Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Burundi Chutes de la Kagera

Nejčastější dotazy a odpovědi Burundi Chutes de la Kagera


1. Jak se nazývají vodopády v Burundi?

Vodopády v Burundi se nazývají Chutes de la Kagera.

2. Kde se Chutes de la Kagera nacházejí?

Chutes de la Kagera se nacházejí v provincii Ngozi v severním Burundi.

3. Jaký je výškový rozdíl v Chutes de la Kagera?

Výškový rozdíl v Chutes de la Kagera činí přibližně 15 metrů.

4. Můžu se ke Chutes de la Kagera dostat autem?

Ano, je možné se ke Chutes de la Kagera dostat autem. K vodopádům se lze nejlépe dostat z města Ngozi, které je vzdálené přibližně 20 km.

5. Je možné se k Chutes de la Kagera dostat veřejnou dopravou?

Ano, je možné se k Chutes de la Kagera dostat také veřejnou dopravou. Ze města Ngozi je k dispozici veřejný autobus nebo taxi.

6. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Chutes de la Kagera?

Nejlepší čas na návštěvu Chutes de la Kagera je v období dešťů, které trvá od dubna do května a od října do prosince. V tomto období jsou vodopády nejkrásnější a nejimpozantnější.

7. Je třeba mít povolení k návštěvě Chutes de la Kagera?

Obvykle není třeba mít povolení k návštěvě Chutes de la Kagera. Vstup je volný pro veřejnost.

8. Nabízí se v okolí Chutes de la Kagera ubytování?

V okolí Chutes de la Kagera se nachází několik ubytovacích zařízení, jako jsou hotely a penziony. Nejbližší ubytování je k dispozici ve městě Ngozi.

9. Jaká další turistická atrakce je v okolí Chutes de la Kagera?

V blízkosti Chutes de la Kagera se nachází například jezero Cohoha, které je také populární turistickou atrakcí v Burundi.

10. Je možné se v Chutes de la Kagera koupat?

Ano, je možné se v Chutes de la Kagera koupat. Nicméně je důležité dbát opatrnosti kvůli proudům vody a skalním útesům.


Dovolená Burundi Chutes de la Kagera


Pokud hledáte exotickou dovolenou, která vám nabídne zážitky a zároveň vám umožní poznat novou kulturu, potom byste měli zamířit do Burundi. Tato africká země leží v srdci kontinentu a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí. Jednou z nich jsou i vodopády Chutes de la Kagera.

Tyto vodopády se nacházejí na řece Kagera, která pramení v Tanzanii a protéká také Rwandou a Burundi. Vodopády jsou jedním z nejvýraznějších přírodních krás Burundi a dlouhodobě patří mezi nejlépe hodnocené místní turistické atrakce.

Když dorazíte k vodopádům, okamžitě ucítíte jejich ohromnou sílu, kdy stovky a tisíce litrů vody za minutu padají do hlubin. Z pohledu skal, ve kterých jsou vodopády kaskádovitě spojeny, se naskýtá velice krásný výhled na okolní krajinu. Můžete se pohybovat po cestě, která vás dovede až na samotný okraj vodopádu, kde je možné si užít parádní výhled a fotografování.

Vyhlídky z výtahu

Pokud se nebojíte výšek a chcete si užít ještě více adrenalinu, můžete se vydat na neobvyklý výtah, který vás dovede na skálu nad vodopády. Tato vyhlídka je z výšky několika desítek metrů a zajišťuje nevšední zážitek, které byste jinak nikdy neměli obdivovat.

Kromě vodopádů se v okolí nachází řada zajímavých míst, které dále zpříjemní vaše dovolenou, jako jsou např. národní parky, rozlehlé louky či horské oblasti.

Burundi je země s mnoha tradicemi a zvyky, které stojí za to seznámit se. Pokud jste zvyklí na západní kuchyni, můžete se těšit na burundské speciality, které jsou často kořeněné a nabité množstvím chuti. Navštivte místní trhy a ochutnejte místní ovoce, zeleninu, kořeněné masové jedlé či nápoje.

Vodopády Chutes de la Kagera jsou jedním z nejlepších míst, které si můžete prohlédnout v Burundi. Pojedete-li sem s otevřenou myslí a bez předsudků, můžete být jistí, že se budete mít skvěle a budete obohaceni novými zážitky. Určitě tak neváhejte a plánujte si své cesty již dnes.


Počasí Burundi Chutes de la Kagera


Burundi je země nacházející se v Afrika v oblasti Velkých jezer. Její klima je ovlivněno především nadmořskou výškou, která se pohybuje mezi 772 m a 2 670 m. V této zemi se nachází mnoho zajímavých přírodních úkazů, jako jsou například vodopády Chutes de la Kagera.

Chutes de la Kagera jsou vodopády nacházející se v Burundi na řece Kagera, která je jednou z hlavních přítoků Viktoriina jezera. Tyto vodopády jsou jedním z největších přírodních pokladů této země a patří mezi největší atraktivní místa pro turisty.

Klimatické podmínky v oblasti vodopádů jsou poměrně stabilní. Průměrná teplota se pohybuje mezi 26-29°C po celý rok. Období největších srážek jsou období dešťů, které probíhají od března do června a od září do prosince. V tomto období může být velmi vlhko, což může narušit návštěvu vodopádů.

Nejlepší období pro návštěvu vodopádů Chutes de la Kagera je v období sucha, které přichází v lednu až února a od června do srpna. V tomto období se můžete těšit na krásné slunečné dny a teploty kolem 25°C.

Pokud se rozhodnete navštívit vodopády Chutes de la Kagera v období dešťů, mějte na paměti, že bude vlhko a může být mnoho komárů a dalších hmyzů. Je také třeba se připravit na možnost záplav a zaplavených cest.

Celkově lze říci, že návštěva vodopádů Chutes de la Kagera je pro turisty zajímavým zážitkem, který navštěvujícím nabídne pohled na krásné přírodní útvary. Důležité je však zvolit vhodné období, aby nebyla návštěva zklamáním kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám.


Ubytování Burundi Chutes de la Kagera


Burundi, známý také jako Země tisíce pahorků, je malý vnitrozemský stát východní Afriky, který se nachází mezi Rwandou, Tanzanií a Demokratickou republikou Kongo. Tato země je bohatá na krásnou přírodu, a jedním z jejích skvostů jsou Chutes de la Kagera, což jsou ohromující vodopády, které se nacházejí v blízkosti města Gitega.

Chutes de la Kagera jsou jedny z nejvyšších vodopádů ve východní Africe. Dlouhé zhruba 15 metrů padají tyto vodopády z okolních hor do hlubokého údolí, vytvářejícího úchvatný vodní divadlo. Zdrojem vodopádů je řeka Kagera, která protéká přes Burundi až do Tanzanie. Kagera je také jedním z hlavních zdrojů jezera Tanganyika, které je druhým nejhlubším sladkovodním jezerem na světě.

Do oblasti Chutes de la Kagera se můžete dostat snadno z hlavního města Bujumbury, které je vzdálené přibližně 100 kilometrů. Cesta trvá zhruba 2 hodiny a nabídne vám krásný výhled na přírodu a venkovská sídla Burundi. Když dorazíte do Gitegy, nejbližšího města k vodopádům, budete překvapeni malebnou atmosférou a klidem, které vás obklopuje.

V okolí vodopádů najdete několik ubytovacích zařízení, které jsou ideální pro turisty, kteří se chtějí ponořit do krásy přírody. Vodopády Chutes de la Kagera jsou oblíbenou atrakcí pro místní i zahraniční turisty, a proto je zde široká nabídka ubytování různého druhu. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, rodinnými penziony nebo kempy, které jsou přímo v přírodě.

Některé hotely a penziony se nacházejí přímo u vodopádů, nabízejí nádherný výhled a umožňují turistům prozkoumat přírodní okolí i ve večerních hodinách. Místní majitelé ubytování jsou známí svou pohostinností a vstřícností, ačkoli mohou mít omezené služby ve srovnání se západními standardy. Přesto vás překvapí jejich laskavost a ochota pomoci s jakýmkoli dotazem.

Kromě prozkoumávání samotných vodopádů a přírodního okolí se v okolí Chutes de la Kagera nabízí také mnoho dalších aktivit. Můžete se vydat na pěší túru nebo jízdu na kole po okolních horách, navštívit blízké vesnice a poznat místní kulturu a tradice, nebo si zahrát golf na nedalekém golfovém hřišti.

Ubytování u Chutes de la Kagera je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a klid od každodenního shonu. Tato oblast je ještě relativně neobjevená turisty, což dodává vášnivým cestovatelům pocit objevování nových míst a zážitků. Pokud se rozhodnete navštívit Burundi a zůstat poblíž Chutes de la Kagera, nebudete zklamáni krásou této oblasti a pohostinností místních obyvatel.


Letenka Burundi Chutes de la Kagera


Burundi Chutes de la Kagera: Cesta za úchvatnou přírodní krásou

Burundi, malá země východní Afriky, je známá svými nádhernými scenériemi a přírodními divy. Mezi mnoha turistickými atrakcemi, které tuto zemi nabízí, se nachází jedinečný a ohromující přírodní úkaz - vodopády Chutes de la Kagera.

Chutes de la Kagera se nacházejí na řece Kagera, jednom z největších přítoků Viktoria Nyanzy. Řeka vzniká soutokem řek Ruvubu a Ruvyironza a proudí dále přes Burundi, Tanzanii a Rwandu, než se vlévá do jezera Viktoria Nyanza. Vodopády, které měří přibližně 20 metrů na výšku, se nacházejí v blízkosti města Rutovu v provincii Cibitoke.

Příjezd k Chutes de la Kagera je snadný a lze sem přijet z hlavního města Bujumbury po asfaltové silnici. Cesta trvá přibližně jednu hodinu a přírodní krása na této trase vám zabere dech. Cestou se pozvolna zvedáte k vyšším nadmořským výškám, což vám poskytuje úchvatný výhled na krajinu Burundi. Přitom si můžete všimnout rozmanitých zvířat a ptáků, které obývají tuto oblast.

Pokud se dostanete ke vstupu do společnosti Kagera Falls, která se nachází poblíž vodopádů, dostanete se do prostředí bohatého na flóru a faunu. Tajemný les vás vítá jakoby se otevíral do zcela nového světa. Průvodci vás provedou po značených stezkách, které vás ve výšce očí svedou přímo před tyto úžasné vodopády. Pocit, který zde zažijete, je neuvěřitelný. Proudící voda, která padá ze skály, vytváří ohromující zvuk, který na vás zapůsobí. Je to první chvíle, kdy si uvědomíte, jak moc příroda dokáže být ohromující a nádherná at the same time.

Okolní krajina je rovněž překrásná. V těsné blízkosti vodopádů najdete malebným jezerem omývanou rovinu, která je pokryta zelenými loukami a lesem. Mnoho lidí míří sem, aby si zde odpočinuli a obdivovali přírodu. Je zde také možné kempovat, pokud si právě zde přejete strávit několik nocí pod hvězdami.

Pokud chcete zažít opravdu jedinečnou přírodní scenérii, návštěva vodopádů Chutes de la Kagera je nutností. Zde se ponoříte do prostředí, které nádherně kombinuje sílu vody s bohatstvím flóry a fauny. Je to místo, které vás naplní pokorou a uvede vás do kontaktu s přírodou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky