Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)

Počasí Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je zemí, která se pyšní teplým a slunečným počasím po většinu roku. A jedno z míst, kde můžete zažít toto nádherné počasí, je Edfu. Edfu je malé město v jihovýchodním Egyptě, které se nachází na břehu řeky Nil. Je známé svými úchvatnými památkami, především chrámem Horuse.

Edfu leží v provincii Asuán, která je jednou z nejsušších oblastí v Egyptě. Díky tomu je město ovlivněno velmi suchým a horkým klimatem. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30 °C a během letních měsíců může dokonce přesáhnout 40 °C. Proto je důležité, abyste se oblekli v lehkých a volných šatech a měli s sebou dostatečné množství vody, abyste se před horkem ochránili.

Podobně jako většina oblastí v Egyptě, Edfu má také charakteristické období sucha a období dešťů. Období sucha trvá přibližně od září do května, kdy je počasí velmi suché a srážek je minimálně. V období dešťů, které trvá od června do srpna, můžete očekávat vyšší teploty a občasné přívalové deště. Srážky v této oblasti však zůstávají relativně nízké.

Navzdory horkému počasí a minimálním srážkám je Edfu vynikajícím místem k návštěvě, protože zde můžete prozkoumat ohromující chrám Horuse. Chrám je jedním z nejzachovalejších chrámů ve starověkém Egyptě a je zasvěcen bohu Horusovi, synovi Ísida a Ozirise. Když procházíte chrámem, můžete obdivovat nádhernou architekturu, se kterou byl postaven a detailní sochy a reliéfy na jeho stěnách.

Vzhledem k extrémnímu horkému počasí je nejlepší navštívit chrám Horuse brzy ráno nebo pozdě odpoledne, aby se vyhnul největším teplotám. Ráno je také ideální čas pro fotografování, protože ranní světlo vytváří krásné odlesky na kamenných zdech chrámu.

Edfu je ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o starověkou egyptskou historii a architekturu. Kromě chrámu Horuse si můžete také prohlédnout další památky, jako je chrám Sobek a Hathor v městě Kom Ombo, který se nachází nedaleko Edfu.

Ať už se rozhodnete navštívit Edfu kvůli jeho slunečnému počasí nebo úchvatnému chrámu, určitě zažijete nezapomenutelné dobrodružství. Nezapomeňte si však vzít s sebou dostatek ochrany proti slunci a vody, abyste se uchránili před vysokými teplotami.


Letenka Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Edfu je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť ve středním Egyptě. Je známý zejména díky svému chrámu Horuse, který patří k nejzachovalejším starověkým chrámům celé země. Letenka do Edfu je proto nejen ideálním způsobem, jak se dostat na toto místo, ale také příležitostí prozkoumat bohatou egyptskou historii.

Chrámový komplex v Edfu je dedikován egyptskému bohu Horusovi, který byl považován za ochránce faraónů a měl zemi chránit před zlem. Chrám byl postaven v době helénismu, mezi lety 237 až 57 př. n. l., a je největším chrámem postaveným uctíváním Horuse.

Samotný chrámový komplex je velmi dobře zachovalý a jeho stavba je založena na starověkém egyptském architektonickém stylu. Hlavní vstup do chrámu je přes nádvoří s hypostylovým síní, která je zdobená sloupy a reliéfy. Na stěnách síně jsou vyobrazeny výjevy ze starověké egyptské mytologie a historie.

Jednou z nejvýznamnějších částí chrámu je svatyně, kde byla uctívána socha boha Horuse. Tato socha byla dokonce přenesena do chrámu během velkého slavnostního průvodu a zde byla sloužena a uctívána. Kromě svatyně také můžete vidět kapli zasvěcenou Hathor a hrobku faraóna Ptolemaiose VIII. Zde si můžete prohlédnout i další unikátní památky starověkého Egypta.

Pro milovníky archeologie a historie je letenka do Edfu neuvěřitelnou příležitostí k poznávání egyptských dějin. Po prozkoumání chrámového komplexu můžete také navštívit místní muzeum, kde jsou vystaveny artefakty nalezené v okolí Edfu.

Další atrakcí v okolí Edfu je blízká vesnice Naga el-Goneima, kde se nachází pyramidy z 13. dynastie. Tyto pyramidy jsou obklopeny písečnými dunami a poskytují malebný a tajemný pohled na minulost.

Letenka do Edfu tedy nabízí nejen možnost navštívit jeden z nejvýznamnějších chrámů v Egyptě, ale také prozkoumat bohaté kulturní dědictví této oblasti. Je to skvělý způsob, jak se ponořit do historie Egypta a zažít jedinečnou atmosféru starověkého světa.


Ubytování Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je země, která skrývá mnoho historických a kulturních pokladů. Jedním z nejzajímavějších míst, které můžete navštívit, je město Edfu, které se nachází ve středním Egyptě. Edfu je známé především díky svému chrámu, který je jedním z nejlépe dochovaných chrámů v celém Egyptě.

Edfu je malé město ležící na západním břehu řeky Nil. Je to ideální destinace pro všechny, kteří se zajímají o egyptskou historii a kulturu. Hlavní atrakcí města je chrám Horuse, který je věnován egyptskému bohu Hora. Tento chrám je jedním z nejimpresivnějších chrámů starověkého Egypta a jeho stavba trvala přibližně 180 let. Dokončen byl kolem roku 142 př. n. l. Chrám je vynikajícím ukázkou egyptské architektury a zároveň poskytuje jedinečný náhled do minulosti.

Když přijdete ke chrámu Horuse, okamžitě vás ohromí jeho velikost a detaily. První částí chrámu je Velká brána, která vás zavede do druhého dvora. Zde se nachází slavný sloup s plemenem, který představuje symbolickou scénu boje mezi dobrem a zlem. Další významnou částí chrámu je Sancta Sanctorum, kde stojí sochy bohů Horuse a Hathor, ochránce boha. Je zde také velké množství hieroglyfů, které vyprávějí příběhy z egyptské mytologie.

Pro ty, kteří se chtějí ponořit do atmosféry starověkého Egypta, je zde možnost ubytovat se v blízkosti chrámu. V Edfu jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně luxusních hotelů a menších penzionů. Díky své blízkosti ke chrámu můžete snadno prozkoumat jeho okolí a prohlédnout si ho i ve východořímském období, kdy byl částečně zaplaven pískem.

Během svého pobytu v Edfu si také můžete vychutnat tradiční egyptskou kuchyni. Nezapomeňte ochutnat některé z místních specialit, jako je kushari (směs různých druhů těstovin s rajčatovou omáčkou a cizrny) nebo ful medames (vařená vařená fazole s kořením a olivovým olejem). V blízkosti chrámu se také nachází několik restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a vychutnat si tradiční egyptské jídlo.

Edfu je také ideálním výchozím bodem pro další objevování egyptských památek. V blízkosti se nachází města Luxor a Asuán, která jsou plná dalších starověkých chrámů a památek. Můžete se také projet na feluce po Nilu a prozkoumat krásnou egyptskou krajinu.

Navštěva Edfu je jedinečnou příležitostí zažít skvělé spojení egyptské historie, kultury a pohostinnosti. Ubytování blízko chrámu Horuse vám umožní prozkoumat tento úžasný chrám a zároveň si užít klidný a relaxační pobyt v této části Egypta. Pokud se zajímáte o egyptskou historii, neměli byste si tento klenot mezi egyptskými památkami nechat ujít.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


1. Jak se dostanu do Edfu, abych navštívil chrám Boha Horuse?
- Nejjednodušší způsob je letět do Luxoru a odtud pokračovat taxíkem nebo přesunem na místní dopravu. Cesta z Luxoru do Edfu trvá zhruba 1,5 až 2 hodiny.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do chrámu Horuse?
- Vstupní poplatky se mohou čas od času měnit, proto je nejlepší zkontrolovat aktuální ceny před vaší návštěvou. V roce 2021 byla vstupní cena pro dospělého cizince kolem 120 egyptských liber.

3. Jaké jsou otevírací hodiny chrámu Horuse v Edfu?
- Chrám Horuse je otevřen každý den od 9:00 do 17:00. Mějte na paměti, že tyto časy se mohou měnit během svátků a ramadánu, proto je dobré se informovat předem.

4. Jaký je historický význam chrámu Horuse v Edfu?
- Chrám Horuse je jedním z nejlépe zachovaných starověkých egyptských chrámů a je zasvěcen bohu Horusovi. Stavba chrámu začala v 3. století před naším letopočtem a byla dokončena až v době Ptolemaiovců. Jeho architektura a reliéfy poskytují důležité informace o životě a náboženských praktikách ve starověkém Egyptě.

5. Jak dlouho trvá návštěva chrámu Horuse v Edfu?
- Návštěva chrámu Horuse může trvat zhruba 1 až 2 hodiny, v závislosti na osobním zájmu a rychlosti prohlídky. Můžete si pochutnat na procházce kolem vnějšího chrámu, prozkoumat vnitřní prostory a detaily nebo si poslechnout průvodce s informacemi o historii a architektuře chrámu.

6. Existuje možnost zapůjčení průvodce pro prohlídku chrámu Horuse?
- Ano, při vstupu do chrámu je možné si najmout místního průvodce, který vás provede kolem chrámových reliéfů a poskytne vám informace o jejich významu a historii.

7. Můžu fotografovat uvnitř chrámu Horuse v Edfu?
- Většinou je fotografování povoleno uvnitř chrámu Horuse, ale je zapotřebí zaplatit poplatek za fotografování. Mějte na paměti, že blesk na fotoaparátu nesmí být používán, aby se zabránilo poškození starověkých reliéfů.

8. Existují v okolí chrámu Horuse další zajímavá místa k navštívení?
- Ano, v okolí chrámu Horuse se nachází také chrám Sobekha a Haroehotepa, který stojí za návštěvu. Kromě toho je nedaleko další významný starověký egyptský chrám, chrám Sobekova a Haroehotepova v Kom Ombo.


Dovolená Egypt Edfu (včetně chrámu Horuse)


Egypt je jednou z nejstarších civilizací na světě a nabízí mnoho atrakcí pro milovníky historie, kultury a dobrodružství. Mezi jednu z nejzajímavějších destinací v Egyptě patří město Edfu, které se nachází na břehu řeky Nilu. Edfu je domovem jednoho z nejzachovalejších starověkých egyptských chrámů, chrámu boha Horuse.

Chrámový komplex Horuse je nejen hřbitovem faraonů z období Ptolemaiovců, ale také jedním z nejlépe zachovaných a nejlépe restaurovaných chrámů ve starověkém Egyptě. Jeho stavba začala za vlády Ptolemaia III v roce 237 př. n. l. a byla dokončena až za vlády Kleopatry VII okolo roku 57 př. n. l.

Chrámový komplex se nachází v obrovském opevněném areálu, který je obklopen vysokými zdmi. Jejich účelem bylo chránit svaté místo před pohanskými invazemi. Hlavní budovou komplexu je samotný chrám, který byl zasvěcen slunečnímu bohu Horovi.

Chrámový komplex je obklopen sloupovými chodbami a síněmi s bohatou výzdobou. Stěny a sloupy jsou pokryty reliéfy, které líčí příběhy z egyptské mytologie a historie. Nejvýraznější částí chrámu je průčelí chrámu, které je zdobeno obrovskými sochami boha Horuse. Tyto sochy jsou známé pro svou neuvěřitelnou detailnost a dokonalé zpracování.

Vnitřek chrámu je stejně impozantní jako jeho exteriér. Uvnitř se nacházejí malé síně, kaple a svatyně, které hostí obrazy bohů a faraonů. K jedení nejzajímavějších částí chrámu patří chrámová knihovna, která sloužila jako úložiště starověkých egyptských papyrů.

Pro návštěvníky, kteří by chtěli lépe poznat egyptskou historii a kulturu, je možné si najmout průvodce, který vás bude provázet po celém chrámu a vysvětlí vám význam jednotlivých míst a reliéfů. Je tu také možnost si prohlédnout archeologické nálezy a artefakty, které byly nalezeny v okolí chrámu.

Kromě návštěvy chrámu boha Horuse je výlet do Edfu také skvělou příležitostí prozkoumat okolí a zažít pravou atmosféru egyptského venkova. Město Edfu je plné malebných uliček, tržišť a historických památek. Nedaleko města se nachází také chrám bohyně Hathor v Dendereh, který stojí za návštěvu.

Celkově vzato, návštěva Edfu a jeho slavného chrámu boha Horuse je jedinečnou zážitkem, který se nedá srovnat s ničím jiným na světě. Ponořte se do starověkého Egypta, prozkoumejte jeho bohatou historii a obdivujte architektonické genialitu starověkých Egypťanů.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky