Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Filipíny Baguio

Dovolená Filipíny Baguio


Baguio je malé, ale úchvatné město na Filipínách, které se nachází v Cordillera Mountains v severní části ostrova Luzon. Je to oblíbená destinace pro turisty, kteří hledají únik od horkého a dusného počasí v níže položených oblastech.

Historie Baguia začala na konci 19. století, kdy místní správa rozhodla vybudovat tam útočiště pro evropské koloniální úředníky, kteří byli unaveni z horkého podnebí v lowlandských oblastech. Město je nejrozvinutější a nejvíce turisty navštěvovanou částí v Cordillera Mountains a má mnoho turistických atrakcí, které stojí za návštěvu.

Turisté mohou užít krásného přírodního prostředí v Baguiu, které je často označováno jako "město chladného léta". Tento název pochází z toho, že v Baguiu je většinou chladné a vlhké počasí se zbytkem Filipín. Nicméně, toto počasí je velmi příjemné, hlavně pro turisty, kteří jsou unaveni z horkého počasí. Navíc se podívejme i na centrální park Burnham, který turisté mohou využít pro odpočinek, procházky a jiné aktivity.

Dalšími turistickými atrakcemi jsou Filipínské válečné památky a musea, které nabízejí příležitost k seznámení se s historií Filipín a národa Kordillerů. Návštěvníci mohou zhlédnout panenku ve válce, která se nachází uvnitř Baguio. Tento muzeum nabízí výstavy, které popisují život místních lidí během 2. světové války.

Turisté v Baguiu mohou také navštívit chrámy a kostely, včetně Baguio katedrály, která byla postavena v roce 1930. Kromě toho tu najdete i různé komunity, které se mohou navzájem podporovat a chránit, jako například národní park Mount Santo Tomas, který leží ve výšce 2 260 metrů nad mořem. Zde se nachází mnoho turistických tras a výhledů na zdejší krajinu.

Pokud hledáte pro svou dovolenou místo, kde můžete uniknout z šedivých, upocených pracovních dní, Baguio je ideální místo. Jeho mírné počasí, krásné prostředí a vynikající možnosti pro rozšíření historických znalostí způsobí, že si tuto lokalitu zamilujete. Město nabízí mnoho možností pro turisty, kteří hledají odpočinek a zábavu, ale zároveň chtějí zažít kouzlo histórie a kulturního odkazu Filipín.


Letenka Filipíny Baguio


Letenka do Baguio: Cesta do nebeského města Filipín

V hlubokých kopcích Kordillery na Filipínách se rozkládá malé městečko Baguio, které je známé jako "město oblaků". Jeho mimořádná krása a příjemné podnebí přitahují návštěvníky z celého světa. Pokud hledáte unikátní destinaci, kam se vydat na dovolenou, letenka do Baguio vám otevře brány do tohoto ráje na Zemi.

Baguio leží ve výšce téměř 1 500 metrů nad mořem, což mu dává příjemně chladné klima po celý rok. Místní obyvatelé i turisté sem přicházejí utéci před dusným vedrem a hledat útočiště v osvěžujícím horském vzduchu. Protože osídlení města bylo založeno Američany, můžete očekávat i zbytky západního kulturního vlivu.

Hlavní turistickou atrakcí Baguia je malý park nazývaný Burnham Park, který je obklopen krásným jezerem. Zde můžete zapůjčit loďku a proplout se po hladině, nebo si prostě jen odpočinout na trávě a vychutnat si okouzlující pohled na okolní přírodu. K dispozici jsou také cyklostezky a nabízí se možnost zejména procházek. V parku se pravidelně konají různé akce a festivity, které oživí vaši návštěvu.

Dalším zajímavým místem, které si v Baguiu nemůžete nechat ujít, je Botanická zahrada Mary Wright, pojmenovaná po manželce předsedy komise pro zřízení parků Federica Burnhama. Zahrada je domovem různých druhů rostlin a květin, včetně endemických druhů nalezených pouze na Filipínách. Procházka touto rozlehlou zahradou je opravdovým zážitkem pro každého milovníka přírody.

Pro ty, kteří chtějí více poznat místní kulturu a dědictví, je zde také mnoho muzeí a galerií. Například Muzeum Baguio je hlavním uměleckým centrem města, kde jsou vystaveny umělecké díla od domácích i zahraničních umělců. V Muzeu Baguio také najdete artefakty a sbírky, které představují bohatou historii a kulturu Filipín.

Pokud jde o gastronomii, Baguio je známý svou tržnicí, kde si můžete vychutnat čerstvé ovoce, zeleninu a další místní speciality. V okolí se také pěstuje mnoho jahod, takže nemůžete zapomenout ochutnat bagiské jahody, které jsou velmi ceněné.

Abychom do Baguia dostali, letiště Loakan je jediným letištěm v okolí. Letenka do Baguio není nejlevnější volbou, ale zajišťuje vám rychlý a pohodlný přístup do tohoto úžasného města oblaků.

Překvapení a krása Baguia nebudou velkými zdroji informací, ale spíše v překapávání slov a popisování. Prožitek návštěvy Baguia je neopakovatelný a jedinečný. Vzduch zde voní čerstvostí a při pohledu z místních vyhlídek se ocitnete v oblacích doslova i obrazně. Pokud jste připraveni na dobrodružství v nebeském městě na Filipínách, letenka do Baguio je vaší vstupenkou k tomuto unikátnímu ráji.


Ubytování Filipíny Baguio


Baguio je úchvatné město nacházející se v horské oblasti Filipín. Jeho šetrné klima a malebné prostředí přitahují turisty z celého světa. Pokud se chystáte navštívit tuto krásnou destinaci, potřebujete samozřejmě dobrý hotel nebo jiné ubytování. V tomto článku se podíváme na některé možnosti ubytování v Baguiu.

V Baguiu najdete širokou škálu hotelů, penzionů a ubytování u soukromých osob. Je důležité zvážit své přednosti a rozpočet při výběru ubytování. Následující možnosti vám mohou pomoci se rozhodnout:

1. Hotely: Baguio nabízí rozmanité hotely, od luxusních pětihvězdičkových hotelů až po levné možnosti ubytování pro cestovatele s menším rozpočtem. Luxusní hotely mají zařízení jako bazény, wellness centra, restaurace a další prvotřídní služby. Pokud hledáte ubytování pro rodinu nebo skupinu přátel, můžete si rezervovat apartmány nebo rodinné pokoje v některých hotelech.

2. Penziony: Pokud preferujete přátelskou atmosféru a domácí prostředí, můžete se ubytovat v některém z místních penzionů. Penziony jsou obvykle menší a majitelé se vám budou osobně věnovat. Nabízejí pohodlné pokoje a různé snídaňové možnosti. Penziony jsou často cenově dostupnější než hotely.

3. Ubytování u soukromých osob: Další možností je pronájem pokoje nebo bytu u soukromých osob. Existuje mnoho webových stránek, které nabízejí toto ubytování. Můžete si vybrat mezi sdílenými pokoje nebo pronájmem celého bytu. Tato možnost je oblíbená u cestovatelů, kteří chtějí zažít místní kulturu a životní styl.

4. Resorty: Baguio má také několik resortů rozprostírajících se v krásných krajinách okolní přírody. Tyto resorty nabízejí ubytování v kombinaci s různými outdoorovými aktivitami, jako je golf, rybaření, horská turistika a horské cyklistiky. Jsou vhodné pro ty, kteří hledají dovolenou s větším zážitkem a aktivitou.

Nezapomeňte si při rezervaci ubytování v Baguiu zkontrolovat recenze a hodnocení od předchozích hostů. To vám pomůže získat představu o kvalitě služeb a pohodlí nabízeném v daném ubytování. Je také vhodné mít na paměti polohu ubytování a jeho vzdálenost od pamětihodností a turistických atrakcí v Baguiu.

Ať už se rozhodnete pro hotel, penzion, ubytování u soukromých osob nebo resort, je důležité si užít krásy a klid, které Baguio nabízí. Během svého pobytu nezapomeňte navštívit nádherné přírodní scenérie, jako jsou Botanická zahrada, Mines View Park a Burnham Park. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se vydat na trek k horám nebo navštívit přilehlé horské vesnice.

Baguio je jedinečné místo na Filipínách, které stojí za to navštívit. Ať už hledáte luxus, pohodlí nebo autentický zážitek, najdete zde určitě ubytování, které splní vaše očekávání.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Baguio


1. Jaké jsou nejlepší aktivity v Baguiu?
- V Baguiu je mnoho skvělých aktivit, jako je návštěva Mines View Park, The Mansion, Burnham Park, Camp John Hay a Baguio Cathedral. Oblíbené je také jízda lanovkou na vrchol hory Baguio.

2. Jak se dostat z Manily do Baguia?
- Nejrychlejší způsob, jak se dostat z Manily do Baguia, je vzít si přímý autobus z Manila Victory Liner Terminal. Jízda trvá přibližně 6-7 hodin.

3. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Baguia?
- Nejlepší čas pro návštěvu Baguia je od března do května, kdy je teplota příjemná a nejsou tak frekventované turisty. Další dobrý čas je od listopadu do února, kdy se konají různé festivaly a události.

4. Jaké jsou nejlepší místa na nákupy v Baguiu?
- Nejlepší místa na nákupy v Baguiu jsou Baguio Public Market a SM City Baguio. Obě místa nabízejí široký výběr oblečení, potravin a suvenýrů.

5. Můžeš doporučit nějaké dobré restaurace v Baguiu?
- Určitě! Některé z nejlepších restaurací v Baguiu jsou Cafe by the Ruins, Oh My Gulay, Lemon and Olives Greek Taverna a Arca's Yard. Každá z těchto restaurací nabízí jedinečnou kuchyni a atmosféru.

6. Co stojí za to vidět v okolí Baguia?
- V okolí Baguia stojí za to navštívit město La Trinidad, kde se nachází známé zemědělské terasy zvané Strawberry Farm. Další zajímavé místo je město Sagada s jeskyněmi a hrobkami. Můžete také navštívit chrám Paoay Church v městě Paoay.

7. Existují nějaké rekreační aktivity v Baguiu?
- Ano, v Baguiu je mnoho rekreačních aktivit. Můžete si zajít na malování na keramiku, jízdu na koni, hraní golfu, cyklistiku nebo relaxaci v jednom z mnoha lázní a wellness center.

8. Jakou měnu používají na Filipínách?
- Na Filipínách se používá filipínské peso (PHP). Doporučuje se mít při sobě hotovost, protože ne všechna místa přijímají platební karty.

9. Jaké jsou nejbližší letiště k Baguiu?
- Nejbližší letiště k Baguiu je Letiště Loakan, které se nachází přibližně 10 kilometrů severně od města.

10. Je Baguio bezpečné místo pro turisty?
- Obecně lze říci, že Baguio je relativně bezpečné místo pro turisty. Je však vždy důležité být opatrný a dodržovat základní opatření, jako je sledování svých cenností a vyhýbání se nebezpečným oblastem ve večerních hodinách.


Počasí Filipíny Baguio


Filipíny jsou známé svými tropickými podnebími, ale město Baguio, nacházející se v severním Luzonu, je výjimkou. Díky své nadmořské výšce 1 500 metrů nad mořem a horskému terénu má Baguio mírně teplejší podnebí, které je velmi příjemné pro turisty.

V Baguiu je průměrná roční teplota kolem 22 °C. Nejtepleji je v měsících duben a květen, kdy teploty dosahují až 26 °C. Nejhůře pro turisty jsou období monzunových dešťů v červenci a srpnu, kdy se může držet okolo 20 stupňů a pršet neustále.

I když jsou deštivé měsíce komplikací, díky nim Baguio získává svůj přezdívku “Město borovic”. Právě v deštivých měsících začne většina borovic hojně růst a celou oblast pokryjí malé jehličnaté stromy.

Mírné klima je ideální pro pěší túry a prozkoumání okolí. V Baguiu se nachází hory, vodopády a jeskyně. Nejpopulárnější horský vrchol, Mount Santo Tomas, měří 2 260 metrů nad mořem a nabízí nádherný výhled na město.

Kromě příležitostí pro turisty nabízí Baguio také bohatou kulturu a historii, včetně památek z koloniální éry Filipín a mnoho muzeí a galerií.

Krátké deštivé období neodradí turisty, kteří přijíždějí do této oblasti kvůli jejímu kouzlu a kráse. Mírné podnebí Baguia je určitě jedním z největších taháků pro návštěvníky a lákadlem pro ty, kteří chtějí uniknout z horkého a dusného podnebí v ostatních částech Filipíny.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky