Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bulharsko Veliki Preslav

Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Veliki Preslav


1. Kde se nachází Veliki Preslav?
Veliki Preslav se nachází ve východním Bulharsku, v oblasti Shumen.

2. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Veliki Preslav?
Hlavní turistické atrakce v Veliki Preslav zahrnují Velký bazén, kopuli bývalého východního kostela, Velkou křižovatku, bývalou rezidenci vlády a archeologický skanzen.

3. Kolik stojí vstup do archeologického skanzenu v Veliki Preslav?
Vstup do archeologického skanzenu v Veliki Preslav stojí 4 leva pro dospělé a 2 leva pro studenty a důchodce.

4. Jaké jsou nejbližší letiště do Veliki Preslav?
Nejbližší letiště do Veliki Preslav je letiště ve městě Varna, které je asi 100 km vzdálené.

5. Kam se můžu ubytovat ve Veliki Preslav?
Ve Veliki Preslav jsou k dispozici různé hotely, penziony a ubytovací zařízení. Mezi oblíbené hotely patří Hotel Veliki, Hotel Preslav Palace a Hotel Kristal.

6. Jak dlouho trvá cesta z Sofie do Veliki Preslav?
Cesta z Sofie do Veliki Preslav trvá přibližně 4 a půl hodiny automobilem.

7. Jaký je nejvhodnější čas na návštěvu Veliki Preslav?
Nejlepší čas na návštěvu Veliki Preslav je od jara do podzimu, kdy jsou teploty příjemné a počasí je příznivé pro venkovní aktivity.

8. Jsou v Veliki Preslav dostupné veřejné dopravní prostředky?
Ano, v Veliki Preslav je dostupná veřejná doprava. Město je napojeno na autobusovou síť, která umožňuje snadnou přepravu do okolních oblastí.

9. Existuje v Veliki Preslav nějaká restaurace nebo kavárna?
Ano, ve Veliki Preslav jsou restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat tradiční bulharskou kuchyni a místní speciality.

10. Jsou v Veliki Preslav nějaké bankomaty nebo směnárny?
Ano, v Veliki Preslav jsou k dispozici bankomaty a směnárny, které umožňují výměnu místní měny na bulharské leva.


Letenka Bulharsko Veliki Preslav


Bulharsko je jednou z nejpřitažlivějších dovolenkových destinací východní Evropy. Nabízí nejen nádherné pláže na pobřeží Černého moře a skvělé možnosti koupání, ale také bohatou historii a kulturu. Mezi historickými poklady země se nachází i město Veliki Preslav, které je důstojným pietním místem pro turisty z celého světa.

Veliki Preslav je malé město v severovýchodním Bulharsku, které se nachází v oblasti Šumen. Je to bývalé hlavní město První Bulharské říše a důležité centrum slovanské kultury a vzdělanosti v 9. a 10. století. Dnes je Veliki Preslav zapomenutým místem, které však stále skrývá nádherné architektonické skvosty.

Hlavní památkou města je Velikopreslavský klášter, který byl založen v 10. století. Tento klášter byl centrem literatury, umění a teologie a přilákal mnoho významných osobností té doby. Klášter byl postaven na dvou terasách a je obklopen hradbami. V jeho interiérech se nachází unikátní fresky a náhrobky, které jsou velmi dobře zachovány. Klášter byl přidán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO a je jednou z nejvýznamnějších památek Bulharska.

Další zajímavou památkou v Velikém Preslavi je Velikopreslavský přírodní park. Tento park se rozkládá na rozloze více než 2000 hektarů a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Zde můžete najít mnoho přírodních atrakcí, včetně významných historických míst, jako je pevnost Petrinsko Sever, která byla postavena v 7. století. Park je ideálním místem pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Pokud máte rádi starověkou historii, určitě si nenechte ujít návštěvu Archeologického parku Veliké Preslavi. Zde se nachází vykopávky z období První Bulharské říše, včetně zbytků hradu a církevních stavby. Můžete si prohlédnout zbytky paláce, baziliky a dalších staveb, které jsou důležitými památkami bulharské historie.

Veliki Preslav je také známý pro své folklórní festivaly, které se konají každý rok. Tyto festivaly přinášejí život starobulharských tradic a umění prostřednictvím tanců, písní a folklorního divadla. Je to skvělá příležitost, jak poznat místní kulturu a setkat se s místními obyvateli.

Pokud se rozhodnete navštívit Veliki Preslav, doporučuji využít letenku do Bulharska a následně se dopravit do města. Letenky do Bulharska jsou dostupné z mnoha evropských destinací a nabízejí výhodné možnosti cestování. Některé letecké společnosti dokonce nabízejí přímé lety do bulharského hlavního města Sofie, odkud je možné se snadno dostat do Velikeho Preslavu.

Veliki Preslav je skvělým místem pro milovníky historie, kultury a přírody. Město nabízí mnoho zajímavých památek a atrakcí a představuje skvělý způsob, jak objevovat bohaté dědictví Bulharska. Při plánování vaší další dovolené myslete na Veliki Preslav a uvidíte, že vám tato destinace přinese opravdu nezapomenutelné zážitky.


Ubytování Bulharsko Veliki Preslav


Veliki Preslav je malebné město, které se nachází v severovýchodní části Bulharska. Jeho bohatá historie a kulturní dědictví přitahují turisty z celého světa. Pokud plánujete navštívit toto fascinující místo, budete potřebovat ubytování. Ve Velikém Preslavi je k dispozici řada možností a vy si můžete vybrat to, co nejlépe odpovídá vašim potřebám a preferencím.

Město nabízí několik hotelů různých kategorií. Pokud preferujete luxusní ubytování s veškerými moderními vybaveními, měli byste se podívat na hotely s hodnocením 4 až 5 hvězdiček. Tyto hotely mají obvykle prostorné a elegantně zařízené pokoje, wellness centra, bazény, restaurace s regionálními specialitami a mnoho dalšího. Můžete si být jisti, že zde získáte veškerý komfort, který při své dovolené potřebujete.

Pro ty, kteří preferují více cenově dostupné možnosti, existuje také výběr hotelů s nižšími cenovými relacemi. Tyto hotely nabízejí čisté a pohodlné pokoje, některé z nich mohou dokonce poskytovat výhled na památky ve městě. Obvykle mají také restaurace, které nabízejí jídla za přijatelné ceny. Tyto hotely jsou vhodné pro turisty, kteří hledají základní vybavení a mají menší rozpočet.

Mimo hotely je zde také možnost ubytování v penzionech a apartmánech. Tyto možnosti jsou ideální pro turisty, kteří preferují větší soukromí a nezávislost. Penziony a apartmány často nabízejí prostorné pokoje s kuchyňským koutem, kde si můžete sami připravit jídlo. Můžete si zde také vychutnat domácí atmosféru a lépe poznat místní kulturu a tradice.

Pokud máte rádi přírodu a cestování s karavanem, je ve Velikém Preslavi také k dispozici možnost kempování. Zde se můžete ubytovat ve svém vlastním stanu nebo obytném vozidle a těšit se na noční nebe a klidnou atmosféru přírody. Kempy obvykle nabízejí základní vybavení, jako jsou toalety, sprchy a místa pro oheň. Tato možnost je ideální pro dobrodružnější turisty, kteří chtějí zažít přírodu a užít si táborovou atmosféru.

Ať už si zvolíte kteroukoli formu ubytování ve Velikém Preslavi, budete mít příležitost objevovat krásy tohoto úžasného města. Fasády historických budov, památníky, muzea a další kulturní poklady vás neustále překvapí a fascinují. Nechte se okouzlit kouzlem Velikého Preslavi a zažijte nezapomenutelnou dovolenou.


Dovolená Bulharsko Veliki Preslav


Bulharsko je jedním z nejkrásnějších evropských destinací, která nabízí mnoho možností pro kvalitní letní dovolenou. Jedním z těchto skvělých míst je i Veliki Preslav, historické město ležící v Bulharsku.

Veliki Preslav se nachází v severovýchodním Bulharsku, nedaleko od města Šumen. Je jedním z nejvýznamnějších a nejzachovalejších archeologických nalezišť v zemi. Město bylo hlavním městem prvního bulharského státu až do 10. století, kdy bylo přesunuto do Preslavu.

Navštívit Veliki Preslav znamená vydat se na cestu do minulosti. Můžete procházet mezi starověkými ruinami, zejména kostelem sv. Sofie, která je považována za symbol Velikého Preslavu. Kostel sv. Sofie je jednou z nejlépe dochovaných a nejvýznamnějších památek bulharského středověku. Jeho fresky jsou jedny z nejkrásnějších v Bulharsku.

Dalším zajímavým místem, které určitě stojí za návštěvu, je archeologické muzeum Velký Preslav. Muzeum se nachází v budově starého vládního paláce a prezentuje mnoho artefaktů ze starověkého města. Mezi jeho exponáty patří například kameny s nápisy, sochy a další historické předměty.

Veliki Preslav nenabízí jen historické památky, ale také krásnou přírodu a lákadla. V okolí města se nachází národní park Presláv, který je domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů. Můžete si zde užít procházky přírodou, pikniky nebo jízdu na kole.

A pokud jste fanoušky vodních aktivit, nedaleko města najdete i několik jezer, jako je například jezero Mandra, které je ideální pro koupání, rybaření a vodní sporty.

Kromě toho, Veliki Preslav je také ideálním základním místem pro objevování dalších blízkých atrakcí. Můžete se vydat do města Šumen, kde se nachází největší symbol Bulharska, památník 1300 let Bulharska. Další zajímavou možností je navštívit město Pliska, které bylo prvním bulharským hlavním městem.

Krása Velikého Preslavu je neodmyslitelně spojena se svou historií a kulturou. Je to místo, kde se můžete cítit jako kouzlem minulého času. Pokud hledáte dovolenou, která vás přenese do minulosti a přitom nabídne spoustu zajímavých památek a přírodního bohatství, Veliki Preslav je pro vás to pravé místo.


Počasí Bulharsko Veliki Preslav


Veliki Preslav je město východně od Bulharska, které leží v regionu Šumenu. Město má bohatou historii, bylo hlavním městem Prvního bulharského říše a dodnes se zde nacházejí pozůstatky starých staveb a památek. Město leží v oblasti, která patří k nejteplejším v Bulharsku, právě proto, že zde panuje mírné středomořské podnebí. Následující článek se bude věnovat podrobnějšímu popisu klimatu v oblasti Veliki Preslav.

Léto v Veliki Preslav

Léto v tomto městě patří k nejteplejším a nejvlhčím ročním obdobím. Průměrná teplota se pohybuje mezi 30 až 35 stupni Celsia. V letních měsících jsou cítit vysoké teploty, takže byste si měli s sebou vzít nějakou lehkou a pohodlnou osobní ochranu. Často je také dostatek srážek v této oblasti, takže se raději připravte na vlhké počasí. Léto v Bulharsku je obdobím, kdy můžete užívat si letní sporty, jako jsou turistika, koupání a další venkovní aktivity.

Podzim v Veliki Preslav

Podzim v této oblasti je krásným obdobím, které přináší mírné teploty a nízké srážky. Průměrná teplota se pohybuje mezi 20 a 25 stupni Celsia a srážky se vyskytují jen zřídka. Navíc v tomto období můžete vidět krásné zbarvení okolní přírody, což je velmi oblíbená turistická aktivita v této oblasti. Pokud se rozhodnete cestovat do Veliki Preslavu v této době, můžete očekávat příjemné počasí a krásné přírodní scenérie.

Zima v Veliki Preslav

Zima v této oblasti se vyznačuje mírnými teplotami a středními srážkami. Průměrná teplota se pohybuje mezi 5 a 10 stupni Celsia a zpravidla se vyskytuje pouze mírné množství sněhu. Zima v této oblasti není příliš drsná, můžete si tedy užít krásnou krajinnou scenérii i v zimním období. Pokud navštívíte toto město v zimním období, buďte připraveni na chladné počasí a oblékněte si teplé vrstvy.

Jaro v Veliki Preslav

Jaro je obdobím, kdy se Veliki Preslav probouzí k novému životu. Průměrná teplota se pohybuje mezi 15 a 20 stupni Celsia a srážky se vyskytují sporadicky. Kvůli velkému množství zeleně a květin, které rostou v této oblasti, je jaro v této oblasti velmi krásným obdobím. Pokud navštívíte toto město v jarním období, můžete očekávat příjemné počasí a velmi krásné krajinářské scenérie.

V závěru tohoto článku lze konstatovat, že klima v oblasti Veliki Preslav patří k nejteplejším v Bulharsku. Léto v tomto městě je teplé a vlhké, zima je převážně mírná a jaro a podzim jsou velmi krásné období roku. Pokud se rozhodnete cestovat do této oblasti, buďte připraveni na příjemné a měnící se počasí a užívejte si krásnou přírodu a architekturu Veliki Preslavu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky