Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Eritrea Semenawi Bahri National Park

Letenka Eritrea Semenawi Bahri National Park


Eritrea není obvykle první volbou turistů hledajících dobrodružství, ale existuje jedno místo, které stojí za to navštívit - Semenawi Bahri National Park. Rozprostírá se nad 2 270 km² v západní Eritrei, poblíž města Asmara. Je to jediný národní park v zemi a nabízí nejen nádherné scenérie, ale také možnost pozorovat mnoho různých druhů zvířat.

Hlavní atrakcí Semenawi Bahri National Parku jsou skály - a to nejen neuvěřitelná krása oblasti, ale také to, že se jedná o jedno z nejvyšších horstev v celé Africe. Většina hor zde dosahuje výšky přes 2 000 metrů nad mořem, takže turisté mohou odpočívat na vrcholu po náročné túře a užívat si dechberoucí výhledy. Nejvyšší hora parku je Dega Tselim (2 376 m), což znamená “kámen duhy” v místním jazyce Tigrigna.

Park je zároveň domovem mnoha zvířat, včetně kolonie endemických vlků etiopských, samovky přímořské a mnoha druhy hadů a plazů. A to není vše. V některých oblastech parku se nacházejí reliktní lesy, které se vyskytují pouze tady a nikde jinde na světě. Tyto lesy jsou domovem mnoha vzácných druhů flora a fauny.

Kromě toho, Semenawi Bahri National Park je také důležitým orgánem pro ochranu zdrojů vody v této oblasti. V parku je mnoho pramenů a potoků, které zásobují vodou blízké obce. V minulých letech se ale kvůli odlesňování a pastevectví krajina významně změnila a hrozí nebezpečí nedostatku vody. Proto se park snaží podporovat udržitelný rozvoj a udržet tuto oblast v co nejlepší kondici.

Získání letenky do Eritrey může být o něco obtížnější, ale určitě se vyplatí vzdát se pohodlí až turistických center kdekoli jinde v Africe a ochutnat jedinečné zážitky, které nabízí Semenawi Bahri National Park.


Ubytování Eritrea Semenawi Bahri National Park


Eritrea je jednou z nejvíce fascinujících a málo navštěvovaných zemí v Africe. Jedno z nejkrásnějších míst, která Eritrea nabízí, je Semenawi Bahri National Park. Tento park se nachází východně od města Asmara a nabízí malebné útesy, horské kopce, krásné rostliny a zvířata, která se nikde jinde nevyskytují. V této oblasti je možné najít útočiště pro volně žijící zvířata, jako jsou drobní hlodavci, opice a severské antilopy.

Ubytování v Semenawi Bahri National Park je pro turisty snadno dostupné. V této oblasti najdeme přijatelné apartmány, bungalovy a chaty s kuchyňským koutem, vlastním sociálním zařízením a vodou. Většina ubytování je obklopena nádhernou zelení, která se rozprostírá přímo před vašimi očima. Kromě toho budete moci využívat blízkost parku a odpočinout si v příjemném prostředí.

Existuje několik hotelů, které se nacházejí v blízkosti Semenawi Bahri National Park. Tyto hotely nabízejí pokojové služby, a také restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční eritrejské jídlo. Erice Ethiopia Tourist Hotel je jeden z nejoblíbenějších hotelů v této oblasti. V hotelu najdete klimatizaci, kabelovou televizi a vlastní koupelnu. V restauraci se můžete nechat unést chutěmi tradiční kuchyně.

Dalším skvělým ubytováním je Mandela Hotel, který se nachází asi 30 minut jízdy od parku. Hotel nabízí pokojové služby, plně vybavenou kuchyň, zařízenou zahradu, parkování a spoustu dalších služeb. V hotelové restauraci si můžete vychutnat chutné jídlo a vychutnat si nádherný výhled na okolní krajinu.

Pro ty z vás, kteří hledají něco neobvyklého, můžete si pronajmout stan a strávit noc pod hvězdným nebem. I když toto ubytování není natolik komfortní jako výše zmíněné, může to být nezapomenutelný zážitek. Vaše stanování je v parku povolené pouze v určitých oblastech, takže se ujistěte, že máte všechny potřebné povolení a informace předem.

V případě, že hledáte něco zcela unikátního, můžete si pronajmout tradiční habitaci v původní eritrejské vesnici. Tyto pokoje jsou obvykle velmi jednoduché, ale přesto se jedná o skvělé způsoby, jak poznat místní kulturu. Každý pokoj má postel, stůl, motiv za domácím majitelem ve velkých rodinných domech, takže budete mít pocit, jakoby jste byli součástí místní komunity.

V Semenawi Bahri National Park si určitě najdete to pravé ubytování, ať už se rozhodnete pro hotel, stanování nebo tradiční habitaci. Vzhledem k omezenému počtu návštěvníků, budete mít pocit, že park patří jen vám. Takže neváhejte a zarezervujte si svůj pobyt v této krásné oblasti již dnes!


Dovolená Eritrea Semenawi Bahri National Park


Eritrea je jedna z nejmenších a nejvíce nedoceněných zemí v Africe. Má bohatou historii, vynikající kuchyni a neuvěřitelné přírodní krásy. Mezi ně patří například národní park Semenawi Bahri.

Semenawi Bahri je horský národní park, který se nachází ve střední části Eritrei. Nachází se v nadmořské výšce od 1 200 do 3 000 metrů nad mořem a je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Kromě toho nabízí krásné pohledy na okolní krajinu.

V parku se nachází mnoho turistických tras, které jsou vhodné pro pěší turistiku. Ty vedou přes horské vrcholy, údolí, pastviny a skalnaté oblasti. Turisté si vychutnají krásné výhledy na okolní krajinu a zvířata, jako jsou například divoké kozy, hyeny a opice.

Park je také domovem mnoha druhů rostlin, jako jsou například stromové a bylinné druhy. V některých částech parku můžete najít až 438 druhů rostlin. Mezi nimi jsou například cedry, jalovce, eukalypty a stromy akácie.

Park Semenawi Bahri je také známý svojí kulturní bohatostí. V jeho okolí se nachází mnoho vesnic, které jsou domovem etnických skupin, jako jsou například Tigriny, Afarkové, Tigrejové a Bilenové. Tito lidé zachovávají svou vlastní kulturu a tradice a turisté tak mají možnost je pozorovat a být součástí jejich každodenního života.

V parku jsou k dispozici také ubytovací možnosti. Vedle vybavených stanovišť jsou k dispozici také hotely a penziony, které nabízejí pohodlné ubytování pro turisty a cestovatele.

Celkově, Semenawi Bahri National Park shlíží mnoho turistů každý rok. Je to ideální místo pro ty, kteří hledají dovolenou plnou dobrodružství a krásné přírody. Nabízí mnoho možností pro turisty a cestovatele, aby si užili přírodu na plno, a zároveň se seznámili s místním životem a kulturou. Pokud se chystáte na dovolenou do Eritrei, nezapomeňte navštívit park Semenawi Bahri a prožijte nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Eritrea Semenawi Bahri National Park


1. Jak se dostanu do Eritrea Semenawi Bahri National Park?
- Park se nachází v blízkosti hlavního města Asmara, takže nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky do Asmary a poté půjčit si automobil nebo využít místní dopravu.

2. Kolik stojí vstup do parku?
- Vstupné do parku je 50 eritrejských nákf (ETB) pro zahraniční turisty a 20 ETB pro místní obyvatele.

3. Jaká je nejlepší doba návštěvy Eritrea Semenawi Bahri National Park?
- Nejlepší doba pro návštěvu parku je v období od prosince do února, kdy je počasí příjemné a teploty nejsou příliš vysoké. Během těchto měsíců je také nejmenší pravděpodobnost dešťových srážek.

4. Jaké druhy zvířat a rostlin se v parku vyskytují?
- V parku se vyskytují různé druhy zvířat, včetně antilop, paviánů, hyen, šakalů a plameňáků. Co se týče rostlin, můžete zde najít rozmanité druhy keřů, stromů a bylin.

5. Existují v parku turistické stezky?
- Ano, v parku jsou vytyčené turistické stezky, které vás provedou krásnými scenériemi a umožní vám objevovat floru a faunu parku.

6. Je možné tábořit v parku?
- Ano, je možné tábořit v určených tábořištích v parku. Je však důležité dodržovat pravidla parku a předem získat povolení.

7. Je zde možnost vyzkoušet si lanovku nebo jiné outdoorové aktivity?
- Ano, v parku se nachází lanovka, která vás zavede na vrchol kopce s nádherným výhledem na okolní krajinu. Kromě toho můžete podniknout různé outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, horolezectví nebo jízda na kole.

8. Může se v parku kempovat?
- Ano, v parku je povoleno kempování. Existují vyhrazená tábořiště, kde můžete postavit stan a strávit noc v přírodě.

9. Je nutné mít průvodce při návštěvě parku?
- I když průvodce při návštěvě parku není povinný, doporučuje se využít místního průvodce, který vám poskytne informace o parku a zajistí, abyste si v něm užili co nejvíce.

10. Je zde možnost ubytování v blízkosti parku?
- Ano, v blízkosti parku se nachází několik ubytovacích zařízení, jako jsou hotely a ubytovny, které vám poskytnou pohodlné místo k odpočinku po celodenních aktivitách v parku.


Počasí Eritrea Semenawi Bahri National Park


Eritrea je země na východním pobřeží Afriky, která je známá svou rozmanitou krajinou a přírodními krásami. Jedním z těchto krás je národní park Semenawi Bahri.

Semenawi Bahri National Park se nachází na severu země, nedaleko od hlavního města Asmara. Je to malý národní park o rozloze pouhých 66 čtverečních kilometrů, ale nabízí bohatou paletu přírodních scenérií.

Jedním z hlavních lákadel národního parku je jeho pestrá flóra a fauna. Park hostí obrovské množství endemických druhů rostlin a zvířat, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě. Mezi nejznámější endemické rostliny patří orchideje, aconitum a rostlina zvaná Eritrea dandelion. Mezi endemickými živočichy je možné spatřit například Eritrejského zakrslého levharta, ibise eritrejského nebo eritrejské druhy agam.

Dalším lákadlem národního parku je jeho geografická rozmanitost. Na jedné straně parku se tyčí hory s vrcholy dosahujícími až 3 000 metrů nad mořem. Tyto hory poskytují nádherný výhled na okolní krajinu a jsou oblíbeným cílem pro horolezce. Na druhé straně parku se rozprostírají rozlehlé plošiny s písčitými dunami a skalnatými útvary. Tyto oblasti lákají turisty, kteří si chtějí vychutnat klid a ticho přírody.

Semenawi Bahri National Park je také domovem mnoha druhů ptáků, což ho činí oblíbeným místem pro ornitology. V parku bylo zaznamenáno více než 100 druhů ptáků, včetně vzácných druhů, jako je eritrejský čáp či ohrožený druh sýc bělobradý. Pro milovníky ptactva je tedy tento národní park nezbytnou zastávkou při jejich návštěvě Eritrey.

Navštěva Semenawi Bahri National Park poskytuje také jedinečnou příležitost poznat místní kulturu. V okolí parku žijí především etnické skupiny Tigre a Tigrigna, které jsou známé svou pohostinností a bohatou tradicí. Turisté mají možnost se setkat s těmito skupinami, ochutnat tradiční jídlo a poznat jejich zvyky a rituály.

Jelikož Semenawi Bahri National Park leží v oblasti s mírným klimatem, návštěvníci se mohou těšit na příjemné počasí. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 °C po celý rok, s minimálními srážkami v letních měsících. To činí park ideálním místem pro turisty, kteří chtějí uniknout od horkého podnebí pobřežních oblastí.

Semenawi Bahri National Park je tedy jedním z nejvzácnějších a nejkrásnějších přírodních parků v Eritreji. Jeho pestře zelené údolí, majestátní hory a úžasné druhy rostlin a zvířat představují nezapomenutelný zážitek pro všechny návštěvníky. Tento národní park je skutečným pokladem, který potřebuje být chráněn a uchován pro budoucí generace.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky