Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park

Počasí Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Shala-Abijata Lakes National Park je jednou z nejvýznamnějších přírodních lokalit v Etiopii. Nachází se ve středu země, zhruba 200 km jižně od jejího hlavního města Addis Abeby. Park se rozkládá na území dvou sladkovodních jezer - Shala a Abijata, které jsou obklopeny rozsáhlými pláněmi, bažinami a solnými plochami.

Počasí v Shala-Abijata Lakes National Park je ovlivněno několika faktory, především jeho nadmořskou výškou a polohou. Na této oblasti panují dvě hlavní roční období - suché období a deštivé období.

Během suchého období, které trvá přibližně od listopadu do března, je v parku zpravidla velmi horko a sucha. Průměrné teploty mohou dosahovat až 35°C a srážky jsou minimální. Během tohoto období se jezera a bažiny vysychají, což přináší omezené možnosti pro ptáky, kteří do parku migrují z Evropy a Asie.

Deštivé období na druhou stranu trvá od dubna do října a kromě vyšších teplot přináší také hojnost srážek. Průměrné teploty v tomto období se pohybují mezi 20-25°C. Deštivé období je obdobím největšího bohatství pro zdejší faunu a floru. Jezera a bažiny se naplní dešťovou vodou a tato vlhkost přitahuje mnoho vodních ptáků, jako jsou například plameňáci či kormoráni.

V deštivé sezóně je také oblast parku velmi zelená a kvetou zde různé druhy rostlin. Zvířata, která v parku obývají, jako jsou sloni, zebry nebo žirafy, mohou v této době nalézt dostatek potravy a vody.

Celkově lze říci, že počasí v Shala-Abijata Lakes National Park je typické pro vnitrozemskou oblast Etiopie. Během suchého období je horko a sucha, zatímco deštivé období přináší vyšší teploty a hojnost srážek. Každé období má své výhody a krásy, ať už si přejete sledovat ptáky migrující nad jezery, či pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Shala-Abijata Lakes National Park je tedy výjimečným místem, které si zaslouží pozornost jak pro svou unikátní přírodu, tak pro své specifické podnebí.


Letenka Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je země plná přírodních krás a fascinujících zážitků, které stojí za to objevovat. Mezi ty nejhezčí zážitky, které Etiopie nabízí, patří návštěva národního parku Shala-Abijata Lakes National Park, který se nachází na jihu země. Pokud plánujete navštívit Etiopii a máte rádi přírodu, určitě byste si neměli nechat ujít tuto krásnou oblast.

Abijata-Shalla National Park byl založen v roce 1970 a je domovem mnoha druhů ptáků, savců a savců, a je tak ideálním místem pro milovníky přírody, kteří chtějí strávit chvíli v klidu a tichu, obklopeni úžasnou biodiverzitou.

Jezera Shala-Abijata jsou hlavním lákadlem parku - jsou to slaná jezera, která se nacházejí v depresi, resp. na velkém slaném jezeře, od kterého se řada ležících tůní liší obsahem soli i hloubkou. S ohledem na základní nerovnováhu mezi vodou oceánu a podnebím, evaporační převaha vedla k tomu, že obsah plynu, vody, minerálních látek atd. se v tůních přeměnil na bohatý organismový svět. Místní rybí populace poskytuje důležitou potravu pro místní krokodýly, astory a divoká zvířata.

Návštěvníci parku mají možnost podívat se na velké počty ptáků, které přicházejí k jezerům hledat potravu. Kromě toho si mohou také prohlédnout krásnou rostlinnou krajinu, kterou tvoří tisíce druhů suchých rostlin. Park je také domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou paviáni, gazely, antilopy a medvědice bradavičnatá, kteří se zde volně pohybují.

Pokud byste si chtěli prohlédnout národní park Shala-Abijata, můžete si zakoupit letenky na letišti v Addis Abeba, což je hlavní město Etiopie. Po příletu do Addis Abeba je nejlepší si zamluvit pronájem auta nebo si objednat místního průvodce, který vám pomůže odjet do parku.

Návštěva parku Shala-Abijata je nezapomenutelným zážitkem, který by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody. Můžete si zde užít krásné pěší túry, sledovat místní fauna a flora a prožít nezapomenutelné chvíle v krásné přírodě. Navštivte národní park Shala-Abijata a objevte krásy Etiopie!


Dovolená Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je fascinující zemí plnou bohaté historie, nádherné krajiny a unikátních přírodních parků. Jedním z těchto parků je národní park Shala-Abijata Lakes.

Národní park Shala-Abijata Lakes se nachází ve střední Etiopii a rozprostírá se na území přibližně 887 km2. Park je pojmenován po dvou slaných jezerech, jezeru Shala a jezeru Abijata, která jsou jeho hlavními atrakcemi.

Jezero Shala je jedním z nejhlubších jezer v Etiopii. Je tvořeno sopečnou činností a jeho voda je vysoká v minerálech. Jezero poskytuje útočiště pro mnoho druhů ptáků, včetně pelikánů, čápů a volavek. Pro milovníky ptactva je tedy návštěva jezera Shala nezapomenutelným zážitkem.

Na druhé straně jezera se nachází jezero Abijata. Je to slané jezero, které je zdrojem soli pro místní obyvatele. Voda jezera je bohatá na fytoplankton, což je krmení mnoha druhů ptáků, včetně růžových plameňáků. V průběhu roku se sem sjíždějí tisíce ptáků, což z něj činí důležité místo pro ornitology a přírodovědce.

Oba tyto parky jsou součástí Národního parku Shala-Abijata Lakes, který byl vyhlášen v roce 1970 s cílem ochránit tuto unikátní ekosystém. Park je domovem také pro různé druhy savců, jako jsou antilopy, divoké kozy a hyeny.

Pro návštěvníky parku je možné organizovat výlety po jezerech, které poskytují skvělé příležitosti k pozorování ptáků a prozkoumání krásného okolního prostředí. Existují i možnosti kempování a projížďky na koni.

Národní park Shala-Abijata Lakes je jedinečným místem, které se stalo zázemím pro mnoho vzácných a ohrožených druhů živočichů. Je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí objevovat přírodu a poznávat nové druhy ptáků i savců.

Etiopie je často spojována s historickými památkami, jako je Axum, Lalibela nebo Gondar, ale národní park Shala-Abijata Lakes je důkazem toho, že Etiopie nabízí i úchvatné přírodní krásy, které stojí za to objevovat.

Pokud plánujete dovolenou v Etiopii, nezapomeňte zařadit návštěvu národního parku Shala-Abijata Lakes do vašeho itineráře. Budete ohromeni krásami přírody, fascinujícím životem ptáků a jedinečnou atmosférou tohoto místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je od října do března, kdy je suché období a je možné pozorovat mnoho ptáků a dalších divokých zvířat.

Dotaz: Jaký je vstupní poplatek do parku?
Odpověď: Vstupní poplatek do parku je 200 ETB (asi 190 Kč) na osobu a 1000 ETB (asi 940 Kč) na vozidlo.

Dotaz: Jaký druh zvířat lze v parku pozorovat?
Odpověď: V parku lze vidět mnoho druhů ptáků, jako jsou plameňáci, kormoráni a pelikáni, stejně jako divoká zvířata, jako jsou hyeny, gazely a dikobrazy.

Dotaz: Je v parku možné kempovat?
Odpověď: Bohužel, kempování v parku není povoleno.

Dotaz: Jsou v parku turistické stezky?
Odpověď: Ano, v parku jsou některé turistické stezky, které umožňují návštěvníkům procházky a pozorování zvířat.


Ubytování Etiopie Shala-Abijata Lakes National Park


Etiopie je známá svou bohatou přírodní krásou a unikátními ekosystémy. Jedním z nejvýznamnějších přírodních parků v zemi je Shala-Abijata Lakes National Park, který se nachází v centrální části Etiopie. Tento park je domovem mnoha druhů vzácné fauny a flóry a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek z přírody.

Shala-Abijata Lakes National Park se skládá ze dvou slaných jezer - jezera Shala a jezera Abijata. Jezero Shala je nejhlubším jezerem v Etiopii a poskytuje útočiště mnoha vodním ptákům. Je známé také pro svou bohatou populaci mnoha druhů ryb. Jezero Abijata je mělké jezero, které je významným místem pro vodní ptáky, včetně plameňáků, pelikánů a kormoránů.

Oba tyto parky jsou zapsány na seznamu Ramsarských míst, což znamená, že jsou mezinárodně uznávanými místy významnými pro ptáky a další vodní oblasti. Toto ocenění potvrzuje důležitost těchto jezer jako biologicky bohatých prostředí.

Pro turisty, kteří navštíví park, je k dispozici ubytování ve formě kempů a chat. Tyto ubytovací zařízení jsou postaveny tak, aby splňovaly potřeby a očekávání návštěvníků. Kempy a chaty nabízejí jednoduché, ale pohodlné ubytování se základními zařízeními. Návštěvníci mohou strávit noc v pokoji se sprchou a toaletou, a vydávat se do divočiny připraveni na dobrodružství.

V prostoru parku je také možné vykonávat různé aktivity, jako je pozorování ptáků, turistika, pěší turistika a jízda na koni. Mnoho turistů přijíždí do Shala-Abijata Lakes National Park především kvůli pozorování mnoha druhů ptáků. Tento park je domovem více než 400 druhů ptáků, z nichž některé jsou vzácné a ohrožené. Pelikáni, plameňáci, kormoráni a mnoho dalších vodních ptáků láká amatérské i profesionální ornitology z celého světa.

Pro turisty, kteří se zajímají o další přírodní krásy, existuje možnost navštívit i okolní oblasti v Etiopii. Například lze navštívit Národní park Awash, který leží asi 200 kilometrů od parku Shala-Abijata. Awash National Park je domovem mnoha zvířat, včetně gazel, lidoopů a slonů.

V závěru lze říci, že Shala-Abijata Lakes National Park je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších přírodních parků v Etiopii. Nabízí turistům jedinečnou příležitost pozorovat vzácnou faunu a flóru v jedinečném prostředí slaných jezer. S nabídkou ubytování ve formě kempů a chat, návštěvníci mohou prožít nezapomenutelné zážitky z turistiky a pozorování ptáků.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky