Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Dominikánská republika Los Haitises National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Los Haitises National Park


Q: Jaká je historie Los Haitises National Park?
A: Los Haitises National Park byl založen v roce 1976 jako přírodní rezervace s cílem chránit místní lesy, jeskyně a více než 100 druhů ptáků a dalších živočichů.

Q: Jak se dostanu do Los Haitises National Park?
A: Nejlepší je jet z města Samana nebo Sabana de la Mar, odkud lze najmout lodě nebo vydat na pěší túru. Park není přístupný autem.

Q: Jaké aktivity lze v parku provádět?
A: V parku je možné podnikat pěší túry, vodní sporty (kajaky, windsurfing) a vyjet na lodi, aby si turisté prohlédli pláže a výběžky.

Q: Co bychom si měli přivést s sebou pro návštěvu parku?
A: Doporučuje se si s sebou přinést pitnou vodu, opalovací krém, klobouk, moskytiéry, pohodlnou obuv a fotoaparát.

Q: Která roční doba je nejlepší pro návštěvu Los Haitises National Park?
A: Nejlepší roční období pro návštěvu parku je od listopadu do března, kdy je počasí nejlepší a není takový horký. Během letního období může být velmi horko a vlhko, což může být pro turisty nepříjemné.

Q: Jaké jsou nejlepší pláže v Los Haitises National Park?
A: Mezi nejkrásnější pláže v parku patří Cayo Levantado, Pláž Moron, Playa Rincon a El Limon.

Q: Když si chci pronajmout loď, jaký je průměrný nájem a jak dlouho trvá?
A: Pronájem lodi trvá obvykle 3 až 4 hodiny a cena se pohybuje od 50-80 USD za osobu.

Q: Které jeskyně jsou nejlepší pro návštěvu?
A: Mezi nejpopulárnější jeskyně v parku patří Cueva de la Arena a Cueva de la Línea.

Q: Je nutné mít na návštěvu parku průvodce?
A: Je vhodné mít průvodce, protože tuto oblast si lze prohlédnout jenom s povolením parku. V parku Cueva de la Línea je průvodce povinný.

Q: Jaké jsou nejlepší ubytování poblíž Los Haitises National Park?
A: Nejbližším městem je Sabana de la Mar, které má několik hotelů a možností ubytování. Další možnosti ubytování jsou v městě Samana.


Počasí Dominikánská republika Los Haitises National Park


Dominikánská republika je známá svým teplým tropickým podnebím a krásnými plážemi, které ji lákají miliony turistů každý rok. Jedním z nejvýznamnějších přírodních úkazů v zemi je Los Haitises National Park, který se nachází na severovýchodě ostrova.

Los Haitises National Park je jedním z nejstarších národních parků v Dominikánské republice, byl založen v roce 1976 a zabírá rozlohu přibližně 1 600 čtverečních kilometrů. Park je známý svými zvlněnými krasovými horami, hladinou moře a impozantními mangrovníky.

Národní park je domovem bohaté a různorodé fauny a flóry. Mezi nejznámější zvířata, která zde obývají, patří supi, pelikáni, kajmany a různé druhy ptáků. V parku roste také mnoho různých druhů rostlin, včetně orchidejí a bromélií.

Jednou z hlavních atrakcí Los Haitises National Park jsou jeho jeskyně. Park je domovem mnoha jeskynních systémů, které se tvořily tisíce let procesem eroze. Mnoho jeskyní je zdobených uměleckými malbami jednotlivců nazývaných taino, původním obyvatelům ostrova. Tato umělecká díla jsou důkazem bohaté historie Dominikánské republiky.

Další zajímavou vlastností Los Haitises National Park jsou jeho mangrovníkové lesy. Mangrovníky jsou unikátní ekosystém, který slouží jako úkryt pro mnoho zvířat a hraje důležitou roli v ochraně přírody. Mají také významnou úlohu při ochraně pobřežních oblastí před erozí a bouřemi.

Navštěvování Los Haitises National Parku je možné prostřednictvím turistických výletů, které nabízejí místní průvodci. Turisté mohou prozkoumávat jeskyně, objevovat divokou přírodu a užívat si úchvatné výhledy na moře a okolní krajinu. Pro milovníky přírody je to skvělá příležitost poznat Dominikánskou republiku z jiné perspektivy.

Los Haitises National Park představuje významný kus přírody v Dominikánské republice, který stojí za návštěvu. Jeho unikátní biodiverzita a přírodní krása nabízejí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek a zároveň připomínají význam ochrany přírody pro budoucí generace.


Ubytování Dominikánská republika Los Haitises National Park


Dominikánská republika je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Karibiku, a to díky svým krásným plážím, dechberoucím vodopádům a exotické přírodě. Jedním z největších pokladů této země je také národní park Los Haitises, který se nachází na severu ostrova v oblasti Samaná. V tomto článku se podíváme na možnosti ubytování v této oblasti.

Národní park Los Haitises je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst Dominikánské republiky. Park je domovem pro množství zvláštních a ohrožených druhů rostlin a živočichů, včetně ledních ptáků, lenochoda, leguánů a jiných druhů plazů. Dominantou parku jsou nejspíše skalní výchozy vytvořené erozí a dešťovými pralesy.

Pokud plánujete návštěvu tohoto národního parku, máte k dispozici několik možností ubytování. Většina hotelů se nachází v oblasti Samaná, která je vzdálena přibližně dvě hodiny jízdy od parku. V Samaná si můžete vybrat z řady hotelů a resortů. Mezi nejpopulárnější patří Viva Wyndham V Samaná, Grand Bahia Principe Cayacoa, Gran Bahia Principe El Portillo a další.

Pokud si však přejete ubytování co nejblíže národnímu parku, můžete zvolit například město Sabana de la Mar. To se nachází pouhých 30 minut jízdy od parku a nabízí několik menších hotelů a penzionů. Mezi nejoblíbenější patří Rancho La Cueva, Hotel Don Juan a Hotel Atlantis.

Pro ty, kteří hledají více autentické ubytování, je zde možnost zůstat u místních rodin v oblasti. Toto ubytování vám umožní zažít místní kulturu a způsob života, a to vše za velmi příznivé ceny.

Národní park Los Haitises je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v krásné a nedotčené přírodě. S výběrem ubytování v okolí parku nebudete mít žádný problém - ať už hledáte luxusní letovisko nebo ubytování u místních rodin. Tak neváhejte a vydejte se na dobrodružství do krásného Karibiku.


Letenka Dominikánská republika Los Haitises National Park


Los Haitises National Park je jedním z nejcennějších a nejkrásnějších přírodních pokladů Dominikánské republiky. Tento národní park se nachází na severovýchodě země a zabírá přibližně 1 600 čtverečních kilometrů území, což z něj činí jedno z nejrozsáhlejších chráněných území v Dominikánské republice.

Los Haitises je známý svými jedinečnými geologickými útvary, tvořenými krasovými vrchy, skalami a jeskyněmi. Národní park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou krokodýli, mořští lvi, delfíni a mnoho dalších. Zdejší příroda je bohatá na biodiverzitu a poskytuje útočiště mnoha ohroženým druhům.

Jeskyně jsou jednou z největších atrakcí Los Haitises National Park. Mnoho z nich obsahuje prehistorické nástěnné malby, které ukazují, jakým způsobem žili původní obyvatelé ostrova. Některé jeskyně jsou přístupné turistům, kteří mohou prozkoumávat fascinující podzemní svět parku a objevovat jeho skryté tajemství.

Další zajímavostí tohoto národního parku jsou mangrovníkové lesy. Tyto lesy jsou důležité ekosystémy, které poskytují útočiště a potravu mnoha druhům ptáků, ryb a jiným vodním živočichům. Los Haitises je také domovem obrovského množství přírodních pramenů a řek, které podporují tuto bohatou přírodní rozmanitost.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit v Los Haitises National Park je lodní výlet. Národní park je přístupný pouze po moři a turisté se mohou vydat na prohlídku, která zahrnuje návštěvu jeskyní, plavbu mezi mangrovníky a pozorování místních zvířat. Tato cesta je nejenom dobrodružná, ale také nabízí překrásné scenérie a možnost zažít neuvěřitelné okamžiky v náručí divoké přírody.

Los Haitises National Park je místem, které je nejenom krásné, ale také hodnotné z hlediska ochrany přírody. Dominikánská republika si je vědoma důležitosti tohoto parku a snaží se jej chránit a udržovat jeho rozmanitost a jedinečnost. Turisté, kteří navštíví tento národní park, mají možnost objevovat jeho krásy a zároveň přispívat k jeho udržitelnému rozvoji.

Pokud se rozhodnete navštívit Dominikánskou republiku, nezapomeňte zařadit Los Haitises National Park do svého itineráře. Tento úchvatný přírodní ráj nabízí nezapomenutelné zážitky a umožní vám zažít krásu a bohatství dominikánské přírody.


Dovolená Dominikánská republika Los Haitises National Park


Dominikánská republika je známá svými plážemi a nekonečnými možnostmi, jak si zde užít dovolenou. Jednou z nejzajímavějších destinací pro turisty, kteří hledají méně obvyklé zážitky, je Los Haitises National Park.

Los Haitises National Park se nachází na severu Dominikánské republiky, v oblasti Samaná. Jedná se o jednu z největších přírodních oblastí v zemi a je domovem řady ohrožených druhů rostlin a zvířat.

Park byl založen v roce 1976 a od té doby se stal oblíbeným místem pro turisty, kteří sem přijíždějí pro svou přírodu, divokou krásu a nádherné výhledy. Park je snadno dostupný z města Sabana de la Mar, které se nachází v blízkosti dobytka.

Park nabízí řadu aktivit pro turisty, kteří sem přijíždějí. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je plavba po řece, která vede přes park. Během této plavby mohou turisté vidět mnoho ohrožených druhů ptáků, ryb a dalších zvířat. Turisté také mohou vystoupit z lodi a prozkoumat park pěšky, kde si mohou vychutnat krásnou krajinu, velké množství jeskyní a vodopádů.

Další aktivitou, kterou si turisté mohou vychutnat v Los Haitises National Park, je kajak. Kajak je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat park blíže a zblízka. Kajaky jsou k dispozici na půjčovnách v Sabana de la Mar.

Park nabízí také několik vzdělávacích programů pro návštěvníky, včetně přednášek o historii parku, ekologii a ochraně přírody. Tyto programy jsou určeny nejen pro dospělé, ale také pro mladší generaci.

Los Haitises National Park je také důležitou oblastí pro ochranu přírody a konzervaci. Parkové úřady pracují na ochraně různých druhů rostlin a zvířat v parku, aby je zachovali pro budoucí generace.

Pokud hledáte alternativní zážitek v Dominikánské republice, měli byste zvážit návštěvu Los Haitises National Park. Je to neuvěřitelná přírodní oblast plná fantastických přírodních útvarů a zvířat, a nabízí spoustu aktivit a programů, které jsou určeny pro všechny věkové kategorie.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky