Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Čierna Hora Bigova

Počasí Čierna Hora Bigova


Čierna Hora je jednou z nejkrásnějších zemí na Balkáně a její malebná vesnice Bigova není výjimkou. Tato malá rybářská osada se nachází na jihozápadním pobřeží země, nedaleko města Tivat. Bigova je skrytým pokladem Černé Hory a je známá svým klidným a relaxačním prostředím, krásnými plážemi a nebývalou čistotou moře.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Bigova tak lákavá pro turisty, je její úžasné klima a krásné počasí. Vesnice se nachází v oblasti Jaderského moře, které je známé svými teplými léty a mírnými zimami. Letní teploty se zde pohybují kolem 30 °C, což je ideální počasí pro opalování a koupání v moři. V zimních měsících se teploty pohybují kolem 10-15 °C, což z něj dělá příjemné místo pro procházky a objevování okolního venkova.

Co se srážek týká, Bigova je známá relativně stabilním počasím. V létě je srážková aktivita na minimu a slunce zde svítí téměř každý den. Naopak v zimě může být více deštivých dnů, ale srážky jsou obvykle spíše drobné a nezávazné. Díky tomuto příznivému počasí je Bigova populární turistickou destinací po celý rok.

Své počasí v Bigově si můžete vychutnat na jedné z jeho malebných pláží. Některé jsou soukromé, ale většina z nich je veřejně přístupná. Pláže v Bigově jsou převážně oblázkové nebo kaménkové, což jim dává jedinečný charakter. Moře je zde průzračné a čisté, což je ideální pro potápění a další vodní aktivity.

Pokud se rozhodnete navštívit Bigovu a užít si její příjemné počasí, nezapomeňte se obeznámit s předpovědí počasí před odjezdem. I když je počasí obecně příznivé, mohou se zde vyskytnout příležitostné bouřky, zejména v letních měsících. Nicméně, i kdyby se počasí zhoršilo, Bigova stále nabízí spoustu možností pro zábavu a relaxaci, jako je návštěva místních restaurací, procházky malebnými uličkami a objevování okolních památek.

Čierna Hora je okouzlující země plná krásných míst a Bigova je jedním z nich. Jeho příjemné a stabilní počasí přitahuje turisty z celého světa, aby sem strávili nezapomenutelnou dovolenou. Bez ohledu na roční dobu, ve které se rozhodnete Bigovu navštívit, můžete se těšit na teplé léto, mírnou zimu a úžasnou atmosféru této úžasné rybářské vesnice.


Letenka Čierna Hora Bigova


Čierna Hora je nádherná krajina ležící v jihovýchodní Evropě, nabízející úchvatné výhledy na krásné pobřeží Jaderského moře. Zároveň se jedná o velmi oblíbené místo pro vodní aktivity, jako jsou rybaření, plavání a potápění. Pokud hledáte ideální místo pro letní dovolenou, pak byste měli přemýšlet o návštěvě malebného letoviska Bigova.

Bigova se nachází asi 15 kilometrů od Tivatu a 20 kilometrů od Kotoru, což z něj dělá ideální destinaci pro ty, kteří chtějí spojit pobyt u moře s návštěvou zajímavých míst v okolí. Leteckou dopravou se nejlépe dostanete do letiště v Tivatu, odkud je snadná a rychlá cesta do Bigovy.

Existuje mnoho možností, jak si vybrat nejvhodnější letenky do Černé Hory. Pokud žijete v Evropě, můžete vybírat z různých aerolinií, jako jsou například Ryanair, Wizz Air, nebo EasyJet. Tyto společnosti nabízejí levné letenky do Tivatu s přímým spojením z různých evropských hlavních měst. Pokud máte více peněz na letenky, můžete využít služby aerolinky Montenegro Airlines s přímým letem z některé z evropských destinací.

V Bigově se nachází několik malých pláží, které jsou ideální pro ty, kteří hledají klid a soukromí. Pokud se vydáte na východ, narazíte na oblíbenou pláž Dobrec, kterou mohou navštívit i nudisté. K návštěvě zve i blízká vesnička Kotor, která je proslulá svou historickou památkovou rezervací, mezi nimiž vyniká kostel sv. Tripuna a hrad Kotor.

Potápěči a milovníci vodních sportů mohou využít služeb místních potápěčských center, nabízejících možnost poznat podmořský svět mořské oblasti Boka Kotorská. Tu totiž tvoří komplex vodních kanálů, průlivů i zátok a mnoho dalších zajímavostí.

Pokud si chcete užít šumící noční život, doporučujeme navštívit Tivat, město, které se nachází nedaleko od Bigovy. Tam je mnoho barů, klubů a restaurací, kde můžete ochutnat tradiční místní speciality, jako například černohorský pršut nebo křehké placky nazvané pita.

Svou cestu do Bigovy si můžete dopřát v jakémkoliv ročním období. V létě se můžete koupat a slunit, v zimě si udělat pěkný výlet do Kotoru, nebo na lyže do severní Černé Hory.

Na závěr lze konstatovat, že letenka do Bigovy je skvělou investicí do dovolené v Černé Hoře, a to především díky krásné přírodě, skvělým plážím a mnoha historickým a kulturním památkám. Proto určitě neváhejte a vydejte se na toto nádherné místo, které vám zaručeně nabídne nevšední zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Bigova


Čierna Hora je krásná země s úchvatnou přírodou a bohatou historií. Jedním z jejích malebných přímořských měst je Bigova. Následující jsou nejčastějšími dotazy turistů ohledně Bigovy s odpověďmi:

1. Co je to za místo Bigova?
Bigova je malebná rybářská vesnice, která se nachází na pobřeží Černé Hory. Město je proslulé svou klidnou atmosférou, úchvatnými výhledy na moře a vynikajícími rybími restauracemi.

2. Jak se dostat do Bigovy?
Bigova se nachází v západní části Černé Hory. Nejbližším letištěm je letiště Tivat, které je vzdálené přibližně 15 km. Z letiště je možné využít taxi, autobusovou nebo soukromou transferovou službu k dosažení Bigovy.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Bigově?
Hlavní atrakcí v Bigově je krásná pláž, která je ideální pro relaxaci a opalování. Dále můžete navštívit místní rybářské přístaviště a ochutnat čerstvé mořské plody v jedné z místních restaurací. Také je možné se vydat na pěší turistiku a objevovat okolní přírodu.

4. Kde se dá ubytovat v Bigově?
Bigova nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů a vil. Mnoho ubytovacích možností je přímo u pláže, což umožňuje nádherný výhled na moře.

5. Kdy je nejlepší doba k návštěvě Bigovy?
Nejlepším obdobím pro návštěvu Bigovy je období od května do září, kdy je počasí teplé a slunečné. Během těchto měsíců je také možné využívat pláž a vychutnat si krásné moře.

6. Jaké aktivity lze dělat v Bigově?
V Bigově je možné se věnovat různým aktivitám, včetně plavání, potápění, rybaření a pěší turistiky. Město také nabízí možnosti procházek podél pobřeží a vychutnání si místní gastronomie.

7. Kolik dní bych měl strávit v Bigově?
Ideální délka pobytu v Bigově závisí na vašich zájmech a plánech. Ale obvykle se doporučuje zůstat minimálně 2-3 dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání města a relaxaci na pláži.

Doufám, že vám tyto dotazy a odpovědi o Bigově pomohou při plánování vaší cesty. Užijte si krásy Černé Hory!


Ubytování Čierna Hora Bigova


Čierna Hora Bigova se nachází nedaleko Tivatu v západním pobřeží Černé Hory. Tento malebný rybářský přístav nabízí svým návštěvníkům skvělé možnosti pro relaxaci, a to zejména díky krásné přírodě, klidnému prostředí a bohaté historii města. Pokud hledáte pohodlné ubytování v Čierna Hora Bigova, máte na výběr celou řadu možností.

Ubytování v Čierna Hora Bigova

Čierna Hora Bigova nabízí širokou škálu ubytování pro návštěvníky, včetně hotelů, penzionů a soukromých apartmánů. Pokud tedy plánujete svou dovolenou v této oblasti, budete mít z čeho vybírat.

1. Apartmány Bigova: Tyto apartmány se nacházejí jen kousek od pláže a nabízejí pohodlné a moderní ubytování. Apartmány jsou prostorné a dobře vybavené, umístěné v klidné části města. Je zde také balkon s krásným výhledem na záliv. Pokud hledáte klidné ubytování s výhodnou polohou, apartmány Bigova jsou pro vás tou nejlepší volbou.

2. Hotel Oaza: Tento moderní a luxusní hotel se nachází v samém centru Čierné Hory Bigova. Nabízí svým hostům pohodlné pokoje a apartmány s výhledem na moře. K dispozici je také venkovní bazén, restaurace a bar. Pokud hledáte ubytování v centru města s všemi výhodami, k nimž patří i blízkost obchodů a restaurací, hotel Oaza bude mít nabídku, kterou nikdo nemůže odmítnout.

3. Villa Montenegro: Tento klimatizovaný apartmán se nachází v klidné části města a nabízí ubytování pro až 4 osoby. Má výhled na záliv a kuchyňský kout. K dispozici je také venkovní prostor, kde se hosté mohou opalovat a odpočívat. Pokud hledáte ubytování pro menší skupinu, Villa Montenegro bude ideální volbou.

Co můžete vidět a dělat v Čierna Hora Bigova

Kromě ubytování nabízí Čierna Hora Bigova také mnoho zábavy a aktivit pro své návštěvníky. Zde je několik tipů, co můžete vidět a dělat během svého pobytu:

1. Procházka po promenádě: Promenáda v Čierna Hora Bigova nabízí krásné výhledy na moře a místa, kde se můžete zastavit a odpočinout si.

2. Návštěva pláže Plavi horizonti: Tato pláž je jednou z nejkrásnějších v místní oblasti a nabízí bílý písek a azurové moře. Je vhodná pro rodiny s dětmi, pro ty, kteří se chtějí opalovat nebo pro ty, kteří se chtějí koupat.

3. Návštěva Tivatu: Tivat je dalším krásným městem, které stojí za návštěvu. Nachází se nedaleko Čierné Hory Bigova a nabízí mnoho zajímavostí, včetně muzeí, kostelů a historických památek.

V Čierna Hora Bigova se tedy můžete těšit na relaxaci a krásnou přírodu, ale také na mnoho zábavy a aktivit. Pokud hledáte pohodlné a moderní ubytování v této oblasti, máte na výběr několik skvělých možností. Tak neváhejte a plánujte svou dovolenou v Čierna Hora Bigova hned teď.


Dovolená Čierna Hora Bigova


Černá Hora je jedním z těch destinací, které stojí za to prozkoumat během dovolené. A pokud hledáte klidné a malebné místo, Bigova je pro vás ideální volbou.

Bigova se nachází v zálivu Boka Kotorska, nedaleko města Tivat a okouzlí vás svou nádhernou přírodou a fantastickým výhledem na Jaderské moře. Historická vesnice Bigova se rozprostírá na útesu a je obklopena modrým mořem a zelenými kopcemi. Je to tiché a odlehlé místo, které vám nabídne opravdový odpočinek daleko od shonu turisticky oblíbených letovisek.

Jednou z hlavních atrakcí Bigovy je jeho pláž, která je jedna z mála přístupných pláží v této oblasti. Pláž je sice menší, ale je obklopena skalami a borovicovými lesy, což ji dělá velmi intimním a romantickým místem pro relaxaci. Pokud máte rádi potápění, Bigova je také skvělým místem pro výlety pod hladinou, protože zde je bohatý podmořský život.

Kromě pláže a potápění je Bigova také známá svou fantastickou gastronomií. Skvělé mořské plody jsou zde na denním pořádku a můžete si vychutnat čerstvé ryby a mořské plody připravené v tradičním černohorském stylu. Dopřát si sklenku místního vína na terase s výhledem na moře je rozhodně neopakovatelným zážitkem.

Pokud máte rádi procházky a pěší turistiku, Bigova vám nabízí také několik turisticky atraktivních tras. Můžete se vydat na krátkou procházku po klidných uličkách vesnice a obdivovat kamenné domy a květinami zdobené terasy. Pokud se rozhodnete pro delší výlet, můžete se vydat na pěšinu, která vás zavede na útesy nad vesnicí a nabídne vám úchvatný výhled na okolní krajinu a moře.

Bigova je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu na dovolené. Je to malebná vesnička se spoustou možností k odpočinku a relaxaci. Takže pokud si chcete užít dovolenou bez davu turistů a pozitivní energie přírody, navštivte Černou Horu a zastavte se v Bigově.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky