Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve


1. Kde se nachází Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve?

Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve se nachází ve středním Burkina Faso, zhruba 40 km severně od hlavního města Ouagadougou.

2. Jaký je vstupní poplatek do rezervace?

Vstupní poplatek do Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve je 3000 CFA za osobu.

3. Kdy je nejlepší doba na návštěvu rezervace?

Nejlepší doba na návštěvu Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve je od prosince do března, kdy vládne suché a slunečné počasí.

4. Jaké druhy zvířat mohu v rezervaci spatřit?

V rezervaci můžete spatřit především zebry, gazely, pštrosy, a také různé druhy ptáků a hadů.

5. Můžu si v rezervaci zapůjčit průvodce?

Ano, v rezervaci je možné si zapůjčit průvodce, který vám pomůže s identifikací zvířat a bude vám poskytovat informace o oblasti.

6. Můžu v rezervaci kempovat?

V rezervaci není povoleno kempovat, ale v okolí rezervace je možné si pronajmout ubytování v místním kempu.

7. Je třeba si do rezervace brát s sebou nějaké zvláštní vybavení?

Je doporučeno si s sebou vzít pohodlné a oděvy vhodné na trekking v terénu, stejně jako dostatek pitné vody, jídla a sluneční ochranu.


Počasí Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve


Burkina Faso, umístěné v západní Africe, má tropické podnebí s jasnými a suchými zimními a horkými, vlhkými léty. Toto klima vytváří ideální podmínky pro rozmanitou biologickou rozmanitost, která se vyskytuje v rezervaci přírody Důmes de Fabédougou.

Rezerva se nachází v provincii Houet a je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou opice, hyeny a ptáci, stejně jako různé druhy rostlin. Klima v rezervaci je sušší než v západní části země, protože se nachází v oblasti hornatých kopců a méně sráží přichází sem.

V období zimy (prosinec až únor) jsou teploty mírné a příjemné s průměrem kolem 22°C. Kvůli nedostatku srážek se vegetace a fauna v této době vyskytují pouze v oblastech s více vlhkosti. Během letních měsíců (červen-říjen) teploty stoupají a srážky se vyskytují častěji. Teploty mohou dosáhnout až 42-44°C.

Zajímavým aspektem počasí v této oblasti je výskyt nárazových větrů, nazývaných Harmattan. Tyto suché a prachové větry přicházejí ze Sahary a mohou snížit viditelnost až na několik metrů. Pokud plánujete návštěvu Důmes de Fabédougou, doporučuje se vyhnout se létům během období Harmattanu kvůli negativním vlivům na zdraví a pohodlí.

Celkově platí, že kdykoliv se rozhodnete navštívit Burkina Faso a národní rezervaci Důmes de Fabédougou, budete muset být připraveni na horké a suché podnebí s občasnými dešti a větry. Nicméně, tato krásná a přírodní lokalita stojí za to, aby ji návštěvníci prozkoumali a viděli všechny její výjimečné druhy živočichů a rostlin.


Dovolená Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve


Burkina Faso je země ležící v západní Africe, která mnohým turistům nabízí fascinující dovolenou plnou přírodního bohatství a kultury. Jednou z nejvíce unikátních atrakcí, které Burkina Faso nabízí, je rezervace Důmes de Fabédougou.

Důmes de Fabédougou Nature Reserve se nachází v jihozápadní části země, blízko města Banfora. Tato rezervace je od roku 1981 chráněným územím a zaujímá plochu přesahující 800 hektarů. Rezervace je známá svými ohromujícími pískovcovými útvary a jedinečným ekosystémem.

Při návštěvě Důmes de Fabédougou si turisté mohou vychutnat malebnou krajinu, která je tvořena vysokými pískovcovými útvary, jež vytvářejí dojem, že se nacházíte v obrovském skalním amfiteátru. Tyto útvary mají různorodé tvary a barvy, od šedé přes červenou až po oranžovou.

Rezervace je také domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat, které si zde našly svůj ideální přirozený habitat. Mezi nejznámější zvířecí obyvatele patří například sloni, lvi, krokodýli, hyeny a různé druhy opic. Pro milovníky ptáků je rezervace také rájem, jelikož zde mohou pozorovat více než 150 různých druhů.

Navštěvovat rezervaci můžete jak při pěších túrách, tak i při prohlídkách na kole nebo na koni. Pro ty, kteří si přejí poznat místní kulturu, je možné se účastnit také tradičních tanců a ochutnat místní speciality v místních restauracích.

Kromě úžasné přírody a zvířat, nabízí Důmes de Fabédougou také mnoho aktivit pro dobrodružné turisty. Můžete si zde například vyzkoušet horolezectví na pískovcových stěnách, nebo si pronajmout kánoi a projet se po nedaleké řece.

Jednou z nejvíce fascinujících atrakcí v této rezervaci je jezero Tengrela, které je domovem pro množství krokodýlů. Pro turisty jsou zde organizovány prohlídky, kde si mohou tyto krokodýly pozorovat z bezpečné vzdálenosti.

Důmes de Fabédougou Nature Reserve je skvělým místem pro ty, kteří hledají dovolenou spojenou s přírodou a zároveň chtějí zažít jedinečnou afričskou kulturu. Rezervace nabízí nezapomenutelné zážitky a pohledy, které se jen tak nevidí. Pokud jste dobrodruh a toužíte po nových zážitcích, určitě byste neměli vynechat tuto unikátní destinaci při plánování své další dovolené.


Ubytování Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve


Burkina Faso je země, která nabízí mnoho příležitostí pro unikátní zážitky cestování. Pokud hledáte nové a neuvěřitelné zážitky, potom se určitě neváhejte vydat do Důmes de Fabédougou Nature Reserve, kde najdete nádherné ubytování uprostřed krásné přírody.

V Důmes de Fabédougou Nature Reserve se můžete ubytovat v komfortních a stylových domcích, které jsou postaveny v tradičním západoafrickém stylu. Tyto domky jsou vybaveny kompletním vybavením, takže se vám zde bude krásně žít a odpočívat.

Ubytování v Důmes de Fabédougou Nature Reserve je ideální pro ty, kteří hledají únik od každodenního shonu velkoměsta a chtějí strávit nějaký čas v těsném kontaktu s přírodou. Tady najdete klid a ticho, které vás obklopí a umožní vám relaxovat a uvolnit se.

Apartmány jsou příjemné a útulné a mají své terasy, které nabízejí úžasný výhled na okolní krajinu a nabízí vám možnost obdivovat nádherné panorama okolí přímo z vašeho pokojíku. Každý pokoj je vybaven klimatizací pro vaše pohodlí a současně nabízí výhodu toho, že se bude řídit podle vašeho tempa.

V Důmes de Fabédougou Nature Reserve si můžete užít mnoho aktivit v přírodě, včetně pěších turistik, cykloturistik, rybolovu, pozorování ptáků a procházek. Toto je skvělé místo pro ty, kteří chtějí strávit nějaký čas venku, procházky v krásné přírodě a užít si to nejlepší, co tento kraj nabízí.

Pokud se chystáte na cestu do Burkina Faso a hledáte místo, kde si užijete krásnou přírodu a možnost uvolnit se od každodenních starostí, pak se určitě ubytujte v Důmes de Fabédougou Nature Reserve. Zde najdete pohodlí, klid a krásu přírody, které nejlépe spatříte z pohodlí vašeho útulného domku.


Letenka Burkina Faso Důmes de Fabédougou Nature Reserve


Důmes de Fabédougou Nature Reserve - Skvost přírody v Burkina Faso

Burkina Faso, země ležící v západní Africe, může pochlubit bohatou biodiverzitou a ohromujícími krajinami. Mezi mnoha přírodními poklady této země se nachází také úchvatná Důmes de Fabédougou Nature Reserve, která láká milovníky přírody i dobrodružství z celého světa.

Důmes de Fabédougou Nature Reserve se rozkládá na ploše téměř 150 000 hektarů v provincii Houet na jihozápadě Burkiny Faso. Její název pochází z francouzského slova "dôme", což znamená "kupole", což odkazuje na zvláštní tvar skalních útvarů, které dominují této oblasti. Toto unikátní geologické území je tvořeno vápencovými útvary ve tvaru kupolí, které se tyčí do výšky až 150 metrů nad okolní krajinu.

Při návštěvě této rezervace budou turisté fascinováni různorodou faunou a flórou. Přestože je Důmes de Fabédougou relativně malá, vyskytuje se zde velké množství druhů savců, ptáků a hmyzu. Mezi pozoruhodné obyvatele patří antilopy, zebry, krokodýli, pavouci a mnoho dalších. Milovníci ptáků budou nadšeni širokou škálou druhů, které se zde vyskytují, včetně řady vzácných druhů orlů, krátkokřídlých, kolibříků a pelikánů.

Procházka rezervací je nejen možností spatřit tyto vzácné druhy, ale také příležitostí obdivovat úchvatné výhledy na okolní krajinu. Dominantní skály vytvářejí malebné panorama a vytvářejí skvělé fotografické příležitosti. Výlety se pořádají s průvodcem, který turistům přiblíží nejen přírodní krásy, ale také kulturní dědictví této oblasti.

Důmes de Fabédougou Nature Reserve je jedním z nejlepších příkladů udržitelného cestovního ruchu v Burkina Faso. Správce rezervace spolupracuje se místními komunitami a podporuje ekonomický rozvoj oblasti. Turisté mají možnost se seznámit s místní kulturou, zvyky a řemesly a také ochutnat tradiční burkinské jídlo.

Kvůli svým vzdálenostem a přístupnosti může cesta do Burkiny Faso být obtížná. Avšak díky možnosti levných letenek a letecké dopravě se stává cestování do této země snadnější. Existuje řada leteckých společností, které nabízejí lety přímo do hlavního města Ouagadougou. Zde si turisté mohou pronajmout dopravní prostředky a vydat se na svou dobrodružnou cestu do Důmes de Fabédougou Nature Reserve.

Přírodní rezervace Důmes de Fabédougou nabízí lákadlo pro milovníky divoké Afriky a je skvělým místem pro přírodní dobrodružství. S jejími monumentálními skalními útvary, bohatou biodiverzitou a kulturními zážitky se jedná o skutečný skvost Burkina Faso, který stojí za návštěvu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky