Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)

Letenka Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Novalja - Pozoruhodné místo na chorvatském ostrově Pag

Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě, a není divu. Tato země je známá svými krásnými plážemi, malebnými vesničkami a bohatou historií. Jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je Novalja, která se nachází na ostrově Pag.

Novalja je malebné přímořské město, které se nachází na západním pobřeží ostrova Pag, v blízkosti Jaderského moře. Díky své polohy a přírodní kráse se stalo Novalja velmi oblíbeným turistickým cílem, který mnoho lidí navštěvuje z celého světa.

Jednou z hlavních atrakcí, která láká turisty do Novalje, je její nádherná pláž. Pláž Zrće se nachází nedaleko centra města a je známá svým křišťálově čistým mořem a bílým pískem. Je to oblíbené místo pro milovníky nočního života, protože se zde nachází několik klubů a barů. Každý rok se zde také konají různé hudební festivaly, které přitahují tisíce mladých lidí.

Novalja je rovněž městem bohatým na historické památky. Nejznámější z nich je starověká římská cesta z 1. století n. l., která je jedním z nejlepších zachovaných antických silničních systémů. Další zajímavou památkou je kostel svaté Kateřiny, který je pozoruhodným příkladem románské architektury.

Pokud se rozhodnete navštívit Novalju, nezapomeňte ochutnat místní speciality. Chorvatská kuchyně je velmi chutná a Novalja není výjimkou. Můžete si vychutnat čerstvé mořské plody, jako je chobotnice, krevety a další, které jsou připravovány v tradiční chorvatské středomořské kuchyni.

Samozřejmě, aby byl váš výlet do Novalje skutečně úspěšný, musíte si zajistit letenku. Letenky do Chorvatska jsou běžně dostupné a můžete si vybrat z různých leteckých společností. Kromě letenek si také můžete zarezervovat ubytování v jednom z místních hotelů nebo pronajmout apartmán.

Pokud hledáte ideální letovisko, které nabízí krásné pláže, bohatou historii a přátelské obyvatele, Novalja je pro vás to pravé místo. Přijďte si užít krásnou dovolenou v Chorvatsku a objevte kouzlo tohoto malebného města na ostrově Pag. Vaše vzpomínky z Novalje vás budou provázet ještě dlouho po návratu domů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Dotazy a odpovědi týkající se Chorvatska (Novalja, ostrov Pag) mohou zahrnovat:

1. Jak se dostanu do Novalje?
Odpověď: Nejbližší letiště je Zadar, odkud se můžete dostat do Novalje autobusem nebo taxíkem. Také je možné cestovat trajektem z města Prizna na pevninské části až na ostrov Pag.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Novalji?
Odpověď: Novalja je známá svojí nádhernou pláží Zrće, která je oblíbená mezi mladými lidmi pro své písečné pláže a noční kluby. Další populární pláže jsou Caska, Straško a Trinćel.

3. Co dělat v Novalji?
Odpověď: Kromě koupání a slunění na plážích můžete v Novalji navštívit historické památky, jako je kostel sv. Kateřiny a akvadukt, který se tyčí nad městem. Také si můžete vychutnat místní kuchyni v jedné z mnoha restaurací a ochutnat známý sýr Pag.

4. Kde lze ubytovat v Novalji?
Odpověď: V Novalji je k dispozici mnoho možností pro ubytování, včetně hotelů, apartmánů a kempů. Nejbližší kempy se nacházejí na pláži Straško a Plaža Caska, zatímco hotely se nacházejí v centru města.

5. Jak se nejlépe pohybovat po Novalji?
Odpověď: Město Novalja je relativně malé a mnoho základních atrakcí je snadno dostupných pěšky. Můžete také využít místní autobusovou dopravu, která je dobře organizovaná a zajišťuje spojení do dalších částí ostrova Pag.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Novalje?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Novalje je v letních měsících, kdy je počasí teplé a slunečné a pláže jsou plné života. V této době také probíhají různé festivaly a akce.

7. Jaké další aktivity lze v Novalji dělat?
Odpověď: V Novalji můžete vyzkoušet různé vodní sporty, jako je windsurfing a potápění. Město také nabízí různé výlety, například na okolní ostrovy nebo do národních parků.

8. Jaká jsou místní jídla a speciality v Novalji?
Odpověď: Novalja je známa pro svůj sýr Pag, který je vyroben z mléka ovcí žijících na ostrově. Další místní specialitou je jehněčí, které je pečené nebo vařené s různými bylinkami. Také si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a ryby.


Počasí Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvatsko Novalja - Ostrov Pag

Chorvatsko Novalja je oblíbený turistický cíl, který se nachází na východní straně ostrova Pag. Tento ostrov je nejen turistickým místem, ale také centrem tradičního chorvatského sýra a pletených koberců.

Počasí v Chorvatsku Novalja

Novalja má středomořské podnebí s velmi příjemnými teplotami v létě a mírně chladnými v zimě. Léta jsou velmi horká a suchá, průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 28°C a teplota vody se pohybuje od 22°C do 27°C. V zimě může být chladno, ale stále dostatečně teplé na to, aby se turisté mohli věnovat různým outdoorovým aktivitám.

Turismus v Chorvatsku Novalja

Novalja je oblíbenou destinací zvláště mezi mladými lidmi, kteří sem jezdí za krásnými plážemi a intenzivním nočním životem. Novalja nabízí mnoho aktivit, jako jsou vodní sporty, noční kluby a místní gastronomické speciality. Hlavní turistickou atrakcí je nejspíše pláž Zrce, která je jednou z nejznámějších a nejvíce navštěvovaných pláží v Chorvatsku. Zrce je oblíbenou destinací pro party a slavnosti, které se konají po celé léto.

Pokud se chystáte do Novalje, nezapomeňte si s sebou vzít pokrývku hlavy, opalovací krém a dostatečné množství vody. Chcete-li se vyhnout davům turistů, zvažte návštěvu mimo sezónu, když je mnohem klidnější a cenově výhodnější.

Závěr

Pokud hledáte dovolenou s krásným počasím a adrenalinovými aktivitami, je Novalja tou správnou volbou. Když se rozhodnete pro návštěvu této krásné části Chorvatska, nezapomeňte si s sebou vzít opalovací krém, koupací oblečení a energii pro večerní aktivity.


Ubytování Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Novalja je malebné přístavní město na chorvatském ostrově Pag, které je známé svou krásnou přírodou, čistými plážemi a živou noční scénou. Je ideálním místem pro dovolenou pro všechny věkové skupiny, od rodin s dětmi po skupiny mladých lidí hledajících zábavu.

Jednou z nejdůležitějších věcí při plánování cesty do Novalje je ubytování. Město nabízí mnoho možností ubytování pro turisty, od luxusních hotelů a apartmánů po soukromé vily a kempy.

Pro ty, kteří hledají pohodlí a kvalitu, jsou tu luxusní hotely, které nabízejí širokou škálu služeb a vybavení. Tyto hotely se obvykle nacházejí blízko pláže a mají výhled na moře. Mnoho z nich také nabízí wellness centra, bazény a restaurace, kde můžete ochutnat tradiční chorvatskou kuchyni.

Pokud preferujete větší soukromí a nezávislost, můžete si pronajmout apartmán. Novalja má mnoho apartmánů, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Apartmány jsou plně vybavené a často mají vlastní kuchyňský kout, takže si můžete připravit vlastní jídlo. Mnoho z nich také nabízí balkony nebo terasy s výhledem na moře.

Pokud hledáte skromnější možnosti ubytování, můžete se rozhodnout pro ubytování v soukromé vile. Tyto vily jsou zpravidla menší, ale nabízejí pohodlí a soukromí. Často mají vlastní zahradu nebo bazén a jsou ideálním místem pro ty, kteří chtějí být ve větší míře izolováni.

Novalja také nabízí možnosti pro kempování. Město má několik kempů, které jsou vybavené moderními sociálními zařízeními a nabízejí různé druhy ubytování, od stanů a karavanů po bungalovy. Kempování je skvělou možností pro ty, kteří chtějí prozkoumat přírodu a zažít dovolenou na pláži.

Nezávisle na tom, jaký druh ubytování si vyberete, město Novalja je skvělým výchozím bodem pro objevování krás ostrova Pag. Můžete se vydat na výlety do okolních vesnic, navštívit známé pláže jako Zrće nebo se vydat na prohlídku místních historických památek.

Výběr ubytování v Novalji v Chorvatsku vám umožní zažít autentickou atmosféru a krásu tohoto malebného města. Bez ohledu na to, jaký druh ubytování si vyberete, budete mít zaručeně nezapomenutelnou dovolenou plnou slunce, moře a zábavy.


Dovolená Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Léto je v plném proudu a s ním přichází také období dovolených a relaxace. Mnozí z nás se rozhodnou vydat na dovolenou do teplých a slunečných krajů, a jedním z oblíbených míst je i chorvatské město Novalja na ostrově Pag.

Novalja je překrásné přímořské letovisko, které se nachází na severozápadě ostrova Pag. Je známé svými krásnými plážemi, azurovým mořem a nepřeberným množstvím zábavy. Je to ideální místo pro milovníky slunce, moře a nočního života.

Pláže v Novalje jsou skutečně nádherné. Azurové moře v kombinaci s bílým pískem a skalami vytvářejí pohádkovou atmosféru. Nejznámějšími plážemi v městě jsou Zrće a Straško. Pláž Zrće je známá jako "chorvatský Ibiza". Je zde množství klubů, které přitahují nejznámější světové DJe a pořádají neuvěřitelné party. Pokud máte rádi hudbu a noční život, pláž Zrće je pro vás tím pravým místem. Naopak pláž Straško je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Nachází se zde mělké moře se zlatým pískem, dětské hřiště a plno možností sportovního vyžití.

Kromě pláží si v Novalji můžete užít i procházku po malebném historickém centru města. Zde najdete úzké uličky s tradičními kamennými domy a útulnými tavernami, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni. V centru města se nachází i kostel Sv. Katarina z 15. století, který stojí za návštěvu.

Pokud se rozhodnete navštívit Novalju, nezapomeňte si užít také okolní přírodu. Ostrov Pag je známý svými solnými lázněmi, kde můžete obdivovat krásu solných polí a solných jezer. Další oblíbenou turistickou atrakcí je i skalní formace nazývaná "Měsíční krajina". Připomíná povrch měsíce a vytváří fascinující scenérii.

Novalja je skutečně jedinečným místem pro letní dovolenou. Pokud máte rádi slunce, moře, noční život a krásy přírody, nenajdete lepší destinaci než je Novalja na ostrově Pag. Navíc je snadno dostupná, protože se nachází na silničním koridoru, který spojuje evropské hlavní města.

Ať už se rozhodnete pro relaxaci na pláži, objevování města či prozkoumávání okolní přírody, Novalja vám nabízí vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou letní dovolenou. Zbývá jen vybrat si nějakou z pláží, rozložit ručník a začít si užívat slunce a klidné moře.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky