Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Nuweiba

Počasí Egypt Nuweiba


Egyptské městečko Nuweiba se nachází na Sinajském poloostrově, poblíž hranice s Izraelem. Jeho poloha u Rudého moře a v blízkosti hornatého vnitrozemí z něj činí atraktivní turistickou destinaci. Kromě pláží s bílým pískem a průzračné vody si návštěvníci mohou užít například potápění, surfování nebo koupání s delfíny.

Z hlediska počasí je Nuweiba typickým zástupcem subtropického podnebí. To znamená, že se zde vyskytují horká léta a mírné zimy. Nejtepleji bývá v období června až září, kdy průměrné teploty dosahují 35 až 40 stupňů Celsia. Naopak v prosinci a lednu se maximální teploty pohybují v rozmezí 20 až 25 stupňů Celsia.

V zimě může být v Nuweibě i chladněji, než by turisté očekávali. V noci teploty klesají až k 10 stupňům Celsia a přes den se teploměr zasekává kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Pokud tedy plánujete pobyt v této části Egypta v období října až března, nezapomeňte si vzít i nějaké teplejší oblečení.

Co se týče srážek, nejsušším měsícem je únor a v březnu už se početnější deště vyskytují o něco častěji. V letních měsících se srážky téměř nevyskytují.

Pokud plánujete návštěvu Nuweiby, zohledněte v plánu i teploty a srážky. Pokud nevadí vám horké počasí, přijedte v létě a užijte si pláže a vody Rudého moře. Kristalicky průzračná voda a velké množství korálů a ryb vám jistě zaručí nezapomenutelný zážitek. V zimě zase můžete využít pobytu v místech, kam příliš turistů nezavítá, a užít si klidnou dovolenou výhodněji.


Dovolená Egypt Nuweiba


Egyptské město Nuweiba se nachází na severozápadním pobřeží Sinajského poloostrova a je ideálním místem pro ty, kteří touží po dovolené spojené s opalováním, potápěním a relaxací na pláži. Nuweiba se nachází mezi dvěma velkými turistickými destinacemi, tabájskou zátokou a deltou Jordánu, což z něj činí skvělé místo pro ty, kteří chtějí objevovat krásy Sinajského poloostrova.

Pláže v Nuweibě jsou úchvatné, s jemným pískem a průzračnými vodami Rudého moře. Je zde také mnoho možností vodních sportů, jako je potápění a šnorchlování, které umožňují návštěvníkům objevit bohatý podmořský svět plný korálů a pestrobarevných ryb. Pro ty, kteří touží po dobrodružství, je zde také možnost organizovat potápění na jednom z největších potápěčských míst v Egyptě, korálové zahrady Ras Abu Galum.

Kromě plážových aktivit můžete také prozkoumat kulturní bohatství Nuweiby a jejího okolí. Nedaleko jsou pozůstatky starověkých osad a vykopávek z doby faraónů. Navštivte starověké město Monastery, kde se nachází klášter svaté Kateřiny, který je jedním z nejstarších dochovaných klášterů na světě. Tato historická lokalita je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a stojí za návštěvu.

Pro milovníky přírody je tu také Mojžíšova hora, která se tyčí nad Nuweibou. Na vrcholku hory se nachází kaple, kde podle biblických příběhů Mojžíš obdržel desky s desaterem. Tato hora je oblíbená destinace pro horolezce a poutníky, a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Nuweiba je také skvělým výchozím bodem pro další dobrodružné aktivity v Sinaji. Můžete se vydat na výlet do kaňonu Coloured Canyon, kde se zastavíte na průzračných vodopádech nebo si prohlédnete unikátní skalní útvary. Další možností je prozkoumat Beduínské tábory v poušti, kde se můžete seznámit s místní kulturou a tradičním způsobem života Beduínů.

Dovolená v Nuweibě nabízí dokonalou kombinaci relaxace na pláži a dobrodružství v přírodě. Navštěvováním jedinečných míst, jako je klášter svaté Kateřiny a Coloured Canyon, si budete moci prohlédnout kulturní a přírodní bohatství Sinajského poloostrova. Pokud hledáte dovolenou, která nabízí něco víc než jenopouštění pláží, je Nuweiba správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Nuweiba


1. Jak se dostat do Nuweiby z Káhiry?
Odpověď: Můžete se dostat do Nuweiby z Káhiry buď autobusem, který trvá přibližně 6 hodin, nebo si můžete pronajmout auto a jet přes Sinajský poloostrov.

2. Jaké jsou nejpopulárnější pláže v Nuweibě?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější pláže v Nuweibě patří Coral Island Beach, Laguna Beach a Duna Beach.

3. Kde se dá ubytovat v Nuweibě?
Odpověď: V Nuweibě je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, resortů a kempů přímo na pláži.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Nuweiby?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Nuweiby je v období od října do května, kdy je počasí teplé a slunečné.

5. Jaké aktivity se dají v Nuweibě podniknout?
Odpověď: V Nuweibě se dají podniknout různé aktivity, včetně potápění, šnorchlování, plachtění, jízdy na velbloudu a výletů do okolní pouště.

6. Je v Nuweibě bezpečno?
Odpověď: Nuweiba je obecně považována za bezpečné místo pro turisty, ale je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a sledovat aktuální zprávy a lokální rady.

7. Co je zajímavého k vidění v okolí Nuweiby?
Odpověď: V okolí Nuweiby se nachází několik zajímavých míst, jako je modrá díra Dahab, poušť Akaba nebo historické město Petra v Jordánsku.

8. Jaký je místní jazyk v Nuweibě?
Odpověď: Místní jazykem v Nuweibě je arabština, ale v turistických oblastech se často mluví anglicky.

9. Potřebuji vízum pro cestu do Nuweiby?
Odpověď: Většina turistů potřebuje k cestě do Egypta vízum. Detaily a požadavky se mohou lišit v závislosti na vaší zemi původu, proto je vždy nejlepší se informovat před cestou.

10. Jaký je místním jídlem v Nuweibě?
Odpověď: Mezi místní speciality v Nuweibě patří především mořské plody, grilované ryby, tradiční egyptská jídla jako falafel, hummus a kouskous, stejně jako čaj a káva na místních trzích.


Ubytování Egypt Nuweiba


Egyptské město Nuweiba se nachází na východním pobřeží Sinajského poloostrova a je oblíbenou turistickou destinací pro ty, kteří hledají klid, slunce a krásné pláže. Nuweiba je známá svou nádhernou přírodou, korálovými útesy a přátelskou atmosférou.

Jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou je potřeba si při ubytování v Nuweibě dát pozor, je vybrat si správný typ ubytování. Vzhledem k tomu, že Nuweiba je menší město, nemá tolik velkých hotelových resortů, jaké najdeme v jiných turistických destinacích v Egyptě. To znamená, že turisté se často rozhodují ubytovat se v menších rodinných hotýlcích, plážových chatkách nebo kempy.

Jednou z možností je pobyt v jednom z rodinných hotýlků. Ty nabízejí pohodlné a přátelské ubytování s výhodou, že jsou často umístěné přímo u pláže. Hosté si mohou vybrat mezi pokoji s výhledem na moře nebo na zahradu. Některé hotýlky mají také vlastní restaurace, kde si hosté mohou vychutnat tradiční egyptskou kuchyni.

Další možností, jak se ubytovat v Nuweibě, je pronájem plážové chatky. Ty jsou obvykle menší a jednodušší než hotely, ale nabízejí více soukromí a autentičtější zážitek. Chatky jsou často vybaveny vlastním sociálním zařízením a terasou, kde si hosté mohou vychutnat své jídlo a pozorovat překrásný výhled na moře.

Kempování je další populární volba pro ubytování v Nuweibě. Existuje několik kempů, které nabízejí základní ubytování v přírodě. Kempování je skvělou možností pro ty, kteří chtějí strávit co nejvíce času venku a těšit se z jedinečného prostředí Sinajského poloostrova. Kempy často nabízejí základní vybavení jako jsou sprchy, toalety a restaurace. Většina z nich se nachází přímo u pláže, což umožňuje hostům plavat, potápět se a opalovat se bezprostředně před chatkou.

Kromě ubytování nabízí Nuweiba také širokou škálu aktivit a atrakcí. Město je známé svými báječnými korálovými útesy a je skvělým místem pro potápění a šnorchlování. Návštěvníci se mohou také vydat na výlety do blízkých hor nebo do tradičních beduínských vesnic. Město nabízí také mnoho restaurací, kde si mohou hosté vychutnat tradiční egyptskou kuchyni a nakoupit na místních trzích.

Ubystování v Nuweibě je ideální pro ty, kteří hledají relaxaci a klid na krásných plážích. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat v rodinném hotýlku, pronajmout si chatku nebo zůstat v kempu, Nuweiba nabízí širokou škálu možností, jak si užít nejkrásnější přírodu Sinajského poloostrova.


Letenka Egypt Nuweiba


Egypt je země bohatá na historii, krásné pláže a úchvatnou přírodu. Pokud hledáte místo, kde si můžete užít dovolenou na pláži a zároveň objevovat zbytky starověkého světa, měli byste zvážit návštěvu města Nuweiba. Město se nachází na jižním konci Sinajského poloostrova a nabízí vám nádherné pláže s azurově modrou vodou Rudého moře, ale také možnost objevovat starověké památky, které jsou přímo v okolí města. Pokud plánujete návštěvu, možná byste se mohli zajímat o letenku Egypt Nuweiba.

Nuweiba je populárním místem pro potápění. Kousek od města se nachází národní park Ras Abu Galum, kde můžete objevovat nádherné koralové útesy a pestrou podmořskou faunu. Park je oblíbeným místem mezi potápěči a snorkelisty. Pokud nejste potápěči, můžete se vydat na pozorování mořských želv a delfínů. Pozorovat můžete i mnoho druhů ryb. Jednou z nejpopulárnějších pláží v Nuweiba je Laguna Beach. Pláž je oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi, protože voda je mělká a klidná.

Nuweiba leží také poblíž starověkých památek. Nedaleko se nachází kamenolom, který byl využíván při stavbě chrámu v Jeruzalémě. Pokud máte zájem o poznání historie tohoto regionu, můžete se vydat do města Petra v Jordánsku. Toto město bylo vytesáno do skály a je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Egyptě.

Letenka Egypt Nuweiba vás může vyjít na zajímavou cenu. Můžete hledat nabídky od národních i mezinárodních leteckých společností. Z letiště v Káhiře můžete využít dopravu do města Nuweiba vlakem nebo autobusem. Nejbližší letiště se nachází 45 kilometrů od města.

Za celosvětovou pandemie COVID-19 může být složité cestovat, takže se ujistěte, že máte aktuální informace o cestování a podmínkách pobytu v Egyptě. Vyhněte se velkým shromažďováním lidí, noste roušku a dodržujte předepsaná hygienická opatření.

Celkově lze říci, že letenka Egypt Nuweiba je skvělou možností pro ty, kteří hledají dovolenou na pláži, ale také chtějí objevovat starověké památky. Nuweiba nabízí nádherné pláže, možnost potápění a snorklování, ale také v okolí mnoho zajímavých historických památek. Pokud hledáte dovolenou blízko historie a přírody, Nuweiba je pro vás ideální možností.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky