Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Dominikánská republika Puerto Plata

Počasí Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je známá svým nádherným a teplým tropickým počasím. Jedním z nejpopulárnějších turistických míst v této zemi je město Puerto Plata, které se nachází na severním pobřeží. Díky své poloze v Karibiku si Puerto Plata užívá celoročního příjemného počasí, které láká návštěvníky z celého světa.

Průměrná teplota vzduchu v Puerto Plata se pohybuje okolo 28 °C po většinu roku. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty mohou dosahovat až k 32 °C. Nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy teplota může klesnout na 24 °C. Vzhledem k tomu, že se Puerto Plata nachází v tropické oblasti, neexistuje zde výrazný rozdíl mezi ročními obdobími.

Dominikánská republika je také známá svou vysokou vlhkostí vzduchu. Průměrná vlhkost na pobřeží se pohybuje mezi 70 % a 90 %. V letních měsících může být vlhkost ještě vyšší. Tuto vysokou vlhkost je třeba vzít v úvahu při plánování vaší dovolené, protože může ovlivnit pocitovou teplotu.

Pokud jde o srážky, Dominikánská republika má období dešťů mezi květnem a listopadem. Nejdeštivějším měsícem je zpravidla květen. Během tohoto období se mohou vyskytnout krátkodobé silné lijáky, které jsou často doprovázené hromy a blesky. Nicméně, i během období dešťů zůstává v Puerto Plata dostatek slunečných dní.

Dominikánská republika je také známá svými tropickými bouřemi a hurikány. Hurikánová sezóna trvá od června do listopadu, s vrcholem mezi srpnem a zářím. Turisté by měli být obezřetní a sledovat předpovědi počasí, zejména pokud se nacházejí na severním pobřeží, jako je Puerto Plata.

Vzhledem k celoročně teplému počasí a krásným plážím je Puerto Plata ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Návštěvníci mohou si užít sluneční koupání, potápění a další vodní aktivity. K dispozici je také mnoho golfových hřišť a historických památek, které mohou být prozkoumány.

Je však důležité si zapamatovat, že i při tak příjemném počasí je třeba dodržovat opatření k ochraně před sluncem a hydratovat se. Turisté by si měli vzít dostatečné množství opalovacího krému s vysokým ochranným faktorem, široké klobouky a pitnou vodu, aby se vyhnuli dehydrataci.

Dominikánská republika, včetně města Puerto Plata, nabízí jedinečné počasí a krásy Karibiku. Bez ohledu na roční období, návštěvníci si mohou užít slunce a teplé teploty. Pokud se chystáte na dovolenou v Dominikánské republice, není žádný pochyb o tom, že vám počasí v Puerto Plata přinese nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Puerto Plata


1. Co je nejvhodnější doba pro návštěvu Dominikánské republiky, konkrétně Puerto Platy?

Nejlepší doba pro návštěvu Puerto Platy je mezi prosincem a dubnem, kdy je zde tepleji a je nižší pravděpodobnost dešťových srážek.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Puerto Platy?

Nejčastější způsob, jak se dostat do Puerto Platy, je letecky. Existuje zde mezinárodní letiště Gregorio Luperón, které je dobře propojené s mnoha destinacemi po celém světě. Alternativou je také cestovat lodí nebo autobusem, pokud se nacházíte v sousedním ostrovním státě nebo v blízkém okolí.

3. Kde se doporučuje ubytovat v Puerto Plata?

V Puerto Plata je k dispozici široká škála ubytovacích možností. Nejpopulárnějšími jsou all-inclusive hotely, které nabízí veškeré pohodlí, včetně stravování a zábavy. Existují také menší hotely, penziony a apartmány, které jsou často cenově dostupnější. Doporučuje se vybrat ubytování poblíž pláže, abyste měli snadný přístup k moři.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Puerto Plata?

Puerto Plata je známá svými nádhernými plážemi. Nejpopulárnějšími jsou Playa Dorada, Sosúa Beach a Paradise Island. Všechny tyto pláže nabízejí bílý písek, tyrkysové moře a čistou vodu. Na plážích je také možnost zapůjčení lehátek a slunečníků a jsou v blízkosti restaurací a barů.

5. Jaké aktivity lze v Puerto Plata podniknout?

V Puerto Plata je široká škála aktivit, které můžete podniknout. Například můžete si vychutnat vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování, windsurfing nebo rybaření. Můžete také navštívit historická místa, jako je pevnost Fort San Felipe nebo historické centrum města. V blízkosti je také národní park El Choco, který nabízí možnosti pro pěší turistiku a pozorování přírody.

6. Je v Dominikánské republice bezpečno?

Dominikánská republika obecně patří mezi bezpečné destinace, a to včetně Puerto Platy. Nicméně, jako v každé zemi, je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je nepřenášení drahých předmětů na veřejnosti, vyhýbání se odlehlým a neosvětleným oblastem v noci a cestování v doprovodu. Doporučuje se také být opatrný při cestování na veřejných místech a využívat licencované taxislužby.

7. Jaká místní jídla byste měli v Dominikánské republice ochutnat?

Některá z nejznámějších místních jídel v Dominikánské republice zahrnují sancocho (tradiční polévka), mofongo (směs rozmačkaných plantainů s masem nebo mořskými plody) a mangú (mashed plantain). Také stojí za ochutnání různé druhy ryb a mořských plodů, které jsou zde běžně dostupné. Občerstvování čerstvými tropickými ovocemi, jako jsou banány, ananas nebo mango, je také běžné.


Ubytování Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací v Karibiku, a to především díky svému tropickému klimatu, krásným plážím s tyrkysovou vodou, fascinujícím divokým živočichům a jinak nevšední kulturou a historií. Pokud hledáte ideální místo, kde byste mohli strávit svou dovolenou, rozhodně byste měli zvažovat pobyt v Dominikánské republice Puerto Plata.

Puerto Plata, která leží na severním pobřeží Ostrova Jeskyní, je oblíbenou destinací turistů, zejména pro své nádherné pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Kromě toho ale nabízí i mnoho dalších aktivit, jako například šnorchlování, potápění, surfování, windsurfing a další vodní sporty. Tyto činnosti jsou vhodné jak pro návštěvníky se zkušenostmi, tak pro ty, kteří chtějí tyto sporty vyzkoušet poprvé. Pro ty, kteří se chtějí dozvědět něco o historii a kultuře této oblasti, existuje mnoho muzeí a historických památek, kde si lze prohlédnout, jak žili dřívější lidé.

Dále v Puerto Platě najdete i mnoho stylových barů a restaurací, kde se můžete ochutnat tradiční speciality, oživovat si místní rumové koktejly a užívat si krásné scenérie. Pro nákupy se zase nabízí mnoho trhů s tradičními produkty.

Pokud hledáte vhodné ubytování, nepochybně najdete mnoho investujících možností. V Puerto Platě najdete hotely s veškerým luxusem, ale i menší, přátelské penziony, kde si můžete užít vynikající servis a pohodovou atmosféru. V nabídce jsou také velké all-inclusive hotely s více bazény, ve kterých se budete moci naplno opalovat, loungy, kde si můžete odpočinout a pečovatelské centra, kde si užijete masáž a wellness procedury.

Možnosti ubytování v Puerto Platě jsou skutečně široké a kvalitní a díky tomu tu vyráží stále více turistů. Příjemné počasí, nádherné pláže, výborná gastronomie a množství aktivit nabízejí možnosti pro skvělou dovolenou, ať už s rodinou, partou přátel nebo na samotě. Také je možné navštívit jiné destinace na Dominikánské republice, jako např. Punta Canu, kde si s určitostí užijete nezapomenutelnou dovolenou.

Těšíme se na možnost, abychom Vás v Puerto Platě vítali v brzké době a obohacovali Vás o vše, co naše krásná země umí nabídnout!


Letenka Dominikánská republika Puerto Plata


Pokud plánujete dovolenou v teplých podnebích, Dominikánská republika může být pro vás tou pravou destinací. Konkrétně Puerto Plata, město ležící na severním pobřeží země, je krásným a příjemným místem, kam se můžete vydat bus nebo taksikem po příletu na letiště v San Juanu.

Zatímco Dominikánská republika může být známá pro svá krásná pláže a tropické klima, Puerto Plata nabízí mnohem více než jen tradiční dovolenou u moře. Toto město má historii, kulturu a přírodovědná naleziště, která nabízejí pestrou škálu výletů a objevů pro turisty.

Mezi hlavní atrakce patří historická pevnost Fort San Felipe, která je dominantou severního pobřeží a poskytuje nádherný výhled na město i okolní krajinu. Rovněž stojí za to navštívit Pueblo Viejo, autentické městečko, kde můžete ochutnat místní pochoutky a podívat se na řemeslníky, kteří vyrábějí své zboží v tradičním stylu.

A co se týče přírody, Puerto Plata nabízí nádherné pohledy na oceán a zasněžené vrchy pohoří Cordillera Septentrional. Navštivte třeba vodopády Damajagua, kde si můžete užít skoků ze skal a ochutnat místní kuchyni.

A samozřejmě, pláže Puerto Plata jsou úžasné! Turisté mají na výběr ze široké škály pláží, včetně Playa Dorada, která je velmi oblíbená mezi turisty. Zde se rovněž nachází oblíbené golfové hřiště pro milovníky golfového sportu.

Když už mluvíme o plážích, vyberte si ubytování na místě, které vám nejlépe vyhovuje a stavte se u pláže. Užijte si osvěžující koktejl a relaxujte na pláži, sledujte slunce zapadat za horizont a užívejte si nejlepší z Dominikánské republiky.

Z Prahy do Puerto Plata létá několik leteckých společností, včetně Czech Airlines, Smart Wings či Travel Service. Do ceny letenky se obvykle zahrnují základní služby, jako jsou jídlo a pití během letu. Navíc, pokud máte nějaké speciální požadavky, jako jsou snídaně nebo rekonvalescentní jídla, můžete si je objednat dopředu. V každém případě se můžete těšit na pohodlné sedadlo, klimatizaci a různé zábavné programy během letu.

Pokud proto hledáte výjimečnou dovolenou, která kombinuje pláže, kulturu a přírodu do jednoho balíčku, vyzkoušejte Dominikánskou republiku a její krásné město Puerto Plata. Krásy této destinace váš zážitek udělají nezapomenutelným!


Dovolená Dominikánská republika Puerto Plata


Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Více než 5 milionů turistů každý rok navštěvuje tuto karibskou zemi a její pláže, pískové duny, koloniální architekturu a tropickou přírodu. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Dominikánské republice a hledáte místo, kde si užijete tropického počasí, překrásné výhledy, kulturu a zábavu, měli byste zvážit návštěvu města Puerto Plata.

Puerto Plata je hlavním městem provincie Puerto Plata a nachází se na severní straně ostrova. Jeho centrum je charakteristické koloniální architekturou a atmosférou. Pro návštěvníky jsou k dispozici mnohé možnosti ubytování od all-inclusive resortů k luxusním hotýlkům a apartmánům.

Jde o ideální místo pro rodiny, páry i jednotlivce, kteří hledají pohodu a zábavu v tropickém prostředí. Možnosti zábavy jsou tu nekonečné. Na pláži, v hotelu a v okolí je nabídka různých sportů, jako je potápění, surfing, kajakářský výlet nebo jízda na koni. Můžete si také užít relaxaci na pláži, nebo se jít projít po Puerto Plata vzdušnou lanovkou, až na vrchol pohoří Isabel de Torres. Zde můžete navštívit botanickou zahradu a působivou sochu Krista.

Puerto Plata má také celou řadu kulturních a historických památek a míst, které stojí za návštěvu. Koloniální centrum je plné zajímavých budov v pastelových barvách s nádherně zdobenými balkóny a dveřmi. Mezi nimi je velmi zajímavý muzeum Amber Museum, který se nachází v budově starého vězení. Muzeum nabízí ukázky burského jantaru, který byl nalezen v oblasti.

Pro ty, kteří hledají aktivity jako kulturní zážitky nebo nákupy, nabízí Puerto Plata i několik tržišť a nakupovacích center. Můžete si tu koupit různé typy místních zboží – od ručně vyrobených potřeb do domácnosti po klenoty z unikátního burského jantaru. Během návštěvy můžete také ochutnat místní speciality, jako jsou hlavně ryby a mořské plody.

Když se zmíníme o Dominikánské republice, nesmíme zapomenout na její nejoceňovanější atrakci, a to jsou pláže. V Puerto Plata najdete některé z nejkrásnějších pláží Dominikánské republiky. Můžete si vybrat mezi mnoha plážemi, každá z nich se liší charakterem, ale všechny jsou překrásné. Na pláži Dorada Beach najdete bílý písek a turistické resorty, na pláži Cabarete Beach je velmi populární kite-surfování.

Celkově tedy Puerto Plata nabízí ideální kombinaci tropického počasí, písečných pláží, lesů a historických památek. Je to opravdu skvělé místo pro dovolenou, kde si můžete odpočinout a také si užít spoustu zábavy a aktivit. Pokud hledáte krásná místa v Dominikánské republice, určitě by vás nemělo minout Puerto Plata.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky