Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Split

Dovolená Chorvatsko Split


Chorvatsko se stalo jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou a jedním z nejpopulárnějších měst v zemi je Split. Nachází se na jižním pobřeží Dalmácie a nabízí kombinaci slunečních pláží, kulturního dědictví a přitažlivého nočního života.

Historické jádro Splitského města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho nejvýznamnější památkou je Diokleciánův palác – impozantní stavba postavená v 4. století, která byla v minulosti sídlem římského císaře Diokleciána. Dnes najdete v paláci řadu restaurací, obchodů a muzeí, které vám přiblíží historii Splitu a jeho významnou roli v minulosti. Nejznámější památkou v paláci je chrám svatého Dujma, který je v současné době katedrálou. Můžete vyjít na její zvonici pro panoramatický výhled na město a okolní krajinu.

Split je také domovem pro Letní festival, což je kulturní událost, která se koná v červenci a srpnu. Během této doby se město promění v centrum umění a kultury, a můžete si užít koncerty, divadelní představení, výstavy a další kulturní akce.

Ale co by to byla dovolená u moře bez pláží? Split a jeho okolí nabízejí několik atraktivních pláží, kde si můžete užít sluneční paprsky a osvěžit se v křišťálově čistém moři. Mezi nejpopulárnější pláže patří Bačvice, která se nachází blízko centra města. Pláž je známá svými plážovými hrami zvanými "picigin", které jsou velmi populární u návštěvníků.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je možné si vzít výlet na nedaleké ostrovy, jako jsou Hvar nebo Brač. Tyto ostrovy nabízejí nádherné pláže, malebná města a krásnou přírodu. Z lávových pláží na Brači až po živé noční život na Hvaru, je zde něco pro každého.

Split je také skvělým výchozím bodem pro další cestování po Chorvatsku. Můžete se vydat na pobřeží a navštívit další oblíbená letoviska, jako je Dubrovník nebo Zadar. Nebo se můžete vydat do vnitrozemí a objevit přírodní krásy Národního parku Plitvická jezera.

Dovolená v Chorvatsku Split je kombinací kultury, krásných pláží a dobrodružství. Ať už si vyberete historické památky ve městě nebo strávíte čas u moře na pláži, vždy můžete očekávat nezapomenutelný zážitek. Chorvatské pobřeží je jedinečné svou krásou a Split je ideálním místem pro prozkoumávání této krásy.


Letenka Chorvatsko Split


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou v Evropě. Tento klenot na Jadranu nabízí úchvatné pláže, historická města a bohatou kuchyni. A jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do tohoto ráje, je prostřednictvím letiště v Splitu.

Letenka Chorvatsko Split je jedním z nejvyhledávanějších letů do Chorvatska. Split je druhé největší město v Chorvatsku a jeho letiště je jedním z největších a nejrušnějších v zemi. Má dobrou dostupnost z evropských destinací a je oblíbeným letoviskem pro turisty z celého světa.

Při návštěvě Splitu je mnoho možností, co vidět a co dělat. Nejoblíbenější atrakcí je Diokleciánův palác, který je vystavěný kolem roku 300 našeho letopočtu. V jeho okolí najdete úzké uličky a zákoutí, kde se skrývají kavárny, bary a restaurace, které Vás zavedou až k riviéře. Toto místo nabízí také krásné výhledy na moře a přístav, a je ideální pro procházky po slunečném pobřeží.

Další typická atrakce v Splitu je Marjan, hora s krásnými výhledy na pobřeží. Nachází se v srdci města a nabízí turistům možnost procházek v přírodě, pikniku a relaxace. Tento pahorek s nádherným parkem a rituálně udržovanou krajinnou podobou je pro domácí i zahraniční turisty nezbytností. V blízkosti se nachází také Splitova pláž Bačvice, která je velmi populární v létě pro potápění, slunění a vodní sporty.

Pokud máte chuť na nákupy, potom se připravte na dobrodružství v ulicích a trzích v centru. Najdete zde tradiční kroje, různé druhy alkoholických nápojů i klobouky, a mnoho dalšího. Můžete také navštívit místní pekařství a ochutnat tradiční kroasan proslulý jako Chorvatská delikatesa.

Prohlédnout si můžete také mnoho kulturních památek, mezi které patří např. Marjansko zvončari, tzv. maskování lidí v kožených kostýmech s čelenkami z velkých zvonů, které se pořádají každý 6. Ledna.

Cesta do Splitu je rychlá a jednoduchá. Letiště je vzdáleno pouhých 25 minut jízdy od centra města a k dispozici je mnoho různých způsobů, jak se tam dostat. Pokud budete chtít využít veřejnou dopravu, můžete si vybrat mezi autobusovou, vlakovou nebo lodní dopravou.

Již teď víte, proč je letenka Chorvatsko Split tak oblíbená – tento rajský koutek nabízí nádherné pláže, bohatou kulturu a tradiční kuchyni. Pokud plánujete letní dovolenou v Chorvatsku, určitě zvažte nákup letenky do Splitu a připravte se na nezapomenutelnou zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Split


1) Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Splitu?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v okolí Splitu patří zátoka Bačvice, Bene, Kasuni, Žnjan, Firule a Kastelet.

2) Jak se dostat z letiště do centra Splitu?
Odpověď: Z letiště se dostanete do centra Splitu autobusem, taxíkem nebo pronajatým autem.

3) Kde v Splitu najdu nejlepší restaurace?
Odpověď: V Splitu najdete mnoho skvělých restaurací, které nabízejí vynikající chorvatskou kuchyni. Oblíbené jsou např. restaurace Zrno Soli, Bokeria Kitchen & Wine bar, Dvor a konóbě Matejuska.

4) Jak si zarezervovat ubytování v Splitu?
Odpověď: Ubytování v Splitu můžete rezervovat přes internetové stránky jako např. Booking.com, Airbnb nebo prostřednictvím cestovních agentur.

5) Kde se nachází největší tržnice v Splitu?
Odpověď: Největší tržnice v Splitu se nachází v centru města na Marmontově náměstí. Zde naleznete mnoho stánků s čerstvým ovocem a zeleninou, rybami, kořením, sýry a dalšími potravinami.

6) Jaké památky bychom měli navštívit v Splitu?
Odpověď: Nezapomeňte navštívit Diokleciánův palác, katedrálu sv. Duje, Jupiterův chrám, Riva promenádu, park Marjan nebo galerii Meštrović.

7) Kam si vyrazit na výlet z Splitu?
Odpověď: Z Splitu si můžete zajet např. na ostrovy Hvar, Brac, Vis nebo Korčulu. Navštívení středověkého městečka Trogir, národního parku Krka nebo šumivé řeky Cetine jsou také oblíbené výletní destinace.

8) Jaké jsou nejlepší měsíce na plážovou dovolenou v Splitu?
Odpověď: Nejlepší měsíce pro plážovou dovolenou v Splitu jsou červen, červenec, srpen a září, kdy je nejvyšší teplota a nejnižší riziko deště.

9) Jaké jsou nejlepší aktivity pro rodiny s dětmi v Splitu?
Odpověď: Můžete navštívit delfinárium, akvárium, zábavní park Mirnovec, vodní park Solaris nebo si pronajmout kajak a projet se po Jaderském moři.

10) Je bezpečné cestovat do Splitu?
Odpověď: Ano, Split je bezpečným městem pro turisty. Jako v každém turistickém cíli je však třeba vyvarovat se zbytečného riskování a dodržovat základní bezpečnostní opatření.


Ubytování Chorvatsko Split


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou u moře. A když se řekne Chorvatsko, tak si většina lidí hned představí krásné pláže, čisté moře a starobylá města. Jedním z nejznámějších měst tohoto překrásného státu je Split. Pokud plánujete návštěvu tohoto města a hledáte ubytování, máte na výběr z různých možností přizpůsobených vašim preferencím a potřebám.

V samotném centru města Split je možné najít četné hotely různých kategorií. Obyčejně se nacházejí poblíž historické čtvrti, která je světově proslulá svými památkami, zejména pak Diokleciánovým palácem. Díky svému polohování v centru máte z hotelů snadný přístup ke všem hlavním turistickým atrakcím města. Ceny ubytování se samozřejmě liší v závislosti na kategorii hotelu a období, ve kterém se rozhodnete ubytovat.

Další populární možností ubytování jsou apartmány. Nacházejí se obvykle mimo centrum města, a proto nabízejí klidnější prostředí a méně turistů. Apartmány jsou vhodné pro rodiny, skupiny přátel nebo pro ty, kteří preferují samostatnost během svého pobytu. Jsou vybaveny kuchyňkou, což umožňuje hostům si připravit vlastní jídlo, což je výhodné především pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří mají specifické stravovací požadavky. Ceny apartmánů se také liší v závislosti na lokalitě, velikosti a vybavení.

Pro ty, kdo hledají něco unikátního, je možné v Splitu najít také ubytování v tradičních kamenných domech. Tyto domy byly v minulosti postaveny jako sídla bohatých obchodníků a šlechticů a v současnosti slouží jako stylové ubytování pro turisty. Tyto domy mají obvykle pečlivě zachovalé historické prvky, jako jsou původní dlažby, původní nábytek a původní dekorace. Ubytování v těchto domech je jedinečným způsobem, jak zažít atmosféru starobylého Splitu.

Pro ty, kteří si přejí strávit svou dovolenou u moře, je možné najít ubytování v blízkosti pláže, ať už ve formě hotelů nebo apartmánů. Pláže v okolí Splitu jsou známé svojí krásou a čistotou. Moře je zde azurové a osvěžující, ideální pro koupání a relaxaci na slunci. Ubytování poblíž pláže vám umožní snadný přístup k moři a krásným výhledům.

Výběr vhodného ubytování v Chorvatsku, zejména v městě Split, závisí na vašich preferencích a potřebách. Bez ohledu na to, jakou možnost si vyberete, můžete si být jisti, že budete mít příjemný a pohodlný pobyt a budete mít přístup ke všem zajímavým místům, které Split nabízí.


Počasí Chorvatsko Split


Chorvatsko je známé svou nádhernou přírodou, krásnými plážemi a bohatou historií. Největším městem a turistickým centrem této země je Split, který se nachází na jeho pobřeží. A když už mluvíme o Splitu, nelze přehlédnout jednu z nejvíce diskutovaných a fascinujících věcí - počasí.

Split je typickým středomořským městem s mírným a teplým klimatem. Letní měsíce přináší horké počasí, kdy teploty dosahují až k 30 °C a ve vzduchu je cítit svěží mořský vánek. Tento čas je ideální pro opalování na plážích a koupání v překrásném Jaderském moři, které zahřívá na teplotu kolem 25 °C. Nejpopulárnějšími plážemi jsou Bačvice, Žnjan a Ovčice, které jsou vybaveny vším potřebným pro relaxaci a zábavu.

Podzim v Splitu je mírný a vlhký, s teplotami kolem 20 °C. Obloha bývá často zatažená, ale déšť není tolik vytrvalý, takže stále existuje možnost procházek po krásných promenádách kolem Riviery. Toto období také přináší příjemné teploty vody, které se pohybují kolem 20 °C. Je to ideální čas pro návštěvu místních památek, jako je Diokleciánova paláce, který je uveden na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zima v Splitu je ještě vlhčí a chladnější, ale počasí zůstává mírné ve srovnání s jinými regiony Evropy. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C a nachází se zde delší deštivá období. Turistický ruch v tomto období poněkud klesá, avšak mnoho místních restaurací, kaváren a obchodů nabízí zimní slevy. Pokud se vám líbí romantické procházky po otevřených promenádách, můžete si užít návštěvu splitu i v této době.

Jaro je opět velice příjemným obdobím pro návštěvu Splitu. Teploty se v tomto období pohybují kolem 15-20 °C a slunce je již viditelně silnější. Květen je dobrým časem pro turisty, kteří chtějí vyhnout se větším davům a zažít klidnou dovolenou. Voda v moři je stále trochu studenější, ale většina lidí to nezabráni užít si nádherné chorvatské pláže.

Celkově vzato, počasí v Chorvatsku Split je poměrně příznivé a odpovídá očekávání turistů. Ať už preferujete teplé letní dny na pláži, krásné procházky po historickém městě nebo klidnou dovolenou během jara nebo podzimu, Split je bezpochyby příjemným a lákavým místem pro všechny milovníky slunce a krásného počasí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky