Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Egypt Valley of the Queens

Počasí Egypt Valley of the Queens


Egypt Valley of the Queens je malebné místo, které se nachází v údolí Nilu v Egyptě. Nachází se ve starověkém městě Luxor a sloužilo jako místo posledního odpočinku pro královny a další významné ženy z doby Nové říše.

Kromě své historické a kulturní hodnoty, Egypt Valley of the Queens je také známé svým unikátním a překrásným počasím. Má středomořské podnebí, což znamená, že zde panuje příjemné slunečné počasí po většinu roku.

Jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad) jsou nejlepšími ročními obdobími pro návštěvu Egypt Valley of the Queens. Teploty jsou mírné a příjemné, s mírnými rozdíly mezi denními a nočními hodinami. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25°C až 30°C, což je ideální pro prohlídku památek a outdoorové aktivity.

Letní měsíce (červen až srpen) jsou nejteplejší období v Egypt Valley of the Queens. Teploty mohou stoupat až k 40°C, a to hlavně během nejteplejších hodin dne. Během těchto měsíců je tedy důležité být opatrný a dobře si plánovat venkovní aktivity, ať už se jedná o prohlídku památek nebo turistiku.

Zimní měsíce (prosinec až únor) jsou chladnější a teploty se pohybují mezi 15°C a 20°C. I když je počasí trochu chladnější, stále je to příjemné období pro návštěvu Egypt Valley of the Queens, zejména pokud preferujete méně teplé klima.

Celkově vzato, Egypt Valley of the Queens nabízí příjemné počasí po většinu roku, takže se jedná o skvělé místo pro turisty, kteří chtějí prozkoumat historické a kulturní bohatství této oblasti. Díky tomuto příznivému počasí můžete strávit celý den venku, obdivovat krásné památky a kochat se úchvatným pohledem na údolí Nilu.

Takže, pokud plánujete návštěvu Egypt Valley of the Queens, nezapomeňte si zabalit lehké oblečení, ochranné prostředky proti slunci a pohodlnou obuv. Připravte se na slunečné dny a teplé večery a připravte se na nezapomenutelnou cestu do tohoto starověkého a krásného místa.


Dovolená Egypt Valley of the Queens


Egyptské Doline královen, známá také jako Údolí královen, je fascinujícím místem, které stojí za to navštívit při dovolené v Egyptě. Toto údolí, nacházející se na západním břehu řeky Nil, poblíž egyptského města Luxoru, je domovem mnoha krásných hrobek a hrobů egyptských královen, královských manželek a dalších významných členů královské rodiny.

Doline královen je jedním z nejvýznamnějších pohřebišť starověkého Egypta a je neocenitelným zdrojem poznatků o egyptské kultuře, náboženství a umění. Mnoho hrobek v údolí bylo objeveno až v moderní době a archeologové stále objevují nové poklady, které nás zavedou do minulosti tohoto úžasného místa.

Mezi nejznámější hrobky v Údolí královen patří hrobka královny Nefertari, manželky faraona Ramsese II., která je ozdobena nádhernými malebami a reliéfy. Je považována za jednu z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných hrobek v Egyptě. Další významnou hrobkou je hrobka královny Titi, manželky faraona Ramsese III., která je také bohatě zdobená a plná historických informací.

Údolí královen není tak známé jako slavné Údolí králů, které je domovem hrobek mnoha faraonů včetně Tutanchamona, ale svojí krásou a mystikou jistě nezůstává pozadu. Je to klidnější a intimnější místo, které vám umožní prozkoumat egyptskou historii a kulturu bez velkého davu turistů. Navštívit toto místo je nepopsatelný zážitek a chvíle, kterou určitě nezapomenete.

Pro ty, kteří mají rádi archeologii a egyptskou historii, je návštěva Údolí královen nevyhnutelná. Každá hrobka je unikátní a nabízí návštěvníkům možnost nahlédnout do života a pohřebních rituálů starověkých Egypťanů. Odborní průvodci jsou k dispozici, aby vám poskytli veškeré potřebné informace a odpověděli na vaše otázky.

Po prohlídce hrobek si můžete také užít překrásné výhledy na Nil a okolní údolí. Zdejší krajina je nádherná a dává návštěvníkům pocit klidu a harmonie s přírodou. Můžete se projít po okolí, relaxovat u řeky nebo dokonce vyrazit na malou plavbu po Nilu na tradičních egyptských lodích.

Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, nezapomeňte zařadit návštěvu Údolí královen do svého itineráře. Bude to pro vás skutečně nezapomenutelný zážitek plný historie, tajemna a krásy. Egyptské údolí královen vás ohromí svou jedinečností a poveze vás na cestě do minulosti tohoto nádherného a tajemného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Valley of the Queens


1. Jaké je umístění Údolí královen v Egyptě?
- Údolí královen se nachází na západním břehu řeky Nil v jižním Egyptě.

2. Kdo je pohřben v Údolí královen?
- V Údolí královen jsou pohřbívány královny a královští princové z období Nové říše.

3. Jaký je význam Údolí královen v egyptské historii?
- Údolí královen bylo důležitým pohřebištěm pro významné členy královské rodiny v Egyptě. Představuje důležitý archeologický a historický zdroj.

4. Kolik hrobek je v Údolí královen?
- V Údolí královen se nachází přibližně 80 hrobek.

5. Je možné navštívit Údolí královen?
- Ano, Údolí královen je otevřené veřejnosti a může být navštíveno turisty.

6. Jakou dobu období Nové říše zahrnuje?
- Období Nové říše trvalo přibližně od roku 1550 př. n. l. do roku 1077 př. n. l.

7. Existuje nějaká slavná hrobka v Údolí královen?
- Ano, nejslavnější hrobkou v Údolí královen je hrobka královny Nefertari, manželky krále Ramesse II.

8. Jaký význam má hrobka královny Nefertari?
- Hrobka královny Nefertari patří k nejkrásnějším hrobkám v Egyptě. Je považována za umělecké dílo, které ukazuje důležitost, jakou měly královny v egyptské společnosti.

9. Jak se hrobky v Údolí královen zachovaly?
- Některé hrobky v Údolí královen jsou dobře zachovalé, zatímco jiné byly zničeny během staletí.

10. Jaké další památky lze v Egyptě navštívit blízko Údolí královen?
- Kolem Údolí královen jsou další důležité památky, jako je Údolí králů, Karnacký chrám a chrám Hatšepsut.


Letenka Egypt Valley of the Queens


Egypt je zemí s bohatou historií a významnými památkami. Jednou z nejnovějších atrakcí, která přitahuje návštěvníky z celého světa, je údolí královen. To je domovem mnoha královen, ačkoli přesný počet hrobek zůstává stále neznámý.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté vypravují do Egypta, je prozkoumání tohoto fascinujícího údolí. Nachází se na západním břehu řeky Nil blízko známého údolí králů a asi 70 kilometrů na sever od města Luxor.

Údolí královen je známé pro své pohřební hrobky, které byly vytvořeny v době Nové říše egyptského království. Tyto hrobky sloužily jako místo posledního odpočinku pro významné královny a členy královských rodin. Nejznámějším příkladem je hrobka královny Nefertari, která byla manželkou faraona Ramsese II.

Když se jedná o navštěvování údolí královen, existuje několik způsobů, jak se tam dostat. Nejsnazší možností je zakoupit letenku do Egypta a přistát na letišti v Káhiře nebo v Luxoru. Z Luxoru lze využít autobusovou dopravu, která vás dovede až k údolí královen.

Při návštěvě údolí královen je možné se projít kolem hrobek a prozkoumat jejich nádhernou výzdobu. Fresky a vytesané fresky na stěnách přinášejí představivost do života a ukazují prastarou egyptskou kulturu a náboženství.

Nepřehlédnutelným významným prvkem údolí královen je pohřební komplex královny Nefertari. Je považován za jeden z nejkrásnějších památek v celém Egyptě. Fresky vstupní síně, koridoru a pohřební komory jsou skutečným uměleckým dílem.

Pro ty, kteří si přejí prohlídku uhájit, je možné si najmout průvodce, který vám poskytne podrobnější informace o každé hrobce a pomůže vám lépe pochopit historii a význam této oblasti.

Je důležité zdůraznit, že údolí královen je svatým místem a návštěvníci musí dodržovat pravidla a zákazy. Je zakázáno přenášet fotografie nebo videozáznamy uvnitř hrobek, stejně jako dotýkat se výzdoby a zdiva. Tím se zajistí uchování této vzácné kulturní a historické památky pro budoucí generace.

Navštívení egyptského údolí královen je jedinečnou zkušeností, která vás přenesie do minulosti a rozšíří vaše znalosti o egyptské kultuře a historii. Zákazníci, kteří odvážlivě zakoupí letenku do Egypta, mohou očekávat nezapomenutelnou cestu do úžasného světa starověkého Egypta.


Ubytování Egypt Valley of the Queens


Egyptské Údolí královen (Valley of the Queens) je jedním z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v Egyptě. Nachází se na západním břehu řeky Nil, v blízkosti údolí Králů, v jihozápadní části Luxoru. Toto údolí sloužilo jako hrobka pro královny, princezny a další významné ženy z období Nové říše (1550-1070 př. n. l.).

Hlavní atrakcí Údolí královen je neopotřebovaná krása a bohatství barev v malbách na stěnách a sloupech hrobek. Mnoho z těchto hrobek bylo objeveno v 19. a 20. století, ale některé z nich ještě stále čekají na objevení. Nejslavnější z nich je hrobka královny Nefertari, manželky Ramzese II., která je považována za jednu z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných hrobek v Egyptě.

Ubytování v Údolí královen je dostupné ve formě luxusních resortů a hotelů, které se nacházejí v okolí Luxoru. Tyto ubytovací zařízení nabízejí hostům možnost strávit několik dní objevováním nedalekých archeologických nalezišť a krásné luxorské krajiny. Některé hotely a resorty také organizují exkurze do Údolí královen a dalších blízkých památek, jako je Údolí králů, chrám Hatshepsut nebo Memnonovy kolosy.

Luxusní ubytování v tomto regionu Egypta je známo svou vynikající pohostinností a službami. Hotelové pokoje jsou elegantně zařízeny, s veškerým moderním vybavením, které poskytuje komfort a relaxaci. Navíc některé hotely mají vlastní bazény, wellness centra, fitness centra a další vyžití, které hostům umožňuje si užít dokonalou dovolenou.

Kromě toho, v blízkém okolí ubytovacích zařízení se nachází také restaurace, kavárny a obchody, kde si hosté mohou vychutnat místní kuchyni a nakoupit suvenýry. Večer mohou hosté relaxovat na terase s nádherným výhledem na egyptskou krajinu a naplánovat, jaké památky a atrakce navštíví další den.

Celkově vzato, ubytování v Egyptském Údolí královen nabízí nezapomenutelný zážitek, spojující kulturní bohatství s luxusem a pohodlím. Cestování do tohoto regionu Egypta je unikátní příležitostí pro každého, kdo má zájem o historii, archeologii a překrásnou egyptskou kulturu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky