Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Ston

Ubytování Chorvatsko Ston


Ston je malé, ale malebné město ležící na poloostrově Pelješac v Chorvatsku. Nachází se jen kousek od Dubrovníku a je známé svými historickými památkami, nádhernými přírodními scenériemi a unikátními chutěmi ovoce moře. Pokud hledáte ideální destinaci pro relaxaci a poznávání chorvatské kultury, nenajdete lepší místo než Ston.

Jednou z hlavních atrakcí tohoto malebného města je jeho opevnění, které je nejdelším na světě. Zdi postavené v 15. století se táhnou až do města Mali Ston a jsou považovány za jeden z nejimpozantnějších fortifikačních systémů na Středozemním moři. Pro milovníky historie je toto místo skutečným rájem.

Další zajímavostí je osada Broce, která se nachází nedaleko Stonu. Je známá svými solnými poli, která jsou provozována dodnes. Návštěvníci mohou navštívit muzeum soli v Broce, kde se dozvědí více o historii těžby soli v této oblasti a o výrobě soli. Je to fascinující zážitek pro každého, kdo je zvědavý na tradiční způsob života v Chorvatsku.

Ston také nabízí nádherné pláže a krásné turistické trasy, které vás zavedou do nezapomenutelných krajinných lokalit. Zde můžete relaxovat na písčitých plážích, vychutnávat si tyrkysové moře a objevovat skryté zátoky. Pro ty, kdo mají rádi dobrodružství, je možné se vydat na pěší nebo cyklistické túry po okolním přírodním parku. Pocítíte zde mír a klid daleko od ruchu turistických center.

Co se týče ubytování, Ston nabízí různé možnosti. Můžete si vybrat mezi moderními hotely, rodinnými penziony nebo apartmány. Všechny tyto ubytovací možnosti jsou skvělou volbou pro odpočinek po celodenních aktivitách. Chorvatská pohostinnost zde zaručuje, že se budete cítit jako doma.

A co se stravy týče, Ston je proslulý svými vynikajícími mořskými plody a jinými specialitami. Město je známým producentem ústřic a mušlí, a proto byste měli vyzkoušet některý z místních mořských plodů, které jsou čerstvé a chutné. Navštivte místní restaurace a ochutnejte tradicionální chorvatskou kuchyni, která vám rozhodně nezklame.

Ston je ideálním místem pro ty, kdo chtějí uniknout davům turistů a prožít autentický chorvatský zážitek. S bohatou historií, nádhernou přírodou a skvělým ubytováním je to místo, které byste si neměli nechat ujít při návštěvě Chorvatska.


Dovolená Chorvatsko Ston


Ston je malebné město v Chorvatsku, ležící na poloostrově Pelješac. Toto historické místo je oblíbenou destinací pro turisty, kteří chtějí zažít autentickou chorvatskou atmosféru a užít si malebné pláže a bohatou gastronomii.

Ston je známý svou rozlehlou kamennou stěnou, která je jednou z nejdelších na světě. Podobně jako čínská zeď, byla postavena jako obranný systém a sloužila k ochraně města Dubrovník. Dnešní návštěvníci mohou projít po jejích malebných uličkách a vychutnat si nádherný výhled na okolní krajinu.

Město je také proslulé svými solnými poli, která jsou nejstaršími a největšími v celé Evropě. Solné polní jsou důležitou součástí chorvatské kultury, a protože jsou velmi dobře zachovalá, byla zde dokonce postavena muzeum soli. Návštěvníci mohou vidět, jak se získává mořská sůl a dozvědět se více o historii tohoto průmyslu.

Pokud jde o pláže, Ston nabízí něco pro každého. V blízkosti města se nachází krásné štěrkové pláže s průzračně čistou vodou. Návštěvníci si zde mohou užívat sluneční paprsky a relaxovat nebo si zaplavat v Jaderském moři. Je zde také možnost pronájmu různých vodních sportovních vybavení, jako jsou kajaky nebo windsurfingová prkna.

Ston je rovněž známý svou bohatou gastronomií, zejména co se týče mořských plodů. Místní restaurace nabízejí čerstvého ryby, humra, ústřice a další lahodné speciality. Pro milovníky vína je region Pelješac známý svými vínořezy a vinnými sklepy, kde si turisté mohou vychutnat místní vína odrůdy Plavac Mali, které jsou vyrobeny z hroznů pěstovaných na slunných svazích poloostrova.

Ston je také výchozím bodem pro další výlety v regionu. Můžete navštívit nedaleké ostrovy jako Mljet, Korčula nebo Elafitské ostrovy. Můžete si také pronajmout auto a prozkoumat tyčící se horští krajinu nebo navštívit blízké Dubrovník, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Každoročně přitahuje Ston tisíce turistů, kteří hledají krásnou přírodu, bohatou historii a dokonalé pláže. S vřelým přijetím od místních obyvatel a pestrými aktivitami, jako je jízda na lodích, potápění a poznávání kulturního dědictví, se Ston stává jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou v Chorvatsku.


Počasí Chorvatsko Ston


Ston je malebné pobřežní město v Chorvatsku, které se nachází na jižním pobřeží poloostrova Pelješac. Díky své poloze přímo u moře je ovlivňováno místním středomořským podnebím, které je charakteristické horkými a suchými léty a mírnými zimami.

Léto v oblasti Stonu je obvykle velmi teplé a slunečné, s průměrnými teplotami kolem 30°C. Moře se v létě ohřívá na příjemných 25-26°C, což láká do vody jak místní obyvatele, tak také turisty. Srážek v tomto období je minimum a déšť je spíše ojedinělým jevem. Turisté si mohou užívat slunečních paprsků na plážích, koupat se v teplém moři a objevovat okolní ostrovy jako Korčula či Mljet.

Podzim v Chorvatsku se vůči létu mírně ochlazuje, ale teploty nadále zůstávají příjemné. Průměrná teplota v září dosahuje 25°C a v říjnu klesá na přibližně 20°C. Moře postupně ztrácí příjemné teploty, ale stále láká ty, kdo si chtějí zaplavat. Podzimní období je také bohaté na srážky, které mohou oživit krajinu a zpříjemnit procházky po okolí.

Začátek zimy v Stonu přináší další pokles teplot, ale stále se jedná spíše o mírné zimy. Průměrná teplota v prosinci se pohybuje kolem 13°C a v lednu kolem 10°C. Moře se v této době ochlazuje na kolem 15°C, což už je hodnota, která láká spíše ty odvážnější plavce. Zima je také obdobím, kdy je možné zažít více srážek a někdy dokonce i sněhové přeháňky. Pro milovníky klidu a relaxace může být toto období v Stonu ideální.

Jaro je časem, kdy Ston zažívá probouzení přírody. Teploty opět stoupají a pohybují se kolem 15-20°C, což příjemně oslovuje turisty. Moře začíná nabírat teploty kolem 17-18°C, což je stále dostatečně teplé na koupání. Srážek v těchto měsících je opět méně a slunce začíná připravovat Ston na příchod turistů.

Celkově vzato, Ston je město, které můžete navštívit prakticky po celý rok. Léto je ideální pro ty, kdo chtějí zažít teplé a slunečné dny na plážích, zatímco jaro a podzim lákají ty, co chtějí prozkoumat okolní přírodu a relaxovat v klidnějším a chladnějším prostředí. I zima má své kouzlo a může poskytnout jedinečný zážitek turistům hledajícím klid a romantické procházky.


Letenka Chorvatsko Ston


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, tyrkysovým mořem a bohatou historií. Jedním z nejmalebnějších míst v zemi je Ston, který je často označován jako "malý Dubrovník". Přestože je Ston menší než jeho slavný soused, nabízí stejně exkluzivní zážitek a to nejen díky svojí vynikající gastronomii a památkám, ale také díky své nedotčené přírodě.

Ston se nachází na jižním pobřeží poloostrova Pelješac, asi 60 kilometrů od Dubrovníku. Letenka do Chorvatska Ston je skvělým způsobem, jak se dostat do tohoto malebného městečka a zažít jeho unikátní atmosféru. Při příletu budete ohromeni malebnými výhledy na středomoří a bujnou zeleň okolního krajiny.

Ston je nejen známý svými útesy a impozantními hradbami, ale také pro svou historii výroby soli. Zdejší solné lázně jsou největší v Evropě a jejich výroba se datuje až do 14. století. Návštěvníci mohou navštívit solné lázně a dozvědět se více o tomto tradičním řemeslu při prohlídce solných polí a muzea soli.

Další unikátní atrakcí v Stonu jsou jeho zděné hradby, které jsou nejdelší na světě. Tyto hradby chránily město po mnoho staletí a dnes jsou považovány za historickou památku. Při procházce po nich si můžete vychutnat panoramatické výhledy na Ston a okolní krajinu.

Chorvatsko Ston je také světoznámé pro své mořské plody a vynikající gastronomii. Při návštěvě města si určitě nenechte ujít ochutnat místní speciality, jako jsou ústřice, mušle a čerstvá ryba. Restaurace a taverny nabízí širokou škálu lahodných pokrmů a místní vína, která jsou vyrobená z vinné révy z okolních vinic.

Pro milovníky přírody je Ston ideálním výchozím bodem k prozkoumávání poloostrova Pelješac. Můžete si pronajmout kola a projet se po okolních vinicích a olivových hájích, nebo navštívit nedaleký Národní park Mljet, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů.

Letenka do Chorvatska Ston je skvělým způsobem, jak si užít dovolenou v tomto malebném městečku. Bez ohledu na to, jestli jste nadšeným poznávačem historie, gurmánem nebo vášnivým milovníkem přírody, Ston nabízí něco pro každého. Nechte se okouzlit jeho krásou a užijte si jedinečný zážitek v srdci chorvatského pobřeží.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Ston


1. Jak se dostat do Stonu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Stonu, je pomocí auta nebo autobusu. Ston se nachází asi 60 kilometrů jižně od Dubrovníku a je snadno dostupný po silnici D8. Můžete také využít trajekt, který spojuje pevninskou část Chorvatska s poloostrovem Pelješac, na kterém se Ston nachází.

2. Jaká je cena za vstup na hrad v Stonu?
Cena vstupného na hrad v Stonu se liší v závislosti na sezóně. V sezóně je vstupné 60 kun pro dospělé a 30 kun pro děti do 18 let. V mimo sezóně je vstupné 40 kun pro dospělé a 20 kun pro děti.

3. Kde se dá nejlépe ochutnat místní specialitu - ústřice?
Ston je proslulý svými ústřicemi a můžete je ochutnat v místních restauracích. Nejlepší místa k ochutnání ústřic jsou v obci Mali Ston, která se nachází těsně vedle Stonu.

4. Co dělat v Stonu, kromě prohlídky hradu?
Kromě návštěvy hradu můžete v Stonu také navštívit nejdelší kamennou zeď na světě, která se nachází v blízkosti města. Můžete také využít možnosti procházek po městě a snažit se najít v něm ukryté poklady.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Stonu?
Nejlepší čas na návštěvu Stonu je od dubna do října, kdy je počasí teplé a slunečné. V těchto měsících také Ston pořádá různé kulturní události a festivaly. V zimě je Ston klidnější a můžete si užít krásy přírody a historické památky bez velkého davu turistů.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky