Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Ekvádor Puerto Ayora

Dovolená Ekvádor Puerto Ayora


Ekvádor se řadí mezi exotické země, které zahrnují řadu přírodních krás. Jedním z nejznámějších a zároveň nejatraktivnějších míst je ostrov Santa Cruz, na kterém se nachází nádherné městečko Puerto Ayora. Toto místo je dnes jedním z nejoblíbenějších turistických cílů pro ty, kteří touží po krásných plážích a bohaté podmořské fauně.

Puerto Ayora se nachází v centrální části Galapág, což je skupina ostrovů před pobřežím Ekvádoru. Městečko rozhodně stojí za návštěvu zejména díky své příjemné atmosféře a množství lákadel, které zde lze vidět. Patří sem například historické muzeum Charles Darwin Foundation, které se věnuje zkoumání místní flóry a fauny. Muzeum se nachází na útesu, kde se dá dokonce pozorovat několik karet. Město je také známé pro své nádherné a čisté pláže, které jsou ideální pro koupání, slunění, ale také pro potápění.

Neuvěřitelná pestrost živočišné ríše zaručují tzv. Blue Footed boobies, což jsou modronohé solární ptáci, které na Galapágy přilétají zejména během období sucha. Dále pak je možné vidět želvy, které se někdy koupají u břehů, ale také jsou vidět koráli, rejnoci, mořští ježci a další oceánská zvířata.

Pro ty, co chtějí vyrazit na návštěvu dalších míst na ostrově, je tu možnost navštívit přírodní park Tortuga Bay nebo projít si toulky kinžalem. Toto místo nabízí i bohatou možnost vkusných jídel díky nedalekému trhu, kde lze zakoupit čerstvé ryby, ovoce a zeleninu.

V Puerto Ayora je tedy co naleznout, pro nadšené turisty, kteří touží obdivovat krásu přírody, ale i pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v překrásném prostředí. Pokud tedy rádi objevujete místa s neotřelým kouzlem, je pro vás Puerto Ayora ideálním místem pro dovolenou!


Nejčastější dotazy a odpovědi Ekvádor Puerto Ayora


1. Jak se dostanu z letiště v Puerto Ayora do centra města?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je vzít taxík nebo mototaxi, které jsou dostupné přímo u letištního terminálu. Cesta by měla trvat přibližně 10-15 minut.

2. Kde se nachází nejlepší místa k pozorování mořských želv na Ekvádoru?
Odpověď: Na Ekvádoru je nejlepší místo k pozorování mořských želv Galapágy, a konkrétně Puerto Ayora, kde mohou turisté vidět mnoho želv přímo na plážích a v přírodní rezervaci Tortuga Bay.

3. Které aktivity a výlety jsou v Puerto Ayora nejoblíbenější?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější aktivity a výlety v Puerto Ayora patří procházka po plážích, výlety na okolní ostrovy, jako je například ostrovní Hop-on Hop-off tour nebo výlet na ostrov North Seymour za účelem pozorování ptáků a mořských leguánů.

4. Jaká je nabídka ubytování v Puerto Ayora?
Odpověď: Puerto Ayora nabízí širokou škálu ubytování, včetně luxusních hotelů, boutique hotelů, levných hostinců a pronájmu soukromých apartmánů. Turisté zde mají na výběr dle svých preferencí a rozpočtu.

5. Kde si mohu v Puerto Ayora vychutnat tradiční ekvádorskou kuchyni?
Odpověď: V Puerto Ayora je spousta restaurací, které nabízí tradiční ekvádorskou kuchyni. Doporučené restaurace jsou například El Garrapatero, Angermeyera jezero, Los Pelicanos nebo Isla Grill.

6. Kam se mohu vydat na potápění nebo šnorchlování z Puerto Ayora?
Odpověď: Existuje mnoho potápěčských center a agentur, které nabízejí potápění a šnorchlování v okolí Puerto Ayora. Oblasti, které jsou doporučovány pro tyto aktivity, jsou například pláže Tortuga Bay a Las Grietas či ostrovy Seymour Norte a Bartolomé.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Puerto Ayora?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Puerto Ayora je mezi prosincem a květnem, kdy se zde nachází teplé počasí a jasná obloha. Mezi tímto obdobím se konají i speciální události, jako je například karneval v únoru.


Letenka Ekvádor Puerto Ayora


Ekvádor je malá středoitalská země plná překvapení a krásné přírody. Nachází se na západě Jižní Ameriky a nabízí neuvěřitelné přírodní scenérie, od horských hřebenů až po bujnou džungli a nezapomenutelné pláže. Jedno z nejvíce fascinujících míst v Ekvádoru je ostrov Santa Cruz, který je součástí Galapágských ostrovů.

Galapágy jsou světově proslulé jako místo, kde Charles Darwin vyvinul svou teorii o evoluci. Tyto ostrovy jsou domovem mnoha unikátních druhů, které se vyskytují jen zde a nabízejí tak neuvěřitelné možnosti pozorování divokého života. Jestliže se chystáte navštívit Galapágy, letenka do Puerto Ayora na ostrově Santa Cruz je ideální volbou.

Puerto Ayora je největší osadou na ostrově Santa Cruz a také nejdůležitějším přístavem pro příjezd turistů. Letiště Baltra je vzdálené přibližně 43 kilometrů od Puerto Ayory, což je přibližně jedna hodina jízdy trajektem. Letenka do Puerto Ayora je snadno dostupná, a to samozřejmě pokud máte vybraný letištění Galapágy. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí spojení s Galapágy, včetně těch mezinárodních.

Jakmile přistanete v Puerto Ayora, budete mít možnost objevovat krásy Galapág. Můžete navštívit Přírodní rezervaci Lomalinda, kde se můžete vydat na procházku s průvodcem a zhlédnout mnoho endemických druhů. Další zajímavé místo k návštěvě je také přístav, kde se můžete vydat na výlety po okolních ostrovech a kochat se krásou přírody.

Pokud máte rádi potápění, Galapágy jsou také proslulé svými korálovými útesy a rozmanitostí mořského života. Existuje mnoho potápěčských center v Puerto Ayora, které nabízejí školení a potápěčské výlety do úžasného podmořského světa. Nemusíte být profesionálním potápěčem, abyste měli možnost zažít tento úžasný zážitek v přítomnosti mnoha druhů žraloků, rejnoků a korálů.

Pokud hledáte místo, kde strávit dovolenou, které je obohaceno spojením s přírodou, historií a unikátním životním prostředím, letenka do Puerto Ayora na Galapázy je vaše nejlepší volba. Tento malebný kousek Ekvádoru vám nabídne nejen nevšední zážitky, ale také nekonečné příležitosti k poznávání a objevování nových věcí. Nezapomeňte si přibalit fotoaparát, abyste si mohli odvézt vzpomínky na toto úžasné místo!


Ubytování Ekvádor Puerto Ayora


Ekvádor je zemí bohatou na přírodní krásy a jednou z nejnavštěvovanějších destinací v zemi je Puerto Ayora. Toto město je hlavním přístavem na Galapágských ostrovech a slouží jako výchozí bod pro objevování jedinečné fauny a flóry, která je na ostrovech nalezena. Pro návštěvníky, kteří se rozhodnou zůstat v Puerto Ayora, je zde řada skvělých možností ubytování.

Jednou z nejoblíbenějších možností je pobyt v jednom z luxusních hotelů přímo na pláži. Tyto hotely nabízejí nádherné výhledy na oceán a jsou obklopeny tropickou přírodou. Hosté mohou využívat různé vybavení, jako jsou bazény, lázně, fitness centra a restaurace s tradiční ekvádorskou kuchyní. Tato ubytování jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít relaxaci a komfort.

Pokud hledáte spíše cenově dostupnější možnosti, v městské části Puerto Ayora je také řada levnějších hotelů a hostelu. Tyto ubytování jsou často rodinného typu a mají přátelskou atmosféru. Hosté zde mohou být ubytováni v pokojích s vlastní koupelnou nebo sdílet pokoje s ostatními cestovateli. K dispozici je také společná kuchyňka, kde si hosté mohou připravit vlastní jídla.

Pro ty, kteří preferují jedinečnější zážitek, existuje možnost ubytování v některém z místních apartmánů či domů. Tyto ubytování jsou často zařízené ve stylu místního umění a nabízejí větší soukromí než tradiční hotely. Hosté mohou zažít životní styl místních obyvatel a strávit svůj pobyt v autentickém prostředí.

Všechen tento druh ubytování je ideální pro ty, kteří si chtějí prohlédnout okolní přírodu a zároveň se ponořit do místní kultury. Puerto Ayora je obklopena přírodními rezervacemi a v blízkosti se nachází množství punktů, které jsou ideální pro turistické výlety. Mezi ně patří návštěva pláží Tortuga Bay a Las Grietas, snorklování nebo potápění v národním parku Galapágy a výlety na blízké ostrovy jako Isabela nebo Santa Cruz.

Není pochyb o tom, že ubytování v Puerto Ayora v Ekvádoru nabízí širokou škálu možností pro různé typy cestovatelů. Bez ohledu na to, zda si zvolíte luxusní hotel na pláži, příjemný penzion v centru města nebo jedinečný apartmán, bude vám město poskytovat nezapomenutelné zážitky a příležitosti k objevování přírodní krásy a kultury Galapágských ostrovů.


Počasí Ekvádor Puerto Ayora


Puerto Ayora, ležící na poloostrově Santa Cruz v souostroví Galapágy, na vás čeká s jedinečným a překvapivým počasím. Toto malebné a malebné město je slavné svou neuvěřitelnou biodiverzitou a turisty lákají také svým unikátním podnebím.

Podnebí v Puerto Ayora patří do kategorie tropického podnebí. To znamená, že se zde setkáváte s teplem, vlhkostí a srážkami po celý rok. Co vás však může překvapit, je jejich sezónnost.

V období mezi prosincem a dubnem je na Galapágách dešťové období. Toto období je slavné svými teplými a deštivými dny. Pršet může až každý den, ale ani v této době nemusíte mít strach z deštníku. Déšť se obvykle rychle odezní a slunce vyjde. Díky srážkám je zde nádherně zelená krajina, a to je pro mnoho turistů atraktivní doba na návštěvu.

Od května do prosince se na Galapágách koná suché období. Tato doba je charakterizována teplými a slunečnými dny, které často pokrývají oblohu bez mraků. Může se zde vyskytnout občasný déšť, ale obecně je tato doba velmi suchá. Výhodou návštěvy v tomto období je, že voda je obvykle klidnější, což poskytuje ideální podmínky pro potápění nebo další vodní aktivity.

Teploty v Puerto Ayora zůstávají relativně stálé po celý rok. Průměrná maximální teplota se pohybuje kolem 30 °C (86 °F), zatímco průměrná minimální teplota se pohybuje kolem 22 °C (72 °F). Je tedy stále dostatečně teplé, abyste si mohli užít plážové aktivity a vodní sporty.

Navštívit Puerto Ayora je výjimečným zážitkem nejen díky jeho jedinečnému podnebí, ale také díky přírodním krásám, které tu najdete. Turisté mají příležitost vidět vzácné druhy zvířat, jako jsou mořští leguáni, karety, lachtani nebo obří želvy. Oblázkové pláže, krásně modré moře a exotická zvířata tvoří dokonalou kulisu pro nenapodobitelnou dovolenou.

Při plánování svého výletu do Puerto Ayora nezapomeňte zahrnout vhodné oblečení jak pro deštivé, tak pro suché období. Je také důležité mít na paměti, že některé aktivity, jako je třeba potápění, se mohou v závislosti na počasí měnit.

Celkově lze říci, že počasí v Puerto Ayora nabízí vynikající podmínky pro turisty a milovníky přírody. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete navštívit během suchého nebo deštivého období, přírodní krásy a jedinečné zvířecí druhy vás ohromí. Ať už se ocitnete na pláži nebo se potápíte do moře, budete mít jistě nezapomenutelný zážitek v tomto malebném městě v Ekvádoru.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky