Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Dotazy a odpovědi o Egyptě Giza a pyramidách Cheopse a Sfingu:

1. Kde se nachází Giza v Egyptě?
Giza se nachází na západním okraji Káhiry, hlavního města Egypta.

2. Co jsou Gízské pyramidy?
Gízské pyramidy jsou starobylé pyramidové komplexy, které byly postaveny jako poslední z sedmi divů světa. Nejvýznamnější jsou pyramidy Cheopse, Chefrénova a Mykerinose.

3. Co je to Velká pyramida Cheopse?
Velká pyramida Cheopse je největší a nejznámější ze tří hlavních pyramid v Gíze. Byla postavena jako hrobka faraona Cheopse a je považována za jednu z nejvýznamnějších staveb v lidské historii.

4. Jaká je výška Velké pyramidy Cheopse?
Výška Velké pyramidy Cheopse je přibližně 146,6 metrů.

5. Jak byly pyramidy postaveny?
Postup výstavby pyramid není zcela jasný, ale předpokládá se, že se používala obrovská síla lidské pracovní síly a systémy ramp.

6. Co je to Sfinga?
Sfinga je socha nacházející se v blízkosti Gízských pyramid. Má lidskou hlavu a leví tělo a bývá spojována s faraonem Chephrenem.

7. Jaká je výška Sfingy?
Sfinga měří přibližně 20 metrů výšky a 73 metrů na délku.

8. Jaké je stáří Gízských pyramid?
Gízské pyramidy byly postaveny přibližně před 4 500 lety v období Staré říše.

9. Jsou pyramidy přístupné veřejnosti?
Ano, pyramidy a Sfinga jsou přístupné veřejnosti. Turisté mohou navštívit Velkou pyramidu Cheopse, menší pyramidy a také procházet kolem Sfingy.

10. Existuje výhled z Velké pyramidy?
Vnitřek Velké pyramidy je přístupný turistům a lze se dostat dovnitř jejích chodeb a komor. Nicméně, výhled z vrcholu pyramidy není k dispozici pro veřejnost z bezpečnostních důvodů.


Letenka Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je země plná fascinujících a tajemných památek, mezi kterými zaujímají významné místo pyramidy Cheopse a Sfinga v Gize. Tyto památky jsou jedním z hlavních důvodů, proč turisté z celého světa míří právě do Egypta. A jaký je nejrychlejší způsob, jak se tam dostat? Samozřejmě letenka do Egypta!

Letenka do Egypta je nejenom rychlý, ale také pohodlný způsob cestování. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Káhiry, hlavního města Egypta. Po přistání na káhirském letišti se turisté mohou vydat na cestu směrem k Gize a zážitkem na který nezapomenou.

Pyramidy v Gize jsou jedny z nejznámějších památek na světě. Největší a nejstarší z nich je Velká pyramida Cheopse. Její výstavba probíhala již před více než 4500 lety a až do stavby Eiffelovy věže v Paříži byla nejvyšší stavbou na světě. Tato monumentální stavba má výšku téměř 140 metrů a je složena z více než 2 milionů obrovských kamenných bloků. Její dokonalá geometrie a precizní zpracování jsou dodnes zázrakem inženýrského umění.

Další významnou památkou v Gize je Sfinga. Tato socha lidského těla a lví hlavy se tyčí nad pouští již více než 4500 let. Celá socha je vysoká téměř 20 metrů a dlouhá asi 73 metrů. Sfinga je považována za ochránce pyramid a říká se, že má tajemnou moc. Její původ a účel však zůstává dodnes zahalený tajemstvím.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Pyramidy v Gize, je to neuvěřitelným zážitkem. Při prohlídce můžou projít dovnitř Velké pyramidy a prozkoumat její komnaty a tajemství. Zároveň mohou prozkoumat okolí pyramidy a užít si ohromující výhled na Káhiru a poušť.

Je třeba podotknout, že památky v Gize jsou plné historie a legend. Je fascinující přemýšlet o tom, jak mohli starověcí Egypťané bez moderní technologie a strojů postavit tak obdivuhodné stavby. Jejich způsob zpracování kamene a jejich znalosti v oblasti architektury jsou dodnes záhadou.

Letenka do Egypta je jednoduchým a pohodlným způsobem, jak se dostat k těmto úžasným památkám. Navštívit pyramidy Cheopse a Sfingu je jedinečným zážitkem, který si každý turista zaslouží. Při pohledu na tyto monumentální stavby si lze jenom představovat velikost a slávu starověkého Egypta.


Ubytování Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt není jen země s bohatou historií a kulturou, ale také nádhernými památkami, které přitahují miliony turistů každý rok. Mezi nejznámější patří pyramidy v Gíze, které jsou symbolem starověké civilizace a egyptského umění.

Při návštěvě Egypta je nutné navštívit hlavní město Káhiru a samozřejmě také Gízu, která se nachází pouhých 20 kilometrů jižně od Káhiry. V Gíze se nachází tři nejslavnější pyramidy - pyramidy Cheopse, Chafrenovy a Menkeureho, které se řadí mezi Sedm divů světa.

Pyramida Cheopse, největší a nejslavnější z nich, byla postavena v roce 2570 před naším letopočtem. Vysoká je 138 metrů a její základna měří 230 metrů. Vědci odhadují, že na její výstavbu bylo použito až 2,3 milionu kamenných bloků. Je to fascinující, že mnoho z těchto kamenů váží až 15 tun a byly přineseny z vzdálené oblasti na západozemí Nilu.

Druhou největší pyramidou v Gíze je podobně statná pyramidu Chafrenovy s výškou 136 metrů a základnou 215 metrů. Menkaurův komplex pyramid se nachází hned vedle nich a je nejmenší ze všech tří. I tak ale na návštěvníky působí velkolepě a tajemně.

Zdá se, že tyto pyramidy byly postaveny za účelem uctění faraónů a jejich bohů. Postavení pyramid v takové dokonalé geometrické rovnováze až 4 500 let před naším letopočtem, je dodnes záhadou. Tato mistrovská práce stavitelů je jedním z největších zázraků historie.

Nedaleko pyramid se nachází další egyptská památka, a to Sluneční loď Cheopse. Loď byla nalezena v díře vedle pyramidy a byla tam uložena více než 4 500 let. Po složité rekonstrukci je teď umístěna v muzeu, které se nachází na místě nálezu.

Areál pyramid je turistickou atrakcí, kde můžete najmout průvodce, projít celým prostorem a dozvědět se o historii Egypta a pyramid víc. Je také možné vyrazit na koni nebo velbloudovi a užít si tradiční západ slunce v poušti a pozorovat vzdálenou pyramidu Cheopse.

Pokud se plánujete vydat do Egypta, nezapomeňte si přinést klobouk a opalovací krém, protože teploty v poušti mohou být velmi vysoké. Navštívit pyramidy v Gíze je jedno z nejpůsobivějších zážitků v životě a nepochybně stojí za to.


Dovolená Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt je země bohatá na historii a kulturu, a jednou z nejvíce fascinujících a známých turistických atrakcí je oblast Gíza. Nachází se zde jedno ze Sedmi divů světa - Velká pyramidy Cheopse a také obrovská socha Sfingy. Tyto monumenty jsou nejen symbolem Egypta, ale i jedním z nejvýznamnějších dědictví celé lidské civilizace.

Velká pyramida Cheopse je největší ze tří pyramid, které jsou umístěny na Gízské plání. Pyramida byla postavena před více než 4 500 lety jako hrobka faraona Cheopse, který vládl za 4. dynastie Starověkého Egypta. Její stavba je stále zahalena tajemstvím a techniku, jakou stavitelé použili při její konstrukci, není dodnes zcela známa. Přesto je do dnešní doby symbolem inženýrského a archeologického umění.

Pyramida Cheopse stojí ve výšce přes 140 metrů a průměrná délka jedné strany je kolem 230 metrů. Její dokonalá pyramidalní forma zůstává obdivuhodná dodnes, ačkoliv se podařilo postavit jen málo pyramid, které by se dosahu byť i jen zlomku této velikosti a dokonalosti. Interiér pyramidy je bohužel pro veřejnost uzavřen, ale památník v těsné blízkosti nabízí mnoho informací a artefaktů, které jsou spojeny s Cheopsovým pohřbem.

Nedaleko Velké pyramidy se nachází další jedinečné místo - Sfinga. Sfinga je socha, která zobrazuje tělo lva a hlavu člověka. Jedná se o největší sochu z monolitu na světě. Svou délkou 73 metrů a výškou 20 metrů je v Gíze přítomna od doby, kdy byla postavena starověkými Egypťany. Sfinga je považována za symbol moci a ochránce královských hrobek. Je velkým turistickým přitahovačem a jednou z ikonických památek Egypta.

Pokud se chystáte na dovolenou do Egypta a máte v plánu navštívit tuto oblast, je důležité připravit se na horké podnebí. Egypt má tropické a suché podnebí, takže je dobré si vzít lehké oblečení, přinést dostatek sluneční ochrany a dostatek vody. Zeptejte se svého cestovního průvodce na nejlepší časy návštěvy, protože v létě mohou teploty dosahovat extrémních hodnot.

Pokud jste milovníkem historie a kultury, návštěva Egypta a oblasti Gíza je nezapomenutelný zážitek. Procházka okolo Velké pyramidy Cheopse a Sfingy vás přenese do minulosti a ukáže vám neuvěřitelný kontext, ve kterém tyto památky vznikly. Egypt je země s bohatou historií a návštěva této části země je nezbytná pro pochopení jeho kultury a odkazu, který zanechal světu.


Počasí Egypt Giza (včetně pyramid Cheopse a Sfingu)


Egypt, země pyramid a tajemství, si zachovává své exotické kouzlo díky svému rozmanitému a teplému podnebí. Představme si, jaké je počasí v jednom z nejslavnějších míst Egypta - v Gíze, domově pyramidy Cheopse a Sfingy.

Gíza leží nedaleko od egyptského hlavního města Káhiry a je známá svým bohatým historickým dědictvím, které se skládá z ohromujících starověkých pyramid a monumentů. Když se podíváme na počasí v této oblasti, je důležité si uvědomit, že Egypt je převážně pouštní zemí, která má typické horké podnebí.

Jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad) jsou obdobím, kdy je počasí v Gíze poměrně příjemné. Teploty se pohybují kolem 25-30 °C, což je ideální pro prohlídky pyramid a dalších historických památek. Slunce svítí celý den a je velmi málo srážek. Tato období jsou proto považována za nejlepší dobu návštěvy, aby se návštěvníci vyhnuli extrémnímu horku egyptského léta.

Letní měsíce (červenec až srpen) jsou ve Gíze extrémně horké. Denní teploty mohou stoupat až k 40 °C a je zde vysoká vlhkost vzduchu. To znamená, že přímé sluneční světlo může být velmi intenzivní a vyčerpávající. Pokud plánujete návštěvu Gízy v létě, je důležité se připravit na horké a suché podmínky a chránit se před sluncem.

V zimě (prosinec až únor) jsou teploty v Gíze stále relativně teplé, ale mohou být nepředvídatelné. Denní teploty se obvykle pohybují kolem 20-25 °C, ale může nastat i chladnější období, kdy se teploty sníží na 10-15 °C. Nacházíme se v poušti, takže i v zimě se slunce poměrně často objevuje na obloze.

Co se týče srážek, Egypt je znám jako suchá země. Srážky jsou vzácné, zejména v létě, kdy se prakticky nevyskytují žádné deště. V zimě je však možné občasné přeháňky, což je pro místní velká událost.

Když navštívíte Gízu a její slavné pyramidy, je nezbytné brát v úvahu počasí. Nezapomeňte si vzít ochranné sluneční brýle, pokrývku hlavy a dostatek vody, abyste se vyhnuli přehřátí a úpalu. I když je v oblasti poskytována stínění, je dobré si být vědom rizik přílišného vystavení slunečnímu záření.

Celkově vzato, Gíza nabízí velmi teplé počasí po většinu roku s horkými letními měsíci a příjemnými jarními a podzimními obdobími. S ohromujícími pyramidami Cheopse a Sfingy jako kulisu se návštěva Gízy stává nezapomenutelným zážitkem.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky