí, že získáte to nejlepší možné ubytování a nemusíte se stresovat nedostatkem volných míst. Příjemný pobyt v Burgasu!


Letenka Bulharsko Burgas


Pokud plánujete cestovat do Bulharska a hledáte vhodnou destinaci pro váš dovolenkový pobyt, neměli byste přehlédnout město Burgas. Město se nachází na pobřeží Černého moře a je oblíbenou destinací jak pro milovníky plážového odpočinku, tak i pro ty, kteří mají rádi kulturní zážitky a přírodu.

Cesta do Burgasu je snadná a rychlá díky možnostem letecké dopravy. Můžete se rozhodnout pro letenku přímo do letiště Burgas nebo do sousedního letiště ve městě Varna, odkud je to na Burgas jen krátká cesta autem. Pokud preferujete letenky, máte na výběr z různých letovisek a aerolinií, které nabízejí spojení s tímto regionem.

Burgas je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít vše, co pobřeží Černého moře nabízí. Město díky své poloze zaručuje návštěvníkům slunečné počasí a překrásné pláže. Zde si můžete užívat slunečních paprsků a osvěžení v průzračných vodách moře. Pláže v Burgasu jsou čisté a dobře udržované, což přiláká jak rodiny s dětmi, tak i mladé páry a skupiny přátel.

Kromě plážového odpočinku má město Burgas také mnoho svých kulturních památek a atrakcí. Na přímořské promenádě můžete objevovat místní kulturu a tradice v místních obchodech, restauracích a kavárnách. Navštívit můžete také Archeologické muzeum, které je jedním z nejlépe hodnocených v Bulharsku, nebo navštívit místní divadelní představení či koncert.

Pro milovníky přírody je v okolí Burgasu připraveno mnoho přírodních rezervací a národních parků. Jeden z nejznámějších je Národní park Strandža, který je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Zde se můžete vydat na procházky nebo využít cyklistických tras a poznávat jedinečnou bulharskou přírodu.

Pokud plánujete navštívit Burgas, nemusíte se obávat dopravy po městě. Díky dobře fungujícímu veřejnému dopravnímu systému budete moci snadno a rychle přijet z letiště do centra města nebo do vašeho ubytování. Také zde naleznete dostupné taxislužby a půjčovny aut pro vlastní pohyb.

V Bulharsku se nachází mnoho krásných destinací, ale město Burgas si zaslouží zvláštní pozornost. Díky snadné dostupnosti letenkou a širokému spektru aktivit, které nabízí, je ideálním místem pro vaši dovolenou. Pláže, kulturní památky a krásná příroda v okolí vás zde jistě nadchnou. Takže neváhejte a vydejte se na cestu do Burgasu!


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky