Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)

Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Dotaz: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Luxoru?
Odpověď: Luxor je snadno dostupný jak letecky, tak i po souši. Existují pravidelné lety z Káhiry do Luxoru, ale také je možné cestovat autobusem nebo vlakem.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce v Luxoru?
Odpověď: Hlavními atrakcemi v Luxoru jsou Chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Dalšími populárními místy jsou Luxorský chrám a Kom Ombo.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Chrámu Medinet Habu?
Odpověď: Prohlídka Chrámu Medinet Habu trvá obvykle kolem 1-2 hodin. Někteří návštěvníci si však mohou vyhradit více času, aby si užili všechny detaily a informace o tomto historickém místě.

Dotaz: Které je nejlepší doba pro návštěvu Údolí králů?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Údolí králů je brzy ráno nebo večer, aby se vyhnuli horkým teplotám během dne. Doporučuje se také navštívit Údolí králů mimo hlavní sezónu turistiky, aby se vyhnuli davům.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Dóry Hatšepsut?
Odpověď: Prohlídka Dóry Hatšepsut trvá obvykle kolem 1-2 hodin. Toto místo je známé pro svou architekturu a krásné reliéfy.

Dotaz: Jakou vstupní cenu platím pro vstup do těchto památek?
Odpověď: Vstupní ceny se mohou lišit, ale obecně platíte za každou památku zvlášť. Například vstup do Údolí králů stojí kolem 200 egyptských liber, zatímco vstup do Dóry Hatšepsut stojí kolem 80 egyptských liber.

Dotaz: Je nutné rezervovat vstupenky dopředu?
Odpověď: Obvykle není nutné rezervovat vstupenky dopředu pro tyto památky v Luxoru. Avšak v období vysoké sezóny cestování je doporučeno mít vstupenky předem zajištěny, aby se zabránilo dlouhým frontám.

Dotaz: Má Luxor bezpečnostní problémy?
Odpověď: Luxor je obecně bezpečné místo pro turisty, ale je vždy dobré být opatrný a sledovat pokyny místních úřadů a průvodců. Doporučuje se také mít platnou cestovní pojištění a informovat se o aktuální bezpečnostní situaci před cestou.


Dovolená Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je země plná fascinujících a historických památek, a jedním z nejprázdnějších a nejzajímavějších míst k návštěvě je město Luxor. Toto město se nachází na východním břehu řeky Nil a je domovem několika nezapomenutelných památek, včetně Chrámu Medinet Habu, Dóru Hatšepsut a Údolí králů.

Chrámy v Egyptě jsou nejen nádhernou památkou, ale také oknem do minulosti, která ukazuje na bohatství a slávu starověké egyptské civilizace. Chrám Medinet Habu je jedním z největších a nejkomplexnějších chrámů v Luxoru. Byl postaven faraonem Ramzesem III. ve 12. století před naším letopočtem a sloužil jako místo uctívání bohů a pochování faraonů. Jeho zachovalá stavba je obklopena vysokými zdmi a zdobena nádhernými reliéfy, které vyprávějí příběhy z egyptské mytologie.

Dalším úžasným místem k návštěvě je Dóra Hatšepsut, což je pohřební chrám jedné z nejmocnějších a nejkontroverznějších žen ve starověkém Egyptě. Hatšepsut se stala faraonkou po smrti svého manžela a vedla Egypt po dobu 22 let. Její chrám je velmi neobvyklý svým architektonickým stylem, protože se skládá z terasovitých úrovní, které se stupňují do výšky a směřují k vzdáleným horám. Stavba je také zdobena překrásnými reliéfy a sochami, které ukazují Hatšepsut jako mocnou vládkyni.

Veřejil králů je další ohromující místo v Luxoru, které nesmíte vynechat. Toto údolí je považováno za nejvýznamnější hrobku egyptských faraonů a je domovem hrobek mnoha slavných vládců, včetně Tutanchamona a Ramesse IX. Návštěvníci mohou procházet úzkými koridory a hledět na nádherně zdobené stěny, které přístupně ukazují na život faraonů a jejich přípravu na posmrtný život.

Kromě těchto tří hlavních památek nabízí Luxor také spoustu dalších zajímavých míst k návštěvě. Například je tu Chrám Karnaku, který je největším chrámovým komplexem na světě a nachází se jen krátkou cestou od Luxoru. Navíc jsou zde také pohřebiště šlechticů a vozatajů v Údolí královen, kde se nachází hrobky manželek faraonů.

Pokud chcete objevit bohatou historii a krásu Luxoru, nejlepší doba k návštěvě je v zimě nebo na jaře, kdy je počasí mírné a příjemné. V létě může být velmi horko a nepohodlné pro dlouhé prohlídky.

Dovolená v Egyptě Luxoru je prostě nezapomenutelným zážitkem pro milovníky historie, archeologie a krás starověké civilizace. Prožijte strhující příběhy minulosti a projděte se po stopách faraonů v těchto úchvatných památkách.


Letenka Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je známý svou rozsáhlou historií, zvláště v přítomnosti pyramid a starověkých chrámů. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Egyptě je město Luxor, které je domovem několika památek z období Starověkého Egypta, jako jsou chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Pokud plánujete návštěvu Luxoru, je nezbytné zakoupit letenku do této oblasti, o které si teď povíme více.

Letenky na trase Egypt Luxor jsou k dispozici od několika společností, které nabízejí lety z různých destinací. Mezi tyto společnosti patří Egypt Air, Emirates, Qatar Airways a několik dalších. Vstupenka na letenku závisí na různých faktorech, jako jsou množství volných míst, doba cesty, počet přestupů, atd. Nicméně cena se obvykle pohybuje okolo 300-500 USD za jednu cestou.

Pokud se tedy rozhodnete zakoupit letenku do Luxoru, můžete se těšit na návštěvu mnoha památek z dávné minulosti, které se tam nacházejí. Chrám Medinet Habu je jeden z nejzachovalejších chrámů v zemi a byl postaven v období Nové říše faraona Ramzese III. Tyto chrámové pozůstatky jsou vynikajícími příklady uměleckého stylu a architektury této éry. Chrám je také známý svými krásnými sochami a řadou nápisů.

Další významnou památkou je Dóra Hatšepsut, což je královnin chrám, postavený na západním břehu Nilu, blízko Údolí králů. Tento krásný chrám byl postaven královnou Hatšepsut a je považován za jedno z nejvýznamnějších stavebních děl této doby. Je známý svými pečlivě zpracovanými reliéfy a freskami.

Údolí králů je nejznámějším místem v Luxoru, které vás vrátí zpět do dávných časů. V tomto místě se nachází klíčové hrobky jako hrobka Tutanchamona, Nefertiti a mnoho dalších. Tuto oblast doporučujeme navštívit ráno, protože během dne je zde často velké množství turistů.

Celkově vzato, letenka do Luxoru nabízí návštěvu mnoha důležitých lokalit v Egyptě, které si zaslouží pozornost. Množství památek a historických znalostí, které získáte tím, že navštívíte tuto oblast, bude stát za každý vynaložený dolar. Pokud se zajímáte o Egypt a jeho bohatou historii, určitě byste měli zvážit návštěvu Luxoru a nákup letenky na toto místo.


Počasí Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je známý svým teplým a slunečným počasím. A žádné místo tohoto slunečného státu není náležitě reprezentováno než město Luxor. Luxor je domovem nejen tří z nejvýznamnějších historických památek Egypta - Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů, ale také nabízí báječné klima pro jejich návštěvu.

Luxor leží na východním břehu řeky Nil a těší se na příjemné podnebí po většinu roku. Ovšem existují období, která jsou pro návštěvu příhodnější než jiná. Nejlepší čas k návštěvě Luxoru je od listopadu do března, kdy teploty dosahují příjemných 25 až 30 stůpňů Celsia. Tato období jsou velmi populární mezi turisty, takže pokud hledáte klidnější atmosféru, můžete zvážit návštěvu v dubnu nebo v říjnu, kdy jsou teploty mírně vyšší (až 35 stupňů Celsia), ale méně lidí je ve městě.

V létě, které trvá od května do září, mohou teploty dosahovat až 40 stupňů Celsia a místní obyvatelé i turisté hledají úlevu ve stínu nebo v klimatizovaných prostorech. V těchto měsících je vhodné být opatrný a udržovat hydrataci, protože horké počasí může způsobit úpal. Přestože je v létě méně turistů, mnoho lidí se vyhýbá návštěvě Luxoru kvůli výrazným horkům a náročným podmínkám.

Pokud se rozhodnete navštívit Luxor v příhodnějším období, můžete si vychutnat své návštěvy tří významných památek ve městě. Chrám Medinet Habu je jedním z nejvelkolepějších chrámů starověkého Egypta. Nachází se na západním břehu Nilu a je věnován faraonovi Ramzesovi III. Tento impozantní chrám je velký až na velký šok, ale jeho nádhera a detaily jsou neuvěřitelné. Podívejte se na nádherné reliéfní díla a pozorujte, jak se sluneční světlo odráží od kamenů chrámu.

Další nenapodobitelnou památkou, kterou nemůžete vynechat, je Dóra Hatšepsut, nejlépe dochovaný egyptský chrám na světě. Tento chrám chrání údolí Kralů a je pokládán za jednu z největších architektonických památek starověku. Být svědkem úžasného pohledu na slunce, které se odráží od těchto starověkých kamenných konstrukcí, je nezapomenutelný zážitek.

A konečně Údolí králů je nejvýznamnějším pohřebištěm starověkých faraonů. Toto tajemné místo, obklopené horami, bylo vybráno jako poslední odpočinek pro mnoho egyptských panovníků. Je umístěno na západním břehu Nilu a poskytuje jedinečný pohled do minulosti. Procházka podél hrobek a jejich zdobených stěn vás vezme na výpravu do dávného Egypta.

Navštívit Luxor a jeho historické památky znamená stát se svědkem úžasných kontrastů mezi slunečným počasím a starověkou kulturou. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto místo, můžete být si jisti, že Luxor vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egyptské město Luxor je jedním z nejvýznamnějších turistických center v zemi a nabízí nepřeberné množství historických a kulturních památek. Jedním z hlavních důvodů, proč sem lidé z celého světa míří, je možnost navštívit fascinující místa, jako je Chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Aby návštěvníci mohli plně vychutnat svou cestu do Luxoru, je důležité vybrat si správné ubytování.

Luxor je bohatý na luxusní hotely s krásnými výhledy na Nil a s nabídkou vysoce kvalitních služeb. Tyto hotely vám umožní pohodlně relaxovat a načerpat nové síly po každém dni stráveném objevováním regionu. Některé z nich nabízejí také výlety a průvodce, kteří vám umožní lepší pochopení historie a kultury této oblasti.

Pro turisty, kteří se zajímají o Chrám Medinet Habu, je ideální volbou ubytování hotel v centru Luxoru. Tento chrám je jedním z nejvýznamnějších památek v okolí a jeho návštěva je nezapomenutelným zážitkem. Pobyt v hotelu v centru města vám umožní snadný přístup k této památce a také k místnímu bazaru, kde můžete nakoupit suvenýry a ochutnat místní kuchyni.

Pro ty, kteří mají zájem o Dóru Hatšepsut, je vhodné vybrat si ubytování v blízkosti této památky. Tento majestátní chrám s výjimečnou architekturou je mezi turisty velmi oblíbený a ještě více se vám dostane, pokud budete mít možnost navštívit ho v klidu a bez davů lidí. Ubytováním v okolí tohoto chrámu můžete získat snadný přístup k této unikátní památce a vychutnat si ji v relativně tichém prostředí.

Pokud jste sem přijeli kvůli návštěvě Údolí králů, doporučuji vám vybrat si ubytování v hotelu, který se nachází poblíž této lokality. Údolí králů je hrobkami slavných faraonů, a jejich nekonečnou řadou. Navštěva tohoto místa je jako cesta do minulosti a vy si zde můžete prohlédnout významné památky, které jsou vystavené pouze v tomto specifickém regionu. Pobyt v blízkosti Údolí králů umožní snadný přístup k těmto hrobkám a vám tak zbývá více času na jejich prozkoumání.

Celkově vzato, Luxor je neuvěřitelně inspirativní destinací s nespočtem zajímavých a krásných památek. Při výběru ubytování je důležité vzít v úvahu vaše plány a zájmy, abyste mohli plně využít svůj čas v tomto unikátním městě. Ať už se rozhodnete ubytovat v centru města, u Dóry Hatšepsut nebo blízko Údolí králů, jistě zde zažijete nezapomenutelnou dovolenou a budete mít možnost prozkoumat jednu z nejbohatších historických oblastí světa.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky