Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)

Dovolená Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Jako virtuální asistent si nemůžu užívat přímé zkušenosti s cestováním, ale jsem schopný vám poskytnout informace o destinacích, které by pro vás mohly být zajímavé. Dovolte mi tedy představit jednu z nejkrásnějších plážových destinací v Chorvatsku - město Supetar na ostrově Brač.

Supetar je velmi oblíbenou turistickou destinací, která je součástí Splitsko-dalmatské župy a nachází se na ostrově Brač. Ostrov Brač je největším ostrovem ve Střední Dalmácii a je velmi populární díky svým krásným plážím, nekonečným výhledům a historickým památkám.

Když se rozhodnete navštívit Supetar, máte k dispozici nejen krásné pláže s bleděmodrým mořem, ale také mnoho historických památek. Mezi nejzajímavější patří kostel sv. Petra ze 18. století nebo palác Baničević z 19. století. V obci najdete také řadu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Díky své poloze na ostrově Brač, Supetar vám také nabízí přístup k některým z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Na místě si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a užít si celodenního opalování a koupání v čistém moři. Některé z nejkrásnějších pláží v okolí města jsou viditelné pouhých pět minut jízdy od centra.

Díky tradičním středomořským domům a starobylému ambivalentnímu prostředí návštěvníci Supetaru pocítí jedinečnou atmosféru, kterou město nabízí. Je to skvělý způsob, jak se dostat do kontaktu s chorvatskou kulturou a tradicí.

V této oblasti není nouze o zábavu a aktivity pro návštěvníky. Můžete si například zapůjčit kolo a projet se po okolí, navštívit blízké rybářské vesnice, hrát tenis nebo si zahrát golf. Kolem města najdete také mnoho cyklostezek a turistických stezek, které vám umožní prozkoumat krásné přírodní scenérie a výhledy.

V závěru, pokud hledáte noční a dobrodružné aktivity, Supetar zřejmě není pro vás první volbou. Ale pokud toužíte po klidu a relaxaci, a zároveň chcete prozkoumat krásné přírodní scenérie a historické památky, Supetar je ideální volbou pro váš dovolenkový výlet.


Letenka Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Pokud hledáte perfektní dovolenou v Chorvatsku, Supetar na ostrově Brač by mohl být tím pravým místem pro Vás. Tento malebný rybářský přístav je ideálním místem pro ty, kteří touží po klidné a relaxační dovolené, stejně jako pro ty, kteří mají chuť na dobrodružství.

Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Supetaru, je vzít letadlo z Prahy do nejbližšího letiště v blízkosti Braču - letiště v Splitu. Let z Prahy do Splitu trvá asi 1 hodinu a 50 minut. Poté, co přistanete v Splitu, budete muset spoustu sjet půjčeným automobilem nebo autobusem, nebo se můžete rozhodnout pro trajekt. Trajekt z přístavu v Splitu do Supetaru zabere asi 50 minut.

Jakmile se dostanete do Supetaru, budete zahozeni do krásného prostředí, které vás jistě uchvátí. Můžete se těšit na hezké pláže, báječné památky, vynikající jídla a pohodlné ubytování. Pokud si rádi užíváte slunce, moře a pláž, máte na výběr z několika pláží, například Banj, Vela Luka nebo Lovrecina. Tyto pláže nabízejí písečné pláže, čistou vodu a úžasné výhledy na modré moře

Pokud máte rádi dobrodružství a chcete se podívat mimo Supetar, můžete se projet po ostrově Brač a objevovat mnoho zajímavostí. Určitě nenechte ujít návštěvu Vidova Gory, nejvyšší hory na ostrově Brač. Můžete tady pozorovat kouzelné výhledy na celý ostrov. Také se podívat na návštěvu městečka Bol, s jednou z nejkrásnějších pláží na Jadranu, Zlatni Rat.

Dále můžete objevovat historické památky a architekturu v Supetaru a v okolí. Pokud máte zájem o historii, navštivte římské památky, které se nacházejí v cestě mezi Supetarem a Milnou. Mezi nejvýznamnější patří římské lázně a mozaiky.

Chorvatsko Supetar je ideálním místem pro ty, kteří touží po klidné a relaxační dovolené, ale i pro ty, kteří mají chuť na dobrodružství. Pokud váháte, kam jet na dovolenou v letní sezóně, Supetar na ostrově Brač by mohl být vaším odpověď. Nezapomeňte si připravit kufry a užít si dokonalou dovolenou v Chorvatsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


1. Jak se dostanu z letiště na ostrov Brač?
Odpověď: Existuje několik možností. Nejběžnější způsob je vzít trajektem z letiště na pevninský přístav Split a odtud pokračovat trajektem na ostrov Brač. Další možností je pronajmout si auto a využít trajektem přepravy automobilů.

2. Jak dlouho trvá trajektová přeprava ze Splitu na ostrov Brač?
Odpověď: Trajektová přeprava z Splitu na ostrov Brač trvá přibližně 50 minut.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dopravit z přístavu Supetar do jiných částí ostrova Brač?
Odpověď: Nejlepší způsob dopravy na ostrově Brač je autem. Veřejné autobusové spoje jsou omezené, takže doporučujeme pronajmout si auto nebo si vzít taxík. Pokud nepotřebujete pohybovat se daleko od Supetaru, je možné využít také místní autobusovou dopravu.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Supetaru (ostrov Brač)?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Supetaru a ostrova Brač je během letních měsíců (červen až září), kdy je počasí teplé a slunečné a moře vhodné koupání. Místní pláže bývají v této době také méně přeplněné.

5. Jaké jsou nejoblíbenější pláže v Supetaru?
Odpověď: Nejoblíbenější pláže v Supetaru jsou Pláž Vela Luka, Pláž Banj, Pláž Tri Brata a Pláž Porat. Tyto pláže nabízejí jemný písek nebo oblázky, čistou vodu a různé možnosti vodních sportů.

6. Kde se dají najít dobré restaurace v Supetaru?
Odpověď: V Supetaru najdete mnoho dobrých restaurací, které nabízejí tradiční chorvatskou kuchyni, jako jsou mořské plody, čerstvé ryby a místní speciality. Některé doporučované restaurace jsou Restoran Punta, Restoran Vinodol, Restoran Pizzeria Roso a Restoran Lemon Garden.

7. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v okolí Supetaru?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v okolí Supetaru patří starobylé město Bol, kde se nachází známá pláž Zlatni Rat, a Dominikánský klášter v městečku Bol. Další zajímavá místa jsou Napoleonská pevnost, Olivový háj Mirjevica a Muzeum oleje.

8. Kde se dá ubytovat v Supetaru?
Odpověď: V Supetaru je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a soukromých vil. Nejoblíbenější oblastmi pro ubytování jsou centrum města a přilehlé pláže. Doporučujeme si rezervovat ubytování v předstihu, zejména během letních měsíců.


Ubytování Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Supetar je malebné přímořské město ležící na ostrově Brač v Chorvatsku. Toto malebné letovisko je oblíbenou destinací mezi turisty, kteří sem přijíždějí za krásnými plážemi, partnerstvím s přírodou a bohatou historií.

Jednou z nejvýhod ubytování v Supetaru je jeho poloha – město se nachází na severním pobřeží ostrova Brač, což znamená, že je snadno dostupné trajektem z přístavu ve Splitu. To znamená, že nemusíte trávit dlouhé hodiny cestováním a můžete se co nejrychleji ponořit do místní atmosféry a začít si užívat dovolenou.

V Supetaru můžete najít širokou škálu ubytování, které vyhovuje všem potřebám a rozpočtům. Od luxusních hotelů a resortů až po apartmány a soukromé vily, výběr je opravdu bohatý. Mnoho ubytovacích zařízení nabízí úchvatné výhledy na moře, které doplňují relaxační atmosféru tohoto chorvatského přístavního města.

Supetar je známý svou krásnou pláží, která je velmi oblíbená mezi turisty. Pláž Vrilo je dlouhá a písčitá, ideální pro rodiny s dětmi nebo pro ty, kteří si chtějí užít klidné dny na slunci. Na pláži najdete také mnoho různých vodních sportů, jako je například šnorchlování, potápění nebo jetové lyžování, které přidávají na dovolené další zábavu.

Supetar také nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek pro turisty. Město je plné úzkých, křivolakých uliček, kde si můžete prohlédnout tradiční dalmatskou architekturu a objevovat místní obchody, restaurace a kavárny. Katedrála svatého Petra v centru města je jednou z nejznámějších památek v Supetaru a stojí za návštěvu. Vyšplhání na vrchol místního kopce Veli Hum bude odměněno nádherným výhledem na celé město a okolní krajinu.

Přestože Supetar není tak turisticky přetížený jako jiná chorvatská letoviska, nabízí bohatý kulturní a společenský život. V létě se zde často konají různé festivaly, koncerty a divadelní představení, které přitahují jak turisty, tak i místní obyvatele.

Celkový dojem z ubytování v Supetaru je, že vás přivítá pohostinný a přátelský personál a nabídne vám ideální základnu pro objevování krás ostrova Brač a vychutnávání si klidného a relaxačního pobytu na pobřeží. Bez ohledu na to, zda preferujete pláže a vodní sporty, historická místa nebo jen lenošení na slunci, Supetar vám nabízí to nejlepší z Chorvatska.


Počasí Chorvatsko Supetar (ostrov Brač)


Chorvatsko je známé svou nádhernou přírodou, krásnými plážemi a příjemným středomořským klimatem. Jedním z oblíbených turistických cílů v Chorvatsku je městečko Supetar, které se nachází na ostrově Brač.

Počasí v Supetaru je typicky středomořské, což znamená, že je zde mírné a teplé. Letní měsíce, zejména červenec a srpen, jsou nejteplejší a nejsušší období. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C, ale teploty se mohou vyšplhat i nad 35 °C. Díky tomu je Supetar oblíbeným místem pro milovníky slunce a plážového života.

V létě je také minimální srážková činnost, což zaručuje příjemné a slunné dny. Voda v moři je teplá a příjemná, ideální koupání a potápění. Sluneční paprsky a vysoké teploty však vyžadují opatrnost a dostatečnou ochranu před sluncem a hydrataci v průběhu dne.

Podzim a jaro jsou mírné období, kdy teploty klesají na příjemných 20-25 °C. Příroda na ostrově Brač začíná kvést a je ideální čas na turistické výlety po okolí. Během těchto měsíců se mohou objevit deštivější dny, a proto je vhodné mít s sebou nepromokavé oblečení.

Zima je na ostrově Brač mírná, ale stále chladnější než v letních měsících. Teploty klesají na 10-15 °C, ačkoli místy se může objevit i mráz. Chladnější měsíce, jako je prosinec až únor, jsou obvykle deštivé. I přes deštivější období si však můžete užít procházky a poznávání místní kultury.

Celkově vzato, počasí v Supetaru na ostrově Brač je velmi příjemné v průběhu celého roku, přímo vhodné pro plážový život a aktivní dovolenou v přírodě. Turistický ruch v letních měsících kulminuje, kdy město přitahuje návštěvníky ze všech koutů světa. Je to ideální místo pro odpočinek, relaxaci a užívání si slunečních a teplých dnů u moře.

Ať už se rozhodnete již nyní vydat do Supetaru na ostrově Brač, nebo si v plánu nechat návštěvu na pozdější roční období, určitě nebudete litovat. Toto malebné chorvatské město nabízí úžasnou kombinaci krásné přírody, kulturních památek a skvělého počasí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky