Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Pula

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Pula


1. Jak se dostat z letiště do centra Pulje?
Odpověď: Nejlepší možností je využít městskou autobusovou dopravu nebo využít taxi služby.

2. Jaké jsou nejoblíbenější pláže v okolí Pulje?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější pláže patří Bijeca, Verudela, Kamenjak a Saccorgiana.

3. Kde se nachází největší trh v Pulji?
Odpověď: Největší trh v Pulji se nachází na adrese Giardini b.b.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v okolí Pulje?
Odpověď: V okolí Pulje je k dispozici široká nabídka ubytování včetně hotelů, apartmánů a kempů.

5. Co je nejlepšího k vidění v centru Pulje?
Odpověď: V centru Pulje stojí za návštěvu například římský amfiteátr, kostel sv. Eufemie, zámek Histria a mnoho dalších památek.

6. Je nutné platit vstupné do památek v Pulji?
Odpověď: Ano, do většiny památek v Pulji musíte zaplatit vstupné.

7. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Pulje?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Pulje je od května do září, kdy jsou teploty nejteplejší a turistická sezóna je v plném proudu.

8. Kde lze najít nejlepší restaurace v Pulji?
Odpověď: V centru Pulje se nachází velké množství restaurací s tradiční chorvatskou kuchyní, mezi nejoblíbenější patří například konoba Batelina, konoba Bistro ćakula a Spacio.

9. Je v Pulji možnost výletů lodí?
Odpověď: Ano, v Pulji je možnost výletů lodí, například na ostrovy Brijuni.

10. Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Pulji?
Odpověď: V okolí Pulje je možné podniknout výlety na kole, projížďky lodí nebo si užít den v akvaparku Aquacolors.


Počasí Chorvatsko Pula


Chorvatsko je jednou z nejkrásnějších turistických destinací v Evropě a město Pula je jedním z nejatraktivnějších cílů pro dovolenou v této zemi. Jedním z faktorů, který přitahuje turisty do tohoto regionu, je také jeho příjemné a slunečné počasí.

Pula se nachází na poloostrově Istrie, který je známý svým mírným klimatem. Celkově má Pula středomořské podnebí, což znamená horká a suchá léta a mírné, ale vlhké zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 28 stupňů Celsia, což je ideální pro ty, kteří milují slunce a teplé počasí. V průběhu horkých letních měsíců může teplota dokonce překročit 30 stupňů Celsia. Na druhou stranu, průměrná zimní teplota je kolem 10 stupňů Celsia, což je stále relativně příjemné pro ty, kdo se rozhodnou navštívit Pulu během této doby.

V létě si turisté mohou užívat dlouhých a slunečných dnů, kdy se slunce v soumraku nekompromisně leskne na azurově modrém moři. Moře je také dostatečně teplé na to, aby se turisté mohli vykoupat a užívat si vodních aktivit jako je šnorchlování nebo potápění. Pula má mnoho pláží, které jsou vhodné pro každého - od rodin s dětmi až po dobrodružné typy, kteří hledají místa pro potápění nebo surfování.

V zimě je atmosféra v Pule klidnější a mírnější. Teplota je stále dostatečně příjemná na to, aby turisté mohli prozkoumat město a jeho historické památky. Pula je známá svými historickými skvosty, jako je římský amfiteátr, který je jedním z nejlépe dochovaných amfiteatrů na světě. Navštívit jej v zimě, kdy je méně turistů, je skvělým zážitkem.

Pula je také známá svým větrným prouděním bora, které přináší čistý a osvěžující vzduch od hor. Bora může měnit počasí během dne, ale je to běžný jev v této oblasti a většinu času není pro turisty příliš rušivé.

Celkově vzato, počasí v Pule je ideální pro ty, kdo milují sluneční a teplé počasí. Turisté se mohou těšit na mnoho slunečných dnů a krásné pláže, ať už se rozhodnou navštívit Pulu v létě nebo v zimě. S příjemným podnebím a bohatou historií je Pula jedním z nejlepších míst pro dovolenou v Chorvatsku.


Letenka Chorvatsko Pula


Chorvatské město Pula je jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací v zemi. Nachází se v regionu Istrii a je známé svými krásnými plážemi, historickými památkami a bohatým kulturním dědictvím.

Pokud plánujete navštívit Pulu, jednou z prvních věcí, na kterou musíte myslet, je způsob, jak se tam dostat. Mnoho lidí dává přednost letecké dopravě, a to díky pohodlnosti a rychlosti cestování. Letenka Chorvatsko Pula je skvělou volbou, pokud chcete co nejrychleji a nejpohodlněji dorazit do tohoto malebného města.

Pula má vlastní letiště, které se nachází vzdálené asi deset kilometrů od centra města. Na letišti lze nalézt několik mezinárodních leteckých společností, které nabízejí pravidelné spoje z různých významných evropských měst. Mezi nejpopulárnějšími destinacemi, ze kterých lze doletět do Puly, jsou například Londýn, Berlín, Amsterdam, Curych a mnoho dalších.

Při výběru letenky Chorvatsko Pula je dobré vzít v potaz několik faktorů. Pravidelně sledujte nabídky od různých leteckých společností, protože ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a předprodejních akcích. Dále si ověřte, zda letiště Pula je přístupné z vašeho odletového místa a jaké jsou přímé spoje. Pokud nejsou k dispozici přímé lety, můžete zvážit také alternativní letiště v blízkých destinacích, jako je například letiště v Rijece.

Po příletu do Puly je doprava do města velmi snadná. Autobusová doprava je častým způsobem, jak se dostat z letiště do centra města. Autobusová zastávka se nachází přímo před terminálem a autobusy jezdí pravidelně v průběhu dne. Další možností je využití taxislužby, která je k dispozici přímo na letišti.

Po příletu do Puly si můžete začít užívat všech turistických atrakcí, které město nabízí. Mezi nejznámější památky patří antický amfiteátr, který je největším dochovaným stavebním dílem tétoho druhu. Můžete také navštívit historické centrum města, kde se nachází řada zajímavých kostelů, katedrál a muzeí.

Pula je také skvělým místem pro milovníky slunce a moře. Místní pláže jsou písečné nebo oblázkové, a nabízejí ideální prostředí pro odpočinek a rekreaci. Pokud máte rádi vodní aktivity, můžete si pronajmout jachtu nebo se zúčastnit potápěčského výletu.

Zkrátka, Pula je jedním z nejkrásnějších míst, která Chorvatsko nabízí, a letenka Chorvatsko Pula je skvělou volbou, pokud plánujete navštívit toto úžasné město. Pula vás přivítá svým půvabem, bohatou historií a křišťálově čistým mořem a bude to rozhodně jedno z nezapomenutelných dobrodružství v Chorvatsku.


Ubytování Chorvatsko Pula


Chorvatsko je každoročně oblíbenou turistickou destinací pro Čechy a Slováky. A jedním z nejatraktivnějších míst, kam lidé míří, je Pula. Tento přístavní a lázeňský město se nachází na pobřeží Jaderského moře v regionu Istrijského poloostrova. Kromě své bohaté historie a kultury je Pula také vyhledávanou destinací pro ty, kteří hledají kvalitní ubytování a krásné pláže.

Pula nabízí širokou škálu možností ubytování, které uspokojí potřeby každého cestovatele. Turisté si mohou vybrat z různých typů zařízení, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Mnoho z nich se nachází v blízkosti pláží, což umožňuje snadný přístup k moři a aktivitám na pobřeží.

Pula je známá svými krásnými plážemi s čistou vodou a pískem. Pláže jsou ideální pro opalování, plavání a různé vodní sporty. Některé z nejpopulárnějších pláží v Pule zahrnují Valkane, Hawaii, Verudela a Kamenjak. Tyto pláže mají výbornou infrastrukturu, včetně sprch, toalet a plážových barů, které nabízejí osvěžující nápoje a lehké občerstvení.

Pokud se rozhodnete si pronajmout apartmán v Pule, budete mít možnost si vychutnat dovolenou ve vlastním prostoru. Apartmány jsou často plně vybavené včetně kuchyňského koutu, což znamená, že si můžete sami připravit jídlo, což ušetří peníze na stravování v restauracích. Některé apartmány také nabízejí balkony nebo terasy s výhledem na moře, což vytváří ideální prostředí pro večerní posezení a relaxaci.

Pokud preferujete luxusnější ubytování, můžete si vybrat některý z hotelů v Pule. Místní hotely nabízejí širokou škálu služeb a vybavení, včetně bazénů, spa a wellness center, fitness center, restaurací a barem. Některé hotely se nacházejí přímo u pláže, takže můžete snadno a rychle přejít z lože na pláž a zpět.

Pro ty, kteří preferují přirozenější způsob ubytování, jsou k dispozici také kempy v okolí Puly. Kempy jsou často situovány v blízkosti moře a nabízejí různé typy kempování, včetně stanování, karavanů a chat. V kempu si můžete užít soukromí a klid, zatímco sdílíte společné vybavení a aktivity s ostatními kempujícími.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte, Pula vám nabídne skvělý zážitek. Kromě pláží a ubytování má město také mnoho historických památek a atrakcí, které stojí za návštěvu, včetně antického amfiteátru, Herkulova bronzového sochy a římského chrámu Augusta. Pula je také výchozím bodem pro exkurze na blízké ostrovy, jako je Brijuni a Cres.

Celkově lze říci, že ubytování v Pule je dostupné a kvalitní. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, prostorný apartmán nebo pohodlný kemp, určitě najdete něco, co vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu. S krásnými plážemi a bohatou historií je Pula ideálním místem pro dovolenou u moře v Chorvatsku.


Dovolená Chorvatsko Pula


Dovolená v Chorvatsku v městě Pula je ideální volbou pro ty, kteří hledají krásné pláže, velkolepé památky a příjemnou atmosféru. Nachází se na jižním pobřeží země, poblíž hranic s Itálií a Slovinskem, a nabízí mnoho aktivit a zábavy pro jednotlivce i rodiny s dětmi.

Pula je město, které má bohatou historii a tradici. Nachází se zde mnoho kulturních památek, jako například římský amfiteátr, který je jednou z největších památek svého druhu na světě. Tento amfiteátr je také domovem mnoha kulturních a uměleckých akcí, jako jsou divadelní představení, koncerty a mnoho dalšího. Dalšími zajímavými památkami jsou Artemidin chrám a Hradby města Pula.

V Pule se nachází mnoho krásných pláží, kde si můžete užít sluneční paprsky a relaxovat u moře. Mezi nejpopulárnější pláže patří Verudela Beach, díky svému čistému pobřeží a velkému počtu vodních sportů, nebo Banjole Beach s jemným pískem a příjemnou atmosférou jejího okolí.

Kromě plážování můžete v Pule vyzkoušet také vodní sporty, jako jsou potápění, šnorchlování, vodní lyžování a windsurfing. Pokud jste mezi lidmi, kteří si rádi prohlížejí horské scenérie, tak zde také existuje vlněná krajina s mnoha cyklostezkami a turistickými trasami.

Pokud se chcete odreagovat a odpočinout si v některém z luxusních hotelů nebo resortů, není problém. Pula nabízí mnoho kvalitních ubytování, kde si můžete užít pohodlí a pohostinnost chorvatských lidí. Najdete tu také mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatské jídlo, jako například mořské plody, různé druhy domácí paštiky a grilované maso.

Celkově lze říct, že dovolená v Chorvatsku v Pule je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásné pláže, kulturní památky, vodní sporty a relaxaci v příjemném prostředí. Pula nabízí mnoho možností pro zábavu a odpočinek, jak pro jednotlivce, tak pro rodiny s dětmi. Je to ideální místo, kde strávit aktivní, ale zároveň odpočinkovou dovolenou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky