Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Novigrad

Letenka Chorvatsko Novigrad


Letenka do Chorvatska - Zážitky v malebném městečku Novigrad

Pokud hledáte ideální letovisko pro svou dovolenou v Chorvatsku, pak byste určitě měli zvážit návštěvu malebného městečka Novigrad. Nacházející se na pobřeží Jaderského moře, toto kouzelné místo vám nabídne nezapomenutelný zážitek.

Zajímavou možností, jak se dostat do Novigradu, je využít leteckou dopravu. Letenky do Chorvatska jsou často cenově dostupné a nabízejí pohodlný způsob cestování. Přistání je na letišti v Pule, které je od Novigradu vzdálené pouze přibližně 70 kilometrů.

Novigrad se pyšní bohatou historií, kterou můžete objevovat procházkou po jeho uličkách. Historické centrum města je opevněné a nabízí úžasnou atmosféru s úzkými uličkami plnými kamenných domů a malebných náměstí. Je to jako cesta do minulosti, kterou naleznete za každým rohem.

Jedním z hlavních bodů zájmu v Novigradu je Katedrála sv. Pelagie, která se nachází na místě, kde bývala římská vila. Tato katedrála je cenným kulturním dědictvím a její návštěva vám umožní nejen obdivovat její architekturu, ale také si prohlédnout unikátní umělecká díla, která jsou zde umístěna.

Příznivci gastronomie si také přijdou na své, protože Novigrad je známý svou vynikající kuchyní. Zdejší restaurace nabízejí širokou škálu čerstvých mořských plodů a dalších specialit. Nezapomeňte ochutnat tradiční istarskou kuchyni, která je pro tuto oblast typická.

Milovníci pláží si mohou užít sluneční paprsky na jedné z mnoha pláží v okolí Novigradu. Pláže jsou čisté a modré moře je neodolatelné k osvěžení. Pro ty, kteří preferují sportovní aktivity, jsou zde také nabízeny vodní sporty, jako je například potápění nebo jízda na surfu.

Pokud vás zajímá kultura, středověká služka festivalu v Novigradu by vás mohla zaujmout. Tato událost se koná v červenci každý rok a nabízí příležitost poznat historii města prostřednictvím historických průvodů, koncertů a dalších kulturních akcí.

Pokud jste do sebe vložili chuť na zážitek v malém chorvatském městečku, není nic jednoduššího, než si zakoupit letenku do Chorvatska a vychutnat si pohodu Novigradu. Tato malebná destinace vám nabídne jedinečnou kombinaci historie, kulturních zážitků a krásných pláží. Vaše dovolená zde bude zcela jistě nezapomenutelná.


Dovolená Chorvatsko Novigrad


Dovolená je pro mnoho lidí každoročním rituálem, na který se těší celý rok. Pokud patříte mezi milovníky turistiky a zároveň máte rádi pobyt u moře, pak je pro vás Chorvatsko tou nejlepší volbou. Mezi nejoblíbenější turistická místa patří také městečko Novigrad, ležící východně od města Pula.

Novigrad je typickým růžovým městečkem, kde se historické středověké zdi míchají s modernějšími budovami. Už při příjezdu vás okouzlí neuvěřitelnou atmosférou, která zde panuje. Na každém kroku objevíte mnoho malých uliček s katedrálou svatého Pelagia a jeho klenutou bránou. Pokud hledáte místo pro odpočinek a relaxaci, pak mohu rozhodně doporučit Novigrad.

Pokud jste milovníkem vodních sportů, pak zde najdete mnoho příležitostí k využití. Přímo u města se nachází pláž, na které si můžete půjčit paddleboard, kajak či katamarán. Všude jsou pláže, které jsou ideální na slunění či plavání. Na území města se nachází mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality a ochutnat kvalitní vína.

Pokud se chcete podívat i do okolí, určitě stojí za to navštívit město Pula, které je známé především díky svému amfiteátru, kde se pořádají historické divadelní představení. Můžete se vydat také do města Umag, které je proslulé svými tenisovými turnaji a to především ATP Croatia Open.

Chorvatsko a především Novigrad je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, ale také pro páry či jednotlivce, kteří si potrpí na kvalitu a pohodu. Zájemcům o historii a kulturu doporučuji návštěvu kopce Motovun, kde se nachází zřícenina hradu a kde se každoročně konají různé festivaly, jako např. festival filmů a divadelních představení.

V Novalji se nacházejí také kyvadlové busové spoje do dalších měst a turistických center, takže výlety si můžete plánovat podle svých potřeb a zájmů. Chorvatsko se stává stále více oblíbeným místem jak pro evropské turisty, tak i pro lidi z celého světa. Proto pokud se chystáte na svou další dovolenou, rozhodně zvážete návštěvu tohoto krásného koutu světa.


Ubytování Chorvatsko Novigrad


Novigrad je malebné město ležící na západním pobřeží Istrie v Chorvatsku. Je to populární turistická destinace s bohatou historií a překrásným přírodním prostředím. Kromě svého kulturního dědictví a historických památek je Novigrad také vyhledávaným letoviskem díky svým plážím a kvalitnímu ubytování.

Novigrad nabízí širokou škálu možností ubytování pro turisty, od luxusních hotelů a apartmánů až po levnější penziony a kempy. Každý si zde najde to, co vyhovuje jeho preferencím a potřebám.

Luxusní hotely v Novigradu jsou vybavené veškerým komfortem, který si lze přát. K dispozici jsou elegantně zařízené pokoje s výhledem na moře, bazény, wellness centra, fitness centra, restaurace s vyhlášenou kuchyní a mnoho dalšího. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kdo chtějí strávit dovolenou v nadstandardním prostředí a nebrat ohled na peníze.

Ne každý však hledá luxus a to je důvod, proč je v Novigradu k dispozici mnoho cenově dostupnějšího ubytování. Apartmány jsou velmi populární volbou mezi turisty, protože nabízí více prostoru a samostatnost. Tato forma ubytování je také ideální pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit dovolenou pohromadě.

Kdo preference na apartmány nemá, má na výběr také z mnoha penzionů a soukromých pokojů. Tyto ubytovací zařízení jsou často rodinného charakteru a majitelé se o hosty starají s osobní péčí. Penziony a soukromé pokoje jsou často levnější alternativou k hotelům a apartmánům, aniž by však byla obětována kvalita.

Pokud jste příznivcem přírody a kempování, určitě oceníte kempy v Novigradu. Kempy nabízejí samostatné plochy pro stany nebo karavany a jsou vybavené vším potřebným pro příjemnou dovolenou. Kempy mají často přístup k pláži a dalším rekreačním zařízením jako jsou bazény, tenisové kurty, dětská hřiště a restaurace.

Novigrad je také ideálním místem pro ty, kteří se chtějí nejenom opalovat na pláži, ale také objevovat starobylé památky a historické centrum města. Malebné uličky lemované historickými budovami nabízí jedinečnou atmosféru a lákají k procházkám. Tam si turisté mohou užít tradiční chorvatskou kuchyni v jedné z mnoha restaurací a ochutnat místní speciality jako je čerstvý mořský plod.

Věřím, že pokud se rozhodnete navštívit Novigrad, najdete zde ubytování odpovídající vašim představám a potřebám. Bez ohledu na to, zda dáte přednost luxusnímu hotelu nebo příjemnému penzionu, Novigrad vám nabídne příjemný pobyt a zážitky, které si na dlouho zapamatujete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Novigrad


1. Jak se dostanu do Novigradu z letiště?
- Z letiště v Pule nebo Terstu je možné se dostat do Novigradu autobusem, taxíkem nebo pronájmem auta. Cesta trvá přibližně 1-2 hodiny.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Novigradu?
- V Novigradu najdete několik krásných pláží, jako například pláž Karpinjan, pláž Sirena nebo pláž Pineta. Všechny pláže jsou dobře udržované a nabízejí čisté moře.

3. Kde mohu v Novigradu najít ubytování?
- Novigrad nabízí mnoho možností ubytování, jako jsou hotely, apartmány, penziony a kempy. Nejbližší ubytování můžete hledat na internetových rezervačních portálech nebo se obrátit na místní turistické informační centrum.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Novigradu?
- V Novigradu najdete mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční chorvatskou kuchyni, mořské plody a další speciality. Některé z nejlépe hodnocených restaurací jsou Restoran Rino, Restoran Gatto Nero a Restoran Cok.

5. Jaké jsou turistické atrakce v Novigradu?
- Novigrad je historické město plné památek a zajímavostí. Mezi hlavní turistické atrakce patří Katedrála svatého Pelagia, Městské hradby, Muzeum Lapidarium a staré město s úzkými uličkami a malebnými domy.

6. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Novigradu?
- Nejlepší doba na návštěvu Novigradu je od května do září, kdy je teplota příjemná a moře ideální pro koupání. V těchto měsících také dochází k mnoha kulturním a sportovním akcím.

7. Kde můžu v Novigradu vyměnit peníze?
- V Novigradu najdete několik bank a směnáren, kde můžete vyměnit peníze. Doporučuje se využít oficiální směnárny nebo banky, aby se předešlo možným podvodům.

8. Jaké jsou možnosti dopravy v Novigradu?
- V Novigradu je dopravní obslužnost zajišťována místními autobusy, taxíky a pronájmem auta. Město je také dobře propojeno se sousedními městy a ostrovy pomocí trajektů a lodních linek.

9. Kde se nachází nejbližší lékařské zařízení v Novigradu?
- V Novigradu je několik lékařských ordinací a lékáren, kde můžete vyhledat lékařskou pomoc. Je také dobré mít s sebou platnou evropskou zdravotní kartu.

10. Jak dlouho se doporučuje zůstat v Novigradu?
- Doporučuje se zůstat v Novigradu minimálně 2-3 dny, aby bylo možné prozkoumat základní atrakce a vychutnat si klidné středomořské prostředí.


Počasí Chorvatsko Novigrad


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, azurovým mořem a slunečným počasím. Městečko Novigrad, nacházející se na západním pobřeží Chorvatska, je oblíbenou destinací pro milovníky koupání, vodních sportů a slunění.

Počasí v Novigradu je typické pro středozemní klima. Letní měsíce (červenec a srpen) jsou nejteplejší a nejvlhčí, s průměrnou denní teplotou kolem 30°C. Noční teploty se pohybují kolem 20°C. V závěru léta se mohou vyskytnout krátkodobé bouřky a déšť.

Jaro (duben a květen) a podzim (říjen a listopad) jsou mírné, s průměrnou teplotou kolem 20°C. Noční teploty mohou klesnout na 10°C. V této době se může vyskytnout i déšť, ale většinou jde o krátkodobé přeháňky.

Zima v Novigradu bývá mírná. Teploty se pohybují kolem 10°C. V noci mohou klesnout na 5°C. V zimním období se může objevit silný vítr a deštivé počasí.

Nejlepší doba na návštěvu Novigradu je od května do září, kdy jsou teploty ideální pro koupání a slunění. Během letních měsíců si mohou návštěvníci užívat dlouhé slunečné dny a užít si krásné vody Jaderského moře. V jarních a podzimních měsících mohou turisté vychutnat klidnější atmosféru a méně lidnaté pláže.

Celkově lze říci, že počasí v Novigradu je příjemné po většinu roku a nabízí návštěvníkům ideální podmínky pro dovolenou u moře. Pokud máte rádi sluníčko, koupání a krásné pláže, pak je Novigrad ideální destinací pro vás!


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky