Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Plitvická jezera

Počasí Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je známé svým nádherným pobřežím a turistickými atrakcemi, ale má také jedno z nejúžasnějších přírodních divů - Plitvická jezera. Tato národní přírodní rezervace se nachází v centrální části země a je známá svými krásnými jezery a vodopády.

Začátkem roku je počasí v Chorvatsku Plitvických jezerch zima. Teploty se pohybují kolem 0 °C a můžete se setkat s mrazem a sněhem. V oblasti je tehdy hůře přístupné, protože cesty mohou být kluzké a zamrzlé. Výhodou je, že v tuto dobu roku je oblast méně navštěvovaná turisty, takže pokud vás neobtěžuje chlad, můžete si užít klid a ticho.

Přechod od zimy k jarní sezóně je obzvláště magickým okamžikem v Plitvických jezerech. Když se teploty začnou zvyšovat na příjemných 10-15 °C, led se začne tát a na povrchu jezer se objevují první květiny. Jarní období je ideální pro turisty, kteří chtějí vidět jezera v plné kráse, ale zároveň chtějí uniknout masové turistické sezóně. Návštěvníci tu mohou vidět úžasné modrotěšité jezera, která se lesknou na slunci a vytvářejí fascinující hru barev.

V létě je počasí Plitvických jezer slunné a teplé. Teploty se pohybují kolem 25-30 °C, což je ideální počasí pro procházky kolem jezer a koupání v nich. V létě je oblast velmi oblíbená u turistů, a proto je možné očekávat větší množství lidí. Je však stále možné najít klidná místa, zejména na méně známých cestách.

Podzimní sezóna v Plitvických jezerech je zase jedinečná svými ohromujícími hrami barev, které se objevují na stromech a rostlinách. Listí nabývá odstínů červené, oranžové a žluté barvy, což vytváří nezapomenutelné scenérie. Teploty se pohybují kolem 10-15 °C, ačkoli vzduch může být vlhký a deštivý. Nicméně, i přes nepříjemné počasí se jedná o oblíbené období pro návštěvu, protože rezervace je krásná za jakéhokoli počasí.

Celkově Plitvická jezera nabízejí krásnou scenérii a atraktivní počasí po celý rok. Každá sezóna má své výhody a nevýhody, takže záleží na vašich preferencích, kdy se rozhodnete je navštívit. Ať už si vyberete léto, podzim, jaro nebo dokonce zimu, zaručeně se budete vyhýbat zklamání a budete se moci těšit na jedinečnou přírodní krásu Plitvických jezer.


Dovolená Chorvatsko Plitvická jezera


Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Chorvatsku, určitě byste neměli vynechat návštěvu národního parku Plitvická jezera. Tento krásný kout Chorvatska, který se rozprostírá na ploše více než 300 km², je oblíbeným cílem turistů ze všech koutů světa.

Plitvická jezera jsou nejstarším národním parkem v Jižní Evropě, založeným už v roce 1949. Jsou proslulá svými smaragdovými jezery, která se rozprostírají od vrcholů hor až k údolím s průzračnou vodou, a krásnými vodopády, které je doprovázejí.

Jezera mají 16 kaskád s 92 kaskádami a točitými proudy vody, které spolu tvoří jeden z nejkrásnějších přírodních prostředí na světě. Během procházky parkem uvidíte i nádherné scenérie, jako jsou lesy, travnaté plochy a skalnaté vrchy. Je to naprosto nádherná a klidná krajina, která vyvolává pocit oázového klidu a pokojného přírodního prostředí.

Park Plitvická jezera nabízí širokou škálu aktivit, jako jsou cyklistické trasy, stezky pro pěší turisty, plavání a rybaření. Jednou z nejpopulárnějších aktivit v parku je samozřejmě turistika, díky které si můžete plně vychutnat krásu přírody a užít si plno adrenalinových zážitků. V parku je možné také navštívit muzeum, v němž najdete mnoho informací o historii oblasti a jak je chráněna.

Chorvatsko Plitvická jezera jsou rovněž ideálním místem pro rodinnou dovolenou. V parku jsou k dispozici dětské hřiště, hřiště na plážový volejbal, škola turistiky a mnoho dalších atrakcí pro děti, takže si zde určitě nebudou nudit. Pro ty, kteří chtějí strávit noc ve městě, jsou k dispozici mnoho možností ubytování různé kategorie.

Svou návštěvu chorvatských Plitvických jezer můžete spojit s návštěvou nedalekých měst, jako jsou například Zadar nebo Plitvice Selo. Ideální doba na návštěvu parku je od května do října, kdy je počasí teplejší a slunečnější. Pokud se rozhodnete navštívit park v letních měsících, nezapomeňte si vzít opalovací krém a dostatečně mnoho tekutin, abyste se udrželi hydratovaní.

Je třeba mít na paměti, že je nutné platit vstupné do parku, ale cena je velmi přijatelná a zahrnuje nejen vstup do parku, ale také využití turistických stezek, lanovky a lodě.

Celkově lze říci, že návštěva Plitvických jezer v Chorvatsku je naprosto nezapomenutelný zážitek, který by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody. Tak neváhejte a naplánujte si svou dovolenou v tomto kouzelném koutě Chorvatska!


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Plitvická jezera


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Chorvatska Plitvická jezera:

1) Jak se dostat na Plitvická jezera?
- Nejsnáze se sem dostanete autem nebo autobusem z blízkých měst jako Zadar, Split nebo Zagreb.

2) Jaký je vstupní poplatek na Plitvická jezera?
- Cena vstupenky závisí na ročním období a času stráveném na jezerech. Podrobné informace o cenách a otevírací době najdete na oficiálních webových stránkách Plitvických jezer.

3) Jak dlouho trvá prohlídka Plitvických jezer?
- Celková délka prohlídky se liší v závislosti na trasě, kterou si vyberete. Nejkratší prohlídka trvá přibližně 2-3 hodiny, zatímco prohlídka delších tras může trvat až několik hodin.

4) Jsou Plitvická jezera otevřena celoročně?
- Ano, Plitvická jezera jsou otevřena celoročně, ačkoli otevírací doba se může lišit v závislosti na ročním období.

5) Lze Plitvická jezera navštívit v zimě?
- Ano, jezera jsou v zimě přístupná návštěvníkům. V zimě však může být náročnější procházka, protože cesty mohou být kluzké a sněhem pokryté.

6) Je nutné zakoupit vstupenku předem?
- Je doporučeno zakoupit vstupenku předem online, zejména v letních měsících, kdy jezera přitahují velký počet návštěvníků. Tímto způsobem si můžete zajistit své místo a vyhnout se frontám.

7) Kde se dá na Plitvických jezerech najíst?
- Na území Plitvických jezer jsou k dispozici restaurace a kavárny, kde si můžete odpočinout, občerstvit se a pokračovat v prohlídce.

8) Je možné koupat se v Plitvických jezerech?
- Vstup do vody není povolen, protože jezera jsou chráněnou přírodní rezervací. Nicméně, je zde možnost projížďky na lodičkách po jezerech.

9) Jak se vydat na výlet po jezerech Plitvického národního parku?
- K prohlídce jezer můžete využít sít vlakových a autobusových tras, které vás dovezenou do výchozích bodů tras. Dále můžete pokračovat pěšky, po speciálně značených chodnících a lávkách, které vedou přímo po jezerech.

10) Lze navštívit Plitvická jezera s dětmi nebo kočárkem?
- Ano, jezera jsou vhodná i pro rodiny s dětmi. Některé trasy jsou vhodné i pro kočárky. Při plánování návštěvy je však doporučeno zvážit, zda je fyzická zdatnost dětí dostatečná pro dlouhé pěší výlety.


Letenka Chorvatsko Plitvická jezera


Plitvická jezera - kouzlo přírodního ráje v Chorvatsku

Pokud hledáte ideální kombinaci ohromující přírody a romantických scenérií, pak je Plitvická jezera ve Chorvatsku tou správnou volbou. Tento přírodní park se nachází v horské oblasti Středního Chorvatska a je známý svými křišťálově čistými jezery, vodopády a hustými lesy. V roce 1979 byl park zařazen na seznam Světového dědictví UNESCO, a od té doby se stal jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Evropě.

Plitvická jezera se pyšní 16 jezery, které jsou propojeny krásnými vodopády a živými potoky. Modrozelená a tyrkysová barva vody je natolik jasná a průzračná, že můžete vidět až do jejich dna. Téměř každé jezero má své specifické jméno, jako je například Prošćansko jezero, Kozjak nebo Veliko jezero. Každé jezero je jedinečné svojí velikostí a formou, a při procházce kolem nich se ocitnete uprostřed neuvěřitelně krásného přírodního divadla.

Plitvická jezera nejsou známá jenom svou vodou, ale také mimořádnou flórou a faunou. Park je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat, včetně medvěda hnědého, rysa ostrovida a mnoha dalších. Chcete-li se seznámit s bohatstvím místní biodiverzity, můžete se vydat na jednu z mnoha pěších tras v parku a pozorovat tiše žijící tvory a rozmanité druhy rostlin.

Pro nejlepší zážitek z Plitvických jezer je nejlepší navštívit park v letních měsících, když jsou teploty příjemné a chráněné jezera se třpytí na sluníčku. Oblasti kolem jezer jsou dobře upravené, ale přesto se snažte zachovat přírodu v její neporušeném stavu a dodržovat pravidla parku.

Chorvatsko se může pyšnit bohatou historií, a pokud máte čas navštívit i jiná místa, máte v okolí Plitvických jezer mnoho možností. Hora Hroar je vzdálena jen několik kilometrů od parku a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu, a města jako je Zadar nebo Split jsou ideálními destinacemi na prodloužený víkend nebo delší dovolenou.

Přírodní krása Plitvických jezer je nezapomenutelným zážitkem, který stojí za každou investovanou korunu. Majestátní vodopády, průzračná jezera a krásná příroda vás okouzlí a přenese do jiného světa. Pokud se rozhodnete navštívit Chorvatsko, nezapomeňte zahrnout Plitvická jezera do svého itineráře. Budete příjemně překvapeni jejich krásou a pozorností k přírodě, kterou si park udržuje.


Ubytování Chorvatsko Plitvická jezera


Chorvatsko je známým cílem pro dovolenou a jedním z nejkrásnějších míst, které turisti mohou navštívit, je NP Plitvická jezera. Tento park je známý svými krásnými vodopády, turistickými stezkami a průzračnými jezery. Pokud plánujete návštěvu tohoto parku, budete potřebovat vhodné ubytování. Zde je pár tipů na ubytování v NP Plitvická jezera.

1. Hotel Plitvice - Tento hotel se nachází v krásném prostředí přímo v srdci NP Plitvická jezera. Hotel nabízí luxusní pokoje s výhledem na jezera a soukromé balkony. Kromě pokoje můžete využít i další služby hotelu jako například spa nebo restauraci.

2. Villa Lika - Pokud hledáte ubytování, které je více soukromé, můžete zvolit pobyt v této vile. Villa Lika se nachází v blízkosti parku, ale je mimo rušné centrum. Vila nabízí spoustu soukromí a pohodlí, včetně Wi-Fi, TV a DVD.

3. Camping Korana - Pokud rádi trávíte dovolenou v přírodě, potom je pro vás camping Korana tou nejlepší volbou. Nachází se v blízkosti NP Plitvická jezera a nabízí velké množství různých stánků, včetně stinných míst, místa k grilování a celkově pěkné a čisté kempovací místo.

4. Guest House Rubcic - Toto ubytování se nachází v malém městečku Rakovica, které je vzdálené jen několik km od parku NP Plitvická jezera. Guest House Rubcic nabízí netradiční ubytování - pokojové jednotky se nachází v drevených kabinách s vnitřním vybavením. Hosté mohou využívat i společenskou místnost, zahrádku a grilování.

Užijte si nádhernou dovolenou v NP Plitvická jezera a správně zvolte vaše ubytování, které bude doplňovat vaše zážitky z tohoto krásného místa.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky