Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Česko Kroměříž

Letenka Česko Kroměříž


Pokud hledáte pohodlný způsob, jak se dostat z Prahy do Kroměříže, letenka je pro vás tou správnou volbou. Letiště v Praze nabízí řadu letů do Kroměříže, což vám usnadní cestování a ušetří čas.

Letenky z Prahy do Kroměříže můžete zakoupit v mnoha cestovních kancelářích či přímo na webových stránkách dopravců. Ceny se liší v závislosti na termínu vaší cesty a na přepravní společnosti. Pokud máte možnost cestovat mimo hlavní sezónu, můžete si letenku pořídit za mnohem výhodnější cenu.

Letenky z Prahy do Kroměříže se prodávají na různé časy a dny v týdnu, takže si můžete vybrat ten, který vám nejvíce vyhovuje. Nejčastěji jsou ale lety do Kroměříže realizovány během pracovního týdne v ranních nebo večerních hodinách.

Výhodou letu z Prahy do Kroměříže je rychlost a pohodlí přepravy. Cesta letem zabere přibližně hodinu, což je mnohem rychlejší než cestování vlakem nebo autobusem. Navíc letenky jsou většinou v ceně s odletovým letištěm Praha Ruzyně a Kroměříž nebo letadlo Chropyně.

Na letišti v Praze je možné využít parkování pro auta nebo taxi služby. Také si můžete před odjezdem zavazadlo dát do úschovy nebo využít služeb restaurace a občerstvení. Po příletu do Kroměříže vám zase mohou pomoci taxi služby nebo autobusové linky, které vás dopraví do centra města.

Celkově lze říci, že cestování letadlem z Prahy do Kroměříže je rychlý a pohodlný způsob, jak se dostat na svůj cíl. Zvažte tuto možnost při plánování svého dalšího výletu a ušetřete čas a potíže s dopravou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Kroměříž


Nejčastější dotazy a odpovědi o Česku a Kroměříži mohou zahrnovat:

1. Jaká je poloha Česka a Kroměříže?
Česko se nachází ve střední Evropě, sousedí s Německem, Rakouskem, Slovenskem a Polskem. Kroměříž je historické město v kraji Zlínském na jihovýchodě České republiky.

2. Jak se dostat do Kroměříže?
Kroměříž je přístupná autem, vlakem nebo autobusem. Z Prahy lze dojet do Kroměříže za přibližně 2 hodiny.

3. Co je možné vidět v Kroměříži?
V Kroměříži je známý zámek a zahrady, které jsou zapsány na seznamu Světového dědictví UNESCO. Také můžete navštívit Arcibiskupský zámecký pivovar a historické centrum města.

4. Kde se dá ubytovat v Kroměříži?
V Kroměříži je řada hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení pro turisty. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kroměříže?
Kroměříž je krásná kdykoliv během roku, ale nejlepší čas pro návštěvu je obvykle jaro a léto, kdy jsou zahrady v květu.

6. Jak dlouho trvá prohlídka zámku v Kroměříži?
Prohlídka zámku v Kroměříži trvá obvykle asi hodinu až hodinu a půl. V zámku je možné vidět historické interiéry a umělecké sbírky.

7. Kde se dá najíst v Kroměříži?
V Kroměříži je mnoho restaurací a kaváren, které nabízejí tradiční českou kuchyni i mezinárodní speciality.

8. Jaké jsou populární akce nebo festivaly v Kroměříži?
V Kroměříži se koná mnoho kulturních a historických akcí, například Kroměřížský jarmark, který je každoročně v září. Také se zde koná mnoho hudebních festivalů a koncertů.

9. Jakým způsobem se dá prozkoumat okolí Kroměříže?
Okolí Kroměříže nabízí krásnou přírodu a venkovské oblasti. Lze si pronajmout kola a projet se po okolních cyklostezkách nebo navštívit blízké přírodní rezervace.

10. Kde se dá po návštěvě Kroměříže ubytovat v okolí?
V okolí Kroměříže je mnoho ubytovacích zařízení, penzionů a rodinných hotelů, ve kterých se dá přenocovat po návštěvě Kroměříže.


Ubytování Česko Kroměříž


Česko Kroměříž je krásné historické město v kraji Zlínském. Je známé svým barokním zámkem, který je zapsán na seznamu UNESCO. Mnoho turistů se sem sjíždí především v letním období a často se ptají na možnosti ubytování.

V Česko Kroměříži najdete různé varianty ubytování, které jsou přizpůsobeny všem nárokům a požadavkům návštěvníků. K dispozici jsou nejenom hotely, ale i penziony a rodinné domky.

Několik hotelů, které nabízí ubytování v blízkosti zámku, jsou například Hotel U Draka, Hotel Purkmistr a Hotel Artis. Tyto hotely jsou navrženy v moderním stylu a vybaveny moderními zařízeními. Ubytování je zde možné například v podobě apartmánů nebo pokojů s vlastním sociálním zařízením.

V okolí města také najdete spoustu penzionů, jako například Penzion U Kubesa, Penzion Kroměříž nebo Penzion a restauraci U Housera. Tyto penziony jsou také vybaveny moderními zařízeními a nabízí široké spektrum služeb včetně snídaní a parkování.

Pokud preferujete větší soukromí, můžete zvolit ubytování v rodinných domech nebo apartmánech. Tyto většinou nabízejí vlastní kuchyni a mohou být vhodné pro rodiny s dětmi nebo pro větší skupiny přátel.

Bez ohledu na vaše preference a požadavky najdete v Česko Kroměříži určitě ubytování, které bude splňovat vaše očekávání a nabídne vám příjemný pobyt. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo útulný penzion, budete mít ideální základnu pro objevování této krásné historické destinace.


Počasí Česko Kroměříž


Kroměříž, ležící na východě Česka, je historické město plné nádherných památek a malebných uliček. Jedním z aspektů, který ovlivňuje život v Kroměříži, je samozřejmě počasí. Nejlepším způsobem, jak pochopit a připravit se na různé podoby počasí v Kroměříži, je se seznámit s klimatickými podmínkami v tomto regionu.

Kroměříž se nachází ve středoevropském mírně teplém podnebném pásmu. To znamená, že město zažívá čtyři výrazné roční období, přičemž se teploty a podmínky počasí mohou značně lišit.

Podívejme se nejdříve na jaro a léto v Kroměříži. Jaro přináší postupné oteplování, kdy se průměrné teploty pohybují kolem 10-15 °C. Během tohoto období je počasí často proměnlivé s častými dešťovými přeháňkami. Květen a červenec jsou měsíce, kdy víceprocentní pravděpodobnost deště může ovlivnit venkovní plány. Místní zahrady a parky však kvůli dostatku srážek zůstávají zelené a plné květin.

Léto je obdobím s nejvyššími teplotami v roce. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30°C. Jsou zde však i období horkých dnů, kdy teploty mohou dosahovat až 35°C. Léto je ideální čas pro návštěvu místních vodních parků nebo si užít venkovní aktivity. Slunečné dny jsou časté a využity ke koupání, pikniku či procházkám v parku.

Podzim v Kroměříži přináší snížení teplot a změnu přírody. Teploty v září a říjnu se pohybují kolem 10-15°C, s postupujícím podzimem však začíná ochlazování. Toto období je často chladnější a vlhčí, s pravděpodobností deště často roste. Listopad je obdobím, kdy se drtivá většina listí ztrácí a stromy připravují na zimní klid.

Zima v Kroměříži přináší nízké teploty a často i sněhové pokrývky. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 0°C až -5°C, ale mohou se vyskytnout období s ještě nižšími teplotami, dokonce i pod -10°C. Sníh často pokrývá krajinu bílou pokrývkou a vytváří ideální podmínky pro zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding. Zimní měsíce jsou také obdobím pro oslavy vánočních trhů a zimních festivalů, které přitahují návštěvníky z celého regionu.

Kroměříž a jeho okolí mají tedy skutečně rozmanité počasí během celého roku. Od slunečných letních dnů, přes deštivé jar, chladné podzimy a zasněžené zimy - každý měsíc místní počasí nabízí něco jiného. Proto je důležité sledovat předpovědi počasí a přizpůsobit své aktivity tomu, co nás čeká. Ať už se chystáte na prohlídku historických památek, výlety do okolní přírody nebo na slavnosti a festivaly, Kroměříž je zcela jistě místem, které vám poskytne nezapomenutelný zážitek, ať už se právě nacházíte v období horkých letních dní nebo sněhového přikrývky.


Dovolená Česko Kroměříž


Kroměříž je malebné historické město na východě České republiky, které se nachází ve Zlínském kraji. Město je známé svými kulturními a historickými památkami a proto je oblíbenou destinací pro turisty z Česka i zahraničí.

Hlavní dominantou Kroměříže je Kroměřížský zámek, který byl postaven ve 13. století a je zapsán na seznamu UNESCO. Tento impozantní barokní zámek sloužil jako letní sídlo olomouckých biskupů a v současnosti je v jeho interiérech umístěna vyhlášená zámecká galerie. Zahrady přiléhající ke zámku jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v České republice a jejich procházka je tedy nezbytnou součástí návštěvy Kroměříže.

Další atrakcí města je Kroměřížská archieparchie, která je jednou ze tří nejstarších diecézí v Česku. Katedrála svatého Mořice je impozantní stavbou, která stojí na místě původního románského kostela. V blízkosti katedrály se nachází také arcibiskupský palác, který je jednou z nejhonosnějších renesančních staveb ve střední Evropě.

Kromě řady historických památek si návštěvníci města mohou užít také procházku malebnými ulicemi starého města, které jsou plné historických a typicky českých domků. Kromě toho zde také najdete mnoho útulných restaurací, kaváren a vináren, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni.

Pokud toužíte po přírodních krásách, Kroměříž je také výchozím bodem pro výlety do okolní přírody. Nedaleko města se nachází také známá Baťova kanál, která je oblíbená mezi cyklisty a nabízí krásné výhledy a možnost aktivního odpočinku.

Kroměříž je malým skrytým pokladem, který má co nabídnout každému návštěvníkovi. Jeho bohatá historie, malebná architektura a přátelská atmosféra jej činí ideálním místem pro dovolenou v České republice.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky