Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Džibutsko Godoria Salt Flats

Ubytování Džibutsko Godoria Salt Flats


Džibutsko je malý stát ležící východně od Afriky u Rudého moře. Přestože je země relativně neznámá, díky svým přírodním krásám a unikátním geografickým rysům stojí za to navštívit. Jedním z nejzajímavějších míst, která Džibutsko nabízí, jsou Godoria Salt Flats, neboli solné pláně Godoria.

Solné pláně Godoria se rozkládají na severovýchod od hlavního města Džibuti a jsou jednou z největších solných plání na světě. Jedná se o rozlehlou plochu, která je pokrytá bílým solným povrchem, který vytváří neuvěřitelně malebnou krajinu.

Tato oblast je velmi suchá a takřka nehostinná. S ročním srážkovým úhrnem kolem 127 mm je zde velmi omezený zdroj vody. Přes tuto sucho však solné pláně dokážou přežít a představují domov mnoha druhů živočichů a rostlin. Zde nalezneme například solnou zmiji, která je jedovatá a velmi vzácná. Dále se zde můžeme setkat s různými druhy ptáků, hmyzem a malými savci.

Godoria Salt Flats jsou také významnou turistickou atrakcí Džibutska. Tato solná pláň je ideálním místem pro fotografování, protože její bílý povrch vytváří kontrast s modrou oblohou a vytváří nádherné obrázky. Je to také oblíbené místo kempování a možností pro outdoorové aktivity jako je jízda na kole či horská turistika.

Navštívit Džibutsko a vstoupit do této unikátní oblasti je zážitek, který mnozí turisté nezapomenou. Solné pláně Godoria přinášejí nezapomenutelnou přírodní krásu, která není snadno dostupná v jiných částech světa. Ať už jste nadšenci do fotografování, přírody či chcete objevovat neokoukané destinace, solné pláně Godoria vás určitě nezklamou.


Dovolená Džibutsko Godoria Salt Flats


Džibutsko Godoria Salt Flats jsou pro mnoho turistů neznámým klenotem, který se nachází v Džibutsku, malé africké zemi ležící na východě od Etiopie a na západě od Jemenu a Ománu. Tyto solné pláně jsou jedním z nejkrásnějších míst v Džibutsku a návštěvníkům nabízejí kouzelný pohled na rozsáhlou krajinu obklopenou za slunce zapadajících horami.

Džibutsko Godoria Salt Flats leží přibližně 100 km východně od džibutského hlavního města, Djibuti City. Jedná se o obrovskou oblast solných plání, která se rozprostírá na ploše více než 12 000 km². Tato oblast má četné jezera a slaná jezera, která jsou obývaná množstvím ptáků, jako jsou plameňáci, pelikáni a řada druhů fauny a flóry.

Džibutsko Godoria Salt Flats se řadí k největším solným plání na světě a jsou také známy pod názvem "Lac Assal", což znamená "slané jezero" ve místním jazyce. Tyto solné pláně jsou ohromující přírodní scenérií, kde můžete zažít jedinečný západ slunce nad horami, který je jedním z nejpůsobivějších zážitků, jaké mohou turisté v Džibutsku najít.

V Džibutsku je možné najmout si průvodce, kteří vám pomohou překonat solné pláně a dostat se k nejkrásnějším místům této oblasti. Na tuto drsnou krajinu se může dostat jen pomocí speciálních vozidel, které jsou vybaveny pro překonání solných plání.

Pokud chcete navštívit Džibutsko Godoria Salt Flats, je to nejlepší na období od prosince do února, kdy jsou návštěvníci uvítáni příjemným teplem a nízkou vlhkostí. Během této doby můžete vidět celou řadu ptáků, jako jsou například slunce, rackové nebo papoušci v oblasti jezer a solných jezer.

Celkově lze říci, že Džibutsko Godoria Salt Flats jsou jedinečnou příležitostí pro turisty, kteří chtějí zažít něco mimořádného. Nastaví vám hlavu plnou nových zážitků a nevšedních zážitků, které budou mít nezapomenutelný zážitek ze své dovolené. Pokud už se chystáte na dovolenou v Džibutsku, pak nezapomeňte navštívit Džibutsko Godoria Salt Flats, je to místo, které vás určitě nezklame.


Letenka Džibutsko Godoria Salt Flats


Džibutsko Godoria Salt Flats: Nepřekonatelný přírodní div

Džibutsko Godoria Salt Flats (či také Grand Bara v místním jazyce) jsou jednou z nejúžasnějších přírodních lokalit na světě. Tyto rozlehlé slané pláně se rozprostírají na území Džibutska v severovýchodní Africe a představují fenomenální přírodní krásu, kterou si rozhodně nenechte ujít.

Tato rozsáhlá slaná pláň se táhne na ploše více než 150 km² a nachází se téměř na úpatí horského masivu Godoria. Hlavní charakteristika této lokality jsou bílé útesy z kamenné soli, které vytvářejí surreálný a téměř pohádkový vzhled. V kombinaci se zářivě modrým nebem a jasným sluncem vytváří Džibutsko Godoria Salt Flats nezapomenutelné scenérie, které potěší oko každého návštěvníka.

Pláň je domovem jedinečné fauny a flóry, které této oblasti dávají zcela jedinečný ráz. Přestože se může zdát, že na takovém suchém a slaném prostředí nemůže vzniknout žádný život, Džibutsko Godoria Salt Flats se potěšitelně mýlí. Zde najdete řadu druhů rostlin a zvířat, které se adaptují na extrémní podmínky, jako jsou například slanost půdy a nedostatek srážek. Mezi úkazy, které zde můžete spatřit, patří například slanomilné rostliny, pouštní kaktusy a pestrobarevná ptáčata, která sem migrují při hledání potravy.

Džibutsko Godoria Salt Flats jsou také velkou turistickou atrakcí. Je možné se sem dostat buď autem, nebo si zajistit letenku do hlavního města Džibutska a odtud se vydat na výlet. Turisté se sem sjíždějí za účelem poznávání krás divoké přírody, ale také za účelem relaxace a odpočinku. Pláň nabízí nekonečné možnosti pro procházky, pikniky a fotografování. Mnoho turistů se sem také chodí potápět, neboť planeta tvořit zajímavá slaná jezera, jež jsou domovem různých druhů ryb a dalšího podvodního života.

Přírodní rezervace Džibutsko Godoria Salt Flats byla vyhlášena v roce 2002 a od roku 2011 je oficiálně chráněnou oblastí. Je to jedinečný ekosystém, který je nutné chránit a zachovat pro budoucí generace. Místní úřady se snaží o udržení ekologické rovnováhy a omezení možného ničení prostředí v důsledku turistické aktivity.

Pokud hledáte nejen exotický, ale především přítomnost neopakovatelného přírodního divu, Džibutsko Godoria Salt Flats jsou pro vás tou pravou volbou. Tato malebná lokalita nabízí nekonečné možnosti pro poznávání přírody, relaxaci a nezapomenutelná dobrodružství. Ať už jste milovníkem přírody, fotografií nebo jednoduše klidu a krásy, Džibutsko Godoria Salt Flats vás zcela jistě okouzlí svou jedinečností a krásou.


Počasí Džibutsko Godoria Salt Flats


Džibutsko Godoria Salt Flats se nachází v západní části Džibutska. Tato oblast je oázou v poušti, a proto je zde klima velmi suché a horké. Na tomto místě se můžeme setkat s extrémními klimatickými podmínkami, které se liší v různých ročních obdobích.

V období sucha, které zde trvá většinu roku, jsou teploty velmi vysoké. Během dne se mohou teploty vyšplhat až na 50 °C a v noci klesat na zhruba 20 °C. Tyto extrémní teploty způsobují, že prostředí je velmi náročné na život.

V období dešťů, které přicházejí v krátkých intervalech, se teploty mění. Dny jsou mnohem vlhčí a teploty se pohybují kolem 35 °C, zatímco v noci klesají na zhruba 25 °C. V létě se mohou občas objevit bouřky, přičemž v zimě ismůly.

Celkově lze říci, že oblast Džibutsko Godoria Salt Flats má velmi drsné klima. Turisté by se měli připravit na velmi horké a suché počasí většinu roku. Mnoho lidí z tohoto důvodu oblast příliš nevyhledává, ale pro ty, kteří chtějí zažít něco trochu jiného a podívat se na krásy této oblasti, může být pozorování počasí jednou z zajímavých atrakcí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Džibutsko Godoria Salt Flats


1. Kde se nachází Džibutsko Godoria Salt Flats?

Džibutsko Godoria Salt Flats se nachází v Džibutsku, menším africkém státě na východě kontinentu.

2. Jaké je rozloha Džibutsko Godoria Salt Flats?

Rozloha Džibutsko Godoria Salt Flats je přibližně 200 km2.

3. Jak vznikly Džibutsko Godoria Salt Flats?

Džibutsko Godoria Salt Flats vznikly jako důsledek dlouhodobého odpařování sladké vody z podzemních zdrojů a následného usazování soli na povrchu.

4. Jakou barvu má povrch Džibutsko Godoria Salt Flats?

Povrch Džibutsko Godoria Salt Flats je bílý nebo světle šedý díky vysoké koncentraci soli.

5. Jsou Džibutsko Godoria Salt Flats přístupné veřejnosti?

Ano, Džibutsko Godoria Salt Flats jsou přístupné veřejnosti a turistům.

6. Jaká je nejvhodnější doba roku k návštěvě Džibutsko Godoria Salt Flats?

Nejvhodnější doba k návštěvě Džibutsko Godoria Salt Flats je v období sucha, které převládá od prosince do března. Během tohoto období jsou povrchy solných ploch suché a snadno dostupné.

7. Existují nějaké turistické atrakce nebo aktivity na Džibutsko Godoria Salt Flats?

Ano, na Džibutsko Godoria Salt Flats je možné provádět různé aktivity, jako je off-road jízda, pěší turistika, fotografování nebo pozorování ptáků.

8. Je třeba dodržovat nějaké bezpečnostní opatření při návštěvě Džibutsko Godoria Salt Flats?

Je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření při návštěvě Džibutsko Godoria Salt Flats, jako je pití dostatečného množství vody, ochrana před slunečním zářením a případné použití doporučených oblečení a obuvi.

9. Jak se dostanu na Džibutsko Godoria Salt Flats?

Nejbližším městem k Džibutsko Godoria Salt Flats je Džibuti, odkud je možné se dopravit autem nebo organizovanou exkurzí.

10. Je možné na Džibutsko Godoria Salt Flats kempovat?

Ano, na Džibutsko Godoria Salt Flats je povoleno kempování. Před kempováním však je vhodné získat povolení a dodržovat pravidla stanovená místními úřady.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky